Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • KubaMpakiet
    Rider
    • 2011
    • 279

    Zamieszczone przez mirek_p11
    pedros, też zamówiłem 10l zobaczymy czy będzie równie dobry jak Motul X-cess
    A zapytam czy na x-cessie nie slyszysz czasem jak szklanka puknie? :diabelski_usmiech
    przed ravenolem mialem wlasnie tego motula i czasem cos tam mi zagralo :?
    Audi 1.8T AVJ

    Silnik smaruje
    Ravenol SSL

    Komentarz

    • mirek_p11
      RS
      • 2010
      • 6630
      • Volkswagen
      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

      KubaMpakiet, wolę posłuchać dobrej muzy niż terkotanie i inne dziwne dzwięki silnika 1.8 tsi. Ogólnie szkoda zdrowia i nerwów

      Seat Leon ST FR by mirek_p11

      Fotki
      Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
      Fotki

      Komentarz

      • leonn
        RS
        • 2011
        • 2726
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        Zamieszczone przez pedros
        [ Dodano: Pią 25 Kwi, 14 22:18 ]
        Zamieszczone przez leonn
        Zamieszczone przez mcmis
        Castrol - feee

        Mobil - beeee

        Motul - JEEEEE!
        New Life 0W40 to akurat nie jest be :wink: do BFQ jest w sam raz.
        nju lajfa w aso mi rzekomo Skode wlewali....
        ło .. :roll:
        No i.. ?



        Co wybuchło..?



        Co się zatarło..?





        Masz analizę tego oleju za lab..?



        Że jest niby gorszy od tego który masz teraz?

        Komentarz

        • pedros
          RS
          • 2009
          • 1958
          • Volkswagen
          • BFQ 1.6 MPI 102 KM
          • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

          Zamieszczone przez leonn
          Zamieszczone przez pedros
          [ Dodano: Pią 25 Kwi, 14 22:18 ]
          Zamieszczone przez leonn
          Zamieszczone przez mcmis
          Castrol - feee

          Mobil - beeee

          Motul - JEEEEE!
          New Life 0W40 to akurat nie jest be :wink: do BFQ jest w sam raz.
          nju lajfa w aso mi rzekomo Skode wlewali....
          ło .. :roll:
          No i.. ?



          Co wybuchło..?



          Co się zatarło..?





          Masz analizę tego oleju za lab..?



          Że jest niby gorszy od tego który masz teraz?
          nie miałem powodu do narzekań....
          nie zwracalem wówczas uwagi na pracę silnika ale jako nowy motor pracował idealnie i pracowałby fantastycznie na każdym oleju z wymaganą normą .
          jedynie co zwrócilo moją uwagę to powinowactwo do wilgoci i wieczny majonez .... nawet po autostradzie.... ale to nie tylko olej.


          z resztą jak pamiętam na M1 od zarania dziejów zalewany był w rodzinie i żadne auto nie generowalo problemu pochodzenia olejowego ale to były czasy kiedy było większe prawdopodobieństwo zalewania olejami syntetycznymi


          odpowiadając na pytanie: mam zalany inny, syntetyczny 0W30 i a nie New Life za 99 Pln. netto więc trudno mi wartościowac te produkty....
          może się skuszę jeszcze na niego.

          [ Dodano: Pon 28 Kwi, 14 08:32 ]
          Zamieszczone przez mirek_p11
          KubaMpakiet, wolę posłuchać dobrej muzy niż terkotanie i inne dziwne dzwięki silnika 1.8 tsi. Ogólnie szkoda zdrowia i nerwów
          ceratec skieruje Cię na wyższe rejestry dźwięków Hi-End. kolega zalał do CC to sam nie wierzył... oczywiście silnik przeplukany płukanka.....

          zero ryzyka a radość bezcenna.


          PS. też zalalem ceratec .... zdam relację po większym przebiegu.

