Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • szakunec
    Classic
    • 2010
    • 31

    LazerWay 0W30 jest juz w nowej formulacji. Ja na najblizsza wymiane mam jeszcze ten w starszej z VW502.
    O co chodzi, bo jestem nie w temacie. Po raz kolejny miałem w planach zalać LAZERWAY V 0W30 do 1.4TSI, ale trochę zgłupiałem, bo nie wiem czy dostanę jeszcze starą wersje.

    Komentarz

    • paba
      Rider
      • 2012
      • 284

      chodzi o to , że nowsza już nie ma VW 502

      poproś sprzedawcę (w zasadzie ze znanych mi osób tylko Konkon jeszcze je ma i leżą mu długo) o zdjęcie tyłu butelki, jeśli jest stara wersja będzie napisana norma jak poniżej

      Komentarz

      • kalel
        Ambiente
        • 2012
        • 124



        Cena kusząca...
        Ktoś ma doświadczenia odnośnie tego sprzedawcy?

        Komentarz

        • b-bar01
          Elegance
          • 2007
          • 985
          • Octavia I (1U2)
          • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

          to TSI to tylko zbieżność nazw ??
          *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

          Komentarz

          • REXAX
            Rider
            • 2013
            • 453

            Nowa wersja bez GF4 - http://www2.mymesra.com.my/?ch=mm_20...l=2011_article
            MSDS - http://flcf.onion.it/commonfile/POL/...8_ssic_POL.pdf

            Komentarz

            • KubaMpakiet
              Rider
              • 2011
              • 279

              Zamieszczone przez REXAX
              Nowa wersja bez GF4
              mialem ta stara, katastrofa! zrobilem ponad 3 tysie i trzeba bylo zmienic
              silnik wydawal dziwne dzwieki :? na wolnych obrotach slychac bylo czasem stuki puki itp,
              szczegolnie po mocniejszych przelotach
              zapach-mineral :diabelski_usmiech
              Audi 1.8T AVJ

              Silnik smaruje
              Ravenol SSL

              Komentarz

              • REXAX
                Rider
                • 2013
                • 453

                Zamieszczone przez KubaMpakiet
                mialem ta stara, katastrofa! zrobilem ponad 3 tysie i trzeba bylo zmienic
                silnik wydawal dziwne dzwieki :? na wolnych obrotach slychac bylo czasem stuki puki itp,
                szczegolnie po mocniejszych przelotach
                zapach-mineral :diabelski_usmiech
                w takim razie na kolejną wymianę znowu pójdzie Shell 0w40 :wink: przecież nie dam 200zł a 5l czegoś z 20% PAO i MB 229.3 :diabelski_usmiech
                ps.a kto wie czy SSL nie wypróbuję

                Komentarz

                • pedros
                  RS
                  • 2009
                  • 1958
                  • Volkswagen
                  • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                  • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                  Panie i Panowie, kolejna udana akcja


                  I jedno ogniwo mniej :diabelski_usmiech

                  Btw cale oilclub ru jest pelne analiz podrobek. Jednym słowem dramat trafic na taka okazję :evil:

                  Komentarz

                  • REXAX
                    Rider
                    • 2013
                    • 453

                    Zamieszczone przez pedros
                    Panie i Panowie, kolejna udana akcja


                    I jedno ogniwo mniej :diabelski_usmiech

                    Btw cale oilclub ru jest pelne analiz podrobek. Jednym słowem dramat trafic na taka okazję :evil:
                    Grozi mu do 2 lat - wciągnął bym na pal sku...syna w niedzielę na rynku przy pełnej frekwencji :evil:

                    Komentarz

                    • paba
                      Rider
                      • 2012
                      • 284

                      niestety najbezpieczniej jest unikać tzw. mainstreamu czyli Castrola i Mobila, ew. kupować naprawdę z zaufanych źródeł typu nasi sprzedawcy na forum

                      Intercars na Mobila ma przyzwoite ceny, a teraz wyszedł kupon 20zł na motointegrator - można sobie strzelić olej taniej

                      Komentarz

                      • pedros
                        RS
                        • 2009
                        • 1958
                        • Volkswagen
                        • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                        • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                        najbezpieczniej jest unikać tzw. mainstreamu czyli Castrola i Mobila,
                        Dokładnie!

                        Takie czasy.

                        [ Dodano: Sob 30 Maj, 15 13:53 ]
                        Panie Panowie pytanie z innej beczki (oleju) taki mały offtop chociaż traktorek często stoi kolo Skody :diabelski_usmiech

                        Kosiarka, traktorek, Silnik Briggs&Straton 15.5 HP ( a więc większy klamot niż w ręcznej kosiarce )

                        Producent zaleca na lato SAE 30.
                        jjajak zapewne domyślacie się, serce krwawi jak się wlewa minerał do własnego sprzętu..

