Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • paba
    Rider
    • 2012
    • 284

    Zamieszczone przez rOBERTO795
    Zamieszczone przez paba
    W samochodzie marzeń w ostatnim odcinku Adaś Klimek lał do Volvo Petronasa ze ściągniętymi etykietami
    Kiedys jak sponsorem bylo Valvoline to lał Valvo ???? a dla mnie to śmietnik ????
    teraz różnie, raz lał Mobila Super

    lepsze Valvo w ścisłej współpracy z Lubrizolem niż Millers z rodzinnej manufaktury

    Komentarz

    • rOBERTO795
      RS
      • 2009
      • 3465
      • Octavia III (5E3)
      • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

      Zamieszczone przez paba
      Zamieszczone przez rOBERTO795
      Zamieszczone przez paba
      W samochodzie marzeń w ostatnim odcinku Adaś Klimek lał do Volvo Petronasa ze ściągniętymi etykietami
      Kiedys jak sponsorem bylo Valvoline to lał Valvo ???? a dla mnie to śmietnik ????
      teraz różnie, raz lał Mobila Super

      lepsze Valvo w ścisłej współpracy z Lubrizolem niż Millers z rodzinnej manufaktury
      Millers na szczęście nie jest jeszcze z rodzinnej manufaktury!!! Poza tym kupując u dystrybutora masz gwarancje jakosci produktu.
      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

      Komentarz

      • Maro1
        Classic
        • 2015
        • 4

        Zamieszczone przez rezon
        Zamieszczone przez paba
        akże dobre płukanki i częste zmiany naprawdę dają skutek
        A ja zmieniając co 30kkm szyjkę mam jak w nowym - bez płukanek i częstych zmian. żadnych osadów,nagarów, nic do czyszczenia... Świece przy 90kkm bez nagaru. Na dodatek jeżdżąc na winowajcy wszystkich problemów czyli oleju 504/507 :roll: Niestety nie zrobię zdjęć klawiatury bo nie mam potrzeby rozbierania. Szkoda, że zdjęć świec nie zrobiłem przy wymianie. Może jednak ważniejsze gdzie i jak się jeździ, a nie tylko mantra "częściej wymieniać". Nawet głupie QG1 potrafi napisać wymiana za 14kkm tym co głównie po mieście.
        Wyjaśniniem fenomenu :lol: który opisuje rezon może być jednak norma VW 504/507 :diabelski_usmiech

        Aby zapewnić pełną zgodność oleju z wymaganiami VW, olej z normą VW 504/507 musi jeszcze przejść pozytywnie testy:
        - VW PV 1449 (T4) – sprawdzający czy wzrost lepkości i osadów nie przekracza dla danego oleju wartości określonej ww. normie,
        - VW PV 1452 (TDI) – zużycia pierścienia i czystości tłoka,
        - VW PV 5106 – sprawdzający czy nie ma nadmiernego zużycia krzywek i popychaczy układu rozrządu,
        - VW PV 1481 – poziomu osadów na zaworze wlotowym w silnikach benzynowych z wtryskiem bezpośrednim,
        - VW DPF – pomiar wychwytywanego popiołu przez filtr cząstek stałych.

        Komentarz

        • PAOLO ESCO
          RS
          • 2009
          • 6624
          • Volkswagen
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          Zamieszczone przez Maro1
          by zapewnić pełną zgodność oleju z wymaganiami VW, olej z normą VW 504/507 musi jeszcze przejść pozytywnie testy:
          nie tak do końca, ponieważ:

          Zamieszczone przez Maro1
          VW PV 1449 (T4) – sprawdzający czy wzrost lepkości i osadów nie przekracza dla danego oleju wartości określonej ww. normie
          dla olej OEM wg specyfikacji VW507.00 - pomiar nie jest przeprowadzany ! dla VW 504.00 jest przeprowadzany i ma te same wymogi co dla oleju z VW 502.00 ...
          Zamieszczone przez Maro1
          VW PV 1452 (TDI) – zużycia pierścienia i czystości tłoka,
          te same poziomy oleju OEM dla olejów VW 505.01/507.00 olej VW 504.00 nie podlega pomiarowi ...
          Zamieszczone przez Maro1
          VW PV 5106 – sprawdzający czy nie ma nadmiernego zużycia krzywek i popychaczy układu rozrządu,
          dokładnie te same wymogi oleju OEM są określone dla wszystkich specyfikacji oleju VW !!! - dokładnie te same parametry!
          Zamieszczone przez Maro1
          VW PV 1481 – poziomu osadów na zaworze wlotowym w silnikach benzynowych z wtryskiem bezpośrednim,
          badania oleju OEM dla VW FSI test PV 1481 wymogi - nie są określone dla żadnych ze specyfikacji VW ... !!!
          Zamieszczone przez Maro1
          VW DPF – pomiar wychwytywanego popiołu przez filtr cząstek stałych.
          dla oleju OEM nie określono poziomu, jedynie widnieje informacja o wymaganym przeprowadzeniu pomiaru…

