Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez aldam
    Do TSI wybrałem Statoil 5w30 LW
    dobry wybór. To "syntetyczny" olej zawiera 30% polialfaolefin - Page not found
    Zajrzyj na stronę 28 tego wątku Forum - Octavia Club Polska - "W pełni syntetyczne/syntetyczne środki smarne są formułowane na wiele sposobów, przy użyciu wysokiej jakości syntetycznych olejów bazowych. Produkty te są wytwarzane poprzez reakcję chemiczną o nazwie "syntezy", ciężkiej rafinacji lub innych złożonych procesów chemicznych, które charakteryzują się jednorodnością cząsteczkową i stopniem czystości, która jest niemożliwa do osiągnięcia przez uzyciu zwykłego procesu rafinacji".
    Tak naprawdę nie byłoby nas stać na kupno choć 1L prawdziwego 100% oleju pełnosyntetycznego.
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz


    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      bzdura ! ... pewnie nie jeździłeś na Silkolene.
      nie jeździłem z prostej przyczyny - w większości przypadków i przebiegu muszę mieć olej posiadający jednak atesty producentów samochodów, a nie tylko tabelę danych producenta oleju - której dane zresztą nie powalają na ziemię i nie widać w nich ani cienia przesłanki do "znacznego przyrostu mocy" jak to pozwalają sobie pisać.
      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      Stosowałem zarówno Motula jak i Amsoila oraz Millersa - czyli "te reklamowane" marki i jeżeli już to właśnie do Silkolene wrócę w pierwszej kolejności.
      ależ nikt Ci tego nie broni - jeśli to sprawi Ci przyjemność to dlaczego miałbyś sobie odmawiać. trzeba się cieszyć nawet z drobnostek - życie jest takie ciężkie Abyś miał jednak lepsze porównanie olejów - to oprócz wrażeń słuchowych - dość łatwych do oszukania - z reguły na nowozalanym oleju silnik pracuje ciszej niż olej po 15 czy 30kkm, to może chociaż jednak wspomnianą temperaturę oleju - jakiś to miernik zmniejszania tarcia jest - chociaż czujniki w samochodach bardzo dokładne nie są, to przy różnicach kilkunastu stopni coś można by powiedzieć, gdyby do tego jeszcze ciśnienie oleju dołożyć - na zimnym/ciepłym latem/zimą to jeszcze więcej. A tak mamy
      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      nigdy nie usłyszałem zaworów, ani jakichkolwiek niepokojacych odgłosów dochodzących z silnika w trakcie gdy znajdował się w nim Silkolene
      ja też tego nie słyszałem na wielu innych - także dzisiaj do SX4 1,6 16V zalałem Mobila 1 5W30 i też "nie słychać zaworów, ani żadnych innych niepokojących odgłosów" TO już wystarczająca przyczyna aby napisać, że jest znacznie lepszy od wcześniej zalanego? A nie, sorry, to też był Mobil1 5W30ESP bo ma normę . BTW w porównaniu do wolnossących skodowskich silników benzynowych 1,4, 1,6 to silniczek Suzuki ma zdecydowanie wyższą kulturę pracy i chyba prędzej w nim usłyszałbym jakieś niepokojące odgłosy niż w Octavii tour

      Komentarz


      • PAOLO ESCO,
        czyli z oferty statoil mamy do tsi
        lazerway 5w30 30%PAO norma 504/507
        lazerway 0w30 60%PAO (?) norma 502

        Nie pokręciłem ?
        Audi A4 1.8TFSI

        Komentarz


        • Zamieszczone przez aldam
          Nie pokręciłem ?
          nie pokreciłeś, zgada się.

          plissss :arrow: proszę nie pisać na PW - nie mam czasu na odpowiedzi, właśnie się pakuję i jutro wyjeżdżam do Włoch i Chorwacji...
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz


          • czyli wybór zawężam do poniższej trójki:

            MOTUL 8100 X-lite 0W-30
            Statoil lazerway 5w30
            Statoil lazerway 0w30

            Czy oleje statoil dostepne sa tylko na stacjach czy może są sprawdzone sklepy?
            Audi A4 1.8TFSI

            Komentarz


            • A może jeszcze Fuchs TITAN Supersyn 0W-30
              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
              =================================================

