Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez kapi
    Zamieszczone przez KubaMpakiet
    strona 193 tego watku
    jako że ciężko wbić się na tą stronę - przytaczam linka : strona 193
    u mnie jakoś nie działa bezpośrednie przejście...
    Też miałem problem, i musiałem ręcznie klepać :szeroki_usmiech
    Chociaż szczerze nie widzę tam konkretnego oleju do tego silnika ops:

    Komentarz


    • Zamieszczone przez rezon
      Zamieszczone przez KuASY
      Teraz to już nic nie poradzę, po 10000km wymienię :wink:
      Na stronie 193 też jest kilka podanych nie jeden. Chyba silnik się nie rozleci :diabelski_usmiech
      Nie przejmuj się forumowym doktoryzowaniem o TBN'ach i innych głupotach. Silnik technicznie masz na poziomie lat 90-tych, a olej wlałeś znacznie lepszy niż bezklasowe mineralne wówczas obowiązujące. Przejechałem AKL'em pod koniec też ok. 40kkm na 5W30, a kupiec zrobił kolejne 180kkm (nie wiem na jakim oleju) i jakoś ten silnik od mojego 5W30 też się nie rozleciał
      Od 1997r Skody wyjeżdżały na syntetycznym M1 0W-40, to że później Janusze wlewali 15W-40 kupowane na giełdzie pod Radomiem to ich sprawa.
      M1 był dostępny w Polsce od 1993r. W europie syntetyki były od początku 80-tych. W moich autach od początku 96 tylko syntetyki, czasem po poprzednich Januszach.

      Nawet Niemieckie aso Opla zadawało pytanie czy wlewać olej producenta 5W-30 czy coś lepszego M1.
      Seria 188KM/270Nm na 95RON

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Sebastian_M26
        Zamieszczone przez rezon
        Zamieszczone przez KuASY
        Teraz to już nic nie poradzę, po 10000km wymienię :wink:
        Na stronie 193 też jest kilka podanych nie jeden. Chyba silnik się nie rozleci :diabelski_usmiech
        Nie przejmuj się forumowym doktoryzowaniem o TBN'ach i innych głupotach. Silnik technicznie masz na poziomie lat 90-tych, a olej wlałeś znacznie lepszy niż bezklasowe mineralne wówczas obowiązujące. Przejechałem AKL'em pod koniec też ok. 40kkm na 5W30, a kupiec zrobił kolejne 180kkm (nie wiem na jakim oleju) i jakoś ten silnik od mojego 5W30 też się nie rozleciał
        Od 1997r Skody wyjeżdżały na syntetycznym M1 0W-40, to że później Janusze wlewali 15W-40 kupowane na giełdzie pod Radomiem to ich sprawa.
        M1 był dostępny w Polsce od 1993r. W europie syntetyki były od początku 80-tych. W moich autach od początku 96 tylko syntetyki, czasem po poprzednich Januszach.

        Nawet Niemieckie aso Opla zadawało pytanie czy wlewać olej producenta 5W-30 czy coś lepszego M1.

        Czyli zalewać 0W40?

        Komentarz


        • Zamieszczone przez kapi
          Zamieszczone przez KubaMpakiet
          strona 193 tego watku
          jako że ciężko wbić się na tą stronę - przytaczam linka : strona 193
          Nie mam zamiaru robić konkurencji naszemu guru, ale tutaj jest mała atualizacja listy :wink:

          Komentarz


          • Zamieszczone przez KuASY
            Chociaż szczerze nie widzę tam konkretnego oleju do tego silnika ops:
            ad:
            czego tam brakuje? :szeroki_usmiech
            albo inaczej ........ ile chcesz wydac?
            Audi 1.8T AVJ

            Silnik smaruje
            Ravenol SSL

            Komentarz


            • bo tam na liście przy konkretnym oleju powinien być duży napis: pasuje do 1,6 MPI z gazem :twisted:
              Maciek
              terminarz trójmiejskich spotów klubowych
              Zapraszamy....

              Komentarz


              • Zamieszczone przez KubaMpakiet
                Zamieszczone przez KuASY
                Chociaż szczerze nie widzę tam konkretnego oleju do tego silnika ops:
                ad:
                czego tam brakuje? :szeroki_usmiech
                albo inaczej ........ ile chcesz wydac?
                Do 150zł kupi się coś dobrego? Do poprzedniego auta lałem motula 5W40 i było wsio OK

                [ Dodano: Nie 13 Gru, 15 14:16 ]
                Zamieszczone przez klarus
                bo tam na liście przy konkretnym oleju powinien być duży napis: pasuje do 1,6 MPI z gazem :twisted:
                Nie każdy mus się znać na wszystkim ,dlatego zadaje się pytania.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez KuASY
                  o 150zł kupi się coś dobrego?
                  oczywiście, że tak.
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Najgorsze w tym wszystkim jest powtarzanie pytań, które już były. O olej do 1.6 MPI już tyle razy ludzie pytali że mogliby naprawdę przeczytać wątek. Co innego byłoby - co zdarza się coraz rzadziej - ktoś wyraził swoją opinię o jakiś nowym, jeszcze nie polecanym oleju. W zasadzie obracamy się w gronie starych znanych olejów (marka, model, lepkość), czy to źle ? Nie, skądże ale tym sposobem mało kto dowiaduje się co pojawia się na rynku. Nikt nie chce byc królikiem doświadczalnym ale jeśli papierowo parametry są OK to można zaryzykować. A niepokojące objawy ewentualnie będą informacją dla potomnych. Ja sam testowałem oleje w następującej kolejności : FABRYKA KASTRAT - MO 0W40 - LM 0W40 - Statoil 0W30 (mam tego na stanie jeszcze, stara formuła) a następnie mam PENRITE 0W50 etc.

