Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PAOLO ESCO, Czyli tzw zabawa starych ch... w indian :diabelski_usmiech



    CB Harry II ASC + Triflex

    Pozdrawiam Mirek!!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Pidziek
      Zamieszczone przez rOBERTO795
      Bede zmieniał olej teraz mam LM high tech Synthoil 5w40 chce sprobować-zmienić na :
      A jak 5W40 sie sprawuje opisz dokąłdnie ....
      Jak dla mnie oki- nie mam żadnych zastrzeżeń co do tego oleju- chce spróbowac poprostu czegoś innego- nowszego
      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez rOBERTO795
        Który wybrać i dlaczego?
        :roll: hmmm no nie wiem ...nie mógł byś mieć "normalnego silnika" :lol:
        Załączone pliki
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • No i.....? :-).
          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez rOBERTO795
            No i.....?
            X-lite lub Supersyn ...a z Millersa poszukał bym czegoś mocniejszego...ten XFS LowSaps mnie nie przekonuje, chyba już wolał bym Amsoila AFL 5W/40...lub jeszcze poszukał.
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • a X- max?

              Wiem ze nie ma norm ale mam je w ..nosie.. Zastanawiam sie czy W30 na lato bedzie ok?

              P.S ...mam normalny silnik:-)...
              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez rOBERTO795
                X- max?
                0W-40 z TBN = 7 ...hmmm nie za mało? W sumie tego TBN można się tak czepić poważniej w tym oleju, reszta w normie.
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • No tak niski ale paliwo od 2001 roku jest praktycznie bezsiarkowe a podejrzewam ze cos tam dorzucili innego :-).?
                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                  Komentarz


                  • prosze o opinie odnosnie tegol Repsol Elite 505.01 TDI SAE 5W-40 oleju. ogolnie na forum malo informacji mozna znalezc. moze koledzy podpowiedza czy warto.

                    sorki pomylilem dzialy

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Tomato
                      Repsol Elite 505.01 TDI SAE 5W-40
                      ---> zapraszamy Forum - Octavia Club Polska tutaj mamy wątek - olej do benzyniaka.
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Ktos testowal repsola??
                        Bo do motocykli z tego co pamietam robia dobre oleje.
                        To wydaje sie ciekawy olej do tsi i chyba bazuje na estrach, pisza ze formula przeciwdziala niby zarciu oleju przez silnik.

                        Link

                        Waham sie miedzy tym a motul x-lite do mojego tsi...

                        Komentarz


                        • Masakra trzymać olej półsynteyczny 25000km w takim malym silnie obciazonym silniku.

                          To co to jest że na fabrycznym ubyło cały stan a na LM nic :lol: :lol:

                          Czy Twój silnik różni się czymś od tych tysiecy TSI 1.4 w nowych Polówkach w którym nie trzeba dolewać oleju miedzy wymianami ?
                          Co ty chrzanisz?! Jestem zwykłym użytkownikiem i opisuje moje spostrzeżenia. Gówno mnie to obchodzi ile PAO, KAKAO i MAKAO ma w sobie. A wymieniem co 25kkm bo w większości latam po trasach. Nie uważam, że to jest dużo skoro producent oleju pozwala na 50kkm Long Life! Będę robił przeglądy olejowe co 25 kkm i taki jak ty kupi ode mnie to auto za 4 lata z pocałowaniem w rękę, bo przecież wymieniałem olej nawet szybciej niż producent samochodu zaleca (zawsze na 30kkm mi pokazuje). Nie sądzę również, żeby w tym czasie miało to jakiś negatywny wpływ na motor.
                          Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                          Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                          Komentarz


                          • Wymieniaj olej co 50 000km to pogadamy za kilka lat.
                            Dla kogoś kto użytkuje oso ówki tylko przez okres gwarancji to nie ma znaczenia ale gorzej jak takie auto kupi ktoś komu zależy nieco bardziej na stanie technicznym a użytkować chce autko przez więcej niż 2-3 lata
                            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                            http://www.zmienolej.pl/
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez piociel
                              Gówno mnie to obchodzi ile PAO, KAKAO i MAKAO ma w sobie.
                              Zapomniales wasc jeszce o BILBAO

                              Komentarz


                              • Jakies dwa tygodnie temu przyprowadziłem z niemiec octavie z silnikiem 2.0 z 2001r z przebiegiem 190tys km i nie wiem jaki tam byl lany olej mysle nad castrol 10W40 bo troche boje sie zarezykowac wlewajac np 5W40 co Wy na to?

