Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez tynciu88
    Patrze dzisiaj na sklep internetowy ravenola i widze mega niskie ceny.4L SSO wcześniej kosztował 159 a teraz tylko 110zł. Prawie jak za darmo.
    - faktycznie :shock: :shock: :shock: - cena rewelacja - jeździłem na tym oleju i powiem szczerze że jest równie świetny jak Lazerway V 0w30

    Komentarz


    • Zamieszczone przez mishenka
      Witam
      a ja mam taki bardzo prozaiczny problem :-)
      Kupiłem dziś sławny olej Millers XF longlife i tak oglądam butelk nie nie mogę doszukać się daty produkcji.
      Czy ktoś podpowie jak ja odnaleźć ?
      Wygląda to sobie tak na jak na zdjęciu ( od sprzedawcy wiem, że to stara etykieta) i czy wszystko z tym oki
      Mam dokładnie ten sam problem...
      KuponyLotto.pl

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Kogito85
        Zamieszczone przez mishenka
        Witam
        a ja mam taki bardzo prozaiczny problem :-)
        Kupiłem dziś sławny olej Millers XF longlife i tak oglądam butelk nie nie mogę doszukać się daty produkcji.
        Czy ktoś podpowie jak ja odnaleźć ?
        Wygląda to sobie tak na jak na zdjęciu ( od sprzedawcy wiem, że to stara etykieta) i czy wszystko z tym oki
        Mam dokładnie ten sam problem...
        pierwsze piec cyfr z batch no to data produkcji
        3 pierwsze to dzień w roku 2 następne to rok
        np. 31112 to 311 dzień 2012 roku

        w rozmowie telefonicznej z dystrybutorem usłyszałem, ze w Polsce jeszcze nie spotkali się z próbą podrabiania millersa a ponoć bardzo tego pilnują ............trzeba mieć nadzieje


        dziś zalałem i wrażenia no cóż ............. świetnie się z tym czuje ....póki co :-)

        Komentarz


        • Widzę, że odgrzewanie kotletów nie wskazane, więc zapytam tu. Chyba zastosuję u siebie liqui moly 5W40. Widziałem 3 rodzaje:
          Jest jakaś zasadnicza różnica między nimi? Jakieś wskazania lub przeciwwskazania?

          Link
          Link
          Link


          Olej ma być do 1.6 sr 101km.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez mat488
            Chyba zastosuję u siebie liqui moly 5W40. Widziałem 3 rodzaje:
            Jest jakaś zasadnicza różnica między nimi? Jakieś wskazania lub przeciwwskazania?

            Link
            Link
            Link
            Popraw linki :roll:

            Zamieszczone przez mat488
            Olej ma być do 1.6 sr 101km.
            Nie wiem co na allegro znalazłeś, ale ten możesz spokojnie zalać

            Komentarz


            • Zamieszczone przez mat488
              Olej ma być do 1.6 sr 101km.
              to zalej : 404 Not Found niewiele droższy od polecanego przez leonn, a naprawdę fajny olej , sam go leje do 1,6 16V
              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

              Komentarz


              • Zamieszczone przez leonn
                Nie wiem co na allegro znalazłeś, ale ten możesz spokojnie zalać
                No właśnie podałeś jeden z nich.

                Linki poprawione, były źle skopiowane. Nie bardzo wiem jaka jest różnica między tymi trzema co podałem wyżej.
                Jeżeli chodzi o motula, to bardziej myślałem o:

                Link
                Link
                Link

                Komentarz


                • Zamieszczone przez mat488
                  Jeżeli chodzi o motula, to bardziej myślałem o:

                  Link
                  Link
                  Link
                  Link
                  ten to do TDI bardziej
                  a podane dwa pozostałe też ok , jednak spróbował bym tego co podałem albo innego ale 0w30 no chyba , że masz gaz w aucie to jest wtedy inna rozmowa.
                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                  Komentarz


                  • mat488, masz lpg? Wszystkie oleje Liqui Moly które wybrałeś są b.dobre, nadają sie do twojego silnika. Różnica między nimi jest taka, że Synthoil High Tech 5W-40 to Vollsynthetisches Leichtlaufmotorenöl, sam go zalewam bo jest to jeden z najlepszych oleji, a Top Tec 4100 5W-40 i Leichtlauf High Tech 5W-40, to Synthese Technologie Leichtlaufmotorenöl też dobre oleje spokojnie możesz je lać.

