Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • PAOLO ESCO
    RS
    • 2009
    • 6624
    • Volkswagen
    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

    Zamieszczone przez GALONOLEJE
    Jako właściciel sklepu WWW.GALONOLEJE.PL
    witamy na forum OCP.

    Zamieszczone przez GALONOLEJE
    wszystkim użytkownikom forum przygotowaliśmy specjalne ceny, które będą widoczne tylko po zalogowaniu i przydzieleniu konta klienta do odpowiedniej grupy rabatowej. ... Prócz specjalnych cena na produkty Neste, dostępne będą również rabaty na innych producentów olejów oraz m.in. na filtry i kosmetyki.
    profi podejście do klienta zawsze mile widziane. Jak to się mówi - zdrowej konkurencji nigdy nie za wiele na OCP. :wink:

    [ Dodano: Czw 26 Mar, 15 11:01 ]
    rOBERTO795 - nie przesadzajmy, chyba każdy wie że takie fora są "monitorowane" przez sprzedawców i nie tylko..., ja bym się tam aż takich teorii spiskowych nie dopatrywał.
    Zamieszczone przez rOBERTO795
    Efekt będzie taki jak na Subaru
    nooo miejmy nadzieję, że nie ... swoją drogą szkoda, że ten ciekawy wątek olejowy na forum Subaru został zamknięty.
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz

    • rOBERTO795
      RS
      • 2009
      • 3465
      • Octavia III (5E3)
      • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

      PAOLO ESCO,
      Wiem ze są monitorowane wiec teorią spiskową bym tego nie nazwał
      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

      Komentarz

      • PAOLO ESCO
        RS
        • 2009
        • 6624
        • Volkswagen
        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

        Zamieszczone przez rOBERTO795
        Wiem ze są monitorowane
        oj są i to nawet bardzo ... no cóż konkurencja na rynku robi swoje ... :diabelski_usmiech ... ale dla nas zwykłych zjadaczy chleba czyli kupujących to chyba dobrze :P
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz

        • rOBERTO795
          RS
          • 2009
          • 3465
          • Octavia III (5E3)
          • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
          Zamieszczone przez rOBERTO795
          Wiem ze są monitorowane
          oj są i to nawet bardzo ... no cóż konkurencja na rynku robi swoje ... :diabelski_usmiech ... ale dla nas zwykłych zjadaczy chleba czyli kupujących to chyba dobrze :P
          +1
          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

          Komentarz

          • bastek1080
            Drive
            • 2014
            • 77
            • Octavia II combi (1Z5)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            Czy może ktoś wie jaka jest różnica między Shell Helix ultra 5w40, Shell Helix Hx8 5w40 i Shell Helix Hx7 5w40?
            bastek1080

            Komentarz

            • Krisss_28
              Ambiente
              • 2014
              • 123

              Panowie co myślicie o olejach marki MPM? Znalazłem bardzo interesujący olej:



              Tylko czy w ogóle osiągalne są te produkty w PL?
              Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

              Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

              Komentarz

              • PAOLO ESCO
                RS
                • 2009
                • 6624
                • Volkswagen
                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                Zamieszczone przez Krisss_28
                czy w ogóle osiągalne są te produkty w PL?
                ... jeżeli nie są to szkoda sobie zawracać ... ale zwróć uwagę na producenta i miejsce :wink:

                PW.
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz

                • Krisss_28
                  Ambiente
                  • 2014
                  • 123

                  Coś tam znalazłem z tego MPM, ale 0W-40 nie ma nikt Wydaje się, że te oleum to rodzimy Holender :P Coś mi podchodzi, że Xado może być tam też klepane? Czy się mylę?

                  Dziś do Mazdy 6(siostry) 2.0 benzyna 147 KM wleciał Elf Evolution 900 SXR 5W-30 A5/B5 + czyszczący dodatek estrowy Archoila AR2300. Krok taki, ponieważ Madzia miała poprzednio zalany 0W-30 Neste A5/B5 i wpierniczała go aż miło, sporo dolane ok. 3 L. Uzupełniane też shellem tym nowym 0W-30 Ultra A5/B5.
                  Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                  Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez bastek1080
                    Czy może ktoś wie jaka jest różnica między Shell Helix ultra 5w40, Shell Helix Hx8 5w40 i Shell Helix Hx7 5w40?
                    Skoro już zawitaliśmy na forum to mogę Panu odpowiedzieć.
                    Oleje SHELL helix ultra 5w40 oraz HX8 5W40 to są oleje syntetyczne. A różnią się między sobą ceną oraz aprobatami producentów jakie spełniają. Jeśli jesteśmy przy autach VAG to oba oleje spełniają aprobatę 502.00 oraz 505.00 czyli nie ma między nimi wielkiej różnicy. Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę innych producentów np. Mercedes, czy Fiat to ten pierwszy olej ma wyższe normy od HX8. Co do produktu HX7 5w40 to jest to olej w technologii syntetycznej, czyli hydrokrakowalnej. Mówiąc prościej nie jest to pełny syntetyk.

