Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wiesz co sew1981? Napisałem co innego ale jednak zeedytuję swoja odpowiedż...bo faktycznie nie ma sensu tego ciągnąć....ja o jednym ty o drugim...może inni pomogą...bo się nie dogadamy. Dla mnie end of story.
    Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

    Komentarz


    • Acea a5 to niski hths a a3 to pow. 3.5. Przy niskim a5 bardzo szybko ścierają się pierścienie.
      Seria 188KM/270Nm na 95RON

      Komentarz


      • Cytrynowiec, looz, dla mnie też nie ma co ciągnąć tego dialogu każdy ma inne zdanie, w pewnych kwestiach mamy takie samo. Miłego dziona
        Sebastian dzięki, zatem zmienię na Specola przy następnej wymianie. Acea a5 jest eko sreko, do auta z dpfem. Mimo, że już nie mam tego ustroństwa, zostałem przy tym oleju, ze względu na niski "popiół". Narazie dolałem dziś po circa 5 tkm militec 1, wymiana oleju za ok 9 tkm.. Narazie na tym fordowskim nie zauważyłem skutków ubocznych (za mną już dwie wymiany, bez dodatków) - ładnie na tym pracuje, dziś na zimno zanim dotarł olej wszędzie trochę klepało (temp. była dość niska, a silnik zimny), bardziej niż zawsze, ale dolałem ten militec dzisiaj.

        No zastosuje tego Specola Gold, zobaczymy jak się będzie sprawował, w styczniu zmieniam na Specola w skrzyni jak pisałem

        Komentarz


        • Panowie żeby oczyścić atmosferę - moje pytanie co dzieje się z olejem wraz ze wzrostem przebiegu: lepkosc spada czy rośnie? W noPb i w On.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
            ... Acea a5 jest eko sreko, do auta z dpfem...
            A5/B5 jest Eco - obniżony HTHS. Do dampfa jest ACEA C... . A5/B5 do filtra cząstek stałych nie jest zalecany.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
              Acea a5 to niski hths a a3 to pow. 3.5. Przy niskim a5 bardzo szybko ścierają się pierścienie.
              Poważnie?! Dowody!

              Komentarz


              • Cześć, mam pytanie, od kilku dni rozeznaję się w temacie oleju do silnika 1.8 TSI CDAA. Aktualnie auto jeździ na Castrol 5W30 ale zauważyłem zwiększone zużycie oleju tak więc zastanawiam się nad zmianą na lepszą oliwę. Aktualnie na tapecie mam 2 oleje:
                1) Motul 8100 X-Cees 5W-40
                2) Motul 8100 X-Clean FE

                Obydwa oleje spełniają normę VW 502, olej X-Clean spełnia normę ACEA C2/C3 a X-Cees A3/B4 (zalecaną w instrukcji obsługi).
                Pytanie - który olej Waszym zdaniem jest lepszy? Wiele osób na różnych forach poleca X-Clean ale martwi mnie trochę fakt, że nie spełnia on zalecanej normy ACEA. Dodam że olej wymieniam regularnie co 15kkm, jazda 75% miasto 25% trasa.

                pzdr,

                Komentarz


                • krzyw, kombinować ze zmianą na lepszy olej możesz, ale jak CDAA ma już zwiększone zużycie, to najprawdopodobniej nie wiele to pomoże (znane z autopsji, jak i doświadczeń wielu kolegów)... u nas po wielu kombinacjach olejowych i tak skończyło się na remoncie, a potem dobre oleje
                  Maciek
                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                  Zapraszamy....

                  Komentarz


                  • klarus, niestety jestem tego świadomy, ale póki co brakuje $$$ i muszę sobie kupić trochę czasu... Miałem nadzieję że zmiana oleju przynajmniej pomoże na przynajmniej kilka miesięcy.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez krzyw Zobacz wpis
                      Cześć, mam pytanie, od kilku dni rozeznaję się w temacie oleju do silnika 1.8 TSI CDAA. Aktualnie auto jeździ na Castrol 5W30 ale zauważyłem zwiększone zużycie oleju tak więc zastanawiam się nad zmianą na lepszą oliwę. Aktualnie na tapecie mam 2 oleje:
                      1) Motul 8100 X-Cees 5W-40
                      2) Motul 8100 X-Clean FE

                      Obydwa oleje spełniają normę VW 502, olej X-Clean spełnia normę ACEA C2/C3 a X-Cees A3/B4 (zalecaną w instrukcji obsługi).
                      Pytanie - który olej Waszym zdaniem jest lepszy? Wiele osób na różnych forach poleca X-Clean ale martwi mnie trochę fakt, że nie spełnia on zalecanej normy ACEA. Dodam że olej wymieniam regularnie co 15kkm, jazda 75% miasto 25% trasa.

                      pzdr,
                      zrob plukanke i wlej Millersa 5w40 trident. Jesli dalej bedzie pil to niestety tylko naprawa tłoków.
                      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                      Komentarz


                      • Koledzy proszę o pomoc. Zakupiłem niedawno Octawie 1U 1.8T (2009r) od pierwszego właściciela. Nalatane około 160000km. Według książki był lany Shell Helix ultra 5W30. Jaki olej zalać teraz? ten sam czy coś innego? Po weekendzie będzie wymieniany rozrząd i mechanik narazie polecił mi zostawić ten olej lub Motul chyba że mu powiem że chce coś innego. Co radzicie zalać?