                    Komentarz


                    • Nie ma lpg (nie będzie :wink: )
                      leonn, trochę zaorałeś mnie tą terminologią.
                      Do innego auta, służącego do czegoś innego, wlewam motula 300v competition i jestem z niego zadowolony.
                      Do octavki też coś dobrego chcę wlać, średnio się w tym orientuję, więc wolę zasięgnąć opinii.

                      Komentarz


                      • Panowie, a co sądzicie o producentach olei Castrol lub Elf??? Warto ich używać? Od zawsze Mobile2000 sprawdza się elegancko, a może inne firmy też warto brać pod uwagę?

                        Olej 10W40 do silnika 1.8 20V 125 KM AGN...
                        Skoda Octavia I 1.8 20V & Seat Toledo 1.8 20V - JAK BRACIA BLIŹNIAKI !!! Pozdrawiam!

                        Komentarz


                        • Panowie, a co sądzicie o producentach olei Castrol lub Elf???
                          Właśnie kto jest producentem tych marek w Polsce a na zachodzie ... :lol: :lol: :lol:
                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                          http://www.zmienolej.pl/
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez money555
                            Od zawsze Mobile2000 sprawdza się elegancko
                            Mobil 2000 traci płynność przy -30 st., co się dzieje po roku... :roll:
                            do naszego klimatu wskazany olej 5W.
                            Konrad
                            OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                            90 konny AGRessor
                            PerfectServiceBy DGW
                            WhitePride :smokedevil

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez konkon
                              Zamieszczone przez money555
                              Od zawsze Mobile2000 sprawdza się elegancko
                              Mobil 2000 traci płynność przy -30 st., co się dzieje po roku... :roll:
                              do naszego klimatu wskazany olej 5W.
                              - tylko co nam z punktu płynięcia -30 st. jak temperatura uruchomienia na akceptowalnym poziomie lepkości ccs 3000 kończy się w -10 stopniach :wink:
                              Pidziek jednego czego jestem pewien to faktu rozlewania Elf-a "competition sti" 10w40 w rafinerii Czechowickiej :szeroki_usmiech

                              Komentarz


                              • Tak, niby do tego silnika lać 5W30 (chyba jakoś tak według katalogu) ale ja nie wiem co było wcześniej i 10W40 to taki olej po środku... Ale co z tymi firmami??? Można myśleć nad np. Castrolem???
                                Skoda Octavia I 1.8 20V & Seat Toledo 1.8 20V - JAK BRACIA BLIŹNIAKI !!! Pozdrawiam!

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez money555
                                  Tak, niby do tego silnika lać 5W30
                                  - to wypada przynajmniej 5w40 zalać jak już nie wiemy jaki jest stan techniczny - jeżeli silnik jest ok to 10w40 szybko to zmieni :wink:
                                  Zamieszczone przez money555
                                  Można myśleć nad np. Castrolem???
                                  - myśleć można byle nie wlewać do silnika :diabelski_usmiech
                                  Jeżeli już faktycznie chcesz zalać 10w40 (choć nie polecam) to najrozsądniej będzie wybrać jeden z tych:
                                  Link
                                  Link
                                  linki są jedynie zobrazowaniem produktu a nie nakierowaniem na sprzedawcę :!:
                                  na jednym i drugim w zimie będzie ciężko ale przynajmniej nie zakleisz silnika lepikiem

                                  Komentarz


                                  • Miałem Valvoline 10W40 w Vectrze B 1.6 i po nie całym roku (przebirg 6 000 km) przez olej zaczely stukać popychacze zaworów... Po wlaniu Mobile2000 Super totalna cisza na długi czas...
                                    Skoda Octavia I 1.8 20V & Seat Toledo 1.8 20V - JAK BRACIA BLIŹNIAKI !!! Pozdrawiam!

