Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Tippo
    L&K
    • 2009
    • 1349
    • Octavia III (5E3)
    • CJSB 1.8 TSI 180 KM

    Zamieszczone przez rOBERTO795
    Obiecane

    Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.


    https://www.facebook.com/...pe=1&permPage=1


    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    o olej oparty na estrach? Są estry i "estry" wg mnie Silkolene 5W30 spokojnie 10-12 tys. km wytrzyma (kwestia w jakich warunkach auto będzie eksploatowane).
    Jestem tego samego zdania, ten olej w lepkosci 5w30 to nie typowy rozowy do rajdowania. Pogrzebalem troche na stronach z UK i wszedzie go polecaja do aut na droge i to nie na 6tys lub pol roku. ps. Zdaje sie ze odmiany 5w40 i wyzej sa juz innego koloru

    Komentarz

    • Kh2GzYH@neostra
      Drive
      • 2008
      • 93

      PAOLO ESCO, Witam
      zalałeś już ten sintofluid do skrzyni, ciekaw jestem jak to chodzi w skrzyni bo chcę go zalać do octavii ojca.
      Jordi

      Komentarz

      • PAOLO ESCO
        RS
        • 2009
        • 6624
        • Volkswagen
        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

        Zamieszczone przez Kh2GzYH@neostra
        zalałeś już ten sintofluid do skrzyni
        mowa o Fuchs Sintofluid 75W80 http://olejefuchs.pl/titan-sintofluid-75w80.html - nie ja osobiście jeszcze nie zalałem (mam kupiony) ale jeszcze czekam, bo chcę zrobić kompleksową wymianę - tarcze przód, tył+klocki przód tył+olej w skrzyni biegów+płyn hamulcowy+płyn chłodzący+olej w silniku+ wszystkie filtry (wszystko już mam kupione, czekam z wymianą).
        Bratu do Corsy zalałem FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 - jest zadowolony i to bardzo ( w Corsie zmieniając olej odkręca się obudowę od spodu skrzyni biegów - kilka śrób i kompletnie cały olej spływa ze skrzyni). Brat mówił, że skrzynia pracuje bardzo miękko bez jakichkolwiek uwag. Ciekawy jest też Fuchs 75W - odpowiedni dla wiekszości skrzyń VW - http://olejefuchs.pl/titan-sintofluid-fe-75w.html ale pomimo podobnych parametrów ...Fuchs 75W80 ma lepkość dynamiczną w -40 ponad dwa razy niższą niz Fuchs 75W - 37000 mPas vs 75000 mPas.


        Tutaj masz dobór olejów i płynów na stronie Fuchsa http://www.fuchs-oil.pl/akademia-fuc...ierz-olej.html (mi dobieraczka wskazała Fuchsa 75W :wink: ).
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz

        • Kh2GzYH@neostra
          Drive
          • 2008
          • 93

          PAOLO ESCO, no to rzeczywiście się na wymieniasz masz tego trochę. A powiedz gdzie brałeś ten http://olejefuchs.pl/titan-sintofluid-75w80.html. Obecnie u ojca jest zalany castrol chyba taf-x już nie pamiętam ale dochodzi 80 tyś na nim i chcę go wymienić. Dzięki za podpowiedz.
          Jordi

          Komentarz

          • PAOLO ESCO
            RS
            • 2009
            • 6624
            • Volkswagen
            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

            Zamieszczone przez Kh2GzYH@neostra
            powiedz gdzie brałeś ten
            zakup był u RobertaM http://sklep-oleje.pl/pl/p/FUCHS-TIT...-75W-80-1L/498 w bardzo wielu przypadkach dla "normalnego" użytkownika wystarczy Fuchs 75W http://sklep-oleje.pl/pl/p/FUCHS-TIT...-FE-75W-1L/497 który ma większośc norm VW dla skrzyń i jest tańszy.
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz

            • dzul
              Classic
              • 2014
              • 23

              Zamieszczone przez Tippo
              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              o olej oparty na estrach? Są estry i "estry" wg mnie Silkolene 5W30 spokojnie 10-12 tys. km wytrzyma (kwestia w jakich warunkach auto będzie eksploatowane).
              Jestem tego samego zdania, ten olej w lepkosci 5w30 to nie typowy rozowy do rajdowania. Pogrzebalem troche na stronach z UK i wszedzie go polecaja do aut na droge i to nie na 6tys lub pol roku. ps. Zdaje sie ze odmiany 5w40 i wyzej sa juz innego koloru
              Ale do jazdy: odpalasz zimny silnik, przejeżdżasz 5km gasisz i stygnie, a tylko od czasu do czasu rozgrzejesz i pociśniesz mocno to się raczej nie nadaje przez estry, tak pisał chyba PAOLO ostatnio.

