Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • rOBERTO795, a dziękuję, po prostu czasem potrzebuję takie "relanium".

    Komentarz


    • Zamieszczone przez hotrain
      rOBERTO795, a dziękuję, po prostu czasem potrzebuję takie "relanium".



      Tylko ja mam olej a nie jakieś C3 z USA. Umnie to badziewie (AFL )już nie zagości.

      Wczoraj do Clio roznież wleciał Millers tym razem Trident 5W40 -bo XFS-a juz nie ma.
      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

      Komentarz


      • hotrain, u mnie ams wsakzywał niższą temp niż CFS, CFS dla przykładu prędkości rzędu 200-230 z częstym przyhamowywaniem i temp na zew w okolicy 30 stopni potrafi pokazać 110 ale na lato zdejmuję dolną osłonę i czujnik mam w korku spustowym oleju.

        Na amsie chyba tylko raz udało mi się uzyskać zblizoną temp.

        Generalnie CFS przy mojej jeździe w upalne dni nie przekracza 100-105 stopni


        P.S. coś mi się wydaje że diesel osiąga nizszą temp oleju niż benzyniak :?:
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz


        • to chyba prawda. Wogóle mam wrazenie ze silnik w benzynie cieplejszy.
          Audi A4 1.8TFSI

          Komentarz


          • Zamieszczone przez piramida
            P.S. coś mi się wydaje że diesel osiąga nizszą temp oleju niż benzyniak :?:
            diesle mają większa sprawność, dlatego mamy elektryczne nagrzewnice w aucie co by zimą nie marznąć :szeroki_usmiech
            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

            Komentarz


            • Ale obecnie coraz więcej ludzi odchodzi od diesli skoro cena za 1L/ON jest średnio ok. 10gr. wyższa od PB..
              Jazda 1.8 TSI a 2.0 BKD czy BXE pozostawia wiele do życzenia w stosunku do TSI a spalanie przy podobnym stylu jazdy jest bardzo zbliżone
              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
              http://www.zmienolej.pl/
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Pidziek
                Jazda 1.8 TSI a 2.0 BKD czy BXE pozostawia wiele do życzenia w stosunku do TSI a spalanie przy podobnym stylu jazdy jest bardzo zbliżone
                no nie bardzo jest zbliżone bo mi na tempomacie 120-140 pali 7-8l. A powyżej 140 to już robi się wir...
                Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                Komentarz


                • Słuchajcie głupie pytanie do osób mądrzejszych ode mnie ale czy Motul 8100 x-lite 0w 30 spełnia normy 504/507 dla 2.0 tsi

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Black.Jack
                    Słuchajcie głupie pytanie do osób mądrzejszych ode mnie ale czy Motul 8100 x-lite 0w 30 spełnia normy 504/507 dla 2.0 tsi
                    Nie spełnia normy 504.00 (silniki benzynowe).
                    ERROR: The request could not be satisfied

                    Dlaczego chcesz do RS olej 504.00? :shock:

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Black.Jack
                      czy Motul 8100 x-lite 0w 30 spełnia normy 504/507
                      x-lite nie ma normy 504/507 karta , bo ma norme VW 502/505

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Black.Jack
                        czy Motul 8100 x-lite 0w 30 spełnia normy 504/507
                        uwaga, zgaduję NIE SPEŁNIA :diabelski_usmiech
                        edit: heh, refleks szachisty :P
                        SPOT Poznań:
                        .....
                        ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                        Error 503 Wojtas Unavailable :P

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
                          Zamieszczone przez Black.Jack
                          czy Motul 8100 x-lite 0w 30 spełnia normy 504/507
                          uwaga, zgaduję NIE SPEŁNIA :diabelski_usmiech
                          edit: heh, refleks szachisty :P

                          Kolejne pytanie skoro nie spełnia normy to czemu sie nadaje do 2.0 tsi a jak wiadomo do 2.0 tsi musi być norma 504/507 no sorki za to pytanie ale siłą rzeczy mi sie nasuneło

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Black.Jack
                            czemu sie nadaje do 2.0 tsi a jak wiadomo do 2.0 tsi musi być norma 504/507
                            bo jest lepszy od tych eko wynalazków z 504/507 :idea: ja się nie znam na tym kompletnie... wymyślili sobie te całe long life'y i jak zmieniasz olej co 30tyskm/2lata to olej ma byc 504/507.... a jak co 15tys/rok to może być 502.00 ... kiedyś Paolo Esco wklejał tu w temacie rozpiskę na ten temat z instrukcji obsługi Octy, ale nie chce mi się szukać teraz tego 8)
                            SPOT Poznań:
                            .....
                            ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                            Error 503 Wojtas Unavailable :P

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez degenerat
                              Zamieszczone przez Black.Jack
                              Słuchajcie głupie pytanie do osób mądrzejszych ode mnie ale czy Motul 8100 x-lite 0w 30 spełnia normy 504/507 dla 2.0 tsi
                              Nie spełnia normy 504.00 (silniki benzynowe).
                              ERROR: The request could not be satisfied

                              Dlaczego chcesz do RS olej 504.00? :shock:
                              No własnie sam sie zastanawiałęm myslałem ze tak musi być hehhh

