Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • KubaMpakiet
    Rider
    • 2011
    • 279

    To jak maja sie w tej karcie http://flcf.onion.it/commonfile/POL/...8_ssic_POL.pdf
    skaladniki glowne do skladnikow niebezpiecznych, chodzi mi o zawartosc procentowa :?
    Audi 1.8T AVJ

    Silnik smaruje
    Ravenol SSL

    Komentarz

    • PAOLO ESCO
      RS
      • 2009
      • 6624
      • Volkswagen
      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

      Zamieszczone przez KubaMpakiet
      dla 0W jest mierzony przy -35
      5W ma przy -30
      tylko przy CCS porównywalne oleje muszą mieć te same ACEA, żeby można było mówić czy ten czy inny jest "lepszy". Praktycznie w ciemno można obstawiać, że olej z ACEA A1 będzie miał lepszy CCS niż olej z CAEA A3 tak samo C1 vs C3.
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz

      • pedros
        RS
        • 2009
        • 1958
        • Volkswagen
        • BFQ 1.6 MPI 102 KM
        • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

        Zamieszczone przez KubaMpakiet
        To jak maja sie w tej karcie http://flcf.onion.it/commonfile/POL/...8_ssic_POL.pdf
        skaladniki glowne do skladnikow niebezpiecznych, chodzi mi o zawartosc procentowa :?
        Skład jest ukrywamy poprzez łączenie pewnych grup i nazwanie ich ogólna nazwa, dodatkowo podawane są przedziały procentowe substancji by nie było jednoznacznie ci co do składu.

        Tutaj widać ze to jest mineralny niekonwencjonalny czyli hydrokrack z "małą" domieszką PAO.

        PS. Sama baza PAO zdemolowalby nam silniki w 5 kkm.
        Musi być dodatek HC albo Estrów ponieważ samo PAO jest wredne niepolarne i wszyscy dodają polarne wspomniane Bazy i niekorzystnie wpływa na uszczelnienia w przeciwieństwie do estrów. Mowa oczywiście o olejach do silników.

        Dodatkowo dla zaciemnienia prawdziwego składu każdy producent zostawia sobie furtkę ze bla bla bla skład może się zmienić i mieć delikatne odstępstwa bla bla.


        Dla mnie dobrym składem oleju byłby,

        50% PAO
        20% estry

        Reszta dodatki w HC.

        Komentarz

        • KubaMpakiet
          Rider
          • 2011
          • 279

          Zamieszczone przez pedros

          Dla mnie dobrym składem oleju byłby,

          50% PAO
          20% estry

          Reszta dodatki w HC.
          Na mysl przyszedl mi mix:
          Petronasu o ktorym wspomnial PAOLO, Motula 300V i Mobil1 new life w stosunku 3/1/1 :diabelski_usmiech
          Audi 1.8T AVJ

          Silnik smaruje
          Ravenol SSL

          Komentarz

          • pedros
            RS
            • 2009
            • 1958
            • Volkswagen
            • BFQ 1.6 MPI 102 KM
            • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

            Zamieszczone przez KubaMpakiet
            Zamieszczone przez pedros

            Dla mnie dobrym składem oleju byłby,

            50% PAO
            20% estry

            Reszta dodatki w HC.
            Na mysl przyszedl mi mix:
            Petronasu o ktorym wspomnial PAOLO, Motula 300V i Mobil1 new life w stosunku 3/1/1 :diabelski_usmiech
            Nieglupie :diabelski_usmiech


            Wystarczy a prawdę mało estrów by odczuć akustyczna różnicę

            Komentarz


            • myślałem że znacie się trochę a tu wiocha cwaniaki poczytają i się przechwalają a ja się zapytałem jaki mam olej najlepiej zalać mobil castrol itd. dzięki fachowcy ch.. nie forum

              Komentarz

              • primanus
                Drive
                • 2013
                • 82
                • Superb II combi (3T5)

                Zamieszczone przez aluminiowiec
                myślałem że znacie się trochę a tu wiocha cwaniaki poczytają i się przechwalają a ja się zapytałem jaki mam olej najlepiej zalać mobil castrol itd. dzięki fachowcy ch.. nie forum
                Co tak nerwowo kolego ?