                        Co wlać. .?

                        SAE 30? nie chce i nie chce tego wdychac :wink: przecież to tylko minerał...
                        Silkolene race pro 5W40 ? Estry Pao wsam raz na sezon starazy (BMW ma 6.5 litra i nie bierze oleju wiec nadwyżki zawsze zostają )
                        Aveno fullsynt 5W40? (Mam zapasów do roku 2154 )


                        Kupić dedykowany 10W30 syntetyk? Tak zaleca producent ale latem po ćwierć hektara trawnika moim zdaniem za cienki

                        Czy musi być w30 wogole ?

                        Kiedyś ktoś w rodzinie załatwił małą kosiarkę po HC i nie wiem dlaczego (zaczęło łac się z niej )


                        Może podrasować oliwę molibdenem? Konstrukcji silnika B&S nie ogarniam dlatego pytam

                        Komentarz

                        • sw29l
                          Ambiente
                          • 2011
                          • 209

                          Zamieszczone przez pedros
                          najbezpieczniej jest unikać tzw. mainstreamu czyli Castrola i Mobila,
                          Dokładnie!

                          Takie czasy.

                          [ Dodano: Sob 30 Maj, 15 13:53 ]
                          Panie Panowie pytanie z innej beczki (oleju) taki mały offtop chociaż traktorek często stoi kolo Skody :diabelski_usmiech

                          Kosiarka, traktorek, Silnik Briggs&Straton 15.5 HP ( a więc większy klamot niż w ręcznej kosiarce )

                          Producent zaleca na lato SAE 30.
                          jjajak zapewne domyślacie się, serce krwawi jak się wlewa minerał do własnego sprzętu..

                          Co wlać. .?

                          SAE 30? nie chce i nie chce tego wdychac :wink: przecież to tylko minerał...
                          Silkolene race pro 5W40 ? Estry Pao wsam raz na sezon starazy (BMW ma 6.5 litra i nie bierze oleju wiec nadwyżki zawsze zostają )
                          Aveno fullsynt 5W40? (Mam zapasów do roku 2154 )


                          Kupić dedykowany 10W30 syntetyk? Tak zaleca producent ale latem po ćwierć hektara trawnika moim zdaniem za cienki

                          Czy musi być w30 wogole ?

                          Kiedyś ktoś w rodzinie załatwił małą kosiarkę po HC i nie wiem dlaczego (zaczęło łac się z niej )


                          Może podrasować oliwę molibdenem? Konstrukcji silnika B&S nie ogarniam dlatego pytam
                          Nie musi być SAE30 , ja mam sprzęt Viking'a i do małej kosiarki pakuje 5W30 HC a do "traktorka" 5W40 też HC i wszytko śmiga już 5lat. Co by nie było zlalane gtl, hc, hc+ będzie lepsze od mineralnego. Moj kolega ma traktorek Honda i zalewa 10W40 Royal Purple - tylko on dorabia sobie koszeniem trawników i lepiej o to dba niż o auto (zalewane castrolem, hehehe)

                          Komentarz

                          • KubaMpakiet
                            Rider
                            • 2011
                            • 279

                            pedros
                            jak ravenol nie podola to nic nie da rady
                            Audi 1.8T AVJ

                            Silnik smaruje
                            Ravenol SSL

                            Komentarz

                            • pedros
                              RS
                              • 2009
                              • 1958
                              • Volkswagen
                              • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                              • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                              I wszystko jasne dzięki!

                              No more Trawol :lol:

                              Komentarz

                              • Pidziek
                                RS
                                • 2011
                                • 1845

                                Zamieszczone przez pedros
                                Kosiarka, traktorek, Silnik Briggs&Straton 15.5 HP ( a więc większy klamot niż w ręcznej kosiarce )

                                Producent zaleca na lato SAE 30.
                                jjajak zapewne domyślacie się, serce krwawi jak się wlewa minerał do własnego sprzętu..
                                Najlepszy olej to Amsoil a dokładnie Amsoil 10W30 Formula 4-Stroke Small Engine Oil
                                To jest przepaść w porównaniu do czegokolwiek na rynku, powtarzam nie różnica ale przepaść i żaden Ravenol czy inny nie jest w stanie tak poprawić kultury pracy i zmniejszyć emisję i zadymienie oraz lekkosć rozruchu !
                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                http://www.zmienolej.pl/
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                Komentarz

                                • adamos25
                                  Classic
                                  • 2015
                                  • 5

                                  Koledzy jestem nowym na tym horum gdyz zakupilem wczoraj Skode Octavie 1.6 SR 8V z 2003r benzyna przebiegiem 19000 tys. i czeka mnie wymiana oleju i rozrzadu przegladalem ten temat i w koncu niewiem jakim olejem zalac moze ktos z was cos mi podpowie w tym temacie zgory wielkie dzieki.

