Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    Zamieszczone przez leonn
    jak ktoś odkupi od PAOLO ESCO octe to będzie miał silnik jak nowy
    już to słyszałem od brata... wstępnie mam zamiar sprzedać Octavię na jesień :P

    Zamieszczone przez xof
    przesadzasz z częstością wymiany, zwłaszcza przy takim silniku
    normalnie zmieniam co 12-15 tys km więc tak jak ma to mieć miejsce w przypadku tego silnika ale teraz chcę olej zmienić specjalnie przed wyjazdem do Włoch.
    Ja zmieniam co 6 tys i sie nie chwale.
    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

    Komentarz


    • Przejechane 1000 km od wymiany na Lazerway LL 5w30. Wymiana z Motula 504.00 z płukanką Motula. Subiektywne odczucia pozytywne. Poprawiła się kultura pracy silnika, pracuje jakby bardziej gładko, bardziej miękko, chętniej wkręca się na obroty, jest też cichszy na biegu jałowym.
      Co do zużycia - po tysiącu km ubytek oleju jest widoczny - na oko jakieś 100-150 ml, czyli podobnie jak przy poprzednich olejach (Mobil ESP 5w30, Millers LL 5w30, Motul 504.00).
      Temperatura pracy - nie widzę tu żadnych różnic między dotychczas stosowanym olejami.
      Szkoda tylko, że nie da się teraz sprawdzić pracy w niskich temperaturach, trzeba poczekać do zimy :wink:

      Komentarz


      • Zamieszczone przez rOBERTO795
        Ja zmieniam co 6 tys i sie nie chwale.
        Zupełnie jak dziadki w HTP, które jeżdżą co rok do ASO.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez voytek
          Szkoda tylko, że nie da się teraz sprawdzić pracy w niskich temperaturach, trzeba poczekać do zimy
          tylko nie mów, że tęsknisz za zimą ... :diabelski_usmiech

          Zamieszczone przez rOBERTO795
          zmieniam co 6 tys
          no tak, jak się ma 318KM i 385nm to nie ma co się dziwić :wink:
          Zamieszczone przez xof
          Zupełnie jak dziadki w HTP, które jeżdżą co rok do ASO.
          :lol:

          Zrobiłem dziś w sumie 160 km na Silkolene 5W/30 - wrażenia bardzo bardzo pozytywne. Rozrząd i silnik pracuje wg. mnie ciszej i chyba lepiej wkręca się na obroty od Amsoila ASL :roll: ... to jeszcze zbyt mało przejechane ale już nawet przy porannych uruchomieniu miałem wrażenie że silnik pracuje ciszej i lepiej - oczywiście olej jest świeży ... zobaczymy co będzie po +- 6 tys km
          W trakcie wymiany z Amsoila ASL na Silkolene dałem płukankę... Amsoil spływał ciemno brązowy nawet czarny ale z odcieniem złoto-brązowym.
          Gdybym miał wybierać pomiędzy Amsoilem a Silkolene.... to na chwilę obecną Silkolene wydaje się lepszym olejem.
          Co ciekawe na obu olejach miałem dokładnie takie samo spalanie w trasie!
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz


          • Zamieszczone przez xof
            Zamieszczone przez rOBERTO795
            Ja zmieniam co 6 tys i sie nie chwale.
            Zupełnie jak dziadki w HTP, które jeżdżą co rok do ASO.
            dokładnie. Dokupic musze tylko kapelusz. .
            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

            Komentarz


            • Zrobiłem dziś w sumie 160 km na Silkolene 5W/30 - wrażenia bardzo bardzo pozytywne. Rozrząd i silnik pracuje wg. mnie ciszej i chyba lepiej wkręca się na obroty od Amsoila ASL ... to jeszcze zbyt mało przejechane ale już nawet przy porannych uruchomieniu miałem wrażenie że silnik pracuje ciszej i lepiej - oczywiście olej jest świeży ... zobaczymy co będzie po +- 6 tys km
              Temp. utraty płynności -63st.C jest jakiś olej klasy 0W który ma podobny parametr ? :lol:
              Tam nie ma grama hydrokraka tylko PAO i ESTRY :-)

              10W60 z tej serii jest np. czerwony :-)
              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
              http://www.zmienolej.pl/
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Pidziek
                Temp. utraty płynności -63st.C jest jakiś olej klasy 0W który ma podobny parametr ?
                Motorex 0w40 zdaje sie :P