                To nie SAP - tam możesz oczekiwać natychmiastowej i fachowej odpowiedzi :wink:

                Tu są luźne rozmowy przy piwku, czy co tam kto jeszcze preferuje, a nie jest to żadne BOK :lol:
                1.8 TSI CDAA (rocznik 2013) lekko poprawiony (tylko wirus):
                160KM --> 221KM
                250Nm --> 333Nm

                Komentarz

                • eaglemirek
                  RS
                  • 2010
                  • 14098
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                  Zamieszczone przez aluminiowiec
                  dzięki fachowcy ch.. nie forum
                  :shock: Masz racje :!: wypisz się z tego forum bo nic tu po tobie :!: :!: :!:



                  CB Harry II ASC + Triflex

                  Pozdrawiam Mirek!!

                  Komentarz

                  • miki1979
                    Drive
                    • 2013
                    • 70
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • BZB 1.8 TSI 160 KM

                    Panowie doradźcie proszę - im więcej czytam o tych olejach tym mniej wiem
                    Czy faktycznie Silkolene RACE PRO S 5W30 nie sprawdzi się na krótkich dystansach ?

                    Potrzebuję coś do 6-cioletniej OII 1,8 TSI, przebieg 165k km, użytkowanej głównie na krótkich (10 km) odcinkach w mieście (choć ze 3 nieduże traski w ciągu roku też się trafią)
                    Roczny przebieg niewielki - 8-10 kkm.

                    Auto mam od roku - zaraz po kupnie zalany był Mobil1 ESP Formula 5W30 - w ciągu roku użytkowania i przejechaniu ok 8000 km dolałem ok 0,5 l tego oleju.
                    Teraz przychodzi czas na zmianę i mimo śledzenia tego wątku od ok pół roku nadal nie wiem co zalać
                    Najpierw zdecydowany byłem na coś z 0W40....Mniej więcej w połowie tego wątku "zakochałem" się w Silkolene RACE PRO S 5W30. Jednak w miarę czytania zainteresowanie wracało na 0W40 i powoli koncentrowało się na Mobil1 New Life 0W40.
                    Po ostatnich kilku stronach wątku przypomniałem sobie o Silkolene, ale chwilę później znów zostałem sprowadzony na ziemię opinią, że to niekoniecznie dobry olej na krótkie odcinki

                    Co zatem zalać ? Silkolene ? Mobil1 NL ? A może coś przeoczyłem przy czytaniu o lepiej zalać zupełnie coś innego ?
                    Doradźcie proszę coś konkretnie. Z góry dzięki.

                    Komentarz

                    • KubaMpakiet
                      Rider
                      • 2011
                      • 279

                      Zamieszczone przez aluminiowiec
                      myślałem że znacie się trochę a tu wiocha cwaniaki poczytają i się przechwalają a ja się zapytałem jaki mam olej najlepiej zalać mobil castrol itd. dzięki fachowcy ch.. nie forum
                      Chlopie zobacz ilu jest tu uzytkownikow ktorzy maja takie motory
                      jak bys troche pomyslal to odpowiedz sama Ci sie nasunie!
                      w ubieglym roku czytalem ten watek od deski do deski caly weekend i wybralem pewien kierunek
                      Zachowales sie jak 4 latek w piaskownicy ktoremu kolega zabral lopatke
                      Audi 1.8T AVJ

                      Silnik smaruje
                      Ravenol SSL

                      Komentarz

                      • pedros
                        RS
                        • 2009
                        • 1958
                        • Volkswagen
                        • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                        • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                        Zamieszczone przez miki1979
                        Panowie doradźcie proszę - im więcej czytam o tych olejach tym mniej wiem
                        Czy faktycznie Silkolene RACE PRO S 5W30 nie sprawdzi się na krótkich dystansach ?

                        Potrzebuję coś do 6-cioletniej OII 1,8 TSI, przebieg 165k km, użytkowanej głównie na krótkich (10 km) odcinkach w mieście (choć ze 3 nieduże traski w ciągu roku też się trafią)
                        Roczny przebieg niewielki - 8-10 kkm.