              Komentarz


              • Zamieszczone przez aldam
                Czy oleje statoil dostepne sa tylko na stacjach czy może są sprawdzone sklepy?
                - ja kupowałem tutaj - 404 strona nie istnieje - sprawnie i bez niespodzianek :wink:

                Komentarz


                • (none) i na allegro Link - sprawdzona firma, zamawiałem u nich oleje dla znajomego, wysyłka w 24h.
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                    Link...t&view=category
                    - tutaj chciałem kupić V -kę 0w30 to odpisali że najmniejsza ilość w zamówieniu to 12szt. w pudełku zbiorczym - delikatnie im przekazałem żeby mnie pocałowali w

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez REXAX
                      najmniejsza ilość w zamówieniu to 12szt. w pudełku zbiorczym
                      :lol: ale głupota...
                      Zamieszczone przez REXAX
                      delikatnie im przekazałem żeby mnie pocałowali w
                      no i całkiem słusznie :wink:
                      Ja zamawiałem u nich LazerWay LL dla kumpla - wysłali bez problemu 4+1L.
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Rozumiem ze 5w30 ma oznaczenie LL, natomiast 0w30 ma litere V ?

                        Jak sprawdzic oryginalnosc produktu , sa jakies hologramy itp ?
                        Audi A4 1.8TFSI

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez aldam
                          5w30 ma oznaczenie LL, natomiast 0w30 ma litere V
                          tak.
                          Zamieszczone przez aldam
                          sa jakies hologramy itp
                          nie ma hologramów...jakoś nigdy nie spotkałem się z podrabianym Statoilem :roll: . Pod korkiem masz jako zabezpieczenie hermetycznie zamknięcie z nadrukiem Quality... - fotki.
                          Załączone pliki
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • To już ostatnie pytanie
                            Zdecydowalem się na 0w30 norma 502.
                            Statoil czy fuchs i dlaczego ?

                            Zalezy mi na niepodrobionym oleju (ale jak rozumiem te marki z racji malej popularnosci często się nie podrabia).
                            Silnik 1.8 tsi . Niedlugo czips na ok 200km.
                            Jazda 60% miasto . Odcinki 5-15km.
                            Audi A4 1.8TFSI

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez aldam
                              Statoil czy fuchs i dlaczego ?
                              zawartość PAO. Statoil ma udokumentowane kartami...Fuchs nie. (chodzi mi o Fuchs Supersyn 0W-30).
                              Zamieszczone przez aldam
                              Silnik 1.8 tsi . Niedlugo czips na ok 200km.
                              masz auto na gwarancji? Jak nie to kup Silkolene RACE PRO S 5W30 PAO/estry i zakładam się o kratę browaru że będziesz zadowolony. Jak napiszesz do pidźka/konkona/ elemenateur/RobertM to kupisz ori Silkolene - 5L świeżo ściągany z Anglii. Ewentualnie bierz na zimę Millers 0W/40 albo najlepiej Neste oil 0W/40 ---> Link olej ze specyfikacją VW ( ja bym wybierał pomiedzy Neste, Silkolene ew. Millersem) wszytsko zależy jaką "promocję" dostaniesz od sprzedającego... :wink:

                              kufaaaa pakować Octavkę na wyjazd, żona mnie zabije .... :diabelski_usmiech
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                kup Silkolene RACE PRO S 5W30 PAO/estry i zakładam się o kratę browaru że będziesz zadowolony
                                ..w dalszym ciągu nie rozumiem, nie wiem - a tym samym ponawiam pytanie - jaki jest sens pakowawani oleju typu high performance/race do samochodu, który większośc swojego żywota spędza w mieście, jeżdząc na dość krótkich odcinkach czyli - de facto - operującego w warunkach, które bynajmniej nie leżały u podstaw dla których olej został stworzony.
                                >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez navigator
                                  ..w dalszym ciągu nie rozumiem, nie wiem - a tym samym ponawiam pytanie - jaki jest sens pakowawani oleju typu high performance/race do samochodu, który większośc swojego żywota spędza w mieście,
                                  - może ma to związek z tym faktem -
                                  Zamieszczone przez aldam
                                  Silnik 1.8 tsi . Niedlugo czips na ok 200km
                                  :wink:

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez navigator
                                    nie rozumiem, nie wiem - a tym samym ponawiam pytanie - jaki jest sens pakowawani oleju typu high performance/race do samochodu, który większośc swojego żywota spędza w mieście, jeżdząc na dość krótkich odcinkach
                                    porównaj parametry....

