Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • degenerat
    Ambiente
    • 2011
    • 242
    • Toyota

    Pytanie o opinię. Co warty jest (poza ceną ok. 68 zł) LOTOS SYNTHETIC A5/B5 5W-30?

    Komentarz

    • cytrynowiec
      L&K
      • 2015
      • 1056
      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

      degenerat, do jakiego auta?

      Komentarz

      • tomek evo
        Rider
        • 2013
        • 474
        • Superb II combi (3T5)

        Zamieszczone przez leonn
        Pominąłem niestety kilka postów na które chciałem odpowiedzieć.

        Był Pidziek z milersem i fuksem teraz objawił się guru tomek evo ze specolem :roll:


        Czy moderator może wypie...przyć tego handlarza i jego reklamy z wątku olejowego?
        Piotr wcześniej ode mnie "promował" Specola 8)
        Ale jeśli ten olej rzeczywiście jest nie gorszy niż większość dużo droższych "markowych" olejów to może warto poświecić mu uwagę? Nie każdy ma taki komfort finansowy, że może pozwolić sobie bez zauważalnego uszczerbku dla "budżetu domowego" na Millersa, Amsoila czy Penrite i wtedy Specol może być dobrą alternatywą.
        Nie ma się co spinać chyba każdy sprzedawca tutaj ma Specola w ofercie. Ja unikam linkowania do swojej strony i polecam również oleje,których nie mam w ofercie a do tego staram się wypowiadać w sposób merytoryczny w tym i w innych działach. Jeśli moderator ma uwagi to proszę go o ich przesłanie a na pewno się do nich dostosuje.

        [ Dodano: Czw 21 Lip, 16 11:14 ]
        Zamieszczone przez Bambek1
        Zamieszczone przez zsolpyw
        PAOLO ESCO, wziąłbyś i profesjonalnie przebadał tego Specola laboratoryjnie, przed i po interwale. Może kilku chetnych dorzuci sie do kosztów, mielibysmy jasność ile są warte tanie oleje o hiper parametrach :lol:

        Jakby co to sie dorzucam.
        To i ja wykupię cegiełkę w intencji badań.
        Ja się chętnie dorzucę do badań zleconych przez kogoś innego - nie będzie podejrzeń o to, że badania są zmanipulowane.

        Komentarz

        • ahmed799
          RS
          • 2009
          • 6871
          • Ford

          Coś dla miłośników ceramizerów
          [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=R90_VTz2mK4&app=desktop[/youtube]

          филип
          Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

          Komentarz

          • degenerat
            Ambiente
            • 2011
            • 242
            • Toyota

            Zamieszczone przez cytrynowiec
            degenerat, do jakiego auta?
            Toyota Auris 1,6 Valvematic oraz Honda Civic VIII 1,8 i-VTEC.

            Komentarz

            • cytrynowiec
              L&K
              • 2015
              • 1056
              • CZDA 1.4 TSI 150 KM

              To bliźniak Quazara F, spoko oliwa :wink: :



              I jeszcze to strona 3:

              Komentarz

              • leonn
                RS
                • 2011
                • 2726
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                dział darmowe ogłoszenia towarzyskie dla towarzystwa wzajemnej adoracji ...
                A OCP to co?




                Zamieszczone przez tomek evo
                Jeśli moderator ma uwagi to proszę go o ich przesłanie a na pewno się do nich dostosuje.
                Wystarczy zachować troche przyzwoitości, ale jak widać inne fora też są spamowane.
                Bierz przykład z innych kolegów którzy prowadzą sklepy, a mają konta na OCP i innych forach.

                Komentarz

                • tomek evo
                  Rider
                  • 2013
                  • 474
                  • Superb II combi (3T5)

                  Biorę przykład. To, ze czasami więcej udzielam się w dyskusji (bo w moim mniemaniu mam coś konstruktywnego do przekazania) to nie znaczy, że spamuje. Jeśli linkuję gdziekolwiek to naprawdę sporadycznie i nie więcej niż inni. Udzielam się tylko na kilku forach, na których byłem dużo dużo wcześniej i w rożnych wątkach. Ostro na mnie naskoczyłeś ale nie mam Ci tego za złe bo pewnie nie masz złych intencji i szanuje Twój znaczący wkład w dyskusje merytoryczna w tym wątku.