                    Komentarz

                    • leonn
                      RS
                      • 2011
                      • 2726
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      Zamieszczone przez rOBERTO795
                      Efekt będzie taki jak na Subaru
                      nooo miejmy nadzieję, że nie ...
                      A co tam sie działo? To co w starym TDI? Czyli handlarze i ich naganiacze kontra reszta?


                      A tak w ogóle to handlujący nie mają czasem zakazu pisania w wątkach na których zarabiają? Pytanie do Administracji.

                      Komentarz

                      • REXAX
                        Rider
                        • 2013
                        • 453

                        Zamieszczone przez leonn
                        A tak w ogóle to handlujący nie mają czasem zakazu pisania w wątkach na których zarabiają? Pytanie do Administracji
                        ale GALONOLEJE chciał jedynie sprostować pewne informacje a skoro podrywały autorytet to myślę że jedynie w tym wątku w którym spekulacja miała miejsce ma to sens :wink:

                        Komentarz

                        • leonn
                          RS
                          • 2011
                          • 2726
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          REXAX, a na swoich stronach już takie informacje podał czy tylko tutaj? Bo rozumiem, że za jego papuge robisz?

                          Komentarz

                          • REXAX
                            Rider
                            • 2013
                            • 453

                            Zamieszczone przez leonn
                            a na swoich stronach już takie informacje podał czy tylko tutaj
                            a jakie to ma znaczenie :?: może tylko tutaj ktoś miał ból d..y :wink:

                            Komentarz

                            • leonn
                              RS
                              • 2011
                              • 2726
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Zamieszczone przez REXAX
                              a jakie to ma znaczenie
                              Moim zdaniem ma, no chyba że nie chce informować wszystkich klientów. Chociaż dla mnie to nie ma znaczenia :wink:

                              Komentarz

                              • patryk23
                                L&K
                                • 2011
                                • 1105
                                • Octavia II (1Z3)
                                • CDAA 1.8 TSI 160 KM

                                Obserwuję od dłuższego czasu wątek ... teraz zaczyna to wyglądać następująco : parę osób jest stałymi bywalcami -ok rozumiem to, ale jeżeli trafi się ktoś kto ma zdanie inne niż , zacne grono, jest zakrzykiwany . Coraz mniej merytorycznych wypowiedzi . Jakieś X stron temu fajnie czytało się ten wątek.

                                Może czas wrócić do poprzedniej formy? Pytanie retoryczne

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez leonn
                                  REXAX, a na swoich stronach już takie informacje podał czy tylko tutaj? Bo rozumiem, że za jego papuge robisz?
                                  Proszę pomyśleć logicznie. Dystrybutor wymusił na nas abyśmy podnieśli ceny na produkty Neste na naszym sklepie oraz na allegro. To samo mają uczynić inni sprzdający. A ja mam zamieszczać na stronach informacje, że ...... no właśnie, że co? Że i tak będę sprzedawał taniej? To skończy się na tym, że w ogóle nie będę handlował Neste, czego nie chce. Dogadaliśmy się z dystrybutorem, że mogę sprzedawać w niższych cenach ale stałym klientom. Ważne aby ceny na allegro i sklepie internetowym były takie jak on sobie życzy.

                                  Komentarz

                                  • KubaMpakiet
                                    Rider
                                    • 2011
                                    • 279

                                    Zamieszczone przez GALONOLEJE

                                    Skoro już zawitaliśmy na forum to mogę Panu odpowiedzieć.
                                    Oleje SHELL helix ultra 5w40 to są oleje syntetyczne.
                                    A ja myslalem ze GTL :diabelski_usmiech
                                    Audi 1.8T AVJ

                                    Silnik smaruje
                                    Ravenol SSL

                                    Komentarz

                                    • koka
                                      Rider
                                      • 2015
                                      • 321
                                      • Seat