          Komentarz

          • patryg
            Classic
            • 2014
            • 38

            Witam trochę nie tą marka ale widzę ze są tu kumaci w sprawach olejowych
            Szukam dobrego oleju 0w40 do mb vito 112 cdi z 2000 roku
            Mobil 1 0w40 new life jest ok ? I które butle są z niemiec ? 4 czy 5 litrowe?
            Myślałem tez o ravenlu lm i motulu? Co warto wybrać ?
            Olej zmieniam co max 10 tyś nie żadne longify i inne cuda wianka auto jeździ głownie po mieście w a jak trasa to cały czas powyżej 150
            Teraz mam zrobione 8700 na lm 5w40 3864 + ceratec(1.5 butli bo wchodzi 7,5 litra olej) ale che spróbować 0w40 bo srogie zimy u mnie bywają a auto pod chmurką
            Zawszę robię punkanke LM przed wymiana(tu tez 1,5 butli)
            + do smarowania dodatkowo revanol 2t 200:1 do ON

            Komentarz

            • PAOLO ESCO
              RS
              • 2009
              • 6624
              • Volkswagen
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              Zamieszczone przez patryg
              Mobil 1 0w40 new life jest ok
              tak , jest OK.
              Zamieszczone przez patryg
              Myślałem tez o ravenlu lm i motulu? Co warto wybrać
              wspomniany Mobil 0W40, Motul 0W40 ew Neste Oil 0W40, Valvoline 0W40.
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz

              • patryg
                Classic
                • 2014
                • 38

                Jest jakiś oficjalny przedstawiciel neste? na polskie albo jakiś polecany sprzedawca?
                Myślę o Neste 0W40 city PRO
                Pytanie jak z tym Ravenol 0W-40 SSL? Ponoć to dobry olej gdzie nie płacimy za reklamę
                Tylko martwi mnie to ze jest tani.. cena detaliczna od dystrybutora to 4L- 104,60, 5L- 128,30(czyli pewnie w hurtowni banka 4l do kupienia poniżej 70 zł...)
                Jeden typ w okolicy ma zalaną skrzynie Ravenoem w bmw 535d podniesionym na ponad 350 koni i olej daje rade..
                w ruskim teście płynności płynności dał radę
                W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                Komentarz

                • KubaMpakiet
                  Rider
                  • 2011
                  • 279

                  Zamieszczone przez patryg
                  Pytanie jak z tym Ravenol 0W-40 SSL? Ponoć to dobry olej gdzie nie płacimy za reklamę
                  Tylko martwi mnie to ze jest tani..
                  to nie kupuj, zostaw mi wszystko :chytry
                  Audi 1.8T AVJ

                  Silnik smaruje
                  Ravenol SSL

                  Komentarz

                  • pedros
                    RS
                    • 2009
                    • 1958
                    • Volkswagen
                    • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                    • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                    papierowo bardzo podobny jest on do 5W40 full syntha Aveno ten 0W40 SSL. a nawet tbn może zdarzyć się niższy od 8 w Ravenolu ale i tak jest fantastyczny

                    Jedno jest pewne. Niemieckie prawo jest na tyle cywilizowane że nie tylko w polskie ustawodastwo wzoruje się ale daje ogromne szanse że jak jest napisane vollsynth to jest to prawda. dlatego skusiłem się na 2 baniaki bez zastanowienia.....

                    Komentarz

                    • patryg
                      Classic
                      • 2014
                      • 38

                      Na papierze który ma lepsze parametry? Ravenol 0W-40 SSL ? czy Mobil 1 new life 0w40? bo ja się z zbytnio na tym nie znam..

                      A do mobila nie jestem przekonany ale ponoć mobił 1 to co innego..

                      Co prawda nie w samochodzie osobowym ale ciężarowym mobila delvaca mx 15w40 o normie producenta żarło 8 litrów przez 20 tyś km.. a shella rimula r4 l 15w40.. przez 20 tyś nie bierze nic...
                      i przestało trząść buda podczas gaszenie co na mobilu było standardem


                      Z tym ze shella kupiłem w InterCarsie a mobil był lany w warsztacie z beczki

                      Pytanie czy w warsztacie coś kombinują bo były takie plotki ze mieszają z maszynowym?

