Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • PAOLO ESCO
    RS
    • 2009
    • 6624
    • Volkswagen
    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

    Zamieszczone przez Seed
    Motul X-max. To sie sprawdzi.
    idealnie by też stary, dobry X-Lite 0W30 pasował

    Najważniejsze - auto jest na gwarancji czy nie ?
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz

    • igor781
      Classic
      • 2014
      • 28

      Kupowanie z allegro odpada,mieszkam na wyspach.Petronas miałem przez kilka lat w BMW i nigdy nic nie pukalo/stukalo nawet przy upalaniu na torach.
      Motul mnie nie interesuje miałem już i wypadł słabo uważam że produkt przeciętny z dobrym marketingiem i nic poza tym. Zostaje mi w takim razie wybrać między Petronas lub Millers....

      Komentarz

      • PAOLO ESCO
        RS
        • 2009
        • 6624
        • Volkswagen
        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

        Zamieszczone przez igor781
        Petronas miałem przez kilka lat w BMW i nigdy nic nie pukalo/stukalo nawet przy upalaniu na torach.
        skoro miałeś i się sprawdził ( i masz dostęp do tego oleju) to zalej Petronas. Może być ten który wskazałeś w trybie jazdy LL ale zdrowiej dla silnika będzie przy trybie stałym z olejem PETRONAS SYNTIUM 7000 0W40.
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz

        • igor781
          Classic
          • 2014
          • 28

          Zakupiłem poraz kolejny Petronasa jest ogólno dostępny 4 litry £25 więc cena/jakość myślę dobra dla porównania Millers £35,Mobil 1 £37 ,Motul £50 ,Valvoline £54 (wszystkie norma vw 504/507).Dzięki za porady

          Komentarz

          • aronus
            Rider
            • 2008
            • 643
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            Miałem kiedyś zalany Castrol 5w-40 a teraz mam LM też 5W-40, ale mam taką obserwację, że na LM częściej/szybciej włącza mi się dmuchawa, czyli jakby silnik bardziej się nagrzewał normalne to jest? Bo wydawało by mi się, że im lepszy olej tym dmuchawa powinna włączać się rzadziej.

            Komentarz

            • klarus
              RS
              Moderatorr
              • 2013
              • 5373
              • Octavia III combi (5E5)
              • DKZA 2.0 TSI 190 KM

              Ot, taki mój dylemat...
              Silnik 1,8 tsi, przebieg 103000 km, olej popija "zdrowo" ok. 0,5l / 1000 km. Zalewany najpierw castrolem 5w30 następnie motul x-clean 5w40.
              Czy w przypadku takiego "popijania" oleju i przy takim przebiegu brać pod uwagę polecany przez was olej 0w40 lub 0w30? Czy zalanie takim olejem może jeszcze zwiększyć pobór oleju? Czy bezpieczniej pozostać przy 5w40?
              Pozdrawiam i z góry dzięki za poradę...
              Maciek
              terminarz trójmiejskich spotów klubowych
              Zapraszamy....

              Komentarz

              • zsolpyw
                Elegance
                • 2012
                • 897

                klarus, od dolu nic na glebe nie kapie ? U mnie kapie i bierze srednio szklanke na 1000. Wiec u Ciebie jak nie kapie to zjada :P
                Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                Jeżdżę w blasku
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                Komentarz

                • Seed
                  Elegance
                  • 2010
                  • 875
                  • Octavia III (5E3)
                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                  Zamieszczone przez igor781
                  Motul mnie nie interesuje miałem już i wypadł słabo uważam że produkt przeciętny z dobrym marketingiem i nic poza tym. Zostaje mi w takim razie wybrać między Petronas lub Millers....
                  no ale co miales? 5W-30 - olej ekologiczny do diesli z dpfem. w ogole nie powinienes stosowac takich olejoow - jeszcze w trybie longlife. 0W-40 to zupelnie inne oleje - a X-Max to klasa sama w sobie.
                  KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                  Komentarz

                  • klarus
                    RS
                    Moderatorr
                    • 2013
                    • 5373
                    • Octavia III combi (5E5)
                    • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                    Zamieszczone przez zsolpyw
                    klarus, od dolu nic na glebe nie kapie ? U mnie kapie i bierze srednio szklanke na 1000. Wiec u Ciebie jak nie kapie to zjada :P
                    Nic nie kapie...te silniki ponoć biorą olej. Zastanawiam się tylko, czy przy takim poborze (0,5 l/1000 km) zalanie silnika olejem 0w40 lub 0w30 nie spowoduje jeszcze większego brania...A jako laik w temacie, zapytuję fachowców i praktyków...
                    Maciek
                    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                    Zapraszamy....