                        Komentarz


                        • A tutaj dalej trwa dyskusja jaki olej?

                          Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
                          Według książki był lany Shell Helix ultra 5W30. Jaki olej zalać teraz?
                          0W40 LM albo Meguin

                          Komentarz


                          • Zmień SAE na 0W40 tak jak napisał leonn.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
                              Koledzy proszę o pomoc. Zakupiłem niedawno Octawie 1U 1.8T (2009r) od pierwszego właściciela. Nalatane około 160000km. Według książki był lany Shell Helix ultra 5W30. Jaki olej zalać teraz? ten sam czy coś innego? Po weekendzie będzie wymieniany rozrząd i mechanik narazie polecił mi zostawić ten olej lub Motul chyba że mu powiem że chce coś innego. Co radzicie zalać?
                              Millers Trident 5w40
                              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
                                Millers Trident 5w40
                                Miałem ale jakoś nie bardzo mi podszedł brał mi jego jak szalony. Zalałem Ravenol VST i jest igla, teraz test Specola 5w40... jak Specol się sprawdzi to zostanę przy nim, nie to wracam do Ravenola i na tym kończę szukać
                                Champ20ns!

                                Komentarz


                                • rOBERTO795 gdzie teraz się zaopatrujesz w oliwe? Może być na pw.

                                  Komentarz


                                  • A co powiecie o Valvoline Synpower 5W40?

                                    Komentarz


                                    • Przejechałem 45kkm na Valvoline Synpower 0W40 i złego słowa nie powiem,obecnie LM 0W40 i jakieś 5kkm i mam wrazenie że jak motor jest zimny to LM ciszej pracuje. Ale tym się nie przejmuje może to już początki głuchoty, ogólnie Valvoline to spoko oleje.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
                                        A co powiecie o Valvoline Synpower 5W40?
                                        Patrząc po parametrach to całkiem przyzwoity olej HC, też się nad nim zastanawiałem, ale wybrałem shell helix ultra 5w40, bo ma jeszcze lepsze parametry i bazę GTL.

                                        Komentarz


                                        • ten Revanol VST 5W40 to PAO czy HC

                                          Komentarz


                                          • A po co niszczyć silnik na olejach 5W?
                                            Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                                              A po co niszczyć silnik na olejach 5W?
                                              No nie przesadzajmy aż tak.


                                              bardziej pasuje 10W lub 15W
                                              ale owszem sam jestem fanem 0W i to cały rok.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis

                                                Miałem ale jakoś nie bardzo mi podszedł brał mi jego jak szalony. Zalałem Ravenol VST i jest igla, teraz test Specola 5w40... jak Specol się sprawdzi to zostanę przy nim, nie to wracam do Ravenola i na tym kończę szukać
                                                To jesteś pierwszym uzytkownikiem 1,8t któremu Trident 5w40 znika. A obsługuje kilkadziesiąt takich poprzecznych motorów z różnym przebiegiem i mocą
                                                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                                                  rOBERTO795 gdzie teraz się zaopatrujesz w oliwe? Może być na pw.
                                                  Teraz kupuje od Tomka z LEJOLEJ.PL i polecam
                                                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                  Komentarz


                                                  • sew1981 właśnie cytrynowiec najnormalniej w Świecie opisuje Tobie jak bez rozbierania silnika możesz nawet w swoim autku obserwować zarówno wpływ danej oliwy na Twój silnik, pod kątem zarówno zużycia silnika na tym oleju, jak i jego rzeczywistej jakości - a wszystko to powie Tobie UOA Mikro zużycia nie zobaczysz kamerką i np. panewek również
                                                    Ale dobra kończymy temat, każdy z nas się uczy i po to też jest to forum

                                                    Póki co zestaw Ravenol SSL 0W-40 + AR 9200v2 + AR 6900P-Max + PB 95 z przelotu z Zielonej Góry do Berlina dał mi spalanie średnie w Talku na poziomie 6,9 L/100 KM(komputer) - jazda na ogół przepisowa, na odcinkach bez ograniczeń do 140 KM/H na tempomacie Ogólnie ujmując jest bardzo fajne spalanie
                                                    Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                                                    Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X