          [ Dodano: Sob 23 Maj, 15 23:22 ]
          Zamieszczone przez Maro1
          Wyjaśniniem fenomenu
          jeżeli kolega ma aktualne źródło zamieszczonych informacji to poproszę o info, chętnie zweryfikuję i porównam z wymogami OEM podanymi przez VW.
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz

          • iiii1981
            Drive
            • 2015
            • 46

            słuchajcie to w końcu mogę lać tego motula 8100 C+ 504/507 czy nie. Jest dobry czy nie. Bo takk wszyscy koledzy piszę, że już nie wiem :hacker :hacker :hacker :hacker :hacker :hacker
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...459813#1459813

            Komentarz

            • Rosomak
              L&K
              • 2011
              • 1365
              • Octavia II (1Z3)
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              iiii1981, lej. BSE na wszystkim poleci...
              ale tak swoją drogą jak do LPG to te motule mają dosć niski TBN ok. 7-7,5mgKOH
              Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
              http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
              Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

              Komentarz

              • iiii1981
                Drive
                • 2015
                • 46

                Rosomak, no właśnie wiem kolego. I tak myślę czy zmienić a jeśli ta to na co. Nawet powiem, że specjalnie kupiłem motula żeby obniżyć temp. oleju. Z tego co czytałem Motule do tego się nadaja
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...459813#1459813

                Komentarz

                • paba
                  Rider
                  • 2012
                  • 284

                  Motule obniżają temp oleju?
                  ci co leczą dotykiem powinni mieć je ze sobą

                  Zamieszczone przez iiii1981
                  słuchajcie to w końcu mogę lać tego motula 8100 C+ 504/507 czy nie. Jest dobry czy nie. Bo takk wszyscy koledzy piszę, że już nie wiem
                  brakuje Ci jeszcze jednej emotki

                  po kij Ci VW 504/507? żeby dbać o DPF ,którego nie ma czy robić dobrze Euro 5, którego również ten samochód nie spełnia?

                  nie jedna klawiatura się tutaj zużyła od pisania kolegom, że VW 502 i taki z wysoką rezerwą alkaliczną, były podawane typy

                  Komentarz

                  • leonn
                    RS
                    • 2011
                    • 2726
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    Zamieszczone przez iiii1981
                    Nawet powiem, że specjalnie kupiłem motula żeby obniżyć temp. oleju. Z tego co czytałem Motule do tego się nadaja
                    Jeśli już to kup sobie Motula 0W40 :wink: A oleje które wytrzymuja lepiej niz inne wysokie temperatuty to te z baza PAO :wink:
                    Nic nie rób na razie, dojeżdzij go do 8tys i zmień go na jakiś 0W40 i będzie OK

                    Komentarz

                    • Rosomak
                      L&K
                      • 2011
                      • 1365
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      Zamieszczone przez paba
                      Motule obniżają temp oleju?
                      ci co leczą dotykiem powinni mieć je ze sobą
                      :haha: Dobre! Uśmiałem się! Ale to racja... jakie obniżenie temp...? iiii1981 Proszę... przestań...

                      Po za tym kolego iiii1981, masz silnik prosty jak schemat gwoździa, więc po kiego placka wymyślasz jakieś kosmiczne oleje?
                      Ja osobiście jeżdżę na M1 NL 0W40 (TBN >11).