              Komentarz

              • tynciu88
                Classic
                • 2012
                • 6

                Powracając do subaru i jego zgonu( wiadomo kogo wina... Pana na T.) myślę, że głupotą jest uzależnianie zgonu pacjenta od oleju na, którym to się stało. Jest wiele innych czynników, które miały wpływ na to. To tak jakby wypić 6 piw marki x, 7 wypić y i 1 z i nagle mieć zgona. Na następny dzień człowiek myśli, że to wszystko przez markę z. Nonsens. Zrobiłem ponad 70 tys.km na amsoilu i setki tysięcy na innych i wg mnie amsoil jest the best. Aha może przez to, że jeżdże Honda, a to przecież nie subaru...

                Komentarz

                • Pidziek
                  RS
                  • 2011
                  • 1845

                  tynciu ja to też wiem ale marka jest coraz bardziej nie wygodna, klienci wybierają już inny olej nie tylko Motula , LM jak może zauważyłeś modna na tym forum się robi również Statoil, Neste które stanowią może 1-2% obrotu w dziale automotiv w Polsce czyli w samochodach osbobowych.
                  O ile Neste jeszcze nie ma swoich zakładów w Polsce to Statoil dużą część robi w Polsce.

                  Przecież to widać na koronie tłoka co z tym amochodem się działo i na czym mogło jeździć albo jak jeździć a że ktoś dobrał olej w mojej oclenie ŹLE to już nie moja wina.
                  Poza tym na pewno poinformowano użytkownika że :

                  Subaru has published Service Bulletin # 02-103-07 that identifies a factory design related problem with premature clogging of the oil mesh screen located inside the oiling system that supplies the turbo charger on all model turbo charged cars. A clogged screen will result in oil starvation and turbo charger failure. Subaru has since published Service Bulletin #02-110-10R indicating that 2010 MY and prior turbocharged engines continue to require oil and filter change intervals of 3,750 miles (6,000 km) or 3 3/4 months, while all 2011 MY turbocharged engines have returned to the original requirement of 7,500 miles (12,000 km) or 7 1/2 months, and they are required to use synthetic oil. Due to the issues outlined in this document, AMSOIL recommends following Subaru drain interval recommendations.


                  AMEN

                  Nie mam nic do dodania w tym temacie ja tylko mogę napisać że od ponad 4 lat od kiedy zajmuję się Amsoil w Polsce nie miałem bynajmniej podobnego przypadku a jeśli coś jest co może sugerować że w silniku się coś dzieje robimy analizę bezpłatną w USA kropka koniec i wychodzi czarno na białym tak jak ostatnio to co robi Polski czy wschodni LPG z olejami.

                  Odnośnie RACE PRO S jak kiedyś wspomniałem w gąszczu linków do sklepów internetowych to nie jest olej na interwiały weźmy na to 15 000km to jest olej raczej na inne zastosowania.
                  Poniżej przykład RACE PRO S z wydłużonym interwiałem .
                  Ale to już na pewno specjaliści z linkowanych sklepach wiedzą doskonale jakie interwiału winno się stosować aby nie doszło do podobnych zjawisk :-)



                  Jak kiedyś napisałem można popytać osoby będące blisko Skoda dlaczego jedna skoda klekocze a inna nie i jak wyglądają korekcje wtrysków w autach nowych i inne tego typu sprawy pisałem kilka razy o samochodach flotowych jeżdzonych na takich samych olejach jedno klekocze inne nie hehe


                  Pozdrawiam i życzę miłęgo dnia :-)
                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                  http://www.zmienolej.pl/
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                  Komentarz