                    Komentarz


                    • KuASY, ja do siebie (BSE) leje Motula X-Cess 502.00 , silnik pracuje należycie, nie pije oleju, a dolewki są znikome głównie po dłuższych trasach z obrotami rzędu 4-5 krpm.

                      polecam.
                      OII sprzedana


                      Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez kapi
                        KuASY, ja do siebie (BSE) leje Motula X-Cess 502.00 , silnik pracuje należycie, nie pije oleju, a dolewki są znikome głównie po dłuższych trasach z obrotami rzędu 4-5 krpm.

                        polecam.
                        ja to w służbowym Fabianie 1.4 16V LPG w ubiegłym roku (sieprień - pażdziernik) też testowałem i pełna kultura i nie musiałem nic dolewać
                        i tak jak kapi polecam
                        Była Octavia II (Combi) 1.9 TDI PD

                        Był Rapid 1.4 TDI-CR

                        Poprzednio także Fabia II Combi 1,4 16V

                        Komentarz


                        • Ok skuszę się na tego motula
                          Ale mam problem, dziś spoglądam na bagnet, a tam olej czarny jak smoła, ledwo 100km po wymianie!?
                          Coś mi tu nie pasuje. W poprzednim aucie (dizel) po 4tyś km olej był ładniejszy niż tutaj po ~100km. :shock:

                          Komentarz


                          • Moim zdaniem opcję są dwie, albo mechanik nie wymienił Ci oleju(w co wątpię), albo poprzedni właściciel rzadko wymieniał olej i silnik w środku jest zasyfiały. U mnie olej po 10 tys. km nigdy nie jest czarny.

                            Komentarz


                            • Będę musiał sprawdzić czy ruszał w ogóle filtr oleju....chociaż obstawiam ze mechanik wyssał olej zamiast spuścić i trochę zostało a olej był przed wymianą również jak smoła.

                              Komentarz


                              • Będziesz pan zadowolonyyyy
                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                Komentarz


                                • Pierwsze 4kkm na Race Pro S 5W30. Odpalanie poranne niestety przez 1sek łańcuch się odzywa (urok niezawodnego, (bezobsługowego :lol: ) napędu rozrządu w TSI :evil: ) po tym "ciekawym" zjawisku w każdym zakresie obrotów silnik pracuje bajecznie

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez KuASY
                                    Ale mam problem, dziś spoglądam na bagnet, a tam olej czarny jak smoła, ledwo 100km po wymianie!?
                                    Coś mi tu nie pasuje.
                                    Moze mechanior poszedl krok dalej i zmienil silnik na tdi :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech

                                    sorki nie moglem sie powstrzymac :lol:
                                    Audi 1.8T AVJ

                                    Silnik smaruje
                                    Ravenol SSL

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez prezes73
                                      Race Pro S 5W30
                                      :thank:
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • PAOLO ESCO, :wink:

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez prezes73
                                          Pierwsze 4kkm na Race Pro S 5W30.
                                          tak z ciekawości ... co prawda nie ma jeszcze mrozu, ale ... :P masz "masło" pod korkiem ? :szeroki_usmiech
                                          Leon 1.6 16V 105 KM

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                            Zamieszczone przez KuASY
                                            Ale mam problem, dziś spoglądam na bagnet, a tam olej czarny jak smoła, ledwo 100km po wymianie!?
                                            Coś mi tu nie pasuje.
                                            Moze mechanior poszedl krok dalej i zmienil silnik na tdi :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech

                                            sorki nie moglem sie powstrzymac :lol:

                                            Dla mnie to nie jest śmieszne :diabelski_usmiech
                                            Nie wiem, czy skoda tak ma czy wymienić olej?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez koka
                                              Zamieszczone przez prezes73
                                              Pierwsze 4kkm na Race Pro S 5W30.
                                              tak z ciekawości ... co prawda nie ma jeszcze mrozu, ale ... :P masz "masło" pod korkiem ? :szeroki_usmiech
                                              Nie.W tym silniku nie miałem też na innych olejach. Dziennie robie około 100km ;-)

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez KuASY
                                                czy skoda tak ma
                                                ... jeździsz na krótkich odcinkach i nie dogrzewasz silnika :roll:
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez KuASY
                                                  Nie wiem, czy skoda tak ma czy wymienić olej?
                                                  KuAsy jeżeli pytasz, czy to normalene, że olej po 100 km od wymiany w silniku 1,6 BSE jest czarny to nie jest to normalne. Ja na Twoim miejscu pojeździłby jeszcze troche i wymienił olej. Przed zlaniem starego wlał płukankę a przede wszystkim nie jeździłbym do mechanika, który wymienia olej przez wysysanie starego zamiast go zlać.

                                                  Komentarz


                                                  • I tak będę musiał zrobić, kupię motula+filtr i sam to wymienie.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X