                  Komentarz

                  • prezes73
                    Rider
                    • 2015
                    • 522
                    • Hyundai

                    Osobiście nie widzę przeszkód aby na forum wypowiadali się sprzedawcy, każdy ma swój rozum i wie jaki chce olej do swojej furmanki, a że sprzedawcy ze swoimi olejami oh i ah nie widzę problemu, i tak każdy wybierze co będzie chciał lub zaproponują szanowni użytkownicy bogaci o wiedzę na ten temat z OCP . Ja chwalę Neste City Pro 0W40 do CAXA i nie jestem sprzedawcą ;-)

                    Komentarz

                    • degenerat
                      Ambiente
                      • 2011
                      • 242
                      • Toyota

                      Zamieszczone przez cytrynowiec
                      To bliźniak Quazara F, spoko oliwa :wink: :
                      To dlaczego jeden z bliźniaków kosztuje 200 zł, a drugi 70zł? Czego ten drugi nie ma?

                      Komentarz

                      • cytrynowiec
                        L&K
                        • 2015
                        • 1056
                        • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                        Zamieszczone przez degenerat
                        To dlaczego jeden z bliźniaków kosztuje 200 zł, a drugi 70zł? Czego ten drugi nie ma?
                        Nie doszukiwałbym się niczego innego jak marketingu i próby zrobienia produktu premium (pomijam skład) za premium kasę. Podobna sytuacja jest z Orlen Platinum Pro.Te badania zleciło przedstawicielstwo Lotosa w Rosji zresztą podobnie zrobił Orlen ze swoimi olejami.

                        Komentarz

                        • yunior81
                          RS
                          • 2010
                          • 1657
                          • Octavia I (1U2)
                          • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                          Zamieszczone przez degenerat
                          Zamieszczone przez cytrynowiec
                          To bliźniak Quazara F, spoko oliwa :wink: :
                          To dlaczego jeden z bliźniaków kosztuje 200 zł, a drugi 70zł? Czego ten drugi nie ma?
                          Tak jak Skoda i Volkswagen. Niby to samo a jednak.... :wink:

                          Komentarz

                          • degenerat
                            Ambiente
                            • 2011
                            • 242
                            • Toyota

                            Zamieszczone przez yunior81
                            Zamieszczone przez degenerat
                            Zamieszczone przez cytrynowiec
                            To bliźniak Quazara F, spoko oliwa :wink: :
                            To dlaczego jeden z bliźniaków kosztuje 200 zł, a drugi 70zł? Czego ten drugi nie ma?
                            Tak jak Skoda i Volkswagen. Niby to samo a jednak.... :wink:
                            Jak kupowałem Golfa to Octavia z podobnym wyposażeniem wychodziła ok. 500 zł drożej. :diabelski_usmiech

                            Komentarz

                            • yunior81
                              RS
                              • 2010
                              • 1657
                              • Octavia I (1U2)
                              • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                              Zamieszczone przez degenerat
                              Jak kupowałem Golfa to Octavia z podobnym wyposażeniem wychodziła ok. 500 zł drożej. :diabelski_usmiech

                              Czyli dostałeś więcej za mniej

                              Komentarz

                              • koka
                                Rider
                                • 2015
                                • 321
                                • Seat

                                Zamieszczone przez tomek evo
                                Biorę przykład. To, ze czasami więcej udzielam się w dyskusji (bo w moim mniemaniu mam coś konstruktywnego do przekazania) to nie znaczy, że spamuje. Jeśli linkuję gdziekolwiek to naprawdę sporadycznie i nie więcej niż inni. Udzielam się tylko na kilku forach, na których byłem dużo dużo wcześniej i w rożnych wątkach. Ostro na mnie naskoczyłeś ale nie mam Ci tego za złe bo pewnie nie masz złych intencji i szanuje Twój znaczący wkład w dyskusje merytoryczna w tym wątku.
                                Tomek, nie pękaj ; ))))))) w twoich postach nie widzę ani krzty nachalnej reklamy, pewien jestem, że większość ceni sobie twoje opinie ... nie wiem, jakie intencje miał nasz kolega, może miał zły dzień. Wygląda na to, że ten biedny Specol zaczyna dzielić ludzi, na FB jakiś nawiedzony już straszy sprzedawców prokuratorem a za chwilę na kupujących naśle św. inkwizycję - aż strach się przyznać, że siedzi toto w silniku i na dodatek (kurcze, nie wiem czy powinienem o tym pisać) silnik go nie bierze i chodzi jak "pszczółka". Pewnie i tak wrócę do Neste 0W40 (było nie było jest pewniejszy), ale wiem, że jest taki polski produkt, który być może wcale nie jest gorszy.
                                Leon 1.6 16V 105 KM

