Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • No to zamówiony olej Motul X-Max 0w40 od RobertM dzisiaj dotarł, a w przyszłym tygodniu napoję nim mój silnik. Z ciekawości zadzwoniłem dzisiaj do ASO w Koszalinie z pytaniem o koszt przeglądu (mimo, że z końcem maja mija gwarancja) z uwzględnieniem wymiany oleju, który przywiozę i Pan uprzejmie powiedział mi, że około 800 zł muszę przygotować. No to podziękowałem za taką sarmacką usługę i zdecyduję się na wymianę u zaprzyjaźnionego mechanika

    Komentarz


    • A który to jest przegląd? 60? 90? Bo chyba nie zwykła 30 za 800 stów z własnym olejem :O
      - Superb
      - Panda 1.2

      Komentarz


      • No właśnie to jest drugi przegląd, na liczniku 26 tysięcy, więc też mnie zmroziła ta cena

        Komentarz


        • marpol, czyli jesteś już na QG0? To wtedy to jest chyba inaczej liczone, bo są wszystkie roboty za razem. Ja ostatnio z braku laku zrobiłem przegląd w ASO i z własnym olejem kosztowało mnie to niecałe 200 zł. 390 z hamulcowym i olejem w skrzyni biegów.
          - Superb
          - Panda 1.2

          Komentarz


          • Zamieszczone przez crom.de
            Zamieszczone przez pedros
            - jazda do 4 k obrotów nie bierze oleju w zauwazalny sposób
            - jazda powyżej 130/140 zaczyna się zużycie i im szybciej tym więcej go spala
            - jakość oleju też ma kolosalne znaczenie ( być może odparowalnosc albo właściwości myjace, nie potrafię teraz znaleźć korelacji) najmniej spalało mi
            No czyli niestety "nie ma rady". Tylko Ty też od początku dbasz o motor od środka. Miałeś przykładowo samą trasę autostradową? Jak to wtedy wygląda?
            samą to może nie ale nie wyraźnie widać korelacje większego spalania przy szybkiej jeździe.

            koledzy którym polecilem plukanki wszyscy stwierdzili zzmniejszone zuzycie oleju i inna pracę co w sumie nie dziwi bo pokazałem że istnieje alternatywa do marketowych olejow

            Komentarz


            • Zamieszczone przez marpol
              mimo, że z końcem maja mija gwarancja) z uwzględnieniem wymiany oleju, który przywiozę i Pan uprzejmie powiedział mi, że około 800 zł muszę przygotować
              łooooo kufaaaa 800 zł i masz mieć swój olej ... Tym bardziej jak Tobie mija gwarancja za "kilka dni" to
              Zamieszczone przez marpol
              zdecyduję się na wymianę u zaprzyjaźnionego mechanika
              jest to baaaardzo rozsądne rozwiązanie.

              Za zwykłą wymianę oleju zapłaciłem 25 zł , olej +- max 200 zł , filtr oleju +- 30..... razem 255 a gdzie reszta :bajer zostaje ponad 500 zł. Za 50% tej sumy porządny mechanik zrobi Tobie pełen przegląd samochodu.

              Ja dziś zmieniłem w mojej Octavce (przy +- 68 tys km, ponad 2,5 roku od zakupu) - tarcze przód+tył, klocki przód+tył, olej w skrzyni biegów, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy - koszt robocizny 300 zł (ponad 3,5h spędzone w warsztacie, wszystko robione na spokojnie) + koszt części kupionych od forumowych sprzedawców.
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                Ja dziś zmieniłem w mojej Octavce (przy +- 68 tys km, ponad 2,5 roku od zakupu) - tarcze przód+tył, klocki przód+tył, olej w skrzyni biegów, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy - koszt robocizny 300 zł (ponad 3,5h spędzone w warsztacie, wszystko robione na spokojnie) + koszt części kupionych od forumowych sprzedawców.
                I to mnie utwierdza w przekonaniu o ominięciu ASO szerokim łukiem

                Komentarz


                • Panowie jak prezentuje poziom jakości NESTE CITY PRO 0W40 do Valvoline synpover 0w40?
                  Jaki poziom TBN ma neste 0w40?
                  Czy new life 0w40 ma porównywalne parametry czy jednak neste jest lepsze?

