Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez leonn
    Pidziek, jakiego oleju ja używam to jest ogólnie wiadomo i nie znajdziesz w swojej ofercie lepszego, więc nawet sobie głowy nie zawracaj :P
    No i ten którego ja używam to jest wart swojej ceny.
    0W40 ?
    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
    http://www.zmienolej.pl/
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

    Komentarz


    • pedros, ale Ty nie masz floty 35 aut, a i jak ktoś się postara to kupi taki sam shit taniej niż 66zł jeśli mówimy o oszczędności. I nie mąć ludziom w głowach, że odkryłeś jakiś cudowny olej za 66zł bo bez analizy przepracowanego oleju lub przejechaniu co najmniej 100tyskm na nim to takie wróżenie z fusów.
      Nie mam 35.
      jestem wpółodpowiedzialny za znacznie większa ilość.

      Za 6 dych jest poprawny nie ma co szaleć w tych silnikach.(i innych starszych konstrukcjach. Z resztą 10 kkm to i mineralnego dodatki wytrzymają.

      I wcale nie mące w głowach bo lepiej tani quasisynt niż deklarowana minerał. Kropka. Pamiętaj ze cały czas pisze o silnikach luznopasowanych gdzie nie ma filozofii.


      leonn, dopuścić do swojej świadomości inne marki i to ze nie zawsze jest niekonieczne jest zalewanie hi endem Jak estry czy Inne synth.

      Ukierunkowales się na jedną markę ok szanuję to bo jest wolność masz prawo i swoje spostrzeżenia lub pracujesz dla LM. (Tego nie wiem)

      to ze akurat znalazłem tanioche która jest więcej niż poprawna to dziele się tym choć nie mam interesu by napędzac komuś biznes.

      Tyle w temacie i liczę na to ze następne posty będą dotyczyły merytoryki.

      Komentarz


      • [quote="Pidziek"]
        Zamieszczone przez leonn
        Pidziek, jakiego oleju ja używam to jest ogólnie wiadomo i nie znajdziesz w swojej ofercie lepszego, więc nawet sobie głowy nie zawracaj :P
        No i ten którego ja używam to jest wart swojej ceny.

        0W40 ?
        To że LM to pewne - a może LM Molygen 5W50 ? :diabelski_usmiech
        Leon 1.6 16V 105 KM

        Komentarz


        • pedros, nie ukierunkowałem się na markę tylko na bazę plus dodatki i dopuszczam też inne marki tylko ze są droższe albo słabo osiągalne, a i LM produkuje też podobny shit jak Castrol, więc nie jestem ślepo zapatrzony w tego producenta.
          Ale jeśli tylko wskażesz mi olej lepszy niż ten którego używam to zalewam go od razu.

          Nie uważam żeby można wlewać do tych silników byle co i nie zrobi to na nich wrażenia.

          Na pewno możemy powiedzieć, że znalazłeś tani olej i to tyle , a że jesteś na tyle odważny i go wlałeś do silnika to już inna kwestia. Co będzie za 100tsykm z Twoim silnikiem no to zobaczymy. :wink:

          Komentarz


          • będzie za 100tsykm z Twoim silnikiem no to zobaczymy.
            Spoko. Wczesniej ceratekiem podparłem się gdyby "drapalo" po metalu.

            Zbyt często zmieniam by stowe przepracować na jednym oleju.

            Poczekam na innych co tłumaczy kilometry bez opamiętania może się skuszę na VOA./UOA. :diabelski_usmiech


            Generalnie dotychczas jeden olej zrobił na mnie kolosalne wrażenie tj Silkolene PRO S 5W30. I tutaj 250 pln było dobrze wydane ale też jako eksperyment.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez koka
              To że LM to pewne - a może LM Molygen 5W50 ? :diabelski_usmiech
              Oj ...ależ to wymagajace :-)
              Słabo jedynie z innych z indeksem lepkości na poziomie 210 może być i pełne PAO :-)
              AGIP EUROSPORTS dobry olej wiele wolnossących jednostek na tym jeździło w Polsce i za granicą w wyścigach :-)
              Cena podobna jak LM a klasa bazy ...pozostawiam innym do oceny.

              Jakieś inne pytania ?

              LM produkuje też podobny shit jak Castrol
              Castrol nic nie produkuje już o tym pisałem NIC.
              Produkuje to jakiś wskazany producent np. firma X wedle zamówienia robi olej Y dla firmy Castrol o takich i takich parametrach.
              Na zasadzie dla firmy X robi firma Y made in EU.
              Ja polecam firmy któe robię konkretne produkty w konkretnych miejscach np. w mieście takim i na ulicy takiej kropka koniec.

              Na pewno możemy powiedzieć, że znalazłeś tani olej i to tyle , a że jesteś na tyle odważny i go wlałeś do silnika to już inna kwestia. Co będzie za 100tsykm z Twoim silnikiem no to zobaczymy. :wink:
              Pokaż mi produkt o lepszych parametrach w cenie nie większej niż 100zł OK ?
              No i żeby miał taki NOACK nie kosztował więcej niż 100zł i miał spe. 505.01 , może być produkcji jakiejkolwiek.
              Stawiam duże, duże piwko !!