                      Zamieszczone przez leonn
                      dojeżdzij go do 8tys i zmień go na jakiś 0W40 i będzie OK
                      Oooo! Dobrze gada... Motul 0W40 i już masz TBN>10mgKOH/g

                      Rozumiem te 374 strony tematu o olejach dla użytkowników TSI, PD, DPF itp, ale żeby o tym tak rozmyślać przy silnikach MPI, to już przegięcie pałki...
                      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                      Komentarz

                      • Sebastian_M26
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2005
                        • 1823
                        • Superb II (3T4)

                        To chyba mamy całkowicie inne TSI.
                        U mnie 504.00 nie jest w stanie przetrwać paru tysięcy, robi się czarny jak smoła i schodzi w tempie 1L na 1000km. W podobych warunkach dawny 503.01 w ilosci 0,1-0,2 L na 1000.
                        Wolę wlewać olej syntetyczny i nie wylewać przez korek spustowy starte elementy silnika w szczególności pierścień olejowy jak ma to miejsce na mineralnym ekonomicznym(dla producenta) oleju 504.00 bez dodatów przeciwzużyciowych.
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz

                        • iiii1981
                          Drive
                          • 2015
                          • 46

                          ok. to już wiem. wszystko. dzięki

                          [ Dodano: Nie 24 Maj, 15 16:06 ]
                          ps. chodziło mi, że niższą temp. niż inne oleje przy wysokich obrotach.
                          też sie uśmiałem. mhm to był skrót myślowy
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...459813#1459813

                          Komentarz

                          • rezon
                            RS
                            • 2006
                            • 1894
                            • Volvo
                            • AKL 1.6 MPI 101 KM
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez Sebastian_M26
                            To chyba mamy całkowicie inne TSI.
                            U mnie 504.00 nie jest w stanie przetrwać paru tysięcy, robi się czarny jak smoła i schodzi w tempie 1L na 1000km. W podobych warunkach dawny 503.01 w ilosci 0,1-0,2 L na 1000.
                            Wolę wlewać olej syntetyczny i nie wylewać przez korek spustowy starte elementy silnika w szczególności pierścień olejowy jak ma to miejsce na mineralnym ekonomicznym(dla producenta) oleju 504.00 bez dodatów przeciwzużyciowych.
                            A Ty dalej swoje.... Na razie 97kkm w trybie LL na 504/507 i nie dolewam oleju, Przy wymianach nie zauważyłem wylewanego startego na proch tłoka czy zaworu. 504 wcale nie oznacza automatycznie oleju mineralnego, tak samo jak 502 nie oznacza syntetyka. Jak Ci schodzi 504 w tempie 1l/1000 to rozumiem że cudownego 502 nie bierze w ogóle? :roll:

                            Komentarz

                            • igor781
                              Classic
                              • 2014
                              • 28

                              Zalalem do swojego 3.2 fsi dwa razy oleje vw 502(neste i mobil 1) i za kazdym razem znika okolo 1l na 4 tys km. Na 504 petronasa,totala czy castrola to ubywalo 1 l na 7-8 tys km

                              Komentarz

                              • koka
                                Rider
                                • 2015
                                • 321
                                • Seat

                                Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                Kup zalowac nie bedziesz, gwarantuje :szeroki_usmiech
                                a swoją drogą to gdzie kupujecie Ravenol-a ? przekładniowy to jeszcze można dostać w miarę łatwo - sam zalałem skrzynię 75W MTF-3 i jest super, ale z dostępnością silnikowego już tak łatwo nie jest ...
                                Leon 1.6 16V 105 KM

                                Komentarz

                                • paba
                                  Rider
                                  • 2012
                                  • 284

                                  Sklep.ravenol.pl

                                  Komentarz

                                  • koka
                                    Rider
                                    • 2015
                                    • 321
                                    • Seat

                                    Zamieszczone przez paba
                                    Sklep.ravenol.pl
                                    nie ma tam VSI SAE 5W40 ...
                                    Leon 1.6 16V 105 KM

                                    Komentarz

                                    • Maro1
                                      Classic
                                      • 2015
                                      • 4

                                      Zamieszczone przez igor781
                                      Zalalem do swojego 3.2 fsi dwa razy oleje vw 502(neste i mobil 1) i za kazdym razem znika okolo 1l na 4 tys km. Na 504 petronasa,totala czy castrola to ubywalo 1 l na 7-8 tys km
                                      Podaj proszę więcej informacji, może wtedy będzie można coś więcej wyjaśnić.
                                      1. Jakie to dokładnie oleje 502 stosowałeś (xWx) ?
                                      2. Użytkowanie: miasto, trasa, mieszane ile % ?
                                      3. Styl jazdy: agresywny, spokojny itp.
                                      4. Przebieg

                                      Komentarz

                                      • Pidziek
                                        RS
                                        • 2011
                                        • 1845

                                        Takie małe info ...
                                        Artykuł z Auto Świat !




