Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI - archiwum

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Jark7
    proponuję aby utworzyć odrębny wątek i zatytułować np. OLEJE - wątek dla dociekliwych, narwanych, inżynierów, doktorantów, handlowców, muszkieterów oraz mających dużo czasu etc.
    :haha: :haha: :haha:
    Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

    http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Skodaoctavia
      O jakim doświadczeniu mówisz, w upalaniu TDI na oleju typu Motul 300V?
      :haha: :haha: :haha: padłem...normalnie padłem. NIE OŚMIESZAJ SIĘ JUŻ WIĘCEJ ! Zbłaźniłeś się całkowicie chcąc pouczać DGW.
      Najgorsze, że chyba nawet nie wiesz dlaczego :lol:

      Jak dla mnie EOT.
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Skodaoctavia
        jedynymi doświadczeniami jakimi warto sobie zaprzątać głowę są doświadczenia CEC dla ACEA i VW oraz ASTM dla API i ACEA
        Czy możesz wymienić jakie testy są wymagane do uzyskania aprobaty VW 507 ? I jakie wyniki w poszczególnych testach (ewentualnie przy jakim czasie trwania) pozwalają uzyskać olejowi rezultat 'pass' ?
        Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

        Komentarz


        • Posłuchaj Skubi Du, zabrakło ci własnego autorytetu i chowasz się za cudzy. To jedno.
          Zamiast konstruować swoje merytoryczne wypowiedzi, lub chociaż próbować to robić oceniasz moje, nie wnosząc do nich nic konkretnego. To drugie
          A trzecie, to zauważyłem dosyć fałszywą naturę u Ciebie, mianowicie systematyczne poprawianie postów. Post można poprawić do momentu pojawienia się następnego postu, później taka wypowiedź staje się ostateczna, więc pytam się po co to robisz? Jesteś zwykłym kombinatorem i wijesz się jak piskorz.

          Co do sprawy MSDS i baz olejowych to Ty się wcinasz a nie ja, bo kolega Pidziek zwrócił się z pytaniem do mnie, nie do Ciebie. To jedno, a drugie no to zidentyfikuj te bazy w końcu, najlepiej wszystkie. Na początku zacznij od tej swojej ze Szwecji, czy jednak z Norwegii. Skoordynuj działania z panią ze Statoila i dalej jazda, obnaż wszystkie składy chemiczne olejów. Czekamy…
          Zamieszczone przez Jark7
          proponuję aby utworzyć odrębny wątek i zatytułować np. OLEJE - wątek dla dociekliwych, narwanych, inżynierów, doktorantów, handlowców, muszkieterów oraz mających dużo czasu etc.
          A co mnie obchodzą Twoje propozycje. Jest zaiste możliwe, że nie wszystkich dane jest przeczytać więcej niż parę zdań ze zrozumieniem. Dlatego sprawa jest banalnie prosta. Nie chcesz, nie ogarniasz, nie czytaj. Genialne w swojej prostocie.
          Zamieszczone przez rOBERTO795
          Zapraszam - nie zapomnij o szczęce i rekawicach mogą być z nano-technologią i nieźle nasmarowane np 0w30 ewentualnie duzej licznie tarcz bo może się okazać ze więcej przyjmiesz gladzi niż oddasz panie od referacikow.
          Ogólnie z chęcią wpadłbym, tym bardziej po tak miłym zaproszeniu. Przez Będzin zdarza mi się przejeżdżać. Kiedyś się bawiłem w podobne rzeczy to byśmy się trochę ten tego, oczywiście stricte dla zabawy, jasne, bo się troche boję na serio, tym bardziej że mam do czynienia z tak pewnym siebie przeciwnikiem, który z góry wie, że wygra…Do teraz myślałem, że jeszcze taki się nie urodził…
          A z tą liczbą tarcz to o co chodzi? Proponujesz jakąś grę komputerową?

          Komentarz


          • Zamieszczone przez natash
            Ciekawe czy ktoś będzie na tyle wytrwały, aby to przeczytać :shock:
            Ja przeczytałem jak zwykle.

            Uważam że Skodaoctavia ma bardzo szeroką praktyczna wiedze o olejach a nie teoretyczną.
            Ja o pewnych sprawach nie moge pisać, ktoś kto występuje incognito może z pewnym polotem i luzem pisać o wszelkiego rodzaju aspektach.

            Dlaczego pytałem o MSDS i kod CAS.

            Uzyskałem kilka sprzecznych informacji od ludzi pracujacych w branży co juz jakiś czas temu wzbudziło moją ciekawość w temacie.

            Napisałeś tutaj ciekawą rzecz.

