Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • igor781, boli
    AGR 112KM, 232Nm
    Subaru Impreza GH 2.0 150KM

    Komentarz


    • Zamieszczone przez igor781
      Leoon polecam
      Chyba o mnie chodzi, to odpowiem. igor781, chcesz zalewać mineralny olej? To zalewasz, twoja piaskownica, twoje zabawki


      Zamieszczone przez igor781
      polecam ci parasite ,trollu przyjechac na targi
      Może Moderator poczęstował by naszego nowego kolegę igor781 cukiereczkiem :wink: Tak dla ochłody.

      Komentarz


      • Jeździł ktoś na tych olejach

        WOLF ECOTECH 0W40 FE

        Lub

        CHAMPIONECO FLOW0W40 FE

        Kto to produkuje jak to się sprawuje?

        Komentarz


        • bądź pierwszy i daj znak sygnał.... wielu z nas tak robi
          testujac nowe niszowe oleje np Castrol,Mobil 1 ( bo przecież podróbki często się trafiają ) ... dobra żart ....


          w bfq zalewaj to co tanie i syntetyczne - ja np zakupilem poważną ilość Aveno fullsynth w ciemno.... wleje zapewne za kwartał ale jest on tak tani że swoja flote na nim pogonie

          Komentarz


          • Zamieszczone przez filip_auto
            Kto to produkuje jak to się sprawuje?
            filip_auto, to te same oleje tak jak to robi Elf i Total, różnią się tylko opakowaniem, ale produkt bardzo ciekawy. :wink:
            Link
            Link

            Komentarz


            • Zamieszczone przez leonn
              Zamieszczone przez filip_auto
              Kto to produkuje jak to się sprawuje?
              filip_auto, to te same oleje tak jak to robi Elf i Total, różnią się tylko opakowaniem, ale produkt bardzo ciekawy. :wink:
              Link
              Link

              W Polsce jest dystrybucja Wolfa

              Jeszcze jest takie Germanskie cudo jak Venol. Natomiast ich strona w każdym języku ma inne portfolio i kompletny brak full syntetykow a na rynku w Pl są. ... czyżby znali polskie prawo a może bajzel na www.


              PS ten Wolf wygląda bardzo porządnie.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez pedros
                Jeszcze jest takie Germanskie cudo jak Venol
                O tym mówisz? Na etykicie jest wszystko napisane :wink:
                Załączone pliki

                Komentarz


                • Zamieszczone przez leonn
                  Zamieszczone przez pedros
                  Jeszcze jest takie Germanskie cudo jak Venol
                  O tym mówisz? Na etykicie jest wszystko napisane :wink:
                  No tak HC. ..

                  A na naszym rynku

                  Komentarz


                  • Niby to samo, a jednak prawie robi różnicę :wink:

                    Za bardzo bym się z tym produktem nie wiązał :P
                    VENOL SUPER HC-EC SYNTHESIS ACTIVE SM/SL/CF/EC 0W-40
                    SAE:0W/40, API:SM/SL/CF/EC, ACEA:A3/B3/B4
                    Leistungsniveau: MB, GM, BMW, VW

                    Hochmodernes, Leichtlauf-Motorenöl,hergestellt aus einer speziellen Kombination von Basisölen und der einmaligen Technologie ACTIVE POWER.Geeignet für modernste Benzin- und Dieselmotoren, mit und ohneTurbolader, sowie für Pumpe-Düse-Dieselmotoren. Dieses Öl eignet sich besonders gut bei sportlicher Fahrweise. ACTIVE POWER sichert hierbei die maximale Laufleistung und hält den Motor ideal sauber. Sehr gute Kaltstart-Eigenschaften und optimaler Schutz, sowohl bei niedrigen, als auch bei hohen Temperaturen. Es verlängert wesentlich die Ölwechselintervalle und senkt den Kraftstoffverbrauch. Mit anderen Markenölen mischbar

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez leonn
                      Niby to samo, a jednak prawie robi różnicę :wink:

                      Za bardzo bym się z tym produktem nie wiązał :P
                      VENOL SUPER HC-EC SYNTHESIS ACTIVE SM/SL/CF/EC 0W-40
                      SAE:0W/40, API:SM/SL/CF/EC, ACEA:A3/B3/B4
                      Leistungsniveau: MB, GM, BMW, VW

                      Hochmodernes, Leichtlauf-Motorenöl,hergestellt aus einer speziellen Kombination von Basisölen und der einmaligen Technologie ACTIVE POWER.Geeignet für modernste Benzin- und Dieselmotoren, mit und ohneTurbolader, sowie für Pumpe-Düse-Dieselmotoren. Dieses Öl eignet sich besonders gut bei sportlicher Fahrweise. ACTIVE POWER sichert hierbei die maximale Laufleistung und hält den Motor ideal sauber. Sehr gute Kaltstart-Eigenschaften und optimaler Schutz, sowohl bei niedrigen, als auch bei hohen Temperaturen. Es verlängert wesentlich die Ölwechselintervalle und senkt den Kraftstoffverbrauch. Mit anderen Markenölen mischbar
                      Nie mam zamiaru ale intrygowała mnie owa syntetyczność...

                      Jak na razie Aveno rulez

                      Komentarz


                      • Venol to Castrol, podobnie jak Aral czy BP

                        można się "zachwycać" niemieckimi, nieznanymi w Polsce markami pod warunkiem, że są to ponadprzeciętne produkty jeśli chodzi o np. skład czy parametry

                        Komentarz


                        • Witam

                          Jaki polecicie olej do silnika do O3 TSI 1,4 ze stałym okresem przeglądów, Castrol edge 5W-40 C3 - byłby ok?? Dodam, że oleju jeszcze nie wymieniałem, a chciałbym jakiś kupić na dolewki...

