Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • PAOLO ESCO
    RS
    • 2009
    • 6624
    • Volkswagen
    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

    k
    Zamieszczone przez Rico40
    Wymieniaj olej co max 15 kkm i silnikowi nic się nie stanie. W moim przypadku miałem jechać na wymianę za 2 lata jak ja gwarancje mam na 2 lata to po co pojadę po pieczątkę za full kasy, jak coś się stanie z silnikiem to i tak mi powiedzą że moja wina.
    Zamieszczone przez Hołowczyc20
    olej ma być do TFSI o symbolu BWE w Audi...
    wiem to już od wczoraj...sprawdziłem Ciebie na forum Audi :P

    Zamieszczone przez Hołowczyc20
    zaczynam szukać czegoś z górnej półki i pełnego syntetyka,a nie czegoś co go udaje
    lista 0W40 - strona 193 tego wątku. http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...736594887523e9

    O "pełen syntetyk" na PAO jest ciężko, oleje "syntetyczne wykonane w technologii syntetycznej" tańsze w produkcji o podobnych parametrach wyparły w dużej mierze PAO.

    [ Dodano: Nie 08 Cze, 14 10:15 ]
    Zamieszczone przez Hołowczyc20
    do motula się zraziłem ...było to półsyntetyk jakiś synergy+ czy jakoś tak.
    no tak 10W40...

    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    PAOLO ESCO napisał/a:
    "To wracając do temtu "syntetyczny"
    Określenie 100 % syntetyk wynika z tego, iż część HC dodana do części syntetycznej oleju również przechodzi rodzaj obróbki, która podnosi znacznie jakość owych HC. Jest to powszechna praktyka firm olejowych podyktowana redukcją kosztów w stosunku do czystego PAO. Zresztą, jak już tutaj na forum ktoś wspominał, jakość końcowego produktu często dorównuje PAO. Nieuczciwość niektórych firm polega na tym, że stuprocentowym syntetykiem nazywają oleje z "czystym" HC. MOTULA to nie dotyczy."


    Poniżej.. TEN SAM PRODUKT ... na rynek Eurpy Zachodniej HC-Synthese dla Polaków to już Fully Synthetic . Bardzo miło że firma ma gdzieś Niemców i dla polskiego klienta opracowała "specjalnie inną formułę z PAO" ... :wink:
    Załączone pliki
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz

    • Rico40
      Ambiente
      • 2014
      • 135
      • Fabia (6Y2)

      Kolega Hołowczyc20 poczyta na forum o olejach wszystkie strony to sam zadecyduje czy warto przejść na inny olej, ja przeczytałem i po krótkiej analizie przy nowym aucie decyzja była słuszna co do zmiany oleju na 0w40. U mnie wymiana będzie dwa razy w roku na zimę i wiosnę z racji tego że więcej auto jeździ między kominami to wychodzi po około 7 kkm.

      Komentarz

      • Hołowczyc20
        Drive
        • 2013
        • 67

        Zamieszczone przez Rico40
        Kolega Hołowczyc20 poczyta na forum o olejach wszystkie strony to sam zadecyduje czy warto przejść na inny olej, ja przeczytałem i po krótkiej analizie przy nowym aucie decyzja była słuszna co do zmiany oleju na 0w40.
        Właśnie chyba za dużo się naczytałem i stąd mam teraz taki mętlik w głowie :2kc no,ale coś tam już mi świta jak już będe mieć kilka typów to dam znać :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech .

        Komentarz

        • Rico40
          Ambiente
          • 2014
          • 135
          • Fabia (6Y2)

          Miałem też mętlik ale przy moim poruszaniu się głównie po mieście podjąłem decyzje o zmianie oleju i nie żałuje. Tym bardziej zrobiłem to sam w garażu bo nie miałem chęci tłumaczyć w ASO mojej decyzji o rezygnacji z tryby LL bo przy ich ustawieniu za dwa lata nie miałbym już silnika po by umarł z braku świeżego oleju. Decyzja tylko i wyłącznie należy do ciebie na jaki olej wymienisz i jak użytkujesz auto.