                                  [ Dodano: Wto 02 Cze, 15 14:16 ]
                                  Pomylka z przebiegiem 190000 tys sory zniklo zero

                                  Komentarz

                                  • PAOLO ESCO
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 6624
                                    • Volkswagen
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    Zamieszczone przez adamos25
                                    1.6 SR 8V z 2003r benzyna
                                    zalej 5W40 producent wg uznania - polecam: Lotos Synthetic Plus, Shell , Statoil, Motul, Valvoline itd...dobrze gdyby wspomniane oleje (prócz specyfikacji VW 502.00) miały MB 229.5 unikaj oleju z C3.
                                    Jeżeli zastanawiasz się co kupić i skąd (chodzi o olej z pewnego pochodzenia) to napisz do forumowych sprzedawców - konkon, RobertaM, elemenateur, pidziek

                                    ogłoszenia - http://forum.octaviaclub.pl/viewforu...c69d5b8aab0d79
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz

                                    • pedros
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 1958
                                      • Volkswagen
                                      • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                      • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                      Zamieszczone przez Pidziek
                                      Zamieszczone przez pedros
                                      Kosiarka, traktorek, Silnik Briggs&Straton 15.5 HP ( a więc większy klamot niż w ręcznej kosiarce )

                                      Producent zaleca na lato SAE 30.
                                      jjajak zapewne domyślacie się, serce krwawi jak się wlewa minerał do własnego sprzętu..
                                      Najlepszy olej to Amsoil a dokładnie Amsoil 10W30 Formula 4-Stroke Small Engine Oil
                                      To jest przepaść w porównaniu do czegokolwiek na rynku, powtarzam nie różnica ale przepaść i żaden Ravenol czy inny nie jest w stanie tak poprawić kultury pracy i zmniejszyć emisję i zadymienie oraz lekkosć rozruchu !
                                      Syntetyczne czy zwykły napakowany dodatkami?
                                      Pewnie niebawem skuszę się ale najpierw A...o

                                      [ Dodano: Wto 02 Cze, 15 18:14 ]
                                      Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                      pedros
                                      jak ravenol nie podola to nic nie da rady
                                      Może płukankę przed wymiana
                                      nie mam pojęcia jak te silniki są skonstruowane ... mam nadzieje ze tlokow i pierścieni nie wyleje :diabelski_usmiech

                                      [ Dodano: Wto 02 Cze, 15 18:15 ]
                                      do małej kosiarki pakuje 5W30 HC a do "traktorka" 5W40 też HC i wszytko śmiga już 5lat. Co by nie było zlalane gtl, hc, hc+ będzie lepsze od mineralnego. Moj kolega ma traktorek Honda i zalewa 10W40 Royal Purple - tylko on dorabia sobie koszeniem trawników i lepiej o to dba niż o auto (zalewane castrolem, hehehe)
                                      Tym bardziej minerala nie chcę wiedzieć :diabelski_usmiech

                                      Komentarz

                                      • r2d5
                                        Classic
                                        • 2015
                                        • 14
                                        • Octavia II combi (1Z5)
                                        • BLR 2.0 FSI 150 KM

                                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                        Zamieszczone przez r2d5
                                        musi mieć acea: c3.
                                        nie musi, nie ma takiego wymogu, normalne jest że jak masz olej LL VW 504.00 to on ma C3 - jak masz "inny" to wystarczy ACEA A3 i wymiany max co 15 tys km. Lej porządny 0W40, przy stałych zmianach, zamiast tego 5W30 i będzie OK.
                                        Dzięki za odpowiedź. Tylko 0w40 nie ma normy 504/507, która jest podana w mojej instrukcji obsługi. Czy jeśli będzie 502 to będzie ok? Motul x-max 0w40 jest dobry tzn porządny?

                                        Komentarz

                                        • jmors44
                                          Rider
                                          • 2010
                                          • 455
                                          • Octavia III (5E3)
                                          • CDAA 1.8 TSI 160 KM
                                          • DPCA 1.5 TSI 150 KM