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez mat488
                                      Do octavki też coś dobrego chcę wlać,
                                      mat488, zalej sobie Synthoil High Tech bardzo fajny olej

                                      Zamieszczone przez money555
                                      Olej 10W40 do silnika 1.8 20V 125 KM AGN...
                                      money555, 10W40 do tego silnika :shock: Czym Ty się kierujesz przy wyborze oleju?

                                      Komentarz


                                      • Informacjami od mechaników... A co Wam nie pasuje ten 10W40... Po za tym w książce Skoda jest chyba nawet napisany 5W30 i 10W40!

                                        Skoda Octavia I 1.8 20V & Seat Toledo 1.8 20V - JAK BRACIA BLIŹNIAKI !!! Pozdrawiam!

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez money555
                                          Informacjami od mechaników.
                                          Jakoś mnie to nie dziwi

                                          0W30 0W40 0W40 5W40 5W30, <--- te są gorsze od tego 10W40? 10W40 to ostateczność.

                                          Zamieszczone przez money555
                                          A co Wam nie pasuje ten 10W40..
                                          Rób jak uważasz, Twoje auto, Twoja kasa

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez money555
                                            A co Wam nie pasuje ten 10W40
                                            Ten olej sprawdzi się bardzo dobrze w miejscach gdzie temp w zimę nie spadnie poniżej -10/15 *C później może być dramat, dla naszej strefy klimatycznej najlepiej pasuje 0/5 w 30/40 bo czasami zima jest zimna a lato gorące :szeroki_usmiech

                                            Uniwersalny będzie 5W30 IMO 8) chyba, że mocno ganiasz po autobanach z prędkościami max to wtedy coś W40
                                            Pozdr. Przemek

                                            Komentarz


                                            • No dobra nad rodzajem olei jeszcze pomyślę, ale co z producentami? Chodzi mi o stosunek dobra jakość do średniej ceny (nie musi być olej Shell)... Na rynku jest wiele olei za 60 zł./4 L (sam kupuje za 75 zł/4 L) ale chciałbym się dowiedzieć jaki producent jest godny polecenia jeszcze w "dobre cenie"...

                                              Ja jeżdżę 90% po mieście, mieszkam na Kujawach a co za tym idzie temp. rzadko spada poniżej -10*C, a max. to chyba 35*C...
                                              Skoda Octavia I 1.8 20V & Seat Toledo 1.8 20V - JAK BRACIA BLIŹNIAKI !!! Pozdrawiam!

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez money555
                                                Na rynku jest wiele olei za 60 zł./4 L (sam kupuje za 75 zł/4 L) ale chciałbym się dowiedzieć jaki producent jest godny polecenia jeszcze w "dobre cenie"...
                                                Za 60zł/4L żaden olej nie jest godny polecenia. To już lepiej kup w markecie za 40zł będzie taniej.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez money555
                                                  ale chciałbym się dowiedzieć jaki producent jest godny polecenia jeszcze w "dobre cenie"...
                                                  - Fuchs
                                                  - Valvoline
                                                  - Motul
                                                  - Statoil (lazeway)
                                                  - Mobil
                                                  - Millers
                                                  - Amsoli
                                                  - Liquid moly


                                                  z tych olej (kolejność oczywiście zupełnie przypadkowa) jak wybierzesz coś o odpowiadającej cenie, lepkości i specyfikacji pod twój motor powinieneś być zadowolony.
                                                  Pozdr. Przemek

                                                  Komentarz


                                                  • Total Quartz syntetyk, olej do benzyniaka, naprawdę godny polecenia. Mobil 1 już raczej nigdy...
                                                    O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                                                    KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                                                    O III czarna liftback - reaktywacja

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X