          Komentarz

          • igor781
            Classic
            • 2014
            • 28

            Na rynku Uk w/w Castrol też jest z napisem syntetyk lub pełny syntetyk z tym że 98% ludzi nie zwraca na to uwagi.Ważne aby spełniał normy producenta..

            Komentarz

            • tasek
              Ambiente
              • 2012
              • 114

              Zamieszczone przez Pidziek
              Rico40 napisał/a:
              wg mnie TOTAL QUARTZ INEO 5w30 to lipa. Zostało jakieś 0,7l z opla corsy bo był kupiony na dolewki więc wymieniłem w kosiarce.


              To nie wina oleju tylko Twoja że wlałeś taki olej , ogólnie jeśli masz pretenbsje to miej je tylko do siebie i dziękuj Bogu że Ci nic nie wybuchło wlewając takie szuwaksy to nchłodzonego powietrzem silników.
              przecież do kosiarek zalecają i fabrycznie leją SAE 30 SG więc TOTAL QUARTZ INEO 5w30 to chyba aż nadto powinien byc ok

              Komentarz

              • Seed
                Elegance
                • 2010
                • 875
                • Octavia III (5E3)
                • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                Zamieszczone przez Hołowczyc20
                w Audi 80 i strasznie się zawory tłukły rano dodam jeszcze że było to półsyntetyk jakiś synergy+ czy jakoś tak.W tej chwili ta sama 80-tka zalana jest Millersem 5W40 i jak dla mnie jest spoko zawory siedzą cicho szybciej łapie temp.
                no jesli miales 10 a potem zalales 5W to nie dziwota ze zaowry przestaly tluc - olej o mniejszej lepkosci szybciej do nich dotarl i wygluszyl.
                KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                Komentarz

                • Trusek
                  Rider
                  • 2009
                  • 520
                  • Octavia III (5E3)
                  • DADA 1.5 TSI 150 KM

                  ... tak czytam i czytam i mnie z miejsca nie widac ... :!: 264 :!: zakladki o oleju do benzyniaka. No dramat jakis.

                  Mam do Was pytanie - czy nie mozna byloby stworzyc na poczatku watku jakiegos rankingu popularnosci z nazwami olejow w postaci tabeli, slupkow lub czegos podobnego????? Zeby na pierwszy rzut oka bylo widac chociazby dla skrajnego laika jakiego oleju (marka/typ) uzywaja najczesciej osoby znajace sie na rzeczy!!! W przeciwnym razie na zadane pytanie o olej w w/w watku pada genialna odpowiedz - juz o tym bylo, poszukaj sobie!!! A tak jeden rzut oka i wiem jaki olej kupic. Mozna wypisac to w trzech kategoriach: Turbo Diesel, Benzyna, Turbo Benzyna - i sprawa sie uprosci.

                  A teraz chcialbym zapytac Was, bieglych w temacie - podajcie mi prosze jaki olej (typ, lepkosc) wg Was oczywiscie, mam kupic do 1.4TSI. Najlepiej long life ale genaralnie wymiany robie co 15-20 tys. Do tej pory zalewam auto Mobil 1 5W/30 ESP. Ale moze jest cos duzo lepszego?

                  Z gory serdecznie dziekuje.
                  <<>> MACIEJ <<>>
                  Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                  Komentarz

                  • yunior81
                    RS
                    • 2010
                    • 1657
                    • Octavia I (1U2)
                    • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                    Trusek, juz pisalem o podsumowaniu na pierwszej stronie ale jak sam widzisz ......