                        Auto mam od roku - zaraz po kupnie zalany był Mobil1 ESP Formula 5W30 - w ciągu roku użytkowania i przejechaniu ok 8000 km dolałem ok 0,5 l tego oleju.
                        Teraz przychodzi czas na zmianę i mimo śledzenia tego wątku od ok pół roku nadal nie wiem co zalać
                        Najpierw zdecydowany byłem na coś z 0W40....Mniej więcej w połowie tego wątku "zakochałem" się w Silkolene RACE PRO S 5W30. Jednak w miarę czytania zainteresowanie wracało na 0W40 i powoli koncentrowało się na Mobil1 New Life 0W40.
                        Po ostatnich kilku stronach wątku przypomniałem sobie o Silkolene, ale chwilę później znów zostałem sprowadzony na ziemię opinią, że to niekoniecznie dobry olej na krótkie odcinki

                        Co zatem zalać ? Silkolene ? Mobil1 NL ? A może coś przeoczyłem przy czytaniu o lepiej zalać zupełnie coś innego ?
                        Doradźcie proszę coś konkretnie. Z góry dzięki.
                        W Silkolene jest dużo estrów a one nie lubią wilgoci jeśli natomiast nie obserwujesz majonezu po korkiem i masz $ to zalewaj

                        Komentarz

                        • REXAX
                          Rider
                          • 2013
                          • 453

                          Zamieszczone przez miki1979
                          Co zatem zalać ? Silkolene ? Mobil1 NL ? A może coś przeoczyłem przy czytaniu o lepiej zalać zupełnie coś innego ?
                          - ja miałem dylemat po 5 wymianach i zrobionych 50kkm na Neste City Pro 0w40 z którego niezmiennie jestem bardzo zadowolony czy nadal przy nim pozostać czy może w końcu jakaś odmiana by się przydała :wink: i tak zacząłem gdybać czy nie wziąć na próbę Mobil 1 0w40 ale nagle pojawił się świeży z czerwca 2014r Shell Helix Ultra 0w40 ze świetną ceną i poszedłem w tą stronę - tutaj zakupiłem - http://galonoleje.pl/sklep/2213-shel...a-0w40-4l.html
                          na papierze wygląda to tak:

                          za 2 tygodnie wymiana i okaże się co to warte :wink:
                          ps. PAOLO będzie teraz testował M1 - też jestem ciekawy jakie opisze wnioski :wink:

                          Komentarz

                          • leonn
                            RS
                            • 2011
                            • 2726
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez REXAX
                            tak zacząłem gdybać czy nie wziąć na próbę Mobil 1 0w40 ale nagle pojawił się świeży z czerwca 2014r Shell Helix Ultra 0w40
                            Zamieszczone przez REXAX
                            za 2 tygodnie wymiana i okaże się co to warte :wink:
                            REXAX, ale posyłasz do Lab tego shella po wymianie?

                            Jak tutaj się takie rzeczy dzieją :shock: to ja chyba sobie przywiozę tego nowego Castrola 0W40 z De :wink:

                            Komentarz

                            • miki1979
                              Drive
                              • 2013
                              • 70
                              • Octavia II combi (1Z5)
                              • BZB 1.8 TSI 160 KM

                              Zamieszczone przez pedros
                              W Silkolene jest dużo estrów a one nie lubią wilgoci jeśli natomiast nie obserwujesz majonezu po korkiem i masz $ to zalewaj
                              Majonezu póki co nie zaobserwowałem, a z kasą to też wiadomo jak jest - nie przelewa się, ale czego się nie robi dla autka - chciałbym nim trochę pojeździć ...


                              Zamieszczone przez REXAX
                              ja miałem dylemat po 5 wymianach i zrobionych 50kkm na Neste City Pro 0w40 z którego niezmiennie jestem bardzo zadowolony czy nadal przy nim pozostać czy może w końcu jakaś odmiana by się przydała :wink: i tak zacząłem gdybać czy nie wziąć na próbę Mobil 1 0w40 [...]
                              [...]ps. PAOLO będzie teraz testował M1 - też jestem ciekawy jakie opisze wnioski :wink:
                              No właśnie też mnie ten M1 kusi i szkoda, że olej pasuje wymienić mi na dniach bo roczek minął a wybieram się na urlopik więc z 1,5 kkm wpadnie i pasuje już na świeżym oleju bo poczekałbym na wynik analizy fachowców i może to by mi coś rozjaśniło
                              A może zatem Neste City dla mnie też byłby dobry ? Jego jakoś nie brałem pod uwagę...