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez paba
                            Venol to Castrol, podobnie jak Aral czy BP

                            można się "zachwycać" niemieckimi, nieznanymi w Polsce markami pod warunkiem, że są to ponadprzeciętne produkty jeśli chodzi o np. skład czy parametry
                            ... lub cena jest o wiele niższa....

                            z perspektywy prywatnego użytku to może i nie ma znaczenia ale jeśli trzeba podjąć decyzję przy flocie to już inna sprawa.


                            tutaj pełna zgoda trzeba wygryźć się w temat ponad przeciętnie żeby odccedzic ziarna od plew.

                            PS nie mam nic przeciwko Castrolowi pod warunkiem że pochodzi z przeznaczenia na rynek m in niemiecki.(szacunek do klienta oraz prawo)

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez oflte
                              Witam

                              Jaki polecicie olej do silnika do O3 TSI 1,4 ze stałym okresem przeglądów, Castrol edge 5W-40 C3 - byłby ok?? Dodam, że oleju jeszcze nie wymieniałem, a chciałbym jakiś kupić na dolewki...
                              Kolego zalej Motula X-Max 0W40 i gra gitara,kolega seed ma ten sam silnik co ty zalany tym właśnie olejem i sobie bardzo chwali pracę silnika na nim :diabelski_usmiech .

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Hołowczyc20
                                Zamieszczone przez oflte
                                Witam

                                Jaki polecicie olej do silnika do O3 TSI 1,4 ze stałym okresem przeglądów, Castrol edge 5W-40 C3 - byłby ok?? Dodam, że oleju jeszcze nie wymieniałem, a chciałbym jakiś kupić na dolewki...
                                Kolego zalej Motula X-Max 0W40 i gra gitara,kolega seed ma ten sam silnik co ty zalany tym właśnie olejem i sobie bardzo chwali pracę silnika na nim :diabelski_usmiech .
                                True 8)
                                KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                Komentarz


                                • Mobil1 0w40 new life , czy Motul x-max 0w40 pod lpg, ja jestem za Mobil wyższy TBN 11,8 i zostanie na 4pak :szeroki_usmiech

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez bishop
                                    Mobil1 0w40 new life , czy Motul x-max 0w40 pod lpg
                                    Synthoil Energy 0W40

                                    Komentarz


                                    • Mobil1 0w40 new life na papierze wymiata. Ciekawe jak w praktyce
                                      leonn, lanie tak drogich mazidel do tak starego konstrukcyjnie silnika ma wartosc prestiżotwórczą jedynie :P
                                      Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                                      Jeżdżę w blasku
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                                      Komentarz


                                      • Mobil1 0w40 new life na papierze wymiata. Ciekawe jak w praktyce
                                        W LPG ten lepszy który sobie lepiej radzi z ...no właśnie z czym ??
                                        Kto zgadnie ?
                                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                        http://www.zmienolej.pl/
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                        Komentarz


                                        • Pidziek, pewnie z wysokimi temperaturami i utlenialnością Zgadłem?
                                          Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                                          Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                                          Komentarz


                                          • TBN :P

                                            Komentarz


                                            • Wyższą temperaturą spalania i siarką zawartą w LPG? :roll:
                                              k-pax

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez zsolpyw
                                                leonn, lanie tak drogich mazidel do tak starego konstrukcyjnie silnika
                                                zsolpyw, tanie czy drogie to pojęcie bardzo względne :wink: Dla jednych 85zł za 5litrów to dużo, a inni bez wahania płacą 89zł za 1litr w ASO Więc nie wiem, czy 40€ za 5litrów to tanio, czy drogo?




                                                Zamieszczone przez Pidziek
                                                Kto zgadnie ?
                                                A jaka jest nagroda główna? Bo może bym wystartował w zawodach

                                                Komentarz


                                                • Witam
                                                  Dotarłem silnik briggsa 675 na oleju briiggs SAE 30 klasy SG. Zmieniłem olej po pierwszej godzinie koszenia i kolejny raz po 3 godz koszenia.
                                                  Dalej mam ten dylemat z zalaniem 0w40 a pasuje już zdecydować.
                                                  Zostaje mi taki zawsze z samochodu a jest bez porównania lepszy od sae 30
                                                  Moja poprzednia kosiarka tecumseh zalewana była od początku olejem 5w50 i chodziła bez problemu 14 lat

                                                  olej 0w40 ma minimalnie wyzszą lepkość w 100 stopniach niż SAE 30 więc gadki pana z serwisu że sae 30 lepiej smaruje silniki chłodzone powietrzem jest raczej chyba nie prawdą, chodzi chyba tu o inny aspekt którego nie znam.
                                                  Ogólnie Briggs zaleca SAE 30 jednosezonowy oraz 5w30 i 10w30 zaznaczając że stosując 5w30 i 10w30 można zaobserwować większe zużycie oleju w porównaniu do SAE 30
                                                  Nie kumam tego wpisu przecież te oleje mają taką samą lepkość wysokotemperaturową

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez tasek
                                                    Moja poprzednia kosiarka tecumseh zalewana była od początku olejem 5w50 i chodziła bez problemu 14 lat
                                                    Jesli był to Mobil 1, to Rally Formula 5W-50 był to olej vollsynthetisches i tu masz wytłumaczenie

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X