                                          Paolo Esco, zbliża się u mnie termin zmiany oleju, wcześniej już pisałem, że przebieg 60 tkm, jazda spokojna, 70 % miasto, dotychczas Castrol longlife III 5W30 Edge, przechodzę na QG 2 i wymianę coroczną oleju, rocznie robię 12-15 tkm, zużycie oleju 200-250 ml/1000km. Wcześnie zaproponowałeś np. Neste 0W40.
                                          Znalazłem inny olej i chciałbym poznać Twoją opinię w kontekście w/w info na temat mojej octavii i charakterystyki jazdy
                                          Gulf Formula G 5W 40:
                                          - normy - ACEA A3 i API SN/SL/SJ/CF ,
                                          - aprobaty - API SN, MB-Approval 229.3, VW 502.00/505.00
                                          - z karty produktu ( nie umiem jej załączyć ) kilka info: TBN 9,62; popiół siarczanowy 1,16%; punkt płynięcia <-36 ; punkt zapłonu 230; lepkość CCS -30 <6600; lepkość kinetyczna 100 st 14,4 mm2/s ( przy 40 st. 88,7mm2/s ); gęstość 15 st 857; indeks lepkości 155;
                                          Nadmieniam, że cena jest atrakcyjna i dlatego zwróciłem na ten olej uwagę.

                                          [ Dodano: Wto 02 Cze, 15 23:07 ]
                                          Paolo Esco, drobna korekta, wcześniej zaproponowałeś abym wlał np. Neste 5W50 lub Xado 5W50 a nie 0W40 jak wcześniej napisałem
                                          jmors44

                                          Komentarz

                                          • PAOLO ESCO
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 6624
                                            • Volkswagen
                                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                            Zamieszczone przez jmors44
                                            zaproponowałeś abym wlał np. Neste 5W50 lub Xado 5W50
                                            więc wlej ten który zaproponowałem ...
                                            Zamieszczone przez jmors44
                                            Gulf Formula G 5W 40:
                                            patrząc na parametry - cienizna. Już lepiej Statoila 5W40 (bez C-3) sobie zalej a zamiast tego Gulfa wolałbym Lotosa Synthetic Plus 5W40.
                                            Zamieszczone przez jmors44
                                            cena jest atrakcyjna
                                            ale cena nie zawsze idzie w parze z jakością - napisz do forumowych sprzedawców, dostaniesz dobry, pewny olej w dobrej cenie :wink:
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz

                                            • slawek72
                                              Drive
                                              • 2012
                                              • 54

                                              Zamieszczone przez paba
                                              chodzi o to , że nowsza już nie ma VW 502

                                              poproś sprzedawcę (w zasadzie ze znanych mi osób tylko Konkon jeszcze je ma i leżą mu długo) o zdjęcie tyłu butelki, jeśli jest stara wersja będzie napisana norma jak poniżej

                                              Obrazek
                                              Kurde a ja wczoraj na stacji Statoila kupiłem sztukę z normami VW 502/505 na dolewki, no i właśnie zastanawiam się czy warto kupić kilka dodatkowych sztuk na wymianę , bo tani nie był, a może kupić Neste od dilera z Białegostoku ??

                                              Komentarz

                                              • Tippo
                                                L&K
                                                • 2009
                                                • 1349
                                                • Octavia III (5E3)
                                                • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                więc wlej ten który zaproponowałem ...
                                                Przy takim zarciu jak ma kolega to ja juz proponuje zmienc pierscienie olejowe :P
                                                Zamieszczone przez pedros
                                                I wszystko jasne dzięki!

                                                No more Trawol
                                                Moja husqvarna swietnie chodzi na motulu 505.01 do PD
                                                A vka 650 Briggsa na 5w30 lazer way

                                                Komentarz

                                                • jmors44
                                                  Rider
                                                  • 2010
                                                  • 455
                                                  • Octavia III (5E3)
                                                  • CDAA 1.8 TSI 160 KM
                                                  • DPCA 1.5 TSI 150 KM

                                                  Paolo Esco, dzięki za info, proszę jeszcze raz o wyjaśnienie dlaczego z 5W30 mam przejść na 5W50 ( bez względu na to jaki wybiorę produkt ) ,jakie przesłanki ( dla mojej octy i charakteru jazdy ) przemawiają abym wlał olej 5W 50 a nie 5W40 czy 5W30, czy zużycie oleju nie wzrośnie ?
                                                  jmors44

                                                  Komentarz

                                                  • slawek72
                                                    Drive
                                                    • 2012
                                                    • 54

                                                    Zamieszczone przez jmors44
                                                    Paolo Esco, dzięki za info, proszę jeszcze raz o wyjaśnienie dlaczego z 5W30 mam przejść na 5W50 ( bez względu na to jaki wybiorę produkt ) ,jakie przesłanki ( dla mojej octy i charakteru jazdy ) przemawiają abym wlał olej 5W 50 a nie 5W40 czy 5W30, czy zużycie oleju nie wzrośnie ?
                                                    Z tego co wiem im większy zakres lepkości tym mniejsze rozrzedzanie oliwy wprost-proporcjonalnie do wzrostu temp

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...