                10W60 z tej serii jest np. czerwony
                To juz typowy olej do palowania, 5w30 ma zdaje sie normalny bursztynowy??
                Tez mysle, zeby kiedys wyprobowac ten olej, nadaje sie on do tsi? Chodzi mi o katalizator itp.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Tippo
                  Tez mysle, zeby kiedys wyprobowac ten olej, nadaje sie on do tsi? Chodzi mi o katalizator itp.
                  Oczywiscie jest zgodny z API SL czyli podobnie jak to ma 300V, CFS i inne oleje któe mają chronić silnik a nie ekododatki

                  Motorex to juz SAE 40 ale 0W a temp. -63st. C dla oleju 5W30 jest sama w sobie klasą.
                  Do tego może ktoś zwrócił uwagę temp. palenia badana jest w tzw. tyglu zamkniętym a nie nad "wolnym ogniem" :lol:
                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                  http://www.zmienolej.pl/
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                  Komentarz


                  • Witam
                    a ja mam taki bardzo prozaiczny problem :-)
                    Kupiłem dziś sławny olej Millers XF longlife i tak oglądam butelk nie nie mogę doszukać się daty produkcji.
                    Czy ktoś podpowie jak ja odnaleźć ?
                    Wygląda to sobie tak na jak na zdjęciu ( od sprzedawcy wiem, że to stara etykieta) i czy wszystko z tym oki
                    Załączone pliki

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez mishenka
                      nie mogę doszukać się daty produkcji
                      ...pytanie od kogo kupiłeś. Jeżeli od forumowego sprzedawcy to jego pytaj...
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Pidziek
                        Oczywiscie jest zgodny z API SL czyli podobnie jak to ma 300V, CFS i inne oleje któe mają chronić silnik a nie ekododatki
                        A czy taki olej, mozna zmieniac normalnie co rok/15 tys km ??

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          Zamieszczone przez mishenka
                          nie mogę doszukać się daty produkcji
                          ...pytanie od kogo kupiłeś. Jeżeli od forumowego sprzedawcy to jego pytaj...
                          od punkt wymienianego na stronie millersoils.pl
                          a gdzie powinna i czy powinna być data produkcji ?
                          jest batch no. i kod produktu z tyłu na etykiecie

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez mishenka
                            gdzie powinna i czy powinna być data produkcji ?
                            sorkiiii ale ja właśnie się pakuję na wakacje, więc nie mam czasu ... jutro 1200 km :drive: mnie czeka.

                            pidziek, RobertM, elemenateur i konkon pomogą zapewne w temacie Millersa i daty

                            Jutro w trasie przetestuję Silkolene 5W/30 :wink:

                            "Bawcie się dobrze" :spoko


                            Od 14. czerwca NIE MA MNIE w PL - proszę NIE pisać na PW ! :wink:
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • mishenka, nie pytałeś sprzedawcy przed zakupem, o datę produkcji/ważności oleju ?

                              Komentarz


                              • no widzisz z jednej strony wydawało mi się to tak oczywiste, że data jest na opakowaniu, że nie pytałem
                                z drugiej strony zakładałem, że nie jest to stary olej ( w końcu nowe etykiety to zdaje się, że tegoroczna sprawa)
                                Moje pytanie jest bardziej wynikiem ciekawości, po prostu pierwszy raz kupowałem olej tej firmy, do tej pory był zawsze Motul ( do fabia tdi) i on zawsze miał na opakowaniu datę produkcji.
                                Na opakowaniu Millersa jej nie ma........Teoretycznie nie mam podstaw do jakichkolwiek podejrzeń, zakup w autoryzowanym punkcie wymienianym przez oficjalną stronę dystrybutora Millersoils w Polsce.
                                No ale czasem warto spytać bardziej doświadczonych od siebie

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez mishenka
                                  do fabia tdi
                                  Kolego to w złym watku piszesz, ten temat jest o oleju do benzyny :wink:

                                  Zamieszczone przez mishenka
                                  po prostu pierwszy raz kupowałem olej tej firmy, do tej pory był zawsze Motul ( do fabia tdi) i on zawsze miał na opakowaniu datę produkcji.
                                  Na opakowaniu Millersa jej nie ma
                                  Millers nie podaje wielu ważnych paramertów oleju, to dlaczego miał by podawać tak mało istotne dane jak data ważności/produkcji? No chyba że trafiłeś na zonk.