                                    Fuchs Titan Supersyn 0W/30
                                    Lepkość kinematyczna w 40 C - 67,6
                                    Lepkość kinematyczna w 100 - 11,9
                                    Wskaźnik Lepkości - 168
                                    Temperatura płynięcia - 63 C
                                    NOACK - 7,0 Super !

                                    X-lite 0W/30
                                    Lepkość kinematyczna 40C -68.7
                                    Lepkość kinematyczna 100C 11.9
                                    Wskaźnik lepkości 171
                                    Temperatura płynięcia -54C
                                    Temperatura zapłonu 232C
                                    TBN 11.2 mg KOH/g

                                    LazerWay V 0W/30
                                    Lepkość kinematyczna 40 C - 72
                                    Lepkość kinematyczna 100 C - 12,2
                                    HTHS 3,5
                                    Wskaźnik lepkości 170
                                    Temperatura płynięcia -51°C
                                    Temperatura zapłonu 230°C
                                    TBN 11.2 mg KOH/g

                                    Neste City Pro 0W/40
                                    Temperatura zapłonu 220
                                    Temeratura płyniecia -54
                                    Ineks lepkości 181
                                    Lepkość kinematyczna 40 C 80
                                    Lepkość kinematyczna 100 C 14
                                    Viscosity CCS -35 °C 5500 (tutaj jest błąd na stronie Neste- dla oleju z SAE 0W/40 CCS powinien być podawany przy -30C)
                                    Temperatura płynięcia -45


                                    SILKOLENE RACE PRO S 5W/30
                                    Lepkość dynamiczna w -30 C CCS - 5000 !!!
                                    Lepkość kinematyczna w 40 C 63,7
                                    Lepkość kinematyczna w 100 C 10,9
                                    Noack 7 !!!
                                    HTHS 3,5
                                    Wskaźnik lepkości: 163
                                    Temperatura płynięcia - 63 !!!

                                    no i teraz widać, ze pomimo faktu iż Silkolene ma SAE 5W/30 to parametry tego oleju są w wielu przypadkach lepsze niż olejów w/w z SAE 0W/30 czy 0W/40 ....

                                    Gdyby ten Silkolene miał SAE 5W/40 cxzy 10W/60 czyli typowy olej do silników obciażonych w rajdach to oczywiście nawet bym o nim nie pisał....ale to SAE z tymi parametrami pod silnik z czipem na 200KM jest odpowiednie.

                                    Zamieszczone przez REXAX
                                    może ma to związek z tym faktem -
                                    dokładnie o tego czipa na 200KM mi chodziło ... albo czip albo jazda wokół komina :lol:
                                    Pierwszy lepszy olej może nie sprostać takim obciążeniom.
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                      Viscosity CCS -35 °C 5500 (tutaj jest błąd na stronie Neste- dla oleju z SAE 0W/40 CCS powinien być podawany przy -30C)
                                      - to nie jest błąd - przecież dla 0W podaje się CCS w -35 stopniach a dla 5W w -30 stopniach idąc dalej dla 10W w -25 itd... :wink:
                                      błąd jest z pour point Fuchsa Supersyn 0w30 - powinno być -53 stopnie :wink:
                                      tutaj jest TDS - Link

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez REXAX
                                        to nie jest błąd - przecież dla 0W podaje się CCS w -35
                                        ale CCS przy -35 tylko dla SAE 0W30 a dla SAE 0W40 już CCS przy -30C...
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • hmm.... - 404 Not Found :roll:

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                            porównaj parametry....
                                            ...papierowo wygląda jedwabiście - co sobie drzewiej obejrzałem - ....no wszak silk.... ale pytanie jakich warunków eksloatacji potrzebuje aby zalety papierowe utrzymać......bo w taką dychotomię rzeczywistości, jak to wynika z papiura - choćbym chciał - nie mogę uwierzyć

                                            ot przykładowo kopciuch --> spalanie miejskie 6,5 l/100; beznzin 10 l/100.....papierowo fajnie, ale czy rzeczywiście kopciooch będzie lepszy do eksploatacji miejskiej, tylko dla tego że mniej teoretycznie pali?....o ten aspekt mie sie rozchodzi.