                    Komentarz

                    • mirek_p11
                      RS
                      • 2010
                      • 6630
                      • Volkswagen
                      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                      klarus, IMO 0W40 będzie odpowiedni, ale musisz sprawdzić i przetestować :diabelski_usmiech

                      Seat Leon ST FR by mirek_p11

                      Fotki
                      Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                      Fotki

                      Komentarz

                      • klarus
                        RS
                        Moderatorr
                        • 2013
                        • 5373
                        • Octavia III combi (5E5)
                        • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                        Zamieszczone przez mirek_p11
                        klarus, IMO 0W40 będzie odpowiedni, ale musisz sprawdzić i przetestować :diabelski_usmiech
                        :diabelski_usmiech Królika doświadczalnego chcesz ze mnie zrobić :?: Może razem przetestujemy... Problem mamy podobny, i też zalewasz 5w40... :P
                        Eh, ty... :diabelski_usmiech
                        Maciek
                        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                        Zapraszamy....

                        Komentarz

                        • igor781
                          Classic
                          • 2014
                          • 28

                          Seed Motula wlalem zgodnie z konfiguratorem.
                          Po Motulu byl LM i Fuchs z tą samą specyfikacja vw 504 i nie było stukania przy ujemnych temperaturach, ubytkow oleju czy problemu z napinaczami.Wg mnie Motul nie jest hiper,super extra ma dobry marketing, sprzedawcy prowizje zrobił się trendy na forum to każdy chwali i ludzie wierzą w mitycznosc Motula lub Amsoila czy Millersa....
                          Dziś zalalem Petronas 5000AV poza bardziej metalicza praca silnika nic szczególnego nie zauważyłem.

                          Komentarz

                          • Hołowczyc20
                            Drive
                            • 2013
                            • 67

                            Pany pytanie za 100 punktów po likwidacji normy C3 w Millersie 0W40 zaczynam szukać czegoś innego z olejów 0W40 C3 i nie ma nic oprócz Castrola którego nie chce :P .Z Millersa zostają mi 5w30 lub 5w40 z czego wydaje mi się że 5w40 to troche za gęsty.Jak ktoś ma coś ciekawą propozycje z olejów C3 0Wxxx to pisać.

                            Komentarz

                            • patryg
                              Classic
                              • 2014
                              • 38

                              Zamieszczone przez igor781
                              Zakupiłem poraz kolejny Petronasa jest ogólno dostępny 4 litry £25 więc cena/jakość myślę dobra dla porównania Millers £35,Mobil 1 £37 ,Motul £50 ,Valvoline £54 (wszystkie norma vw 504/507).Dzięki za porady

                              I jak zalałeś? ja w gordonie po rabatach mam ten olej za 82,45 zł za 4l auto mało jedzi a mobila 0w40 new life mam po 110 4l a normy ma dużo leszcze dla MB-Approval 229.1 vs MB-Approval 229.5

                              Komentarz

                              • degenerat
                                Ambiente
                                • 2011
                                • 242
                                • Toyota

                                Zamieszczone przez Hołowczyc20
                                Pany pytanie za 100 punktów po likwidacji normy C3 w Millersie 0W40 zaczynam szukać czegoś innego z olejów 0W40 C3 i nie ma nic oprócz Castrola którego nie chce :P .Z Millersa zostają mi 5w30 lub 5w40 z czego wydaje mi się że 5w40 to troche za gęsty.Jak ktoś ma coś ciekawą propozycje z olejów C3 0Wxxx to pisać.
                                Mobil 1 ESP 0W-40

                                Petronas SYNTIUM 7000 0W-40

                                Komentarz

                                • PAOLO ESCO
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 6624
                                  • Volkswagen
                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                  Zamieszczone przez Hołowczyc20
                                  zaczynam szukać czegoś innego z olejów 0W40 C3
                                  dlaczego akurat olej z C3 do benzyny ? Boisz się o katalizator ?
                                  Zamieszczone przez Hołowczyc20
                                  nie ma nic oprócz Castrola którego nie chce
                                  no co ty...przecież to najlepszy olej :bajer
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz

                                  • Hołowczyc20
                                    Drive
                                    • 2013
                                    • 67

                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    dlaczego akurat olej z C3 do benzyny ? Boisz się o katalizator ?
                                    Taki był lany od nowości w dodatku z normą VW 504.00 , kata mam nowego i nie chciał bym go zajechać w ciągu 2-3 lat.I mało tego jest to TFSI i z tego co czytałem to ogólnie powinien być zalany oliwą z normą 504.00 bo została stworzona z myślą o wtrysku FSI i nagaru na zaworach no ale tu można polemizować na ten temat.
                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    no co ty...przecież to najlepszy olej
                                    jakby był taki najlepszy to 90% ludzi na forum by na tym jeździło :diabelski_usmiech