                                Komentarz

                                • degenerat
                                  Ambiente
                                  • 2011
                                  • 242
                                  • Toyota

                                  Zamieszczone przez yunior81
                                  Zamieszczone przez degenerat
                                  Jak kupowałem Golfa to Octavia z podobnym wyposażeniem wychodziła ok. 500 zł drożej. :diabelski_usmiech

                                  Czyli dostałeś więcej za mniej
                                  Żartowniś z Ciebie! Dostałem mniej za więcej - patrząc np. na pojemność bagażnika.

                                  Komentarz

                                  • Sony
                                    Rider
                                    • 2015
                                    • 341
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    silnik zaliczył trasę 2500 tys km
                                    dla przyzwoitości - tego technicznego babola trzeba wyprostować, bo jeszcze ktoś uwierzy :wink:

                                    Komentarz

                                    • PAOLO ESCO
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 6624
                                      • Volkswagen
                                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                      Zamieszczone przez Sony
                                      technicznego babola trzeba wyprostować,
                                      nooo fakt, poprawione.
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz

                                      • Pidziek
                                        RS
                                        • 2011
                                        • 1845

                                        Zamieszczone przez ahmed799
                                        Coś dla miłośników ceramizerów
                                        Dziś konczy się test w moim samochodzie sprawdzimy ile to warte...

                                        Zamieszczone przez tomek evo
                                        Nie ma się co spinać chyba każdy sprzedawca tutaj ma Specola w ofercie.
                                        Pewnie już tak cieszy mnie to że ludzie doceniają Polski niezły produkt w dobrej cenie na bazie syntetycznej.

                                        Zamieszczone przez tomek evo
                                        Ale jeśli ten olej rzeczywiście jest nie gorszy niż większość dużo droższych "markowych" olejów to może warto poświecić mu uwagę? Nie każdy ma taki komfort finansowy, że może pozwolić sobie bez zauważalnego uszczerbku dla "budżetu domowego" na Millersa, Amsoila czy Penrite i wtedy Specol może być dobrą alternatywą.
                                        Jeśli chodzi o użytkownika Octavii to raczej każdego stać na produkty dobre nawet w linii premium jesli chodzi o oleje ale czesto z różnych wzgledów woli kupić droższy szampon czy dywanik albo coś innego niż wydać 100zł rocznie więcej za olej.


                                        Na szczescie śiadomość użytkowników się zmienia i ludzie zauwazają że warto zainwestować w lepszy produkt..

                                        Zamieszczone przez degenerat
                                        Pytanie o opinię. Co warty jest (poza ceną ok. 68 zł) LOTOS SYNTHETIC A5/B5 5W-30?
                                        No nie jest zły na pewno jest pewniejszy niż podrabiany olej w promocyjnej cenie , ostatnio zlikwidowali ponad 60 000litrów znanych olejów na Śląsku.

                                        Poaz tym nie zapominajmy że LOTOS ORLEN I FUCHS to pierwsza trójka jeśli chodzi o sprzedaż olejów silnikowych w Polsce !!

                                        Poniżej analiza Speocola 5W40 jaki sam zrobiłem na swój koszt.
                                        Czy brakuje coś temu olejowi za 58zł/4L ( u mnie w sklepie) ?

                                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                        http://www.zmienolej.pl/
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                        Komentarz

                                        • cytrynowiec
                                          L&K
                                          • 2015
                                          • 1056
                                          • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                          Pidziek, fajnie że w końcu się pochwaliłeś tylko tak naprawdę nie ma czym. Sorry, ale jak się uważasz za profesjonalnego doradcę olejowego to chyba wiesz co źle zrobiłeś z tą analizą? Wiesz czego brakuje? Lekki plus że VI jest, bo na fejsie to nawet było obcięte ad:

                                          Komentarz

                                          • Pidziek
                                            RS
                                            • 2011
                                            • 1845