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez tasek
                    Panowie jak prezentuje poziom jakości NESTE CITY PRO 0W40 do Valvoline synpover 0w40?
                    Jaki poziom TBN ma neste 0w40?
                    Czy new life 0w40 ma porównywalne parametry czy jednak neste jest lepsze?
                    byłoooo w wątku :tuk: szukaj...
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz


                    • fiu fiu lektura niczym Pan Tadeusz

                      Komentarz


                      • taaaa nie chce się...lepiej zadać pytanie i dostać "gotowca" :chytry

                        strona 193 - masz zestawienie (Neste i Mobil oraz inne 0W40) , poprawiłem też od razu TBN dla Neste, bo w dalszej części wątku jest aktualizacja karty - na stronie 218. :bajer
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • dzięki śliczne

                          Komentarz


                          • 9 tys zrobione na Statoil LV 0w30. W zimie starty bardzo przyjemne. Trasy też bez żadnych niepokojących dźwięków. Do tej pory olej sprawował się bardzo dobrze i pewnie jeszcze można było zrobić na nim trochę km, ale postanowiłem sprawdzić Motula X-maxa 0w40.

                            Póki co:
                            Na obu olejach silnik odpala bardzo miło i lekko. Ogólna praca silnika bardzo porównywalna. W porównaniu do LV wzrosło spalanie o 0,2 litra na wolnych obrotach. Może troszkę na Motulu ciężej wkręca się na obroty, ale jest to naprawdę bardzo niewielka różnica.

                            Ogólnie po przesiadce z 0w30 na 0w40 większej zmiany nie czuję.

                            Zobaczymy jak olej będzie się sprawował po kilku tys.
                            Mój Szkodnik :-)
                            Pozdrawiam
                            Rafał

                            Komentarz


                            • Witam,

                              chciałem odwołać się do wiedzy i doświadczenia szerokiego Gremium forumowego ws oleju do mojego 1.8T. Dotychczas zalewałem go Shellem Helix Ultra 5w30 AVL. Czy można zmienić na Shell Helix Ultra 5w30, ale bez AVL (AVL w serwisach olejowych jest nieczęsto spotykany). Jest jakaś duża różnica pomiędzy tymi olejami? Co ewentualnie polecalibyście sprawdzonego o parametrach 5w30 do mojego silnika?
                              Pozdrawiam
                              Northeusz

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Northeusz
                                Czy można zmienić na Shell Helix Ultra 5w30, ale bez AVL
                                jasne, że TAK.
                                Link(SN_CF_A3_B4)_(en-GB)_TDS.pdf ma VW 502.00 to wystarczy dla tego silnika
                                AVL ma VW 504.00 i 507.00 dla silnika z DPF-em i dla nowoczesnych jednostek benzynowych.
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • Northeusz, a nie korci Cię spróbować innego oleum? Ja chyba już do tego nie doczekam, chyba że żona strzeli ostatecznego focha :diabelski_usmiech Choć mówią, że niby ten 5W30 najporządniejszy, nie HC tylko faktyczne syntetyk.
                                  - Superb
                                  - Panda 1.2

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez crom.de
                                    Northeusz, a nie korci Cię spróbować innego oleum? Ja chyba już do tego nie doczekam, chyba że żona strzeli ostatecznego focha :diabelski_usmiech Choć mówią, że niby ten 5W30 najporządniejszy, nie HC tylko faktyczne syntetyk.
                                    Korcić to korci . Cały czas jeżdżę na pełnym syntetyku i tego narazie nie zmieniam. Nie wiem tylko na co zmienić jeśli już, tym bardziej, że oliwa w silniku to bardzo ważna rzecz, to nie dywaniki . Jak narazie najbliższy jestem zalaniu Shella UH 5w30, skoro jak pisze PAOLO ESCO niczym się nie różni od tego, który mam obecnie w silniku.
                                    Pozdrawiam
                                    Northeusz

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Northeusz
                                      Korcić to korci . Cały czas jeżdżę na pełnym syntetyku i tego narazie nie zmieniam.