            Zamieszczone przez Skodaoctavia
            No i pewnie tym identyfikatorem jest noack. Jak 7,5% to syntetyk, a jak 8,5% to nie, albo krzepnięcie, jak -45 to syntetyk, a jak -39 to niesyntetyk. Chyba że miejsce wyprodukowania oleju. Jak np. w Szwecji to syntetyk, a jak np. w Norwegii to nie. Albo odwrotnie…
            Bo nadal wiele osób nie potrafi przyjąc to że pełny syntetyk może mieć temp. płynięcia np. -39st.C albo NOACK-a 9% itp.
            Nie pisze tego akurat pod katem PAOLO ale zupełnie bezosobowo.
            Bo czy wyznaczkiem oleju syntetycznego jest temp. płynięcia np. -50st.C ...pytałem nie dawno w blendowni i padła jasna odpowiedz NIE.

            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
            Skodaoctavia napisał/a:
            To śpiewałem ja, łubudu Skubi Du.
            a Ty kolego zszedłeś z palmy po następnego "owocka"? Chyba znów jesteś głody? Długo jeszcze masz zamiar obrażać użytkowników tego forum? Bo jak widać przeglądając ostatnie strony wątku na tym najbardziej się skupiasz i to najlepiej Tobie wychodzi.
            A może tak olac osobiste wycieczki i skupić się na merytoryce ?

            Nie do konca mogę sie jednak zgodzić ze Skodaoctavia co do zasadności stosowania olejów typu 300V czy CFS tylko do upalania.
            Uważam że to bardzo dobre oleje na pełne interwiały w ramach 10-15 000km.

            Czy uważasz że formulacja 300V czy CFS zoptymalizowana jest pod kątem pracy w określonych temparaturach w których bogatsze pakiety AW zaczynają reagować chemicznie zapewniając lepsza ochronę w porównaniu do tradycyjnego ZDDP w olejach klasy C3, C2 504.00 ?

            Jestem ciekawy Twojego zdania w tym temacie.

            Sam użytkuję prywatnie yariskę z olejem CFS 0W20 i powiem że spisuje się fenomenalnie juz kilka miesięcy.
            Oczywiscie nie pytaj o badania i testy bo bazuje w tej chwili tylko na swoich obiektywnych odczuciach.

            Notabene 300V ma ok. 1350 ppm cynku co daje podobna ilość do np. Amsoil-a 10W40 API SL na pełnej bazie syntetycznej.

            I tutaj kolejne pytanie czy objętościowa zawartość bazy syntetycznej przy udziale większego niż dopuszcza ACEA w C3,C2 zawartosci sapsów (cynku, fosforu itp.) nie powoduje zdecydowanie szybszego nagrzewania silnka ?

            Pytanie ostatnie odnośnie już nie Motula bo to robi się juz niesmaczna a niektórzy odbieraja to jako walkę z jakąś konkurencją o...Castrola .

            Tak szperam i pytam o to najnowsze dziecko Castrola w wersji z Strench Fluid:

            403 Forbidden

            Czyżby olej to ten sam HC co dawniej ale może dodali Titanium (FST) coś jak tu:

            Link

            ?

            Luty 2009

            Link

            Znając podejście oszczędnościowe BP to pewnie stosują czterochlorek tytanu bo jest jeszcze niedrogi (brudny tytan) a przy okazji chlor ma właściwości adhezyjne – przylega do metalu – tak jak w Militec-1 (chyba chlorowane olefiny).

            Wątpię jednak aby była to nanotechnologia (jeśli nawet jest to proszek czystego Tytanu) porównywalna z WS2 czy C60 z Millersa – czysty proszek Tytanu jest rozmiarów 1-10 um czyli może być nawet większy od ZDDP (1-2um) a nawet rozmiarów starego MOS2 który wymaga minerała do „zawieszenia” w oleju...

            To takie "głośne" myślenie.

            Co sadzicie o tym , co sadzisz o tym Skodaoctavia.
            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
            http://www.zmienolej.pl/
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Skodaoctavia
              Ogólnie z chęcią wpadłbym, tym bardziej po tak miłym zaproszeniu. Przez Będzin zdarza mi się przejeżdżać. Kiedyś się bawiłem w podobne rzeczy to byśmy się trochę ten tego, oczywiście stricte dla zabawy, jasne, bo się troche boję na serio, tym bardziej że mam do czynienia z tak pewnym siebie przeciwnikiem, który z góry wie, że wygra…Do teraz myślałem, że jeszcze taki się nie urodził…
              A z tą liczbą tarcz to o co chodzi? Proponujesz jakąś grę komputerową?
              Wiec zapraszam. Ja kiedyś tez się bawiłem- ale klockami lego :P.