                                            Cytrynowiec nic nie było obcięte po prostu dorabiali pewne parametry w trakcie i uzupełniałem wynik.
                                            Ja się nie uwazam za profesjonalnego doradce , ja nic nie zrobiłem źle ale jakież to Polskie od razu narzekać zrobiłeś analizę i od razu źle od razu nie pasuje itp....
                                            Jak dla mnie to można zrobić nawet HTHS i badanie 4 kulowe ale po co ....?
                                            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                            http://www.zmienolej.pl/
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                            Komentarz

                                            • cytrynowiec
                                              L&K
                                              • 2015
                                              • 1056
                                              • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                              Zamieszczone przez Pidziek
                                              Cytrynowiec nic nie było obcięte po prostu dorabiali pewne parametry w trakcie i uzupełniałem wynik.
                                              Ok. Sprawa jasna.
                                              Zamieszczone przez Pidziek
                                              Ja się nie uwazam za profesjonalnego doradce
                                              Przecież na Twojej stronie, jest jak wół "Profesjonalne doradztwo", to w czym doradzasz ludziom, w grze w szachy? Bez jaj...
                                              Zamieszczone przez Pidziek
                                              ja nic nie zrobiłem źle ale jakież to Polskie od razu narzekać zrobiłeś analizę i od razu źle od razu nie pasuje itp....
                                              Napisałem że pierwsze koty za płoty, ale czemu wyszedł taki TBN? Nie za nisko? Na pewno dobrze to było zrobione?
                                              Zamieszczone przez Pidziek
                                              Jak dla mnie to można zrobić nawet HTHS i badanie 4 kulowe ale po co ....?
                                              Miał być wywód ale mam Cię za inteligentnego człowieka, więc zerknij na górę i analizę VOA Lotosa jaką wkleiłem. Wyciągnij wnioski na przyszłość i nie odwracaj kota ogonem. Nie takiej reakcji od osoby obeznanej w tematyce olejowej oczekuję, bo Twoje wymówki są infantylne....

                                              Komentarz

                                              • ejko
                                                Ambiente
                                                • 2014
                                                • 222
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Wrzucę dwa słowa, pomóżcie mi rozgryźć zaobserwowany problem/ nie problem.

                                                Skoda Octavia 2011 1.6Mpi przebieg 116kkm. Używam oleju LM Synthoil High Tec 5w40. Jak wymieniłem olej na świeży to przy jeździe drogą szybkiego ruchu lub autostradą prędkością 130-140km/h wiadomo olej ubywał. Mianowicie po zrobieniu ok 10kkm zauważyłem że mniej ubywa. Podpowiedzcie mi mniej więcej dlaczego ? Zbytnio tego nie rozumiem.

                                                Najbliższą wymianę chcę zastosować Mobil1 5w40. Kompletnie nie wiem czemu przestał ubywać olej przy stałej jeździe eskami na tempomacie:/
                                                Pozdrawiam
                                                Marcin Szarejko
                                                Skoda Octavia II, 2011, MPI, PB/LPG

                                                Komentarz

                                                • yunior81
                                                  RS
                                                  • 2010
                                                  • 1657
                                                  • Octavia I (1U2)
                                                  • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                                                  Zamieszczone przez ejko
                                                  Mobil1 5w40
                                                  Czy to czasem nie krok olejowy w tył .....?

                                                  Komentarz

                                                  • ejko
                                                    Ambiente
                                                    • 2014
                                                    • 222
                                                    • Octavia II (1Z3)
                                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                    Zamieszczone przez yunior81
                                                    Czy to czasem nie krok olejowy w tył .....?
                                                    Nie wiem, czytam wiele. Ogólnie podobno ten silnik ogarnie to. Wiele osób pochlebnie się wypowiada.
                                                    Dlaczego niby robię krok olejowy w tył? Chwilo mniej $ mam przez wakacje i mnóstwo wydatków. Olej mi się zbliża bo jadę do Zakopanego a zostało mi do wymiany 2kkm :/ Więc stoję przed wymianą.

                                                    Nie stać mnie na LM zbytnio. Może podpowiecie mi drogie grono użytkowników co polecicie dobrego a tańszego do mojego silnika.

                                                    Dodam że non stop czytam wasze wypowiedzi po 2-3 razy te same posty. Jestem tępym informatykiem do którego zbytnio nie dociera co piszecie na temat jakiś kart czy testów. Potrzebuję jasno informację - co jest dobre :|
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin Szarejko
                                                    Skoda Octavia II, 2011, MPI, PB/LPG

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...