                                            poza tym jak jest żywotnośc oleju race w takich wrunkach 5 kkm, 7 kkm?

                                            a rzeczony wirus nie ma tutaj takiego wielkiego znaczenia, bo to ani jakieś specjalne wysilenie dla tej jednostki a i tak więkoszść swej eksploatacji spędzi w mieście na krótkich dystansach, totez i pytanie podtrzymuję
                                            >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                            Komentarz


                                            • No ja bym odradzał wysokich przebiegów na oleju estrowym, szczególnie do krótkich odcinków. Jak szybko ester "padnie"? Nie wiadomo. W takim wypadku, może lepiej się sprawdzić olej mineralny 504.00 marki Motul lub Millers od syntetyków estrowych ewentualnie mieszanka mineralnego z syntetykiem np. X-Lite od Motula.
                                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                              Komentarz


                                              • oooo matko ad: czepiacie się Silkolene a na ten zapis nie zwracacie uwagi :arrow:
                                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                bierz na zimę Millers 0W/40 albo najlepiej Neste oil 0W/40
                                                Zamieszczone przez navigator
                                                papierowo wygląda jedwabiście
                                                a i w praktyce sprawuje się bardzo dobrze. Wiem bo miałem i sprawdziłem :P Bardzo dobry olej.
                                                Zamieszczone przez navigator
                                                żywotnośc oleju race w takich wrunkach 5 kkm, 7 kkm?
                                                ja zrobiłem 7 tys km ( i też nie jezdziłem prócz wyjazdu do Włoch dłuższych odcinków a jedynie kręciłem się po mieście ZG oraz raz na tydzień trasa ZG- Żagań a po rozmowie z konkon też miałem watpliwości co do trwałości oleju estrowego - są estry i estry ...) i zmieniłem tylko dlatego, że miałem dziś jechać na wakacje...
                                                ....ale kufaaaaa nie pojadę dziś bo dzieciak się rozchorował i najwcześniejszy wyjazd w poniedziałek dopiero po przebadaniu ponownym przez lekarza

                                                Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                                może lepiej się sprawdzić olej mineralny 504.00 marki Motul lub Millers
                                                no dokładnie to co napisałem na górze
                                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                bierz na zimę Millers 0W/40 albo najlepiej Neste oil 0W/40
                                                ale raczej nie olej ze specyfikacją 504.00 tylko ze specyfikacją 502.00 bo wtedy jest większa szansa na znalezienie oleju z udziałem PAO ew z wysoko jakościowym olejem bazowym EHVI lub VHVI.
                                                Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                                X-Lite od Motula
                                                no i znów tyle razy pisałem.... jak nie wiadomo co wlać do silnika to w "ciemno" można brać X-Lite. ...a Wy tutaj czepiliście się "biednego Silkolene" tak samo jak kiedyś LM czy LazerWay.... :wink: Gdyby to odemnie zależało to ... ja bym zalał Silkolene ale z SAE 5W/30 (kto nie jeździł na nim, ten może tego nie zrozumieć).
                                                Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                                Jak szybko ester "padnie"? Nie wiadomo.
                                                no właśnie...są estry i ESTRY - polecam lekturę np. prof. Beran.


                                                ps. 1:37 sławne "złote beczki" o których mówił pidziek ( to nie reklama firmy F !!! - znalazłem ten filmik i szkoda, by zaginał gdzieś w sieci - chyba warto go oglądnąć).
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • Ale mieszacie mi w glowie.
                                                  Już nie czytam tego watku

                                                  W kazdym razie z tego co przeanalizowalem tsi nie lubia Xw40. Polecane sa Xw30.

                                                  Btw odnosnie czipsa. Tak jak już zostalo napisane 200km to lajtowa modyfikacja.
                                                  Audi A4 1.8TFSI

                                                  Komentarz


                                                  • to co tutaj gdybać X-Lite 0W/30 i "będziesz Pan zadowolony" :lol:

                                                    Zamieszczone przez REXAX
                                                    hmm....
                                                    coś mi świta z tym 0W30 i 0W40 ale nie chce mi się szukać ( za dużo miałem dziś spraw na głowie do załatwienia), pamiętam, że kiedyś na temat lepkości strukturalnej 0W30 i 0W40 pisałem i coś mi nie pasowało (skleroza ...). Uznaję, że masz rację
                                                    Załączone pliki
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X