                                    Komentarz

                                    • PAOLO ESCO
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 6624
                                      • Volkswagen
                                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                      Zamieszczone przez Hołowczyc20
                                      jakby był taki najlepszy to 90% ludzi na forum by na tym jeździło
                                      a nie jeździ ? To mnie zaskoczyłeś... :roll:

                                      :wink:

                                      Zamieszczone przez Hołowczyc20
                                      kata mam nowego i nie chciał bym go zajechać w ciągu 2-3 lat.
                                      nie zajedziesz, kat to nie DPF - http://mojafirma.infor.pl/moto/ekspl...talizator.html

                                      [ Dodano: Sob 07 Cze, 14 15:06 ]
                                      Zamieszczone przez Hołowczyc20
                                      nie ma nic oprócz Castrola
                                      w zeszłym tygodniu przyjechał do mnie kumpel Roomsterem 1,2 TSI. Samochód ma najechane 80 tys km. Od nowości serwisowany w ASO tylko na Castrolu 5W30 VW 504.00/507.00. ... na chwilę obecną po 3 tys km od wymiany na świeży olej w/w... kumpel dolał prawie 1,5 L oleju :shock: :shock: :shock: w sumie 0,5 L na 1 000 km to norma wg VW :lol:
                                      Silnik pracuje (sorrryyy - pracował) jak sieczkarnia.
                                      Trochę pogadaliśmy w temacie i "kazałem" kumplowi kupić inny olej o innym SAE i zalać nim silnik.

                                      Po 3 dniach dzowni do mnie ... ble ble ble i mówi "ty wiesz jak ten silnik pracuje" ...chwila niepewności ale kurna jak może pracować skoro wlał to co mu kazałem... mówię "pewnie dobrze" ... kumpel podekscytowany "ten silnik nigdy tak nie pracował, nawet gdy był NOWY, pracuje rewelacyjnie nawet na zimno !" ... itd itd...
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz

                                      • degenerat
                                        Ambiente
                                        • 2011
                                        • 242
                                        • Toyota

                                        Zamieszczone przez Hołowczyc20
                                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                        dlaczego akurat olej z C3 do benzyny ? Boisz się o katalizator ?
                                        Taki był lany od nowości w dodatku z normą VW 504.00 , kata mam nowego i nie chciał bym go zajechać w ciągu 2-3 lat.I mało tego jest to TFSI i z tego co czytałem to ogólnie powinien być zalany oliwą z normą 504.00 bo została stworzona z myślą o wtrysku FSI i nagaru na zaworach no ale tu można polemizować na ten temat.
                                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                        no co ty...przecież to najlepszy olej
                                        jakby był taki najlepszy to 90% ludzi na forum by na tym jeździło :diabelski_usmiech
                                        Lej 503 01.

                                        Komentarz

                                        • Hołowczyc20
                                          Drive
                                          • 2013
                                          • 67

                                          w zeszłym tygodniu przyjechał do mnie kumpel Roomsterem 1,2 TSI. Samochód ma najechane 80 tys km. Od nowości serwisowany w ASO tylko na Castrolu 5W30 VW 504.00/507.00. ... na chwilę obecną po 3 tys km od wymiany na świeży olej w/w... kumpel dolał prawie 1,5 L oleju :shock: :shock: :shock: w sumie 0,5 L na 1 000 km to norma wg VW :lol:
                                          Silnik pracuje (sorrryyy - pracował) jak sieczkarnia.
                                          Trochę pogadaliśmy w temacie i "kazałem" kumplowi kupić inny olej o innym SAE i zalać nim silnik.

                                          Po 3 dniach dzowni do mnie ... ble ble ble i mówi "ty wiesz jak ten silnik pracuje" ...chwila niepewności ale kurna jak może pracować skoro wlał to co mu kazałem... mówię "pewnie dobrze" ... kumpel podekscytowany "ten silnik nigdy tak nie pracował, nawet gdy był NOWY, pracuje rewelacyjnie nawet na zimno !" ... itd itd...
                                          a co wlał jeśli można wiedzieć :P i co byś polecał w tej chwili jest Millers 0W40 w starej formulacji z normą C3.

                                          Komentarz

                                          • PAOLO ESCO
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 6624
                                            • Volkswagen
                                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                            Zamieszczone przez Hołowczyc20
                                            a co wlał
                                            "zwyły" z A3 o podwyższonej lepkości względem 5W30 z VW 504.00, tani 4L za 90 zł...ważne, ze nie Castrol :wink:

                                            Zamieszczone przez Hołowczyc20
                                            co byś polecał
                                            nic, bo nie mam pojęcia do jakiego silnika chesz wlać ten C3...