                    Komentarz

                    • PAOLO ESCO
                      RS
                      • 2009
                      • 6624
                      • Volkswagen
                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                      Zamieszczone przez Trusek
                      Mozna wypisac to w trzech kategoriach: Turbo Diesel, Benzyna, Turbo Benzyna
                      diesel ? Od tego jest watek olej do TDI - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=56352&start=0 - jest tabelka ze specyfikacją oleju na 1 stronie, to wystarczy. Każdy chyba sam sobie potrafi wybrać produkt i markę.

                      Zamieszczone przez Trusek
                      rankingu popularnosci z nazwami olejow w postaci t
                      a niby w jakim celu ? Mamy "promować" dane marki :roll: Kto niby miałby uaktualniac potem taką tabelkę?

                      Zamieszczone przez Trusek
                      Zeby na pierwszy rzut oka bylo widac chociazby dla skrajnego laika jakiego oleju (marka/typ) uzywaja najczesciej osoby znajace sie na rzeczy!!!
                      nooo ale zasada jest prosta - lejesz olej w specyfikacji VW 504.00 SAE 5W30 (innego SAE w tej specyfikacji brak) dla przeglądów LongLife a dla stałych wymian co 15 tys km olej z VW 502.00 (specyfikacja VW 503.01 już na "wymarciu" jest). Rozpietość SAE od 0W30 aż po 5W50 o 10W40 nie wspomnę.

                      Marka - wg uznania, zasobności porfela itd...

                      Zamieszczone przez Trusek
                      jaki olej (typ, lepkosc) wg Was oczywiscie, mam kupic do 1.4TSI.
                      --- >
                      Zamieszczone przez Trusek
                      juz o tym bylo, poszukaj sobie!!!
                      sprawdź co pisze w tym temacie w Instrukcji Obsługi...
                      Zamieszczone przez Trusek
                      Do tej pory zalewam auto Mobil 1 5W/30 ESP
                      zalewasz odpowiedni olej ze specyfikacją VW. Nie przeciągaj okresu wymiany oleju (nawet mając olej LL) , zmieniaj max co 15 tys km.

                      Zamieszczone przez yunior81
                      pisalem o podsumowaniu na pierwszej stronie ale jak sam widzisz
                      jak zrobisz tabelkę daj znać :wink:

                      Też o tym kiedyś myślałem, bo to prosta rzecz ... ale z drugiej strony jaki rwetest podnósłby się gdyby "olać" pewne marki to już mi się odechciewa... ad:
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz

                      • Trusek
                        Rider
                        • 2009
                        • 520
                        • Octavia III (5E3)
                        • DADA 1.5 TSI 150 KM

                        Zamieszczone przez yunior81
                        Trusek, juz pisalem o podsumowaniu na pierwszej stronie ale jak sam widzisz ......
                        ... sorki - no bo qrde tyle tych zakladek ze mi przelecialo - nie sposob jest z takiego nawalu informacji czegos wydostac.

                        [ Dodano: Sro 11 Cze, 14 14:43 ]
                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                        Zamieszczone przez Trusek
                        Mozna wypisac to w trzech kategoriach: Turbo Diesel, Benzyna, Turbo Benzyna
                        diesel ? Od tego jest watek olej do TDI - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=56352&start=0 - jest tabelka ze specyfikacją oleju na 1 stronie, to wystarczy. Każdy chyba sam sobie potrafi wybrać produkt i markę.

                        Zamieszczone przez Trusek
                        rankingu popularnosci z nazwami olejow w postaci t
                        a niby w jakim celu ? Mamy "promować" dane marki :roll: Kto niby miałby uaktualniac potem taką tabelkę?

                        Zamieszczone przez Trusek
                        Zeby na pierwszy rzut oka bylo widac chociazby dla skrajnego laika jakiego oleju (marka/typ) uzywaja najczesciej osoby znajace sie na rzeczy!!!
                        nooo ale zasada jest prosta - lejesz olej w specyfikacji VW 504.00 SAE 5W30 (innego SAE w tej specyfikacji brak) dla przeglądów LongLife a dla stałych wymian co 15 tys km olej z VW 502.00 (specyfikacja VW 503.01 już na "wymarciu" jest). Rozpietość SAE od 0W30 aż po 5W50 o 10W40 nie wspomnę.