              Co do tarcz słuzą do ochrony jakbys nie wiedzial- ale jako cos to kask tez Ci pożycze . Szczęke-silikonowa- musisz mieć swoją . Nie musisz sie bac :szeroki_usmiech
              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez zak14
                Czy możesz wymienić jakie testy są wymagane do uzyskania aprobaty VW 507 ? I jakie wyniki w poszczególnych testach (ewentualnie przy jakim czasie trwania) pozwalają uzyskać olejowi rezultat 'pass' ?
                O kolega zak14. No jakże mi miło. Nie było ignoruj, co? To taki straszak tak, aha, dobrze…
                No coś właśnie obiło mi się o uszy, że zbierasz jakieś ciekawe materiały. Pewnie o normach VW, tak? I co nie znalazłeś nic o normie 507, że mnie pytasz?
                No ale przecież to jest proste. Zobacz, wpisujesz w gogla np. „vw 507.00 cec test” i wyskakuje Ci sporo informacji. Jedną z początkowych jest ta, której szukasz:
                Np. tu, na str. 19
                Lubricant Testing | Southwest Research Institute
                Np. tu na przedostatniej stronie masz jakie testy silnikowe musi przejść olej dla 504/507
                LATEST RELEASES

                Generalnie wstawianie gołych linków bez odnoszenia się do nich jest mało kulturalne wiem, ale w tym przypadku jakoś mi się po prostu wybitnie nie chce…
                Zamieszczone przez rOBERTO795
                Co do tarcz słuzą do ochrony jakbys nie wiedzial- ale jako cos to kask tez Ci pożycze . Szczęke-silikonowa- musisz mieć swoją . Nie musisz sie bac
                Hehe, konkrety. Ponieważ nie mogę pozwolić aby gospodarz sam wszystko organizował, kask, miejsce itp. wobec czego ze swojej strony mogę zorganizować coś do odkażanie ewentualnych zadrapań. Ogólnie po wszystkim goi się podobnie, tak samo po czystej jak i po tej wódzie na myszach. Podobnie jak z olejami w silniku. Pasowałoby zorganizować też jakieś masażystki, ale to już zależy od „uwarunkowań środowiskowych”, nie chce przesadzić…

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Skodaoctavia
                  Jark7 napisał/a:
                  proponuję aby utworzyć odrębny wątek i zatytułować np. OLEJE - wątek dla dociekliwych, narwanych, inżynierów, doktorantów, handlowców, muszkieterów oraz mających dużo czasu etc.

                  A co mnie obchodzą Twoje propozycje. Jest zaiste możliwe, że nie wszystkich dane jest przeczytać więcej niż parę zdań ze zrozumieniem. Dlatego sprawa jest banalnie prosta. Nie chcesz, nie ogarniasz, nie czytaj. Genialne w swojej prostocie.
                  Racz kuźwa zauważyć, że ten wątek nie jest Twojego autorstwa, a powstał niekoniecznie dla naukowców, lecz dla wszystkich użytkowników, w tym i takich jak ja (co to nieogarniają wiedzy o olejach na poziomie molekularnym), którzy otwierając ten wątek chcą w miarę sprawnie i przekonywująco uzyskać potrzebne informacje.
                  Jak zauważyłem, w swoich wywodach (nie twierdzę że nieistotnych) tak dalece zapiekasz się w swoich racjach, że tracisz z pola widzenia innych, skromnych użytkowników, w sposób dość daleki od dyplomacji

                  Kończąc - nie ruszają mnie Twoje genialne w swojej prostocie odpowiedzi, natomiast powiem: dalej tak, a zarżniesz ten wątek
                  Człowiek planuje, Bóg decyduje ...
                  Jark7
                  było 119/296 jest 143/328 by Aligator

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Dzida
                    Od wczoraj dzięki jednemu z forumowiczów, korzystam z uroków posiadania E-MFA
                    A to Ty mnie ubiegłeś :tuk: :wink: szczęściarz
                    Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Skodaoctavia
                      systematyczne poprawianie postów
                      Nie przyszło Tobie do głowy, że staram się pisać bez błędów? Jeśli takowe popełnię to je poprawiam nawet gdyby to miało dotyczyć przecinka. Nie zawsze wychodzi, ale uważam, że takie wypowiedzi lepiej się czyta. Jeden z klawiszy na klawiaturze mi się przycina ops: Staram się umieścić też całość w jednym poście, stąd uzupełnienia. Jak widać przeszkadza już Tobie nawet coś takiego?