              Poniżej mój olej na bazie syntetycznej i nie Polskiej

              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
              http://www.zmienolej.pl/
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

              Komentarz


              • Specol Premium C3 5W30 ?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez azja
                  Specol Premium C3 5W30 ?
                  Pewnie ze tak!

                  Jeszcze brakuje że Olej klarowny, bez osadów i zawiesin :diabelski_usmiech

                  trzeba kiedyś zarzucić na motor

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez leonn
                    pedros, nie ukierunkowałem się na markę tylko na bazę plus dodatki i dopuszczam też inne marki tylko ze są droższe albo słabo osiągalne, a i LM produkuje też podobny shit jak Castrol, więc nie jestem ślepo zapatrzony w tego producenta.
                    Ale jeśli tylko wskażesz mi olej lepszy niż ten którego używam to zalewam go od razu.

                    Nie uważam żeby można wlewać do tych silników byle co i nie zrobi to na nich wrażenia.

                    Na pewno możemy powiedzieć, że znalazłeś tani olej i to tyle , a że jesteś na tyle odważny i go wlałeś do silnika to już inna kwestia. Co będzie za 100tsykm z Twoim silnikiem no to zobaczymy. :wink:
                    Z tej odpowiedzi chyba wynika TYLKO I WYŁĄCZNIE, że jest to LM ale jaki dokładnie to nie wiadomo. Nie biorę pod uwagę podpisu poniżej ponieważ nie tak dawno było to 0W40 plus jakieś dodatki czy teraz jest tyko 0W50 ?

                    Komentarz


                    • To jest 0W40 z ViscoStabil (nomen omen LM )

                      VS przesuwa lepkość ciut wyżej. nieglupie rozwiązanie bo w przeciwieństwie do moto doktora można zimą odpalić swobodnie auto bo to zero pozostaje zerem lub delikatnie przechodzi w piątkę (motodoktor robi 20W50 i zalepia cały układ ) :diabelski_usmiech

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez pedros
                        Zamieszczone przez azja
                        Specol Premium C3 5W30 ?
                        Pewnie ze tak!

                        Jeszcze brakuje że Olej klarowny, bez osadów i zawiesin :diabelski_usmiech

                        trzeba kiedyś zarzucić na motor
                        i on z taką lepkością 11,5 spełnia A5/B5? jak tego typu oleje mają ~10?

                        cena 18,23zł /1 litr brutto
                        wysyłka 24,6zł brutto

                        ciekawe też skąd takie różnice między MSDS a kartę produktu na stronie jeśli chodzi o temp zapłonu, różni się 2 cyframi więc raczej nikt na klawiaturze się nie pomylił wpisując

                        ]"]Bild anschauen bei abload.de - abload.de

                        poza tym to jest 5W40 czy 5W30? chyba ktoś się na tej stronie pomylił, MSDS jest jakby to był 5W40, a karta produktu dla 5W30
                        przekierowanie jest ze strony, poza lepkością nazwa produktu też jest zgodna

                        Komentarz


                        • i on z taką lepkością 11,5 spełnia A5/B5? jak tego typu oleje mają ~10?
                          Skąd te teorie ?
                          Gdzie ACEA pisze jaką lepkość ma mieć olej A5/B5 ?
                          Od tego jest SAE J300 które mówi że 5W30 ma mieć lepkość w 100st.C 9,3 - 12,5 centostoksów :-)

                          Mobil 1 też w swoim świetnym produkcie pisze że :
                          Mobil 1 ESP Formula 5W-30 posiada następujące aprobaty producentów:
                          ACEA C2, C3
                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                          http://www.zmienolej.pl/
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                          Komentarz


                          • faktycznie

                            a HTHS będzie miało pod górną granicę i tak ma (3,4 mPa*s)

                            Komentarz


                            • Testujemy olej sezon Wiosna-lato.

                              ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez rOBERTO795
                                Testujemy olej sezon Wiosna-lato.
                                O Panie będzie Pan zadowolony.
                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                http://www.zmienolej.pl/
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Pidziek
                                  Zamieszczone przez rOBERTO795
                                  Testujemy olej sezon Wiosna-lato.
                                  O Panie będzie Pan zadowolony.
                                  Zobaczymy.
                                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Pidziek
                                    Zamieszczone przez rOBERTO795
                                    Testujemy olej sezon Wiosna-lato.
                                    O Panie będzie Pan zadowolony.
                                    czy CFS 5W40 można wykorzystać w "cywilnym" silniku choćby takim jak mój, który zaczyna już brać olej (nie powiem, dość ostro go traktuję) :P no bo parametry lepkościowe ma dobre a jeszcze nie chciałbym iść w 5W50 ? czy też jego "sportowy" charakter + ten słabowity i "luźno" spasowany silnik to niezbyt dobre połączenie ? cena nie gra roli :?
                                    Leon 1.6 16V 105 KM

