Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez rOBERTO795
    Zamieszczone przez Black.Jack
    Panowie silnik 2.0 TSI CCZA obecnie zalany castrolem 5w30 504-507 chce przejsc na Motula 504-507 5w 30 bedzie ok? robie zazwyczaj krótkie odcinki po mieście macie jakieś inne propozycje np Mobil bede wymieniał stale co max 15 tyś . Cena nie gra roli chodzi mi o jakośc i osiągi na najlepszym oleju i ogólnie dostępnym .
    P.s wertowałem wątek ale mam już metlik w głowie tak wiec bądzcie wyrozumiali bo musze jutro coś kupić hehh
    Jak cena nie gra roli:

    DIFF, dystrybutor Millers Oils w Polsce
    CFS też zda egzamin a jest trochę tańszy
    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Black.Jack
      chce przejsc na Motula 504-507 5w 30 bedzie ok?
      P.s wertowałem wątek ale mam już metlik w głowie tak wiec bądzcie wyrozumiali bo musze jutro coś kupić hehh
      Motul 504 to olej mineralny HC, który nie przeszedł mojego testu i szybko się przepalił. Także zdecydowane nie dla tego oleju. Zresztą każdy 504 musi być olejem mineralnym. TopTec-i z LM też są mineralne, ale tu producent prawdę pisze w porównaniu do znanych producentów.

      Najwyższą jakość i osiągi będą miały typowe oleje syntetyczne, estrowe, sportowe Motul 300V, lecz na krótkie odcinki będzie potrzebna wymiana do parę tyś km.
      Seria 188KM/270Nm na 95RON

      Komentarz


      • Link

        czy ten jest rzeczywiście w pełni syntetyczny?

        [ Dodano: Wto 09 Lip, 13 10:10 ]
        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
        Zamieszczone przez aldam
        Czym zalać silnik 1.8 TFSI (audi a4 b8)
        Zawsze masz Motula X-Lite 0W/30.
        A ten motul - Specific 504 00 507 00 5W30 co o nim sądzisz?
        Motul - Oleje i smary[application]=139&f[quality]=31&f[range]=25&f[viscosity]=33
        Audi A4 1.8TFSI

        Komentarz


        • Zamieszczone przez aldam
          Link

          czy ten jest rzeczywiście w pełni syntetyczny?

          [ Dodano: Wto 09 Lip, 13 10:10 ]
          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
          Zamieszczone przez aldam
          Czym zalać silnik 1.8 TFSI (audi a4 b8)
          Zawsze masz Motula X-Lite 0W/30.
          A ten motul - Specific 504 00 507 00 5W30 co o nim sądzisz?
          Motul - Oleje i smary[application]=139&f[quality]=31&f[range]=25&f[viscosity]=33
          Castrol nie ma w swojej ofercie jakiegokolwiek oleju syntetycznego, bo jest droższy w produkcji (i nie tylko castrol, tak samo mobil,shell i reszta "czołówki marketingowej").

          Każdy olej 504 00 507 00 to olej mineralny.
          Seria 188KM/270Nm na 95RON

          Komentarz


          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
            Zamieszczone przez degenerat
            U mnie wszystkie szybko ciemnieją.
            masz diesla? :roll: w tym silniku to normalne ze względu na wysoką nośność sadzy.
            Nie, benzyna 1,4 TSI (CAVD).

            Komentarz


            • Do tsi to nie przypadkiem oleje 504/507 nalezy lac?
              Audi A4 1.8TFSI

              Komentarz


              • oj tam oj tam ... zaraz należy lać :P raz można popełnić ten błąd, ale żeby zawsze :diabelski_usmiech :wink:
                SPOT Poznań:
                .....
                ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                Error 503 Wojtas Unavailable :P

                Komentarz


                • A tam, zaraz błąd. Silniczek szybciutko się zużywa, może jakaś awaria przy okazji i trzeba do salonu iść po nowy. A z czego ma żyć właściciel serwisu?
                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                  Komentarz


                  • Castrola odpuszczam poniewaz jest sprzedawany po 1l w cenie ok 100 zl
                    Więc albo motul za 270 5l albo cos innego.
                    Audi A4 1.8TFSI

                    Komentarz


                    • aldam, nie wiem skąd masz te ceny, ale jak dla mnie to lekko zawyżone są :wink: Sprawdź sobie tu no i możesz jeszcze zniżke dla OCP dostać.

                      Komentarz


                      • Ceny z intercarsu.