                      Zamieszczone przez Skodaoctavia
                      to zidentyfikuj te bazy w końcu, najlepiej wszystkie...obnaż wszystkie składy chemiczne olejów. Czekamy…
                      Nie ośmieszaj się ponownie bo wiesz dobrze, że całego składu chemicznego oleju producent nigdy nie ujawnia ale...najprostszy sposób, każdy produkt wyprodukowany w UE tak samo jak "marchewka dopuszczona do sprzedaży" musi zostać opisany ...poszukaj dokumentu (zaręczam, że jest). Znajdziesz między innymi rozpisane CAS i WE i można w ten sposób daną substancję chemiczną zidentyfikować bardzo dokładnie.
                      Zamieszczone przez Skodaoctavia
                      jesteś w stanie stwierdzić po numerze substancji chemicznej, np. CAS, czy WE na jakim oleju bazowym jest wykonany olej
                      czyli jednak można :P Tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać. Bozia "łapki" dała?...to kolega jeśli chce to poszuka sobie po "google" a nie liczy na łatwiznę i podanie linku - nie będę tak naiwny, by popełnić dwa razy ten sam błąd.

                      Zamieszczone przez Skodaoctavia
                      to zidentyfikuj te bazy w końcu,...zacznij od tej swojej ze Szwecji, czy jednak z Norwegii. Skoordynuj działania z panią ze Statoila
                      żenujące ...
                      Zamieszczone przez Skodaoctavia
                      Generalnie powinno się przyjmować za obowiązującą najnowszą aktualizację karty
                      --- > proszę po raz kolejny Page not found 2011-05-12 z centralnego serwera bo Statoil Polska ma stare karty i nie jest powiązany z główny serwerem Statoil (pracują nad zmianą).

                      Zamieszczone przez Pidziek
                      A może tak olać osobiste wycieczki i skupić się na merytoryce ?
                      chamstwo i brak kultury oraz brak poszanowania innych użytkowników na forum należy tępić.
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez ZYBI68
                        A to Ty mnie ubiegłeś szczęściarz
                        Bywa. . . byłem na miejscu . . .

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Skodaoctavia
                          Np. tu na przedostatniej stronie masz jakie testy silnikowe musi przejść olej dla 504/507
                          Link
                          Dziękuję, że pomogłeś mi pokonać wrodzoną dysgooglię i ponownie znaleźć ppoint-a zapisanego na moim dysku jakoś tak w sierpniu. Sprawdź tylko, czy informacje na slajdzie, do którego mnie kierujesz są kompletne i aktualne. Nie spiesz się z odpowiedzią, masz na jej przemyślenie - jak zauważyłem - dobre 60 dni.
                          Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Skodaoctavia
                            Zamieszczone przez DGW
                            Opisuje co dokładnie zrobiłem i zaobserwowałem a Ty odpisujesz że tak nie było. Może podeprzesz się przynajmniej jakimś doświadczeniem które sam przeprowadziłeś a nie:
                            to bzdury bo tak.\
                            Nie zakwestionowałem Twoich wyników ani obserwacji. Natomiast zakwestionowałem interpretacje i wnioski z tych wyników.
                            Wniosek więc o minimalnej lepkości 5W40 jest zły, niedobry i wprowadzający w błąd.

                            O jakim doświadczeniu mówisz, w upalaniu TDI na oleju typu Motul 300V?
                            Sorry, ale jakoś na trzeźwo to nie bardzo dam rady o tym pogadać. Może jak kiedyś wpadne na forum po krowie czystej to se pogadamy.
                            Na trzeźwo natomiast jedynymi doświadczeniami jakimi warto sobie zaprzątać głowę są doświadczenia CEC dla ACEA i VW oraz ASTM dla API i ACEA. To tyle w temacie doświadczeń.
                            Zamieszczone przez DGW
                            Na podstawie zasady mniejszego zła spełniającego normę 505.01.
                            Do tego podniesienie maksymalnie obrotów biegu jałowego.
                            Pokaż mi olej 10W40 spełniający normę 505.01 to z pewnością na lato zaleje go nawet do siebie (po czym oczywiście będę obserwował czujnik ciśnienia)
                            Jakiego mniejszego zła? Swoje wymysły i doświadczenia z upalaniem możesz zachować dla siebie, ew. swoich pechowych klientów i jeżeli chcesz podważać na forum publicznym rekomendacje producenta silnika i producentów olejów wprowadzając Bogu ducha winnych ludzi w błąd to się nie dziw zdecydowanych reakcji.