                        Marka - wg uznania, zasobności porfela itd...

                        Zamieszczone przez Trusek
                        jaki olej (typ, lepkosc) wg Was oczywiscie, mam kupic do 1.4TSI.
                        --- >
                        Zamieszczone przez Trusek
                        juz o tym bylo, poszukaj sobie!!!
                        sprawdź co pisze w tym temacie w Instrukcji Obsługi...
                        Zamieszczone przez Trusek
                        Do tej pory zalewam auto Mobil 1 5W/30 ESP
                        zalewasz odpowiedni olej ze specyfikacją VW. Nie przeciągaj okresu wymiany oleju (nawet mając olej LL) , zmieniaj max co 15 tys km.

                        Zamieszczone przez yunior81
                        pisalem o podsumowaniu na pierwszej stronie ale jak sam widzisz
                        jak zrobisz tabelkę daj znać :wink:

                        Też o tym kiedyś myślałem, bo to prosta rzecz ... ale jak pomyślę jaki rwetest podnósłby się gdyby "olać" pewne marki to nawet myśleć o tym się nie chce...
                        CYT.
                        ... nooo ale zasada jest prosta - lejesz olej w specyfikacji VW 504.00 SAE 5W30 ...
                        ... sprawdź co pisze w tym temacie w Instrukcji Obsługi ...
                        ... zalewasz odpowiedni olej ze specyfikacją VW ...

                        itd itd

                        Po czesci masz racje - ale po Twojej odpowiedzi nasuwa sie TYLKO jedno stwierdzenie ...

                        To po co "klepiecie" o tym 265 zakladek w tym wątku jak to takie oczywiste !!!??? Watek powstal zeby najwiekszy laik (np jak ja) rzucil okiem okiem i wybral na podstawie czyjejs fachowej opinii (np Twojej). A nie spuszczal sie TYLE STRON nad skrajnie drobiazgowymi skladnikami banki z olejem. Ja i pewnie mi podobni chcacy nalac czegos lepszego niz oferuje ASO nie chca przechodzic gechenny i wczytywacsie lub porownywac np takich danych jak: Całkowita liczba zasadowa (TBN) ASTM D 2896; Popiół siarczanowy, w%, ASTM D 874 czy innych Całkowitych liczb zasadowych (TBN) ASTM D 2896... Tak wiec skrot myslowy :
                        ... nooo ale zasada jest prosta - lejesz olej w specyfikacji VW 504.00 SAE 5W30 ...
                        ... sprawdź co pisze w tym temacie w Instrukcji Obsługi ...
                        ... zalewasz odpowiedni olej ze specyfikacją VW ...
                        jest jakby malo pomocny - nie uwazasz?

                        *(nie mialo to absolutnie zabrzmiec nie milo)*
                        <<>> MACIEJ <<>>
                        Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                        Komentarz

                        • PAOLO ESCO
                          RS
                          • 2009
                          • 6624
                          • Volkswagen
                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                          odgrzeję "kotleta" ze strony 255
                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          Trasa Polska-Włochy-Polska w planie ponad 3000 - 3500 tys km. Start 13 czerwca a powrót około 10 lipca.
                          Zapewne zalany będzie olej Petronas 5W30 LL (dla sprawdzenia producenta a po tym przebiegu wyleci z silnika) ...

                          Pytanie brzmi:
                          1 - zalewam olej bez dodatków ...bo spokojnie da radę w trasie a te dodatki mieć w
                          2- zalewam olej + dodatek LM Visco Stabil
                          3- zalewam olej + Ceratec

                          (inne opcje nie są brane pod uwagę).