                      Jak by nie było mała niechęć do mobila została :roll:

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO
                        RS
                        • 2009
                        • 6624
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Zamieszczone przez patryg
                        Jest jakiś oficjalny przedstawiciel neste? na polskie albo jakiś polecany sprzedawca?
                        Tak jest/są. :chytry albo przewertuj kilka stron wstecz ten wątek (a napewno znajdziesz odpowiedź) albo "wujek google" Tobie podpowie ... odrobina chęci jeszcze nikomu nie zaszkodziła...
                        Zamieszczone przez patryg
                        shella kupiłem w InterCarsie a mobil był lany w warsztacie z beczki
                        no i tutaj pewnie masz odpowiedź co do "ori" tego Mobila...
                        Zamieszczone przez patryg
                        czy w warsztacie coś kombinują
                        bez komentarza... :bajer
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz

                        • patryg
                          Classic
                          • 2014
                          • 38


                          Ok Znalazłem okazuje się ze u jednego z sprzedawców z forum robiłem nie tak dawno zakupy
                          Pro-choice brałem 7 litrów motula 8100 0w30 eco nergy Olej przyszedł świeży 08/2013 I oryginalny

                          będę go zalewać do xc 90 d5 185koni 2010. Tylko nie wiem zbytnio co ile go zmieniać auto w DE miało interwał co 30 tyś o dziwo nie na oe volvo a właściciel woził swojego arala 0w30
                          Teraz mam zrobione 6 tyś od wymiany tego arala i nie wiem do ilu poczekać z wymiana ? 10 ? 15 ?
                          Auto jeździ tylko(czasem nawet nie 1 kilometr )po mieście i przed jazda jest praktycznie zawsze włączane na parę minut żeby złapało temperatura..
                          A po mieście raczej noga w podłoge i do 4 tys rpm..


                          I pytanie do znawców z czego wynika cena QUAZAR 5W40 4L? jak za motula 0w40( a on nie ma nawet wykupionych aprobat producentów które wiadomo podbijają cenę ?

                          Komentarz

                          • Sebastian_M26
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2005
                            • 1823
                            • Superb II (3T4)

                            patryg, a po Ci eko, nie wolisz oleju chroniącego silnik?
                            Seria 188KM/270Nm na 95RON

                            Komentarz

                            • patryg
                              Classic
                              • 2014
                              • 38

                              Zamieszczone przez Sebastian_M26
                              patryg, a po Ci eko, nie wolisz oleju chroniącego silnik?
                              Auto ma Filtr cząsteczek.. i tylko ten motul spełnia normę..
                              Sa jeszcze castrole arale i mobile z norma.. ale castrola nie che do mobila mam mieszane uczucia a aral u nas nie dostępny..

                              Teraz mam zalany taki dokładnie aral cena na ebayu przystępna

                              tu jest Statoil o którym wspominał Kolega niżej http://www.statoillubricants.ru/file...ay_V_0W-30.pdf
                              a tu motul który juz kupiłem http://www.motul.com/system/product_...pdf?1329304743

                              Teraz mam zalanego arala z 1 linku


                              Jak on wygląda na papierku? punk zamrażania robi wrażenie auto przy -27 i staniu pod chmurka zapaliło jak w lato
                              Paczać po parametrach to najlepsze smarowanie ma motul? i z tego co tam czytam jest w 100% syntetykiem
                              Wymiana co 12 tys lub rok(w domu są 3 auta więc przebiegów dużych w skali roku się nie robi) tyś powinna być ok ? przy jedzie głownie po mieście?
                              Który byście wybrali? cena nie gra roli



                              Wetuje temat i czytam o rozszczelnieniach po zmianie oleju i pukanach... dla mnie to bujda
                              Zrobiłem płukankę w sprinterze 2,9td który ma na licznik ponad 420 tyś(pewnie więcej bo kupiony jako 8 letni z przelotem niby 120 tys) 300 tys zrobił na delvacu 15w40(moze podróba) z beczki zalałem mu 1,5 pukanki Liquid molly pro line pojeździłem z 50 kilometrów i stwierdziłem ze nie zmieniam oleju tego dnia.

                              Zmieniłem następnego dnia ale pochodził jeszcze 20 min zęby złapać temperaturę i pojechałem 500 metrów na kanał.

                              Odkręciłem korek oleju leciała jakaś olejo podobna maz zostawiłem auto na godzinę i zalałem go. uwaga 1 LIQUI MOLY Super Leichtlauf 10W40

                              Nić się nie rozszczelniło leci aby tam gdzie leciało przy turbinie nie mam ochoty tego uszczelniać .