                            Po co Ci znowu 10W40? I po co ci norma 505.01? Zalej sobie 20W50. Na letnie upalanie TDI w Sudanie jak znalazł.
                            Skoro jednak będziesz chciał być w zgodzie z wytycznymi producenta i zalać olej 10W40 albo grubszy z 505.01 to sobie chyba musisz blendownie pod domem wybudować i produkować takie oleje. Jak widzisz do wszystkich innych silników oprócz Twojego pasuje w zdecydowanej większości 5W30, czasem dla upartych 5W40. Jak widzisz powód wlewania oleju 10W40 do tego silnika masz Ty i pewnie paru innych się znajdzie. Cała reszta żyje na jawie i wlewa olej wg rekomendacji VW.
                            Zamieszczone przez DGW
                            To samo można powiedzieć o koledze z różnicą "bożka w ołtarzyku", łatwo się domyśleć że u kolegi stoi bańka Mobila. Tylko że ja nigdzie nie napisałem Motul ponad wszystko...
                            Na takim oleju jeżdżę i dlatego ten producent pojawił się w moich postach. Po Mobilu kupionym w IC poszukaj postów na forum. Znajdziesz również zdjęcia jak silnik wygląda po 7kkm. Może była to podróba ale obraz w pamięci został.
                            O czym kolego mówisz? To Ty coś pisałeś o Mobilu w złym świetle, a Motula 505.01 zdewaluowałeś właśnie tym swoim eksperymentem. Tak właśnie, nie zrobiłeś tego z niższą lepkością oleju jak ci się wydaje tylko z tym specyfikiem Motula do tych silników.
                            Zamieszczone przez DGW
                            Nie no pewnie, VW żadnych bzdur nie wypuścił a np. napęd pompy oleju w silnikach z wałkami wyrównoważającymi poprzez "pręcik" to krasnoludki powkładały
                            O olejach jest mowa, nie o pręcikach. Masz jasność?
                            Zamieszczone przez DGW
                            Zamieszczone przez Skodaoctavia
                            Jeżeli więc lampka u Ciebie nie świeciła oznacza, że w obrębie czujnika ciśnienie było wyższe, a więc istniało smarowanie obiegowe z jakąś tam wartością ciśnienia. Problem z ciśnieniem, jak piszesz był natomiast na górze silnika. Zresztą nawet świecenie lampki nie zawsze musi oznaczać jakieś wielkie halo. To wszystko zależy kiedy się ta lampka zaświeci. Jeżeli na wolnych obrotach i zaraz po lekkim zwiększeniu gaśnie, nie jest to jeszcze sygnał do paniki. Dodatkowo część elementów silnika smarowanych jest typowo hydrodynamicznie, tzn. nie musi bezwzględnie istnieć ciśnienie, wystarczy zapewnienie minimalnych obrotów silnika.
                            nie wiem cóż na takie bzdury można odpisać dlatego nie napiszę nic
                            No jak się nie wie co napisać to na ogół się tak właśnie pisze. Standard. Zresztą to zdanie jest kompletnie pozbawione sensu. Piszesz, że nic nie napiszesz, ale jednak to piszesz? Ciekawe…To jakaś nowa myśl filozoficzna? Coś typu „wiem, ze nic nie wiem”, tak?
                            Zamieszczone przez DGW
                            W szczególności że tak nie napisałem ale manipulacja słowami nieźle Ci idzie...
                            W szczególności właśnie tak napisałeś, może łaskawie przeczytaj co sam napisałeś. Otóż informuje Cię kolego, nie wiem jak w Twoim silniku, ale inne silniki po zaświeceniu kontrolki ciśnienia oleju nie wybuchają, tym bardziej jak ta kontrolka zapala się tylko na wolnych obrotach.
                            Zamieszczone przez DGW
                            [problem jest w tym że ja o tym wiem dlatego mam zalany 300V ale jest spora rzesza ludzi którzy myślą inaczej lub też tego nie wiedzą
                            No to jeżeli to wiesz, to tym bardziej mnie dziwi powód i sens porównywania zwykłego 5W40 do tego 300V po upalaniu.
                            Zamieszczone przez DGW
                            A w temacie, napisałem już co miałem napisać, poparte zostało to praktycznym doświadczeniem. Teraz w wolnej chwili poczytam sobie ponieważ w garażu stoi jeszcze 2.0 16V BKD i może przy kolejnej wymianie zaleję coś mniej lepkiego -może spalanie spadnie
                            Nie ma tak lekko, spalanie spada tylko wybranym. Te mniej lepkie oleje są tylko dla wybranych. Na silnikach innych nie działają. Jak nie masz w żyłach niebieskiej krwi to nic z tego, może nawet wzrosnąć.
                            Zresztą musisz również uwierzyć. Wiara czyni cuda, a bez cudu spalanie także nie spadnie.
                            Zamieszczone przez soszek81
                            [PS. natash - szczerze po raz pierwszy korci mnie sprawdzenie działania przycisku ignoruj...
                            Następny mądrala. Jak sama nazwa wskazuje przycisk służy do przyciskania, a nie do pisanie o tym przyciskania. Wiec po jakiego wuja o tym piszesz. Wciskaj albo nie wciskaj, kogo to obchodzi. Wszystkim to lata co zrobisz, a już na pewno mnie.
                            pozwolicie że nie będę odpisywał bo to jak grochem o ścianę... Zresztą, mamy na razie 60dni spokoju a jeśli ktoś chciałby mnie zapytać o to co powyżej to zapraszam
                            NFPNorth-West
                            2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                            WARSZTAT www.dsize.pl
                            ->
                            CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                            spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Jark7
                              Racz kuźwa zauważyć, że ten wątek nie jest Twojego autorstwa, a powstał niekoniecznie dla naukowców, lecz dla wszystkich użytkowników, w tym i takich jak ja (co to nieogarniają wiedzy o olejach na poziomie molekularnym), którzy otwierając ten wątek chcą w miarę sprawnie i przekonywująco uzyskać potrzebne informacje.
                              Jak zauważyłem, w swoich wywodach (nie twierdzę że nieistotnych) tak dalece zapiekasz się w swoich racjach, że tracisz z pola widzenia innych, skromnych użytkowników, w sposób dość daleki od dyplomacji
                              Bravo ...
                              czyli co , jednego naukowca ( muszkietera ) się pozbyliśmy ?