                          To którę wersję byście wybrali
                          ... niestety Petronas 5W30 LL nie doczekał do wymiany. Kupiłem 3 x 4L - jedną dałem ojcu a pozostałe dwie "rozdrapali" znajomi :wink:
                          W związku z powyższym w silniku wylądował Neste 0W40 i po obserwacji zachowania się silnika 1.0 Kiaa Picanto z LM MOS2 dodałem (bardziej z ciekawości...) też do silnika Octavki dodatek LM MOS2. Nie chciałem zmieniać mocno właściwości fizyko-chemicznych oleju a jedynie poprawić parametry "użytkowo-eksploatacyjne", dlatego zrezygnowałem z Visco Stabil, uznałem też że Ceratec zbyt mocno wpływałby na sam skład oleju.
                          Celem było obniżenie zużycia powierzchni tracych silnika w warunkach wysokich obciążeń mechanicznych oraz zabezpieczenie tych powierzchni przed ew. tarciem granicznym. Uważam że Neste 0W40 z LM MOS2 to ciekawe połączenie. Zobaczę jak ta mieszanka sprawdzi się w trasie już w piątek :wink:
                          Oczywiście wymiana poprzedzona jak zwykle była płukanką. Tym razem LM Engine Flusch która 15 minut "myła" silnik od wewnątrz. Olej (LazerWay V 0W30) na bagnecie jasno żółty po płukance spływał brązowo-czarny, więc zapewne płukanka swoje zrobiła.
                          Więcej uwag będzie zapewne po powrocie ... bo olej nieźle dostanie w tyłek na autostradach i w drodze na Toscanię :diabelski_usmiech

                          Zamieszczone przez Trusek
                          *(nie mialo to absolutnie zabrzmiec nie milo)*
                          spoko i tak nie mam czasu przed wyjazdem na rozpisywanie się...idę się powoli pakować. :drive:

                          Zamieszczone przez Trusek
                          To po co "klepiecie" o tym 265 zakladek w tym wątku jak to takie oczywiste !!!???
                          aż mnie korci, żeby napisać - "bo są osoby , które zamist czytać wątek ze "zrozumieniem" i wyciągać odpowiednie wnioski ciągle zadają te same pytania" - sorki to taka mała dygresja ale nie traktuj tego jako złośliwej uwagi - po prostu musiałem ... :wink:

                          Co do samej tabelki hmmm pomyślę jak wrócę ( ale mam wrażenie, ze to będzie włożenie kija w mrowisko...) ... chyba, ze ktoś zrobi takie zestawienie wcześniej. :P
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz

                          • Trusek
                            Rider
                            • 2009
                            • 520
                            • Octavia III (5E3)
                            • DADA 1.5 TSI 150 KM

                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            odgrzeję "kotleta" ze strony 255
                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            Trasa Polska-Włochy-Polska w planie ponad 3000 - 3500 tys km. Start 13 czerwca a powrót około 10 lipca.
                            Zapewne zalany będzie olej Petronas 5W30 LL (dla sprawdzenia producenta a po tym przebiegu wyleci z silnika) ...

                            Pytanie brzmi:
                            1 - zalewam olej bez dodatków ...bo spokojnie da radę w trasie a te dodatki mieć w
                            2- zalewam olej + dodatek LM Visco Stabil
                            3- zalewam olej + Ceratec

                            (inne opcje nie są brane pod uwagę).