                  • PAOLO ESCO
                    RS
                    • 2009
                    • 6624
                    • Volkswagen
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    Zamieszczone przez Pidziek
                    marka jest coraz bardziej nie wygodna
                    dla sprzedającego czy kupującego? Może po prostu słabo wypadła konfrontacja oczekiwań polskich użytkowników z jakością made in USA.
                    Zamieszczone przez Pidziek
                    Statoil, Neste które stanowią może 1-2% obrotu w dziale automotiv w Polsce czyli w samochodach osbobowych.
                    plissss ani Amsoil ani Millers nie umywają się do takich koncernów olejowych jak Statoil czy Neste. Nie maja ani takiego zaplecza ani możliwości technologicznych ja te firmy.
                    Zamieszczone przez Pidziek
                    Statoil dużą część robi w Polsce.
                    ni chu chu... wprowadzasz w błąd - celowo ?
                    Statoil Fuel & Retail Lubricants od 2012r nie ma zakładów w Ostrowcu (a kiedy je miał to w PL były tylko produkowane oleje półsyntetyczne i mineralne na 100% nigdy nie były rozlewane oleje serii LazerWay) - główna produkcja olejów i smarów firmy jest realizowana w zakładzie produkcyjnym w Nynäshamn w Szwecji. Topowa seria LazerWay jest tylko i WYŁĄCZNIE w tym zakładzie rozlewana - Nynäshamn, Szwecja. Właśnie dlatego, by zachować jak najwyższą jakość produktów.
                    Zamieszczone przez Pidziek
                    Poniżej przykład RACE PRO S z wydłużonym interwiałem.
                    a co za idiota jeździ na oleju typu "race" na wydłużonym interwale ? ad:
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz

                    • Pidziek
                      RS
                      • 2011
                      • 1845

                      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      marka jest coraz bardziej nie wygodna
                      dla sprzedającego
                      Dla sprzedającego oczywiście - a co do konfrontacji to na podstawie 2-3 wpisów nie można wyciągać wniosków .

                      plissss ani Amsoil ani Millers nie umywają się do takich koncernów olejowych jak Statoil czy Neste. Nie maja ani takiego zaplecza ani możliwości technologicznych ja te firmy.
                      Zależy o jakie mozliwości chodzi bo ani jeden ani drugi nie ma choćby dobrego oleju PAO do motorsportu.

                      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      ni chu chu... wprowadzasz w błąd - celowo ?
                      Pisze tak samo jak przeciwnicy Amsoil którzy celowo wprowadzają ludzi w bład pisząc jakieś brednie :-)

                      Oczywiście duża część olejów jest produkowana w Szwacji ale czy wszystko ....
                      Coś słyszałem o zamykaniu jakiegoś zakładu produkcyjnego w Polsce..
                      Kiedyś jakiś przedstawiciel coś wspominał że kilkadziesiąt ludzi wywalają ale nie wiem co się stało...
                      LazerWay to na pewno bo w Polsce nikt nie robi żadnej bazy PAO przynajmniej ja nie słyszałem aby ktos coś robił.
                      Żeby nie było Statoil-a uważam za bardzo dobry produkt.


                      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      a co za idiota jeździ na oleju typu "race" na wydłużonym interwale ? ad:
                      czy 15 000km to wydłużony interwiał ?
                      Ilość km to jedno a czas i sposób eksploatacji to dwa a do tego ilość wilgoci i woda.
                      To moje zdjęcie klienta zdrowego silnika i takich niestety przypadków mam w skali roku kilka i bez analizy jest kupa ...
                      Tak że muszę protestować w przypadkach pisania różnych aspektów co do których się nie zgadzam jako osoba zawodowo zajmująca się tylko i wyłącznie olejami
                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                      http://www.zmienolej.pl/
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                      Komentarz

                      • rOBERTO795
                        RS
                        • 2009
                        • 3465
                        • Octavia III (5E3)
                        • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                        Robi sie jak na Subaru.Ja pokazałem pewien fakt z życia Subaru. Nie mam jednak ochoty ani tego komentowac ani dyskutowac ze sprzedawcami. Pozdrawiam. Niech kazdy wyciaga wnioski sam.
                        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                        Komentarz

                        • Pidziek
                          RS
                          • 2011
                          • 1845

                          Dziwne że dostarczaliśmy do ASO Subaru olej Amsoil 0W20 i wszystko było super silniki się nie zacierały
                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                          http://www.zmienolej.pl/
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                          Komentarz

                          • Maicroft
                            Moderator
                            S_OCP MemberModeratorr
                            • 2004
                            • 25757
                            • Audi

                            Jak to w koncu jest z tym olejem:

                            LOTOS SYNTHETIC PLUS 5W40

                            Padaja w tym temacie informacje ze jak najbardziej OK, nawet Paolo chyba na takim jezdzil, a z drugiej strony ze w tej cenie to mozna inny kupic :lol:
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz