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez koka
                                      Zamieszczone przez Pidziek
                                      Zamieszczone przez rOBERTO795
                                      Testujemy olej sezon Wiosna-lato.
                                      O Panie będzie Pan zadowolony.
                                      czy CFS 5W40 można wykorzystać w "cywilnym" silniku choćby takim jak mój, który zaczyna już brać olej (nie powiem, dość ostro go traktuję) :P no bo parametry lepkościowe ma dobre a jeszcze nie chciałbym iść w 5W50 ? czy też jego "sportowy" charakter + ten słabowity i "luźno" spasowany silnik to niezbyt dobre połączenie ? cena nie gra roli :?
                                      Pytałem o to kiedyś kogoś, nikt z tego Forum ale w każdym razie usłyszałem że jak masz seryjny katalizator i coś tam jeszcze to NIE WOLNO UŻYWAĆ.

                                      Komentarz


                                      • Bzdura
                                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                        Komentarz


                                        • Panowie czy mobil 1 0w20 to dobry olej? Znajoma kupiła subaru xv 2,0 2013r nalatane 20 tyś km. W serwisie na dolewkę sprzedali jej lotos quazar 5w30 za 80zł 1l !!!!!!
                                          Ale wyszukiwarki zalecają 0w20. Potrzebuję coś dostepnego i dobrej jakości, proszę o wsparcie

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez tasek
                                            Panowie czy mobil 1 0w20 to dobry olej? Znajoma kupiła subaru xv 2,0 2013r nalatane 20 tyś km. W serwisie na dolewkę sprzedali jej lotos quazar 5w30 za 80zł 1l !!!!!!
                                            Ale wyszukiwarki zalecają 0w20. Potrzebuję coś dostepnego i dobrej jakości, proszę o wsparcie
                                            0w20 Motul, Amsoil - dostępne.
                                            Na Motulu w Hondzie znajomy jeździ już od kilku lat - wszystko ok, nawet nie bierze oleju.
                                            Inny teraz zalał Amsoilem Toyotę - zobaczymy jak będzie się sprawdzał.

                                            [ Dodano: Pią 24 Kwi, 15 19:14 ]
                                            Zamieszczone przez micrusec
                                            Zamieszczone przez koka
                                            Zamieszczone przez Pidziek
                                            Zamieszczone przez rOBERTO795
                                            Testujemy olej sezon Wiosna-lato.
                                            O Panie będzie Pan zadowolony.
                                            czy CFS 5W40 można wykorzystać w "cywilnym" silniku choćby takim jak mój, który zaczyna już brać olej (nie powiem, dość ostro go traktuję) :P no bo parametry lepkościowe ma dobre a jeszcze nie chciałbym iść w 5W50 ? czy też jego "sportowy" charakter + ten słabowity i "luźno" spasowany silnik to niezbyt dobre połączenie ? cena nie gra roli :?
                                            Pytałem o to kiedyś kogoś, nikt z tego Forum ale w każdym razie usłyszałem że jak masz seryjny katalizator i coś tam jeszcze to NIE WOLNO UŻYWAĆ.
                                            np. przy CFS 0w30 na stronie Millersa jest napisane "Stworzony z myślą o silnikach wyczynowych. Może być jednak używany w silnikach samochodów seryjnych, których producenci rekomendują olej 0w30."
                                            CFS 0w30 NT+ | Millers Oils

                                            Tylko kupować i lać.

                                            Komentarz


                                            • Sebastian_M26, ponieważ spodziewałem się takiej reakcji, specjalnie kopałem w skrzynce email aby to znaleźć, napisano mi tak :

                                              Ze względu na fakt, że olej CFS 5w40, jak i olej CFS 5w40 NT nie są olejami MID SAPS, a FULL SAPS, to póki ma Pan seryjny układ wydechowy nie polecamy ich użycia - nie wpływają one korzystnie na żywotność katalizatorów. Olej XF Longlife 0w40 jest znakomitym wyborem, jako alternatywę możemy polecić olej EE Longlife C3 5w30 - o obniżonym współczynniku tarcia.

                                              Komentarz


                                              • od dawna jest wiele olejów full saps, a katalizatory seryjne TWC trzymają po 100 kkm

                                                ja jeżdżę seryjnym katalizatorem TWC przez 16 lat na olejach full saps i samochód dostaje po dupie bo robi głównie miejskie trasy, błędu P0420 nie mam, a toyota jest czuła jeśli o to chodzi

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez leonn
                                                  wskażesz mi olej lepszy niż ten którego używam to zalewam go od razu.
                                                  A co z Meguin 0W40 o którego tu już ktoś pytał? Karta wygląda podobnie.
                                                  - Superb
                                                  - Panda 1.2

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez crom.de
                                                    Zamieszczone przez leonn
                                                    wskażesz mi olej lepszy niż ten którego używam to zalewam go od razu.
                                                    A co z Meguin 0W40 o którego tu już ktoś pytał? Karta wygląda podobnie.
                                                    Ja pytałem ale na razie mam LM 0W40

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X