                            To którę wersję byście wybrali
                            ... niestety Petronas 5W30 LL nie doczekał do wymiany. Kupiłem 3 x 4L - jedną dałem ojcu a pozostałe dwie "rozdrapali" znajomi :wink:
                            W związku z powyższym w silniku wylądował Neste 0W40 i po obserwacji zachowania się silnika 1.0 Kiaa Picanto z LM MOS2 dodałem (bardziej z ciekawości...) też do silnika Octavki dodatek LM MOS2. Nie chciałem zmieniać mocno właściwości fizyko-chemicznych oleju a jedynie poprawić parametry "użytkowo-eksploatacyjne", dlatego zrezygnowałem z Visco Stabil, uznałem też że Ceratec zbyt mocno wpływałby na sam skład oleju.
                            Celem było obniżenie zużycia powierzchni tracych silnika w warunkach wysokich obciążeń mechanicznych oraz zabezpieczenie tych powierzchni przed ew. tarciem granicznym. Uważam że Neste 0W40 z LM MOS2 to ciekawe połączenie. Zobaczę jak ta mieszanka sprawdzi się w trasie już w piątek :wink:
                            Oczywiście wymiana poprzedzona jak zwykle była płukanką. Tym razem LM Engine Flusch która 15 minut "myła" silnik od wewnątrz. Olej (LazerWay V 0W30) na bagnecie jasno żółty po płukance spływał brązowo-czarny, więc zapewne płukanka swoje zrobiła.
                            Więcej uwag będzie zapewne po powrocie ... bo olej nieźle dostanie w tyłek na autostradach i w drodze na Toscanię :diabelski_usmiech

                            [ Dodano: Sro 11 Cze, 14 14:57 ]
                            Zamieszczone przez Trusek
                            *(nie mialo to absolutnie zabrzmiec nie milo)*
                            spoko i tak nie mam czasu przed wyjazdem na rozpisywanie się...idę się powoli pakować. :drive:

                            [ Dodano: Sro 11 Cze, 14 15:02 ]
                            Zamieszczone przez Trusek
                            To po co "klepiecie" o tym 265 zakladek w tym wątku jak to takie oczywiste !!!???
                            aż mnie korci, żeby napisać - "bo są osoby takie jak Ty które zamist czytać wątek ze zrozumieniem i wyciągać odpowiednie wnioski ciągle zadają te same pytania" - sorki to taka mała dygresja ale nie traktuj tego jako złośliwej uwagi - po prostu musiałem ... :wink:
                            ... luz

                            Z tym zrozumieniem to sam wiesz - bywa roznie (szczegolnie jak ktos sie nie zna) - tlumacz poloniscie o calkach :wink: . Jestem pod wrazeniem Twojej wiedzy. Dobra - zeby nie truc Ci tylka przed wyjazdem - ktorkie pytanie:

                            Jak do swierzo wymienionego oleju MOBIL 5W/30 ESP doleje ostatnio modny (kolego BARDZO mnie namawie) MODYFIKATOR PLUS do cos sobie poprawie czy skupic sie na czyms innym? Naprowadz mnie prosze i obiecuje ze juz nie bede zawracal Ci glowy.
                            <<>> MACIEJ <<>>
                            Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                            Komentarz

                            • igor781
                              Classic
                              • 2014
                              • 28

                              Kolego Trusek nie ma tak naprawdę większego znaczenia poza samopoczuciem jaki olej wlejesz tak dlugo jak będzie zgodny ze specyfikacją producenta samochodu.
                              Też się zastanawiałem czemu jest 2xx stron.... Sprzedawcy wypisują cuda na temat olejow którymi handluja,są też inni przepisuja dane ze stron producentów , niektorzy tylko zachwalaja sprzedawcow a może ze 20 stron z tych 2xx jest rzeczowa.Reasumujac nie ma się co sugerować marketingowym bełkotem tylko zdrowym rozsądkiem a czy wlejesz Valvoline, Mobila, Shella czy inny olej zgodny ze specyfikacją swojego auta i będziesz zmieniał olej regularnie auto spokojnie ci posłuży dobrych parę lat