                              do SkodaOktavia oraz drugiego naukowca inżyniera od kibla w Tokio
                              na do widzenia małe co nie co


                              [youtube] [/youtube]

                              pozdrawiam
                              1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                              Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Pidziek
                                co sadzisz o tym Skodaoctavia.
                                Pidziek, jak byś nie zauważył to użytkownik Skodaoctavia, jest zapatrzonym w siebie ignorantem dodatkowo obrażających wszystkich którzy coś napisali albo mieli inne zdanie niż on sam, wiec z łaski swojej nie zapraszaj go więcej do tego wątku bo już chyba każdy prócz ciebie i innova, ma go dosyć a w szczególności jego brzydkich, nie kulturalnych odpowiedzi, umiejąc to delikatnie.
                                Jeżeli zaś masz ochotę dalej z nim dyskutować i wymieniać się informacjami zaproś go do siebie (przypomnę ZmienOlej :: Recent Discussions (1/1) ) niech tam obraża twoich użytkowników.
                                Swoją drogą to wygląda na to, że na Twoją prośbę on tu zawitał to teraz podziękuj mu serdecznie i poproś żeby więcej się nie zjawiał.
                                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez loru
                                  poproś żeby więcej się nie zjawiał
                                  o to to już niech nikogo głowa nie boli :lol:
                                  co za syf :shock:
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • Powinnismy chyba Adminowi flaszeczke wyslac :-).
                                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                    Komentarz


                                    • Pidziek, jak byś nie zauważył to użytkownik Skodaoctavia, jest zapatrzonym w siebie ignorantem dodatkowo obrażających wszystkich którzy coś napisali albo mieli inne zdanie niż on sam, wiec z łaski swojej nie zapraszaj go więcej do tego wątku bo już chyba każdy prócz ciebie i innova, ma go dosyć a w szczególności jego brzydkich, nie kulturalnych odpowiedzi, umiejąc to delikatnie.
                                      Jeżeli zaś masz ochotę dalej z nim dyskutować i wymieniać się informacjami zaproś go do siebie (przypomnę ZmienOlej :: Recent Discussions (1/1) ) niech tam obraża twoich użytkowników.
                                      Swoją drogą to wygląda na to, że na Twoją prośbę on tu zawitał to teraz podziękuj mu serdecznie i poproś żeby więcej się nie zjawiał.
                                      Nie interesuje mnie kto to jest i czy jest zapatrzony w siebie czy nie dla mnie liczy sie to co pisał a fakt faktem zdazało mu sie gdzieś tam zagalopować ...trudno.
                                      Ale są też inne osoby które chyba też nie są bez winy, które mogły tego usera np. prowokować do takiej czy innej wypowiedzi nie koniecznie cenzuralnej.

                                      Ja go nie zapraszałem nigdzie , nie znam go i nie wiem kto to jest to po pierwsze.
                                      Po drugie proszę nie łączyć mojej osoby ani z Nim ani z Innową, staram się być po prostu obiektywny.

                                      Tak wiec nie zawitał tutaj na moją prośbę.
                                      Facet ma wiedzę praktyczną związaną z olejami a nie teoretyczną i tego nikt mi nie wmówi.
                                      Namieszał nieco bo nie umiał olać zaczepek i nie umiał uchwycić merytoryki tematu ale zchodził na jakieś osobiste kanały.
                                      Jakby sie trzymał tylko merytoryki olejowej myslę że zostałby doceniony.

                                      Na moim forum dyskusyjnym na szczęcie nie ma hamstwa, wcodzą tam ludzie którzy chcą czegoś się dowiedzieć o oleju i doborze do swojego samochodu.

                                      Nie wzgłebiam sie powiem szczrze dlaczego Innowa tak rozsierdził kilka osób, skupmy sie na merytoryce a nie na hamskich odzywkach bo jest tutaj wiele ludzi którym to przychodzi z łatwością.
                                      Jak ktoś ma argumenty zaa niech je wytoczy jak nie niech głupio nie komentuje i obraża kogoś.