                                  Zamieszczone przez mishenka
                                  Teoretycznie nie mam podstaw do jakichkolwiek podejrzeń, zakup w autoryzowanym punkcie wymienianym przez oficjalną stronę dystrybutora Millersoils w Polsce.
                                  Nie był bym tego taki pewien, Polak potrafi.

                                  Komentarz


                                  • nie nie nie
                                    olej jest do octavi tsi więc benzyny
                                    a wspominałem o motulu bo zawsze kupowałem go do drugiego samochodu czyli fabia tdi

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez leonn
                                      Na opakowaniu Millersa jej nie ma
                                      A coś wogóle pisze na opakowaniu jakies cyferki literki ?
                                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                      http://www.zmienolej.pl/
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Tippo
                                        Zamieszczone przez Pidziek
                                        Oczywiscie jest zgodny z API SL czyli podobnie jak to ma 300V, CFS i inne oleje któe mają chronić silnik a nie ekododatki
                                        A czy taki olej, mozna zmieniac normalnie co rok/15 tys km ??
                                        Nie, max. 6tyś km i/lub 6 m-cy.
                                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Pidziek
                                          Zamieszczone przez leonn
                                          Na opakowaniu Millersa jej nie ma
                                          A coś wogóle pisze na opakowaniu jakies cyferki literki ?
                                          tak jest :
                                          batch no 33112141265
                                          product code 5862

                                          Komentarz


                                          • No to masz z 26 listopada 2012r. olej rozlany nie powiedzieli Ci panowie tego ?
                                            Na RACE PRO S jest tylko data co do dnia wyraxnie napisana np. 13 luty 2013r. itp.


                                            Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                            Nie, max. 6tyś km i/lub 6 m-cy.
                                            Gdzie pisze o 6 miesiacach ?
                                            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                            http://www.zmienolej.pl/
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                            Komentarz


                                            • [quote="Pidziek"]No to masz z 26 listopada 2012r. olej rozlany nie powiedzieli Ci panowie tego ?


                                              fakt, w między czasie dzwoniłem do dystrybutora i potwierdził, że jest to 331 dzień 2012 roku

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Tippo
                                                fakt, w między czasie dzwoniłem do dystrybutora i potwierdził, że jest to 331 dzień 2012 roku
                                                Niedowiarek :P

                                                Nie ma co wariować niektózy traktują olej jak produkt spożywczy i pytają o datę produkcji.
                                                Olej syntetyczny HC, PAO, mineral ma min. 5 lat termin trwałości , olej estrowy TYLKO max. 2 lata koniec kropka nie wariujcie ludziska :-)

                                                Ważniejsze jest przechowaywanie oleju czyli czy nie leży w słoncu albo na mrozie na zewnątrz pół roku :-)

                                                No ale tego się nikt nie dowie to trzeba widzieć :-)
                                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                http://www.zmienolej.pl/
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Pidziek
                                                  Zamieszczone przez Tippo
                                                  fakt, w między czasie dzwoniłem do dystrybutora i potwierdził, że jest to 331 dzień 2012 roku
                                                  Niedowiarek :P

                                                  Nie ma co wariować niektózy traktują olej jak produkt spożywczy i pytają o datę produkcji.
                                                  Olej syntetyczny HC, PAO, mineral ma min. 5 lat termin trwałości , olej estrowy TYLKO max. 2 lata koniec kropka nie wariujcie ludziska :-)

                                                  Ważniejsze jest przechowaywanie oleju czyli czy nie leży w słoncu albo na mrozie na zewnątrz pół roku :-)

                                                  No ale tego się nikt nie dowie to trzeba widzieć :-)
                                                  w mniejszym stopniu chodziło mi o moje samopoczucie a w większym o aso, które może na różne sposoby zniechęcić mnie do użycia własnego oleju

                                                  a czy niedowiarek to nie po prostu w tym samym czasie co ty udzielałeś mi odpowiedzi ja zadzwoniłem do świdnicy
                                                  ale i tak dziękuje za pomoc

                                                  Komentarz


                                                  • Patrze dzisiaj na sklep internetowy ravenola i widze mega niskie ceny.4L SSO wcześniej kosztował 159 a teraz tylko 110zł. Prawie jak za darmo.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X