                              Przez 4 tyś spalił/zgubił z 700ml oleju chyba większość zgubił auto jeździ w ciężkich warunkach i ze sporo większym ładunkiem niż przewidział producent.

                              Żądnych negatywnych skutków wręcz przeciwnie cichsza praca i nie trzęsie przy gaszeniu auta

                              Za 1 zamachem zmieniłem olej w moście wlałem castrola Axle EPX 90
                              Kupiłem dwie bańki i do każdej dałem po 1 tubce mos2 od liquid molly 2652


                              Efekt most który wył tak ze bałem redukować sie biegu pod górkę z ładunkiem ze wybuchnie zamilkł.. z tym ze nie wiem czy to sprawka mos2 czy oleju z normą producenta zamiast hipola którego zalali w warsztacie.

                              Przed wymiana zdjąłem dekel i wymyłem ropa i karcherem most


                              Więc nie bać sie markowych dodatków/płukanek jak nie pomogą to na pewno nie zaszkodzą


                              Vito 112 cdi z 2000roku po dolaniu ravanola2t/liquid molly 2t ożyło i znów łapie 175 na szafie
                              tu jest analiza spalin po jakiś 2 tyś km na oleju 2t w paliwie 1;200
                              Fotosik.pl to idealne miejsce na Twoje zdjęcia i realizowanie pasji fotografią.


                              Na dniach mam przegląd a dolałem do vito cerateca od liqid molly to znów sprawdzę spaliny ciekawe czy coś poprawił na pewno wyciszył motor


                              Chyba się rozpisałem :roll:

                              Komentarz

                              • Tippo
                                L&K
                                • 2009
                                • 1349
                                • Octavia III (5E3)
                                • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                Zic oil wchodzi do Polski, po Eneos to kolejny olej z dalekiego wschodu, tym razem z Korei

                                Komentarz

                                • dzul
                                  Classic
                                  • 2014
                                  • 23

                                  Zamieszczone przez patryg
                                  http://allegro.pl/neste-city-pro-0w40-4l-wawa-piastow-i4136771736.html
                                  Ok Znalazłem okazuje się ze u jednego z sprzedawców z forum robiłem nie tak dawno zakupy
                                  Pro-choice brałem 7 litrów motula 8100 0w30 eco nergy Olej przyszedł świeży 08/2013 I oryginalny

                                  będę go zalewać do xc 90 d5 185koni 2010. Tylko nie wiem zbytnio co ile go zmieniać auto w DE miało interwał co 30 tyś o dziwo nie na oe volvo a właściciel woził swojego arala 0w30
                                  Teraz mam zrobione 6 tyś od wymiany tego arala i nie wiem do ilu poczekać z wymiana ? 10 ? 15 ?
                                  Auto jeździ tylko(czasem nawet nie 1 kilometr )po mieście i przed jazda jest praktycznie zawsze włączane na parę minut żeby złapało temperatura..
                                  A po mieście raczej noga w podłoge i do 4 tys rpm..


                                  I pytanie do znawców z czego wynika cena QUAZAR 5W40 4L? jak za motula 0w40( a on nie ma nawet wykupionych aprobat producentów które wiadomo podbijają cenę ?
                                  Ja bym chyba wybrał do tego Volvo zamiast Motula Statoila Lazerway V 0w30 który ma 60% PAO

                                  A tak swoją drogą to jak i czy da się odczytać z olejów Millersa kiedy były wyprodukowane?

                                  Komentarz

                                  • pedros
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 1958
                                    • Volkswagen
                                    • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                    • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                    Zamieszczone przez filip_auto
                                    Pewnie cena niska dlatego że oleje przeterminowane przed zakupem warto zapytać do kiedy mają datę ważności do użytku. Ja już raz u nich kupiłem i się naciąłem olej był przeterminowany a pan twierdził że on o tym nic nie wie gdzie była wybita data jak byk.
                                    dzisiaj odebrałem data produkcji AVENO fullsynth styczeń 2014.
                                    nieotwieralem ale delikatnie zluzowalem nakretke i śmierdzi jak żaden który miałem - zapach mocno organiczny w tle można wyczuć ON w wielkim uproszczeniu.