                                      Zamieszczone przez koka
                                      (leonn - pisałeś o jakimś upatrzonym do testów ? Tak do moich testów :P a nie żeby ograniczać pobór przez wyższe SAE, przetestuj który uważasz za stosowny i daj znać.
                                      a co zrobić jeśli chce się choć trochę ograniczyć pobór a silnik nie kwalifikuje się jeszcze do remontu ? trzeba jakoś walczyć z wadami konstrukcyjnymi oraz rosnącym przebiegiem :P
                                      chodzi też o czystość odmy (też wada konstrukcyjna) i ilość "masła" pod korkiem ... właściwy dobór oleju poparty doświadczeniem innych użytkowników - bezcenne ... przynajmniej na jakiś czas :P akademickie dyskusje są mniej ważne ... przynajmniej dla mnie. Wiedzą praktyczną po przejechaniu odcinka testowego postaram się podzielić :szeroki_usmiech
                                      Leon 1.6 16V 105 KM

                                      Komentarz

                                      • rodro
                                        Ambiente
                                        • 2010
                                        • 238
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                        Przede mną decyzja zakupu oleju, wymiana na początku lipca, ale zakupy do dwóch aut i przy okazji zakup dla mnie. W planie wyjazd na południe Włoch i po przebiegu 5-6 kkm kolejna wymiana. Auto jest jeszcze na gwarancji i chcę wlać olej z normą 504.
                                        Waham się pomiędzy:
                                        Statoil lazerway ll 5w30 i Shell helix ultra ect 5w30.
                                        Obecnie w silniku mam zalany Shell helix ultra ect 0w30, ale na letnie włoskie temperatury, chyba lepszy będzie ten 5w30.
                                        A może jeszcze coś innego?

                                        Komentarz

                                        • aronus
                                          Rider
                                          • 2008
                                          • 643
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Panowie a wie może ktoś jaki TBN ma SHELL helix ultra 5w40? Szukam na necie i nigdzie nie mogę znaleźć :roll:

                                          Komentarz

                                          • REXAX
                                            Rider
                                            • 2013
                                            • 453

                                            Zamieszczone przez aronus
                                            Panowie a wie może ktoś jaki TBN ma SHELL helix ultra 5w40? Szukam na necie i nigdzie nie mogę znaleźć :roll:
                                            http://www.oil-club.ru/forum/index.p...ttach_id=20237

                                            Komentarz

                                            • leonn
                                              RS
                                              • 2011
                                              • 2726
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Zamieszczone przez koka
                                              trzeba jakoś walczyć z wadami konstrukcyjnymi oraz rosnącym przebiegiem
                                              Nie no oczywista oczywistość, a płukanki robisz co wymianę? Ja to bym przepłukał dobrze ten silnik choć przy takich ubytkach to nie wiem na ile to pomoże i wlałbym Synthoila 5W40 + ViscoStabil.

                                              Komentarz

                                              • gomar
                                                Rider
                                                • 2012
                                                • 480

                                                Panowie, w moim nabytku jest olej

                                                AVIA TURBO CFE 10W-40

                                                Ja bym wolał wymienić na coś bardziej przyziemnego;p...
                                                Tzn na jakiegoś mobila też 10w40 czy coś. Nie jestem super znawcą tematu... Ale powiedźcie co to w ogóle za olej?
                                                Może jednak przy nim zostać? Czy przy wymianie bezwzględnie potrzebna będzie płukanka?
                                                Z góry dziękuję za pomoc

                                                Silnik to 1,6 ANA VW Passat 2000 rok
                                                SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                                                Komentarz

                                                • aronus
                                                  Rider
                                                  • 2008
                                                  • 643
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  Zamieszczone przez REXAX
                                                  Zamieszczone przez aronus
                                                  Panowie a wie może ktoś jaki TBN ma SHELL helix ultra 5w40? Szukam na necie i nigdzie nie mogę znaleźć :roll:
                                                  http://www.oil-club.ru/forum/index.p...ttach_id=20237
                                                  REXAX dziękuję
                                                  Z tego co widzę to ten shell ma bardzo dobre parametry. Temperatura zamarzania -46, temperatura zapłonu 244, TBN 10,8. To chyba mój typ na następną wymianę

                                                  Komentarz

                                                  • gomar
                                                    Rider
                                                    • 2012
                                                    • 480

                                                    Panowie czy Motul 6100 SYNERGIE 10W40 będzie dobry do 1,6 ANA z 2000 roku około 200 tyś (teoria)?
                                                    SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...