                              Komentarz

                              • PAOLO ESCO
                                RS
                                • 2009
                                • 6624
                                • Volkswagen
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Zamieszczone przez Trusek
                                MODYFIKATOR PLUS do cos sobie poprawie
                                chyba własne samopoczucie...daruj sobie i zalej porządny olej.
                                Seed ma ten sam silnik co Ty - 1,4 TSI zalewa Motula X-Max 0W40 i bardzo sobie chwali. Zmiany co 15 tys km, olej ma specyfikację VW 502.00 http://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/57/original/8100_X-max_0W-40_(GB).pdf?1381853212
                                Lista pozostałych 0W40 jest na stronie 193 tego wątku - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...736594887523e9
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz

                                • leonn
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 2726
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                  Zamieszczone przez Trusek
                                  Mam do Was pytanie - czy nie mozna byloby stworzyc na poczatku watku jakiegos rankingu popularnosci z nazwami olejow w postaci tabeli, slupkow lub czegos podobnego?????
                                  Jest taka tebelka na stronie 50 wątku TDI konkon ją wkleił :wink: Na początku wątku to tylko Administracja może coś wkleić :wink:
                                  Taka tabelka/ranking nie ma za bardzo sensu bo jedni preferują takie oleje, a inni preferują całkiem inne
                                  Zamieszczone przez Trusek
                                  MODYFIKATOR PLUS
                                  Mówimy o tym radzieckim wynalazku za 160zł za 180ml :lol: w życiu bym tego nie wlał do silnika :P

                                  [ Dodano: Sro 11 Cze, 14 17:29 ]
                                  Zamieszczone przez igor781
                                  nie ma tak naprawdę większego znaczenia poza samopoczuciem jaki olej wlejesz
                                  Zamieszczone przez igor781
                                  a czy wlejesz Valvoline, Mobila, Shella czy inny olej zgodny ze specyfikacją swojego auta i będziesz zmieniał olej regularnie auto spokojnie ci posłuży dobrych parę lat
                                  Takie rady to możesz zostawić dla siebie, bo jeszcze ktoś uwierzy, że prawie nie robi żadnej różnicy :wink:

                                  Komentarz

                                  • igor781
                                    Classic
                                    • 2014
                                    • 28

                                    Leon moje rady są tak samo dobre jak i Twoje....tak samo jaki i Ty ani nie produkuje ani projektuje silników,nie rozbieram ich też po każdej wymianie oleju.Skoro producent przetestowal i dopuścił dany produkt do użytku to znaczy że nie ma żadnego znaczenia czy to będzie olej x czy y tak długo jak ma odpowiednią specyfikację.Myślisz że inzynierowie Ferrari się mylą dopuszczając Hc Shella 5W-30 do używania w swoich 4.5V10 a do Skody jest za słaby?Nie rozsmieszaj mnie bo jeszcze ci ktoś uwierzy.....
                                    Tak się składa ze się nie ekscytuje czy olej przepłynął ze Szwecji czy z USa nie przypisuje pół Wikipedii i nie rozkminiam na forum czy olej jest bardziej HC czy PAO bo i na jednym i na drugim jak będę zmieniał regularnie moje auto zrobi spokojnie 300 tys km.Skoro silniki Lamborghini, Nobla czy Ferrari krecone do 10 tys rpm dają radę to myślę że i Skoda da radę.....

                                    Komentarz

                                    • leonn
                                      RS
                                      • 2011
                                      • 2726
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      Zamieszczone przez igor781
                                      Leon moje rady są tak samo dobre jak i Twoje....
                                      Raczej nie :roll:
                                      Zamieszczone przez igor781
                                      Skoro producent przetestowal i dopuścił dany produkt do użytku to znaczy że nie ma żadnego znaczenia czy to będzie olej x czy y
                                      Producent czego?
                                      Zamieszczone przez igor781
                                      Tak się składa ze się nie ekscytuje czy olej przepłynął ze Szwecji czy z USa nie przypisuje pół Wikipedii i nie rozkminiam na forum czy olej jest bardziej HC czy PAO
                                      Więc skoro tak uważasz to nie spamuj w tym temacie, bo Tobie jest wszystko jedno a innym nie. 8)