                                    KubaMpakiet, jeszcze raz dzięki za zwrócenie uwagi na sklep i markę.

                                    Komentarz

                                    • szkoda
                                      RS
                                      S_OCP Member
                                      • 2005
                                      • 22543

                                      Jakoś szybko się zakończyła rozmowa o Valvoline MaxLife ze dwie strony wstecz, a może jeszcze parę słów zdaniem fachowców?
                                      Warto?
                                      Bo zalałem oczywiście Motula ale tak się zastanawiałem czy by staruszkowi nie pomóc
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz

                                      • marpol
                                        Rider
                                        • 2011
                                        • 350
                                        • Octavia III (5E3)
                                        • CAXA 1.4 TSI 122 KM
                                        • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                                        Z racji, że koło 20 maja będę wymieniał olej zastanawiam się, czy zmienić dotychczasowy Mobil Super 3000 X1 5W-40, czy znowu nim zalać? Wiem, że do ASO nie pojadę, skoro gwarancja minęła, to nie będę 200 procent im wyrabiał Jaki do 1.4 TSI wziąć pod uwagę?

                                        Komentarz

                                        • endryu
                                          RS
                                          • 2006
                                          • 3773
                                          • Octavia II combi (1Z5)
                                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                          Zamieszczone przez marpol
                                          Jaki do 1.4 TSI wziąć pod uwagę
                                          polecane są 0W30, 0W40.
                                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                          =================================================

                                          Komentarz

                                          • KubaMpakiet
                                            Rider
                                            • 2011
                                            • 279

                                            Zamieszczone przez pedros

                                            KubaMpakiet, jeszcze raz dzięki za zwrócenie uwagi na sklep i markę.
                                            nie ma sprawy :wink:
                                            Audi 1.8T AVJ

                                            Silnik smaruje
                                            Ravenol SSL

                                            Komentarz

                                            • pedros
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 1958
                                              • Volkswagen
                                              • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                              • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                              Zamieszczone przez endryu
                                              Zamieszczone przez marpol
                                              Jaki do 1.4 TSI wziąć pod uwagę
                                              polecane są 0W30, 0W40.
                                              zalety 0w30:

                                              - prawie na pewno syntetyk
                                              - smaruje zanim wsiadzesz do auta
                                              - lepsza pompowalnosc przekladajaca się na lepsze chłodzenie węzłów tarcia
                                              - szybciej można w palnik przyłożyć bez strachu silnik
                                              - swobodnie można stosować tam gdzie producent lobbuje 5w30
                                              - szczególnie zalecany jeśli większość interwalu auto robi krótkie odcinki trasy
                                              - paradoksalnie nawet na odcinkach autostrady lepiej odprowadza ciepło

                                              0w40 przeważnie wskaźniki lepkosci przesunięte są do góry ale często różnica pomiędzy 30 a 40 jest kosmetyczna stąd to też warte rozwazenia oleje.

                                              Komentarz

                                              • marpol
                                                Rider
                                                • 2011
                                                • 350
                                                • Octavia III (5E3)
                                                • CAXA 1.4 TSI 122 KM
                                                • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                                                endryu,
                                                Dzięki za sugestie
                                                pedros,
                                                dzięki za merytoryczną analizę i wykładnię. Prześledziłem wczoraj blisko 100 ostatnich stron wątku i nigdzie nie znalazłem opinii o używanym przeze mnie Mobilu, stąd wnioskuję, że powinienem pójść w inną markę?

                                                Komentarz

                                                • parasite
                                                  L&K
                                                  • 2011
                                                  • 1368

                                                  marpol, idź w Neste, na forum kupisz w dobrej cenie. Dwóch znajomych zalało te oleje, jeden 0W40, drugi 0W30 i obydwaj zadowoleni
                                                  AGR 112KM, 232Nm
                                                  Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                                  Komentarz

                                                  • Ayu
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 4154

                                                    Chciałbym zameldować, że po wymianie Motula X-max 0W40 na Lotosa 5W40 w 1.8 TSI ustały wszystkie objawy klepania i stukania na zimnym tuz po rozruchu.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...