                                      Ktoś na maila do mnie napisał czy to ja wykombinowałem Skodaoctavia aby zburzyć promocje Motula i Liqui Moly na tym forum, i stąd cała zadyma ?? - odpowiem NIE nie zapraszałm go .

                                      Pozdrawiam
                                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                      http://www.zmienolej.pl/
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Orbit
                                        do SkodaOktavia oraz drugiego naukowca inżyniera od kibla w Tokio
                                        na do widzenia małe co nie co
                                        Tańczący z awatarami

                                        odpowiesz może na pytanie o które się nawet dopytywałeś czy dalej będziesz podskakiwał w narożniku oraz chował się za obrazkami z internetu?

                                        [ Dodano: Wto 24 Sty, 12 10:41 ]
                                        Zamieszczone przez Pidziek
                                        Nie wzgłebiam sie powiem szczrze dlaczego Innowa tak rozsierdził kilka osób
                                        - bo powiedział że LM jest do bani, zgodnie z prawdą potwierdzoną zresztą
                                        - bo napisał że płukanki to wyciąganie pieniędzy i obciach
                                        - bo na przykładzie pokazał jak wygląda rzeczywistość kiedy punktem odniesienia dla marketingu jest Izrael i okolice
                                        - bo sam doszedł do tego, co było wyczuwalne a czemu zaprzeczało kilka osób szukajać drogi na odciągnięcie uwagi użytkowników samochodów od Castrola W30 w kierunku olejów egzotycznych z prywatnego importu i w dodatku W40
                                        - bo zainteresował sie tematem i zaczął wyodrębniać to co faktycznie może być istotne z wrzutek typu copy-paste
                                        - bo sobie robił śmiechujki z PAO-SRAO i SRAPS'ów ustawiając ich znaczenie we właściwym miejscu
                                        - bo szukał optymalizacji i szybko się okazało iż droga jest słuszna...i jak on mógł na to wpaść a nie "kilka osób"

                                        itd itd

                                        [ Dodano: Wto 24 Sty, 12 10:47 ]
                                        Zamieszczone przez Jark7
                                        którzy otwierając ten wątek chcą w miarę sprawnie i przekonywująco uzyskać potrzebne informacje.
                                        i z początkiem miesiąca otrzymywali (i otrzymali dużą porcję konkretnych informacji pomagających podejmować samodzielnie decyzje - broń boże pytać miejscowych doradców bo "kilku" zakrzyczy tego, który faktycznie chciałby przedstawić coś rzetelnie)... tyle że miśki i inne obrażalskie najpierw niby w sen zimowy się zapadły a potem widząc że jest spokojnie i normalnie ale już nie po ichniemu zaczeli knuć i prowokować

                                        [ Dodano: Wto 24 Sty, 12 10:53 ]
                                        Zamieszczone przez szkoda
                                        co za syf
                                        niesamowicie dyplomatyczne podsumowanie
                                        wzorzec z minionej epoki
                                        --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                        Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                                        _______________________________________

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Pidziek
                                          Ja go nie zapraszałem nigdzie , nie znam go i nie wiem kto to jest to po pierwsze
                                          wybacz ale z Twojej wcześniejsze wypowiedzi można wywnioskować zgoła coś innego :
                                          Zamieszczone przez Pidziek
                                          Ja o pewnych sprawach nie moge pisać, ktoś kto występuje incognito może z pewnym polotem i luzem pisać o wszelkiego rodzaju aspektach.
                                          Co jednak sugeruje iz wiesz kim jest jegomość i czym się zajmuje.

                                          Facet ma wiedzę praktyczną związaną z olejami a nie teoretyczną i tego nikt mi nie wmówi
                                          jak już posiada jakąś wiedzę to raczej wiedzę laboratoryjną a nie praktyczną, co pośrednio udowodnił dyskutując z DGW.

                                          Adminów proszę o przeniesienie naszej "dyskusji" do offtopa
                                          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez innova
                                            - bo powiedział że LM jest do bani, zgodnie z prawdą potwierdzoną zresztą
                                            Ciekawe przez kogo? Może przez twoją niebywałą wyobraźnie analityczną :lol: która zastępuje wszelkie badania i analizy? :lol:

                                            Dopisz jeszcze, że masz samolot zamiast auta i dlatego tak Cię nie lubią.
                                            AGR 112KM, 232Nm
                                            Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez loru
                                              wybacz ale z Twojej wcześniejsze wypowiedzi można wywnioskować zgoła coś innego :
                                              Oczywiście można wnioskowac wszystko ale na to nic nie poradzę...