                              Dobra pany zamówiłem 8100 x lite 0 w 30 i mam zamiar go zmieniać co ok 12 tyś mam nadzieje ze dobrze zrobiłem hehhhh

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Black.Jack
                                Zamieszczone przez degenerat
                                Zamieszczone przez Black.Jack
                                Słuchajcie głupie pytanie do osób mądrzejszych ode mnie ale czy Motul 8100 x-lite 0w 30 spełnia normy 504/507 dla 2.0 tsi
                                Nie spełnia normy 504.00 (silniki benzynowe).
                                ERROR: The request could not be satisfied

                                Dlaczego chcesz do RS olej 504.00? :shock:
                                No własnie sam sie zastanawiałęm myslałem ze tak musi być hehhh

                                Dobra pany zamówiłem 8100 x lite 0 w 30 i mam zamiar go zmieniać co ok 12 tyś mam nadzieje ze dobrze zrobiłem hehhhh
                                Sie okaze . To dobry olej.
                                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Black.Jack
                                  Kolejne pytanie skoro nie spełnia normy to czemu sie nadaje do 2.0 tsi a jak wiadomo do 2.0 tsi musi być norma 504/507 no sorki za to pytanie ale siłą rzeczy mi sie nasuneło
                                  Bo jesli zmieniasz max co rok/15tysi to wg INSTRUKCJI OBSLUGI ktora masz w aucie, mozesz lac olej z norma 502.00 i to bez zadnego ryzyka utraty gwarancji. A x-lite, jak i wiele innych sensownych olejow, taka norme ma. Tyle.
                                  Olej 504 ma tez 507, czyli eko sreko do DPFA, ktorego nie masz, wiec szkoda lac taki olej do benzyny.

                                  Komentarz


                                  • Już po wymianie pierwsze wrażenie zdecydowanie ciszej i lżej zapala zobaczymy jak sie bedzie sprawował dziekuje jeszcze raz wszystkim za Pomoc

                                    Komentarz


                                    • Co mozna wybrac z millersa 5w30 do tsi przy zalozeniu cyklu wymian max 15kkm.
                                      Oczywiscie prawdziwy syntetyk.
                                      Audi A4 1.8TFSI

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez aldam
                                        Oczywiscie prawdziwy syntetyk.
                                        Nie ma takiej możliwości.

                                        Komentarz


                                        • Czy ten motul 0w30 to pelen syntetyk ?
                                          Audi A4 1.8TFSI

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez aldam
                                            Czy ten motul 0w30 to pelen syntetyk ?
                                            Tak, karta kilka postów powyżej jest :wink:

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Black.Jack
                                              Już po wymianie pierwsze wrażenie zdecydowanie ciszej i lżej zapala zobaczymy jak sie bedzie sprawował dziekuje jeszcze raz wszystkim za Pomoc
                                              :szeroki_usmiech
                                              Będzie Pan zadowolony!
                                              Miałem ten olej - bardzo pozytywne odczucia.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez leonn
                                                Zamieszczone przez aldam
                                                Oczywiscie prawdziwy syntetyk.
                                                Nie ma takiej możliwości.
                                                ???
                                                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez aldam
                                                  Czy ten motul 0w30 to pelen syntetyk ?
                                                  powiedzmy,że porządny syntetyk ...bez dopisku "pełny" :wink: tak samo jak 99% pozostałych "full syntetyków" na rynku PL. str 164... 7 kategorii syntetycznych olejów PAO daje "szerokie pole możliwości" dla producentów olejów.
                                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  Żeby było ciekawiej to przy niektórych z w/w oznaczeń producenci piszą SYNTHETIC HYDROCARBON inni Polialfaolefiny inni np. Homopolimer uwodorniony a inni Synthetic Baseoil 100%
                                                  nie ma co się na ten temat rozpisywać, bo już to było przerabiane. X-Lite to porządny olej i tyle ( zawiera w bazie PAO 5 kategorii-CAS nr 151006-62-1 - wagowo 8-12% - z dodatku estrów w serii 8100 zrezygnowano...). Na Motul Japan piszą " MOTULは化学合成オイルの :lol: tj MOTUL jest produktem syntezy chemicznej ropy naftowej - Karta z 11.02.2010r. - DISTILLATES (PETROLEUM), 25 <= x % < 50 HYDROTREATED HEAVY PARAFFINIC tj. DESTYLATY CIEZKIE 25 <= x % < 50
                                                  PARAFINOWE, OBRABIANE WODOREM (ROPA NAFTOWA).
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez aldam
                                                    Co mozna wybrac z millersa 5w30 do tsi przy zalozeniu cyklu wymian max 15kkm. Oczywiscie prawdziwy syntetyk.
                                                    Zamieszczone przez leonn
                                                    Zamieszczone przez aldam
                                                    Oczywiscie prawdziwy syntetyk.
                                                    Nie ma takiej możliwości.
                                                    Nic z oferty MO nie jest prawdziwym syntetykiem ??


                                                    rOBERTO795 - pewnie pytał Cię o to każdy, pewnie się chwaliłeś w temacie tutaj - ale jaki olej używasz u siebie w aucie ?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X