                            • REXAX
                              Rider
                              • 2013
                              • 453

                              Zamieszczone przez Maicroft
                              Jak to w koncu jest z tym olejem:

                              LOTOS SYNTHETIC PLUS 5W40

                              Padaja w tym temacie informacje ze jak najbardziej OK, nawet Paolo chyba na takim jezdzil, a z drugiej strony ze w tej cenie to mozna inny kupic :lol:
                              W tej cenie wybrałbym ten - Shell Helix Ultra 5w40 - http://www.oil-club.ru/forum/index.p...ttach_id=17888 :wink:

                              Komentarz

                              • PAOLO ESCO
                                RS
                                • 2009
                                • 6624
                                • Volkswagen
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Zamieszczone przez Maicroft
                                LOTOS SYNTHETIC PLUS 5W40
                                nie ja na nim nie jeździłem.
                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                Lotos Synthetic Plus 5W-40
                                Aprobowany przez
                                VW 502.00
                                VW 505.00
                                Klasa jakości API - SN/CF
                                Lepkość kinematyczna w temp. 100 C - 13,7
                                Wskaźnik lepkości, min 165
                                Temperatura płynięcia -39
                                Lepkość HTHS 3,6
                                Liczba zasadowa TBN 10
                                Odparowalność,NOACK - 11,5
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz

                                • Tippo
                                  L&K
                                  • 2009
                                  • 1349
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                  Zamieszczone przez REXAX
                                  czy 15 000km to wydłużony interwiał ?

                                  Ilość km to jedno a czas i sposób eksploatacji to dwa a do tego ilość wilgoci i woda.
                                  To ile max mozna na tym 5w30 pro S zrobic, ktos doradzi? W czerwcu mam jechac na wakacje 2x1100km , wtedy bedzie mial 4 miesiace i jakies 3tys km za soba, objade jeszcze czy zlac przed wyjazdem?? Pyt 2. Czy przy oleju race i spadku jego parametrow, nie powinien towarzyszyc wzrost temp oleju przy palowaniu ponad to 108C ktore mam teraz??

                                  Komentarz

                                  • Maicroft
                                    Moderator
                                    S_OCP MemberModeratorr
                                    • 2004
                                    • 25757
                                    • Audi

                                    Zamieszczone przez REXAX
                                    Zamieszczone przez Maicroft
                                    Jak to w koncu jest z tym olejem:

                                    LOTOS SYNTHETIC PLUS 5W40

                                    Padaja w tym temacie informacje ze jak najbardziej OK, nawet Paolo chyba na takim jezdzil, a z drugiej strony ze w tej cenie to mozna inny kupic :lol:
                                    W tej cenie wybrałbym ten - Shell Helix Ultra 5w40 - http://www.oil-club.ru/forum/index.p...ttach_id=17888 :wink:
                                    To nie do Skody generalnie V6 benzynowe popijajace oliwe
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz

                                    • PAOLO ESCO
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 6624
                                      • Volkswagen
                                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                      Zamieszczone przez Tippo
                                      W czerwcu mam jechać na wakacje 2x1100km , wtedy będzie miał 4 miesiące i jakieś 3tys km za soba, objadę jeszcze czy zlać przed wyjazdem??
                                      Ja zrobiłem 7-8 tys. km na Silkolene i dalej silnik na nim świetnie pracował. Żałowałem potem trochę przy drugim wyjeździe do Włoch, że zbyt szybko zlałem Silkolene i zalałem Ravenola, szkoda było nie wykorzystać Silkolene na maxa. Uważam, ze spokojnie jeszcze do 10-12 tys. km by ten olej wytrzymał. Co innego gdybyś miał 8-10 tys km nalatane na tym oleju wtedy dobrze jest przed planowaną długą trasą wymienić olej na świeży. (oczywista oczywistość)

                                      Zamieszczone przez Tippo
                                      Czy przy oleju race i spadku jego parametrów, nie powinien towarzyszyć wzrost temp oleju przy palowaniu ponad to 108C które mam teraz??
                                      zawsze przy "pałowaniu" temperatura oleju skoczy, kwestia tego jak szybko wróci do normy i jaka temperatura będzie utrzymywana przy normalnej jeździe. Jeżeli olej faktycznie miałby tak drastycznie stracić swoje parametry to nie tylko na wskaźniku temperatury oleju byś to odczuł. Teraz przy przysłowiowym "pałowaniu" jaką masz temperaturę? Te 108 C czy skacze wyżej?