                              Komentarz

                              • REXAX
                                Rider
                                • 2013
                                • 453

                                Zamieszczone przez leonn
                                REXAX, ale posyłasz do Lab tego shella po wymianie
                                - na razie mam Neste a Shell'a dopiero wleję za 2 tygodnie a analizy raczej nie będę robił :roll: ale nie omieszkam wsadzić dziada do zamrażarki i test łapki na pewno zrobię :haha:
                                Zamieszczone przez leonn
                                to ja chyba sobie przywiozę tego nowego Castrola 0W40 z De
                                - hahaha i po tym wątek zostanie zamknięty :szeroki_usmiech

                                Komentarz

                                • PAOLO ESCO
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 6624
                                  • Volkswagen
                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                  Zamieszczone przez REXAX
                                  PAOLO będzie teraz testował M1
                                  zgadza się Mobil1 0W40 już czeka razem z filtrem a jutro jest duża szansa na to że dotrze też świeżutki Ravenol 0W40. Tak myślałem, że jeżeli Mobil1 0W40 ma być porównany do Neste 0W40 to zaleję jutro Mobila i też na nim zrobię trasę PL-Włochy-PL (wyjeżdżam w środę). 1 września możesz spodziewać się opinii, sam jestem ciekawy jak Mobil się spisze. Ravenol chyba poczeka do jesieni... no chyba że zaleję Ravenola - jutro zobaczymy czy paczka dojdzie na czas.

                                  [ Dodano: Nie 17 Sie, 14 22:35 ]
                                  Zamieszczone przez REXAX
                                  ja miałem dylemat po 5 wymianach i zrobionych 50kkm na Neste City Pro 0w40 z którego niezmiennie jestem bardzo zadowolony
                                  nie dziwię się, też jestem zadowolony z tego oleju.
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz

                                  • KubaMpakiet
                                    Rider
                                    • 2011
                                    • 279

                                    "Shell Helix Ultra 0W-40 zapewnia:
                                    Niezrównaną ochronę przed szlamem – żaden inny olej silnikowy nie sprawi, że Twój silnik będzie czystszy - niemal jak fabrycznie nowy "


                                    To mnie najbardziej zaciekawilo w nowym shellu
                                    Audi 1.8T AVJ

                                    Silnik smaruje
                                    Ravenol SSL

                                    Komentarz

                                    • leonn
                                      RS
                                      • 2011
                                      • 2726
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      Zamieszczone przez REXAX
                                      Zamieszczone przez leonn
                                      to ja chyba sobie przywiozę tego nowego Castrola 0W40 z De
                                      - hahaha i po tym wątek zostanie zamknięty :szeroki_usmiech
                                      Eee wątpię... a z jakiego by to powodu

                                      Komentarz

                                      • PAOLO ESCO
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 6624
                                        • Volkswagen
                                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz

                                        • REXAX
                                          Rider
                                          • 2013
                                          • 453

                                          Zamieszczone przez leonn
                                          Eee wątpię... a z jakiego by to powodu
                                          - zamknąć może i nie zamkną ale już nic nie będzie takie jak wcześniej :los
                                          Zamieszczone przez miki1979
                                          A może zatem Neste City dla mnie też byłby dobry ?
                                          - świetny olej - na pewno się nie zawiedziesz k
                                          Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                          To mnie najbardziej zaciekawilo w nowym shellu
                                          - mnie też ale patrząc na produkty Pennzoil którego kupił Shell to zadziwiające jest że nagle przynajmniej na BITOG wszyscy się nim zachwycają i w zeszłym roku został numerem 1 ze średniej analiz :wink:
                                          tutaj o czystości też pieją:

                                          Komentarz

                                          • KubaMpakiet
                                            Rider
                                            • 2011
                                            • 279

                                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                            http://www.shell.pl/products-services/on-the-road/consumer-lubricants-tpkg/cars/how-oil-works/synthetic-oil.html
                                            Ogolnie stara spiewka ze moje jest najlepsze i najbardziej zaawansowane
                                            Tak jak castrat i jego inteligentne molekuly :szeroki_usmiech
                                            Audi 1.8T AVJ

                                            Silnik smaruje
                                            Ravenol SSL

                                            Komentarz

                                            • leonn
                                              RS
                                              • 2011
                                              • 2726
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                              http://www.shell.pl/products-services/on-the-road/consumer-lubricants-tpkg/cars/how-oil-works/synthetic-oil.html
                                              Wszystko Ok, tylko warto żeby producent produkował w ogóle jakiś Vollsynthetische Motorenöle http://www.shell.de/products-service...ktfamilie.html :wink:


                                              Zamieszczone przez REXAX
                                              ale już nic nie będzie takie jak wcześniej

                                              Komentarz

                                              • KubaMpakiet
                                                Rider
                                                • 2011
                                                • 279

                                                opis z reichu:
                                                Olej silnikowy oparty na technologii syntezy - Zoptymalizowany Formula Shell do silników o wysokich osiągach

                                                opis z polszy:
                                                W pełni syntetyczny olej silnikowy – Najbardziej zaawansowana formuła Shell do wysokoobciążonych silników


                                                co nie zmienia faktu ze moze byc skuteczny w czyszczeniu motorowni
                                                moze wezme go pod uwage :szeroki_usmiech
                                                Audi 1.8T AVJ

                                                Silnik smaruje
                                                Ravenol SSL

                                                Komentarz

                                                • pedros
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 1958
                                                  • Volkswagen
                                                  • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                                  • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                                  Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                                  opis z reichu:
                                                  Olej silnikowy oparty na technologii syntezy - Zoptymalizowany Formula Shell do silników o wysokich osiągach

                                                  opis z polszy:
                                                  W pełni syntetyczny olej silnikowy – Najbardziej zaawansowana formuła Shell do wysokoobciążonych silników


                                                  co nie zmienia faktu ze moze byc skuteczny w czyszczeniu motorowni
                                                  moze wezme go pod uwage :szeroki_usmiech
                                                  GTL to grupa III+ to jest przyszłość nie jest źle bo tanio i wydajnie można produkować bardzo czystą "poukladana" bazę .... ale premium to nie jest ...chociaż połowa w premium to marketing.

                                                  [ Dodano: Pon 18 Sie, 14 00:17 ]
                                                  Zamieszczone przez miki1979
                                                  Zamieszczone przez pedros
                                                  W Silkolene jest dużo estrów a one nie lubią wilgoci jeśli natomiast nie obserwujesz majonezu po korkiem i masz $ to zalewaj
                                                  Majonezu póki co nie zaobserwowałem, a z kasą to też wiadomo jak jest - nie przelewa się, ale czego się nie robi dla autka - chciałbym nim trochę pojeździć ...


                                                  Zamieszczone przez REXAX
                                                  ja miałem dylemat po 5 wymianach i zrobionych 50kkm na Neste City Pro 0w40 z którego niezmiennie jestem bardzo zadowolony czy nadal przy nim pozostać czy może w końcu jakaś odmiana by się przydała :wink: i tak zacząłem gdybać czy nie wziąć na próbę Mobil 1 0w40 [...]
                                                  [...]ps. PAOLO będzie teraz testował M1 - też jestem ciekawy jakie opisze wnioski :wink:
                                                  No właśnie też mnie ten M1 kusi i szkoda, że olej pasuje wymienić mi na dniach bo roczek minął a wybieram się na urlopik więc z 1,5 kkm wpadnie i pasuje już na świeżym oleju bo poczekałbym na wynik analizy fachowców i może to by mi coś rozjaśniło
                                                  A może zatem Neste City dla mnie też byłby dobry ? Jego jakoś nie brałem pod uwagę...

                                                  Bardzo dobrą propozycją i niedrogą są

                                                  Ravenol SSO/SL
                                                  NESTE 0W40
                                                  Mobil 0w40

                                                  Zawierają trwałe bazy które powinny wytrzymać krótkie odcinki i jednocześnie chronić silnik podczas zimnego startu.

                                                  Silkolene jest fantastyczny jak jest dogrzany.

                                                  Komentarz

                                                  • PAOLO ESCO
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 6624
                                                    • Volkswagen
                                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                    Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                                    Olej silnikowy oparty na technologii syntezy
                                                    dokładnie tak. To olej w technologii GTL.

                                                    [ Dodano: Pon 18 Sie, 14 07:32 ]
                                                    Zamieszczone przez pedros
                                                    Ravenol SSO/SL
                                                    NESTE 0W40
                                                    Mobil 0w40
                                                    jeszcze bym dodał:
                                                    Motul 0W40
                                                    Millers 0W40
                                                    Valvoline 0W40
                                                    i wspomniany już Shell 0W40
                                                    --- > zestawienie produktów z SAE 0W40 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...803fc7c7623f25
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...