                                              Zamieszczone przez loru
                                              Co jednak sugeruje iz wiesz kim jest jegomość i czym się zajmuje.
                                              Sugeruję iż ja osobiscie nie moge pisac o pewnych informacjach a ktoś kto nie wiadomo kim jest ma w pewien sposób język rozwiazany i może żonglować na prawo i lewo słowami, miałem co innego na mysli..
                                              Ktoś mi pisze i mówi z np. blendowni że to co napisał XXX czy YY to bzdury ale prosi mnie o to aby nie mieszać jego osoby w jakieś forumowe zawieruchy i dywagacje więc takie sprawy musze uszanować.
                                              Wystepuje tutaj jako ktoś kogo mozna łatwo zidentyfikowac i nie kryję sie za żadnymi nickami itp.
                                              Więc oczywiste jest że musze filtrować to co piszę na oficjalnym forum choć moge napisac jakieś rewelacje za które jakiś teoretyk zaraz podniesie larum i publicznie wyśmieje żądając źródła , imienia , nazwiska itp. a po co to mi :lol:

                                              Tak więc osoba Skodaoctavia jest mi całkowicie obca, nie wiem kto to jest gdzie pracuje , czy jest spawaczem, rzeźnikiem czy obczytanym w google teoryetykiem a może inżynierem w jakiejś blendowni itp.
                                              Po prostu nie wiem, facet pisał nieco o olejach i duza częsć to prawda z która może się ktoś zgodzić albo nie.
                                              Ja nie rozpatruję każdego jego zdania i nie czepiam sie kazdego wyrazu napisałem że ogólnie facet się zna na olejach i kropka bardziej niż nie jedna osoba na tym forum a informacje o których pisał czesciowo pochodza z jakiejś firmy a nie google

                                              Tak że bardzo prosze nie łączyć mnie juz z Skodaoctavia.

                                              Parasite: sam widzisz że prowokujesz Innowa, jak Innowa pisze o LM że jest du bani niech napisze dlaczego a ty się go zapytaj jakie ma doświadczenia z tym olejem a nie prowokuj bo tym sposobem zaraz znajdzie się drugi Skodaoctavia który nie wytrzyma takich tekstów jak :

                                              "Dopisz jeszcze, że masz samolot zamiast auta i dlatego tak Cię nie lubią."

                                              I znowu zaczną się podobne jak ze Skodaoctavia pyskówki, głupie teksty z każdej strony..



                                              Więc prosze o wyważenie i kulturę .

                                              Dziekuję za uwagę.
                                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                              http://www.zmienolej.pl/
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Pidziek
                                                Sugeruję iż ja osobiscie nie moge pisac o pewnych informacjach a ktoś kto nie wiadomo kim jest ma w pewien sposób język rozwiazany i może żonglować na prawo i lewo słowami, miałem co innego na mysli..
                                                Ktoś mi pisze i mówi z np. blendowni że to co napisał XXX czy YY to bzdury ale prosi mnie o to aby nie mieszać jego osoby w jakieś forumowe zawieruchy i dywagacje więc takie sprawy musze uszanować.
                                                Wystepuje tutaj jako ktoś kogo mozna łatwo zidentyfikowac i nie kryję sie za żadnymi nickami itp.
                                                Więc oczywiste jest że musze filtrować to co piszę na oficjalnym forum choć moge napisac jakieś rewelacje za które jakiś teoretyk zaraz podniesie larum i publicznie wyśmieje żądając źródła , imienia , nazwiska itp. a po co to mi :lol:
                                                ok, myśl uściślona nie czepiam się więcej przepraszam jeżeli uraziłem.
                                                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                                Komentarz


                                                • kurcze jak ja o castolu przeginalem to to co sie teraz dzieje to mistrzostwo swiata




                                                  czy ma ktos teorie czemu mniej klepie mi olej po 3000km niz zaraz po zalaniu. (po zczernieniu zaczal lepiej odpadac) (tyczy sie to i castrola i motula)

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Pidziek
                                                    Parasite: sam widzisz że prowokujesz Innowa, jak Innowa pisze o LM że jest du bani niech napisze dlaczego a ty się go zapytaj jakie ma doświadczenia z tym olejem a nie prowokuj bo tym sposobem zaraz znajdzie się drugi Skodaoctavia który nie wytrzyma takich tekstów jak :
                                                    Tyle, że ja wiem dlaczego on tak pisze, ale serdecznie mam dość czytać nie tylko w tym wątku jego wynaturzeń. Wszyscy już wiedzą, że LM to jest badziewie, ale ile można tego słuchać? Poczytaj sobie jego inne posty to zobaczysz, że jakoś dziwnie wciska wszędzie tylko jedno stwierdzenie: LM jest do bani. Nawet w głupim topiku o Octavii RS.
                                                    AGR 112KM, 232Nm
                                                    Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X