                                      Komentarz

                                      • igor781
                                        Classic
                                        • 2014
                                        • 28

                                        Zamieszczone przez leonn
                                        Zamieszczone przez igor781
                                        Leon moje rady są tak samo dobre jak i Twoje....
                                        Raczej nie :roll:
                                        Zamieszczone przez igor781
                                        Skoro producent przetestowal i dopuścił dany produkt do użytku to znaczy że nie ma żadnego znaczenia czy to będzie olej x czy y
                                        Producent czego?
                                        Zamieszczone przez igor781
                                        Tak się składa ze się nie ekscytuje czy olej przepłynął ze Szwecji czy z USa nie przypisuje pół Wikipedii i nie rozkminiam na forum czy olej jest bardziej HC czy PAO
                                        Więc skoro tak uważasz to nie spamuj w tym temacie, bo Tobie jest wszystko jedno a innym nie. 8)
                                        tak masz racje ja sie roznica jest taka ze ja sie moge posilkowac wiarygodna opinia jednego z najlepszych ludzi z Schlumberger.Jezeli ktos pracuje ponad 30 lat w tej branzy jest dla mnie bardziej wiarygodny niz osoba ktora robi kopiuj/wklej z wikipedii lub materialow reklamowych producentow olei.

                                        Komentarz

                                        • parasite
                                          L&K
                                          • 2011
                                          • 1368

                                          igor781, a ja jednak wolę się posiłkować opinią człowieka, który wysłał ten olej do laboratorium i udostępnił wyniki niż jakiegoś forumowego trola, który zna jakiegoś mistycznego "eksperta".
                                          AGR 112KM, 232Nm
                                          Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                          Komentarz

                                          • leonn
                                            RS
                                            • 2011
                                            • 2726
                                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                            Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia co zalać do TSI, to jankesi przebadali jeden olej.
                                            To tak apropo co zalać do TSI :wink:
                                            Załączone pliki

                                            Komentarz

                                            • PAOLO ESCO
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 6624
                                              • Volkswagen
                                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                              Zamieszczone przez leonn
                                              Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia co zalać do TSI, to jankesi przebadali jeden olej.
                                              dory wynik. Chyba najlepsze parametry przepracowanego oleju miałeś po badaniu na Liqui Moly 0W40 do którego dodałeś Visco Stabil Liqui Moly - strona 246 tego wątku - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...light=#1266097
                                              Ja za jakieś 12-13 godzin przetestuję Neste 0W40 z LM MOS2. Trasa PL-Włochy-PL da odpowiedź co ten mix jest warty :wink:

                                              Do "usłyszenia" w lipcu.

                                              Tylko nie "szalejcie zbyt, coby nam admin wątka nie zamknął" :los
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz

                                              • leonn
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 2726
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                Do "usłyszenia" w lipcu.
                                                To na jak długi Ty ten urlop jedziesz :?: :shock:

                                                Jednak Ty to masz zaje.bist..ą tę robotę :P

                                                Komentarz

                                                • Pidziek
                                                  RS
                                                  • 2011
                                                  • 1845

                                                  Zamieszczone przez leonn
                                                  Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia co zalać do TSI, to jankesi przebadali jeden olej.
                                                  Pytanie jest takie czy Lubro i Liqui Moly to to samo bo ja bym pewności nie miał
                                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                  http://www.zmienolej.pl/
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                  Komentarz

                                                  • leonn
                                                    RS
                                                    • 2011
                                                    • 2726
                                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                    Zamieszczone przez Pidziek
                                                    Pytanie jest takie czy Lubro i Liqui Moly to to samo
                                                    Tak to samo
                                                    Zamieszczone przez Pidziek
                                                    bo ja bym pewności nie miał
                                                    Ale chodzi Ci o to, czy Liqu Moly robi tak samo jak Amsoil, że na Europe puszczeją co innego niz do USA?

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...