                        Ten sklep to pewniak, mozna bez obaw zamawiac ?
                        Audi A4 1.8TFSI

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez aldam
                          Ten sklep to pewniak, mozna bez obaw zamawiac ?
                          Tak -> Forum - Octavia Club Polska
                          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                          Komentarz


                          • Jaki olej polecacie do O1 1.6 bfq? Przebieg 160 tys., jaki lany był do tej pory nie wiem, przeglądy były longlife. Jaką lepkość wybrać 5w-40, 5w-30, 0w-30?

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez aldam
                              Do tsi to nie przypadkiem oleje 504/507 nalezy lac?
                              Można 504 ale bez utraty gwarancji można 502.00 i 503.01.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez luckd
                                Jaki olej polecacie do O1 1.6 bfq?
                                Sto razy było, ten

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez leonn
                                  Zamieszczone przez luckd
                                  Jaki olej polecacie do O1 1.6 bfq?
                                  Sto razy było, ten
                                  No właśnie na ten olej też się nastawiłem do mojego. Z tego co wiem wcześniej był 10w40. Może być teraz 5w?

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez mat488
                                    Może być teraz 5w?
                                    Do końca żywota silnika, bez znaczenia na przebieg :wink: a nawet może być 0W. Jak był jakiś nieokreślony oleje zalany to jeszcze warto zrobić płukanke.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez mat488
                                      benzyna 1,4 TSI
                                      i szybko robi się ciemny :roll: u mnie dalej złoto-żółty.
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                        Castrol nie ma w swojej ofercie jakiegokolwiek oleju syntetycznego, bo jest droższy w produkcji
                                        Ale czy to nie Castrol zleca podukcje swoich olejów komuś kto ma blendownie ?
                                        Może się nie znam ale nie słyszałem o blendowni Castrola za to słyszałem że robią go wszędzie zleceniobiorcy na zasadzie licencji itp.
                                        Zawze można popytać z jakiej blendowni pochodzi dany olej Castrola...jak ktoś się dowie to chylę czoła.

                                        Jestem ciekawy jak spiszą się nowe oleje Amsoil full saps i te nowe mid saps z serii European Car Formula
                                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                        http://www.zmienolej.pl/
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                        Komentarz


                                        • Dziekuje za podpowiedzi tak ze jestem zakochany w Motulu hehhh wybór padł na
                                          Motul X-Lite 0W30 - starczy on na 15 tyś czy częsciej trzeba zmieniać?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Black.Jack
                                            Motul X-Lite 0W30 - starczy on na 15 tyś czy częsciej trzeba zmieniać?
                                            Zależy jak mocno wyciskasz soki z tego 2.0TSI, jak mocno to trzeba by częściej go zmieniać :wink:

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez leonn
                                              Zamieszczone przez Black.Jack
                                              Motul X-Lite 0W30 - starczy on na 15 tyś czy częsciej trzeba zmieniać?
                                              Zależy jak mocno wyciskasz soki z tego 2.0TSI, jak mocno to trzeba by częściej go zmieniać :wink:
                                              Powiedzmy ze średnio ,no ok czyli 10 -12 tyś bedzie ok to mi wystarczy

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                Zamieszczone przez mat488
                                                benzyna 1,4 TSI
                                                i szybko robi się ciemny :roll: u mnie dalej złoto-żółty.
                                                Wydaje mi się, że związane jest to z bezpośrednim wtryskiem - ale nie jestem pewny.
                                                Olej i filtry wymieniane co 10-13 tys.
                                                Jak miałem Clio z "normalnym" silnikiem to przez 15 tys. był żółty.

                                                Komentarz


                                                • Dziś trasa Warszawa - Katowice- Warszawa. W stronę Katowic na lajcie średnia temperatura oleju z maxi -dota 98-102 stopnie, powrót szybko i dynamicznie temperatura 102-105 stopni.
                                                  To norma dla Amsoila AFL 5W40 czy się martwić?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez hotrain
                                                    Dziś trasa Warszawa - Katowice- Warszawa. W stronę Katowic na lajcie średnia temperatura oleju z maxi -dota 98-102 stopnie, powrót szybko i dynamicznie temperatura 102-105 stopni.
                                                    To norma dla Amsoila AFL 5W40 czy się martwić?
                                                    Jak lubisz to sie martw-chociaż nie ma czym :P.

                                                    U mnie temp przy ok 180-190km/h to ok 118-120'C na wzkaźniku czyli ok 114-115'C w misce i wcale sie nie martwie
                                                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X