                                      [ Dodano: Wto 25 Mar, 14 15:21 ]
                                      Zamieszczone przez Tippo
                                      To ile max mozna na tym 5w30 pro S zrobic, ktos doradzi?
                                      ja jeździłem większość w trasy 50km i dłuższe oraz na wakacje 2 x 1200 km przy takim trybie eksploatacji uważam, że spokojnie 10-12 tys. km ten olej wytrzyma.
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz

                                      • Tippo
                                        L&K
                                        • 2009
                                        • 1349
                                        • Octavia III (5E3)
                                        • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                        Teraz przy przysłowiowym "pałowaniu" jaką masz temperaturę? Te 108 C czy skacze wyżej?
                                        108 to max co sie udalo osagnac, zwykle 107, przy normalnej jezdzie 96-100C.

                                        Komentarz

                                        • dzul
                                          Classic
                                          • 2014
                                          • 23

                                          Przepraszam za zdjęcie z kalkulatora ops:
                                          chce się upewnić w dacie produkcji oleju LM



                                          dobrze myślę, że data produkcji to ta pod spodem opakowania co tu oznacza październik 2013?

                                          Komentarz

                                          • Tippo
                                            L&K
                                            • 2009
                                            • 1349
                                            • Octavia III (5E3)
                                            • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                            Te kolka wytloczone zwykle oznaczaja date prod rzeczy z plastiku, wiec bardziej bym sie sklanial, ze olej jest luty 2014, np. Na Lazerway tak jest nadrukowana data prod.

                                            Komentarz

                                            • pedros
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 1958
                                              • Volkswagen
                                              • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                              • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                              Zamieszczone przez Tippo
                                              Zamieszczone przez REXAX
                                              czy 15 000km to wydłużony interwiał ?

                                              Ilość km to jedno a czas i sposób eksploatacji to dwa a do tego ilość wilgoci i woda.
                                              To ile max mozna na tym 5w30 pro S zrobic, ktos doradzi? W czerwcu mam jechac na wakacje 2x1100km , wtedy bedzie mial 4 miesiace i jakies 3tys km za soba, objade jeszcze czy zlac przed wyjazdem?? Pyt 2. Czy przy oleju race i spadku jego parametrow, nie powinien towarzyszyc wzrost temp oleju przy palowaniu ponad to 108C ktore mam teraz??

                                              ja zrobiłem 15 kkm na 5w30 pro s
                                              warunki

                                              na początku autostrady - zachowanie fenomenalne
                                              potem miasto krótkie odcinki ok 30 Km w dwie strony.
                                              przy 8 kkm nastapiła zmiana doznań akustycznych. potem bez zmian do dzisiaj czyli prawię 15 kkm.

                                              jutro płukanka i quazar 0w30

                                              tutaj spostrzeżenia : ma właściwości higroskopijne i mocno w skodzie emulguje. nie wiem co jest przyczyną czy ttm z odmą czy g13 wpiernicza się w nieswoje sprawy....


                                              w BMW siedzi nadal 5w40
                                              ok 10 kkm. poniżej roku. dopiero czujnik oleju zrzucił 2 kreski!!!!
                                              akustyka bez zmian.
                                              w czerwcu wymiana na taki sam. zlewki aż szkoda zostawić w zakładzie

                                              Komentarz

                                              • REXAX
                                                Rider
                                                • 2013
                                                • 453

                                                Stop,stop - Tippo zacytowałeś z moim nickiem nie moją zupełnie wypowiedź a pedros nieświadomie to powtórzył :lol: ja wam dam

                                                Komentarz

                                                • rustin
                                                  Ambiente
                                                  • 2009
                                                  • 120

                                                  Panowie co zalać do skody fabii 2001r 1.4 16v ten 100konny?

                                                  Komentarz

                                                  • Tippo
                                                    L&K
                                                    • 2009
                                                    • 1349
                                                    • Octavia III (5E3)
                                                    • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                                    Zamieszczone przez REXAX
                                                    Stop,stop - Tippo zacytowałeś z moim nickiem nie moją zupełnie wypowiedź a pedros nieświadomie to powtórzył ja wam dam
                                                    Ja wiedzialem, ze to Pidzkowe, nie popatrzylem co zrobil skrypt :P

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...