                                            https://www.motul.com/system/product...pdf?1392061806 to jest olej do nowoczesnych silników benzynowych - cytat producenta "kompatybilny z katalizatorami." Nie wiem czy jest sens szukać czegoś z C3 skoro ten olej zapeni Tobie wyższą ochronę silnika :roll:

                                            Mobil dla Audi z silnikiem TFSI

                                            - REKOMENDUJE : Mobil 1 ESP Formula 5W-30

                                            - POLECA : Mobil 1 New Life 0W-40

                                            Więc lać możesz zarówno olej z VW 504.00 jak i VW 502.00.
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz

                                            • Seed
                                              Elegance
                                              • 2010
                                              • 875
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                              Zamieszczone przez Hołowczyc20
                                              Pany pytanie za 100 punktów po likwidacji normy C3 w Millersie 0W40 zaczynam szukać czegoś innego z olejów 0W40 C3 i nie ma nic oprócz Castrola którego nie chce :P .Z Millersa zostają mi 5w30 lub 5w40 z czego wydaje mi się że 5w40 to troche za gęsty.Jak ktoś ma coś ciekawą propozycje z olejów C3 0Wxxx to pisać.
                                              kolego lej 502.00 0W-40 - i zmiany co max 15 tys. to sa oleje do TSI, TFSI. zadne C3 - to ludzie robią wszystko aby olej nie mial C3 - ekologicznej normy, a Ty na odwrot. Ja smigam na Motulu X-max. Lepszego nie ma. Byl X-lite ale juz sie wycofali.
                                              KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                              Komentarz

                                              • igor781
                                                Classic
                                                • 2014
                                                • 28

                                                Zamieszczone przez patryg
                                                Zamieszczone przez igor781
                                                Zakupiłem poraz kolejny Petronasa jest ogólno dostępny 4 litry £25 więc cena/jakość myślę dobra dla porównania Millers £35,Mobil 1 £37 ,Motul £50 ,Valvoline £54 (wszystkie norma vw 504/507).Dzięki za porady

                                                I jak zalałeś? ja w gordonie po rabatach mam ten olej za 82,45 zł za 4l auto mało jedzi a mobila 0w40 new life mam po 110 4l a normy ma dużo leszcze dla MB-Approval 229.1 vs MB-Approval 229.5
                                                Tak zalalem przejechalem 400 mil i jest ok.Myślę że jak pojeźdze trochę więcej będę mógł zaobserwować czy jest lepiej czy gorzej.Póki co nic nie eksplodowalo,temp bdb, nic nie ubyło.

                                                Komentarz

                                                • Hołowczyc20
                                                  Drive
                                                  • 2013
                                                  • 67

                                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  nic, bo nie mam pojęcia do jakiego silnika chesz wlać ten C3...
                                                  olej ma być do TFSI o symbolu BWE w Audi...

                                                  [ Dodano: Nie 08 Cze, 14 00:40 ]
                                                  Zamieszczone przez Seed
                                                  kolego lej 502.00 0W-40 - i zmiany co max 15 tys. to sa oleje do TSI, TFSI. zadne C3 - to ludzie robią wszystko aby olej nie mial C3 - ekologicznej normy, a Ty na odwrot. Ja smigam na Motulu X-max. Lepszego nie ma. Byl X-lite ale juz sie wycofali.
                                                  myślałem nad tym olejem,ale jakoś do motula się zraziłem bo miałem go w Audi 80 i strasznie się zawory tłukły rano dodam jeszcze że było to półsyntetyk jakiś synergy+ czy jakoś tak.W tej chwili ta sama 80-tka zalana jest Millersem 5W40 i jak dla mnie jest spoko zawory siedzą cicho szybciej łapie temp. roboczą.A z kolei A4 jeździło na Castrolu edge 5W30 praktycznie od nowości,teraz zalana jest Millersem 0W40 jeszcze z normą C3,a że zbliża się wymiana,a Millers zmienił formulacje to zaczynam szukać czegoś z górnej półki i pełnego syntetyka,a nie czegoś co go udaje :P :diabelski_usmiech .

                                                  Komentarz

                                                  • Rico40
                                                    Ambiente
                                                    • 2014
                                                    • 135
                                                    • Fabia (6Y2)

                                                    Kolego zalej jak ci piszą 0w40 też miałem 5w30 i olałem serwis zalałem 0w40 w garażu i po filtry tylko do aso jeżdze bo maja taniej. Wymieniaj olej co max 15 kkm i silnikowi nic się nie stanie. W moim przypadku miałem jechać na wymianę za 2 lata jak ja gwarancje mam na 2 lata to po co pojadę po pieczątkę za full kasy, jak coś się stanie z silnikiem to i tak mi powiedzą że moja wina.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...