                                      Chyba, że jesteś w pełni zadowolony, nie pije tej oliwy itd to wiadomo, że nie ma co kombinować w takim wypadku tylko jechać na pewniaku. Ja nie jestem i jakby do tego doszło to bym uderzał po Engine Flush'u w to Neste co poleca nasz guru PAOLO ESCO.
                                      - Superb
                                      - Panda 1.2

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Northeusz
                                        Zamieszczone przez crom.de
                                        Northeusz, a nie korci Cię spróbować innego oleum? Ja chyba już do tego nie doczekam, chyba że żona strzeli ostatecznego focha :diabelski_usmiech Choć mówią, że niby ten 5W30 najporządniejszy, nie HC tylko faktyczne syntetyk.
                                        Korcić to korci . Cały czas jeżdżę na pełnym syntetyku i tego narazie nie zmieniam. Nie wiem tylko na co zmienić jeśli już, tym bardziej, że oliwa w silniku to bardzo ważna rzecz, to nie dywaniki . Jak narazie najbliższy jestem zalaniu Shella UH 5w30, skoro jak pisze PAOLO ESCO niczym się nie różni od tego, który mam obecnie w silniku.
                                        zalej cos 0W-40 a nie wrocisz do 5W-30.
                                        KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                        Komentarz


                                        • AVL na pewno nie jest/był syntetykiem. Potwierdzony jest tylko syntetyczny ultra 5W-40, z nową białą etykietą.
                                          Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                          Komentarz


                                          • Czy FUCHS TITAN Supersyn LONGLIFE 0W-40 ma aprobatę VW 502 00?
                                            Strona producenta wskazuje, że tak, jednak żaden sprzedawca się tym nie chwali.
                                            Czy macie jakieś wiarygodne informacje na ten temat - poza stroną Fuchsa?
                                            404 Not Found

                                            Seed jakie masz wrażenia z użytkowania silnika 1.4 TSI CHPA?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez degenerat
                                              Czy FUCHS TITAN Supersyn LONGLIFE 0W-40 ma aprobatę VW 502 00?
                                              "niemce" wykazują:
                                              Spezifikationen
                                              • ACEA A3/B4
                                              • API SN
                                              Freigaben
                                              • MB-FREIGABE 229.5
                                              • PORSCHE A40
                                              FUCHS Empfehlungen
                                              AMG
                                              ASTON-MARTIN
                                              BMW LONGLIFE-01
                                              FORD M2C937-A

                                              VW 502.00 nie wykazują...

                                              Zamieszczone przez degenerat
                                              Strona producenta wskazuje, że tak
                                              :roll: na fuchs.pl nie ma... Nie znaleziono strony Jedynie co to MB deklaruje, że olej z MB 229.5 przechodzi "All test parameter from VW 502.00".
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                                AVL na pewno nie jest/był syntetykiem. Potwierdzony jest tylko syntetyczny ultra 5W-40, z nową białą etykietą.
                                                To jak rozumiem Shell 5W30 Ultra Helix i AVL nie są syntetykami? Sądziłem, że to są oleje syntetyczne, chociażby na podstawie info producenta LINK. Jakie są to w takim razie oleje?
                                                Pozdrawiam
                                                Northeusz

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Northeusz
                                                  Shell 5W30 Ultra Helix i AVL
                                                  w karcie Shell wykazuje polyalfaolefinę - stężenie < 15,00%.

                                                  W obu przypadkach oleje zawierają "syntetyczny" olej bazowy i dodatki oraz wysoko rafinowany olej mineralny tak więc dodatek "full syntetyk" to jednak lekkie naciąganie...

                                                  Tutaj jest wątek o olejach Shella Just a moment...
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                    w karcie Shell wykazuje polyalfaolefinę - stężenie < 15,00%.
                                                    W obu przypadkach oleje zawierają "syntetyczny" olej bazowy i dodatki oraz wysoko rafinowany olej mineralny tak więc dodatek "full syntetyk" to jednak lekkie naciąganie...
                                                    Niemalże jak parówki drobiowe zawierające w 99% wieprzowinę i inne pozostałości nieprzetwarzalne :haha:
                                                    A tak wracając do tematu Koledzy. Lać jak dotychczas 5W30 czy może tego prawdziwego syntetyka, o którym wspomina Sebastian_M26? Dla silnika będzie to jakaś znacząca różnica?

                                                    [ Dodano: Sro 14 Maj, 14 21:15 ]
                                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                    Tutaj jest wątek o olejach Shella Link
                                                    Nieźle, jeśli dany olej w zależności od rynku ma różną specyfikację.
                                                    Pozdrawiam
                                                    Northeusz

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X