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez lukgil92
                                  Jakies dwa tygodnie temu przyprowadziłem z niemiec octavie z silnikiem 2.0 z 2001r z przebiegiem 190tys km i nie wiem jaki tam byl lany olej mysle nad castrol 10W40 bo troche boje sie zarezykowac wlewajac np 5W40 co Wy na to?
                                  Jeśli wlejesz jakiegokolwiek Castrola 5W-40 itp.itd. to i tak wszystkie oleje z tej firmy to oleje mineralne HC, więc nic się nie stanie.
                                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Tippo
                                    Zamieszczone przez piociel
                                    Gówno mnie to obchodzi ile PAO, KAKAO i MAKAO ma w sobie.
                                    Zapomniales wasc jeszce o BILBAO
                                    1 sory ,że nic nie wniosłem do tematu ale się popłakałem ze śmiechu

                                    Komentarz


                                    • No to czas podjąć decyzję przed kolejną zmianą oleju. Za LM już dziękuje, bo w lato w mieście ponad 100C, gdzie na seryjnym Castrolu trzymało 96-98C, a poza tym konsumpcja wzrosła o prawie 1L. Tak teraz oglądam, przeglądam i wybrałem takie coś:

                                      1. Millers XF LongLife 5W30
                                      Błąd 404
                                      2. Millers XFS 5W40
                                      Błąd 404
                                      3. AMSoil European Car Formula (AEL) 5W30
                                      Błąd 404
                                      4. Motul Specific 5W30
                                      Texpert Sklep Motoryzacyjny
                                      5. Motul 8100 X-clean 5W30
                                      Texpert Sklep Motoryzacyjny
                                      6. Motul 8100 X-cess 5W40
                                      404 Not Found
                                      7. Motul X-lite 0W30
                                      Link

                                      Co będzie lepsze dla mnie? Styl raczej dynamiczny, w większości miasto, wymiana co 15k km/1rok?
                                      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                      Komentarz


                                      • Mihau, bierz Amsa :szeroki_usmiech...by''zylo/ jezdzilo'' sie lepiej
                                        Tato,tato...czy to auto jest chore?
                                        Nie synku...to diesel PD.

                                        Honda...the power of dreams.
                                        Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez gebek
                                          Mihau, bierz Amsa :szeroki_usmiech ...by''zylo/ jezdzilo'' sie lepiej
                                          +1. Zdasz relację to może i ja wleję to cudo.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez hotrain
                                            Zamieszczone przez gebek
                                            Mihau, bierz Amsa :szeroki_usmiech ...by''zylo/ jezdzilo'' sie lepiej
                                            +1. Zdasz relację to może i ja wleję to cudo.
                                            A jakie tam cudo- to tylko dobry olej
                                            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                            Komentarz


                                            • rOBERTO795, jasne, tylko jakiś taki inny z butelki jest :wink:

                                              Komentarz


                                              • Tez myslałem zeby zalac Ams-a do siebie ale odpuściłem.
                                                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez hotrain
                                                  Zamieszczone przez gebek
                                                  Mihau, bierz Amsa :szeroki_usmiech ...by''zylo/ jezdzilo'' sie lepiej
                                                  +1. Zdasz relację to może i ja wleję to cudo.
                                                  Mam drugie zalanie Amsem.
                                                  Pierwsze 10kkm wzial okolo 0.4 litra po bardzo szybkiej trasie Warszawa-Frankfurt/Main-Warszawa.
                                                  Teraz 5kkm po miescie nie wzial nic.Silniczek pod korkiem wlewu oleju srebrniutki,bez najmniejszego zoltego zabarwienia,szlamow,koksow...itp.
                                                  W kulturze pracy nie widze roznicy do Motula 300V.
                                                  Ja uzywam 0w30 Sygnature Series.
                                                  Tato,tato...czy to auto jest chore?
                                                  Nie synku...to diesel PD.

                                                  Honda...the power of dreams.
                                                  Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                                                  Komentarz


                                                  • gebek, ale Ty jeździsz bezawaryjnym autem a nie VAG-iem :diabelski_usmiech

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X