                                        Po artykule o kłopotach z silnikami koncernu Volkswagen, które zużywają nawet 2 litry oleju na 1000 km, Czytelnicy potwierdzają, że problem jest duży i wcale nie jednostkowy. Oto listy użytkowników aut z jednostkami TSI/TFSI


                                        Zapytałem: jak to możliwe, że nie zgłaszał tego poprzedni użytkownik? Usłyszałem, że wielu po otrzymaniu informacji, że silnik może zużywać do 0,5 l/1000 km, po prostu to akceptuje. Ja poprzestałem na pierwszej, tańszej wersji naprawy, bo użytkuję ten samochód rzadko. Wlewałem różne oleje (zgodne z zaleceniami). Najwięcej spala Castrola – 0,6 l, najmniej Millersa – 0,3-0,4 l. Zmierzyłem to bagnetem dokupionym ekstra – oryginał w salonie kosztuje ok. 300 zł. Bartłomiej Kloc
                                        Czyli najwięcej Castrola najmniej Millersa brzmi budująco
                                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                        http://www.zmienolej.pl/
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                        Komentarz

                                        • Tippo
                                          L&K
                                          • 2009
                                          • 1349
                                          • Octavia III (5E3)
                                          • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                          Zamieszczone przez Pidziek
                                          Czyli najwięcej Castrola najmniej Millersa brzmi budująco

                                          Wow, jak zapodasz w dobrej cenie xf 0w40 to sie poswiece i przetestuje :P

                                          Komentarz

                                          • igor781
                                            Classic
                                            • 2014
                                            • 28

                                            Zamieszczone przez Maro1
                                            Zamieszczone przez igor781
                                            Zalalem do swojego 3.2 fsi dwa razy oleje vw 502(neste i mobil 1) i za kazdym razem znika okolo 1l na 4 tys km. Na 504 petronasa,totala czy castrola to ubywalo 1 l na 7-8 tys km
                                            Podaj proszę więcej informacji, może wtedy będzie można coś więcej wyjaśnić.
                                            1. Jakie to dokładnie oleje 502 stosowałeś (xWx) ?
                                            2. Użytkowanie: miasto, trasa, mieszane ile % ?
                                            3. Styl jazdy: agresywny, spokojny itp.
                                            4. Przebieg
                                            1.Mobil new life 0w-40,neste city 0w-40
                                            2.miasto /trasa 60/40
                                            3.styl nazwal bym dynamiczy
                                            4.zmienialem olej co 8 tys km.(przebieg auta na dzien dzisiejszy 169 tys km)

                                            na olejach 504 zuzycie oleju jest prawie o polowe mniejsze

                                            Komentarz

                                            • Pidziek
                                              RS
                                              • 2011
                                              • 1845

                                              Zamieszczone przez Tippo
                                              Wow, jak zapodasz w dobrej cenie xf 0w40 to sie poswiece i przetestuje :P
                                              Hehe zależy co to znaczy dobra cena :-)
                                              Ale jak coś zapraszam zawsze na priv-a odpiszę i mam nadzieję zaproponuję coś ciekawego w mam nadzieję dobrej cenie :-)

                                              igor781: czytałeś posta wyżej ?
                                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                              http://www.zmienolej.pl/
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                              Komentarz

                                              • KubaMpakiet
                                                Rider
                                                • 2011
                                                • 279

                                                Zamieszczone przez koka
                                                Zamieszczone przez paba
                                                Sklep.ravenol.pl
                                                nie ma tam VSI SAE 5W40 ...
                                                Jest
                                                spod lady :szeroki_usmiech
                                                Audi 1.8T AVJ

                                                Silnik smaruje
                                                Ravenol SSL

                                                Komentarz

                                                • paba
                                                  Rider
                                                  • 2012
                                                  • 284

                                                  SFE 5W20
                                                  ładnie zaorane, za taką kasę to w ogóle


                                                  analiza z dzisiaj

                                                  Komentarz

                                                  • koka
                                                    Rider
                                                    • 2015
                                                    • 321
                                                    • Seat

                                                    Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                                    Zamieszczone przez koka
                                                    Zamieszczone przez paba
                                                    Sklep.ravenol.pl
                                                    nie ma tam VSI SAE 5W40 ...
                                                    Jest
                                                    spod lady :szeroki_usmiech
                                                    już wszystko wiem - dostałem maila i cena b. atrakcyjna ... jak na towar spod lady :szeroki_usmiech
                                                    Leon 1.6 16V 105 KM

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...