Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez xplo
    Panowie może się powtórzę czyli do tego 2.0 TDI 110 km commonrail z DPF dobry będzie Castrol EDGE 5W30 FST ? Jeździł na Longlife czyli pewnie na Castrol SLX 5w30. Wymiany max co 13 tys km. Czy ktoś na forum sprzedaje taki olej w korzystnej cenie dla forumowiczów ? Znalazłem za 139 zł 5L na Allegro po komentarzach wygląda na solidną firmę
    "filtry gdańsk".
    filtry gdansk to nasz sprzedawca. chyba ICE. bralem .sprawdzony towar

    Komentarz


    • Xtremesystems kiedyś czytałem twoje posty i Ty zalewałeś Castrolem silnik masz też na CR ten nowszy. Czy Ty stosowałeś Castrol Edge FST 5w30 ? Zakupię wobec tego od filtry gdańsk bo mają niezła cenę z kurierem za 0 zł

      Komentarz


      • zalewalem takim castrolem. lepszy okazal sie lazerway LL

        Komentarz


        • Swoją drogą możliwe to, że passat z 2009 r z białymi zegarami nie pokazuje temperatury oleju ? Czy w menu MFA gdzieś ta opcja się kryje ? Jak ktoś wie to moze na PM pomoże aby nie zaśmiecać tutaj. :roll:

          Komentarz


          • Wczoraj zalałem millersa xfe-pd, przejechałem 120 km i powiem wam, że doznałem szoku jak teraz mój traktor cicho chodzi :
            Jestem mega zadowolony z tego oleju, pierwsze wrażenie bardzo pozytywne w porównaniu z poprzednimi olejami. Mam tylko nadzieje, że będzie trzymał poziom do 15kkm


            OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

            Komentarz


            • Ja po raz kolejny zapodałem Motul x-cess 8100. Od wymiany do wymiany (15 tysi), dolewka 0,5 literka.

              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

              Komentarz


              • Panowie, jaki HTHS w oleju zalecalibyście do ASV? Przebieg 110 kkm, priorytet ochrona silnika.
                Silnik R18A2.
                http://www.dadrl.org.uk
                http://www.lightmare.org

                Komentarz


                • Dragster: jeśli priorytet ochrona silnika to Race Pro S z Fuchs-a .
                  Konkurencji nie ma wiec jestem spokojny i wiem jak w takich silnikach się spisuje przy -30stC i w upalne lato.

                  Pozniej mozesz wybierac z marek jakie się przewijaja na forum ktore reprezentuja zblizony poziom klasowy i cenowy.

                  Robilem ostatnio analize Castrola Szwajcarskiego i powiem że wypadl lepiej niż nie jeden olej. Niemiecki jest jakoś po srodku ten Z Polski ponizej oczekiwan nawet tych minimalnych.
                  Ten szwajcarski z BMW naprawdę super.
                  No ale jak to się mowi im dalej na zachod tym lepiej podobno :lol:
                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                  http://www.zmienolej.pl/
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                  Komentarz


                  • Taki obszerny test znalazłem, dużo zdjęć i tekstu:
                    Масло VIII. Затмение. Тесты моторных масел: результаты.: bmwservice — LiveJournal

                    EDIT: bardzo ciekawa strona, szkoda że po rusku.

                    Komentarz


                    • Panowie mam pytanie... Chodzi o silnik 2.0 tdi 170 KM CAHA (nie ma go w octavii, ale nie ma to znaczenia :P)
                      Jaki olej do tego najlepiej zalac, auto poki co seryjne, ale najprawdopodobniej bedzie chipowane

                      Komentarz


                      • A jednak LM 0W40 na czele I niech ktoś teraz powie, że stosowanie płukanek jest niepotrzebne.

                        Komentarz


                        • Plus dla Xof-a !! Próbuję rozczytać ten test, ale nie wiem co tam robiono, że depozyty na jednej ze ścianek najczęściej .... czy to ogrzewanie to podczas obracania kolbą z olejem, czy inaczej ....

                          Komentarz


                          • BroHen

                            Komentarz


                            • Ja rezygnuje z Castrola 5W30LL i przechodzę na Amsoil AFL 5W40 oraz wymiana co 15tys max. Podobnież bardzo dobry olej, ktoś jeszcze takiego używa ?
                              A i jeszcze pytanie, czy po zmianie oleju na inny rodzaj/lepkość należy przepłukać silnik ?

                              Komentarz


                              • Kolego Leonn - dzięki !! Teraz szukamy dalej ...

                                Wyprzedzając Kolegów Wiedzących informuję Cię Kristofer55, że są na tym forum wielcy miłośnicy Amsoila; warto przepłukać - może niekoniecznie specyfikiem BG109, ale jakimś lżejszym .. np. środkiem LM czy Amsoila albo innym.

                                Komentarz


                                • Te depozyty to również pozostałości po spopieleniu i naczej olej będzie wygladał w klasyfikacji C1, C2/C3 a inaczej na pełnym pakiecie ZDDP..
                                  Smażenie oleju w takich warunkach jest cholernie szkodliwe bowiem lotne węglowodory ulatniajace się w wysokich temp. są silnie rakotwórcze ( nie polecam wdychania oparów goracego oleju).
                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                  http://www.zmienolej.pl/
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                  Komentarz


                                  • .... troszkę odbiegnę od ostatniego tematu, ale bardzo zaciekawiła mnie nowa lista VW co do smarowideł mających 505.01 .....
                                    ..popatrzcie .... nie ma wielu olejów co to wiemy, że spałniają normę, a na stronach producent (np. LM) się nie chwali, że już nie ma lub, że juz ma normę !!!
                                    A może to dla "starych" żadna rewelacja ?

                                    Komentarz


                                    • A gdzie ta lista?

                                      Komentarz


                                      • fajna strona
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez raventes
                                          A gdzie ta lista?
                                          Tu jest komplet do wszystkich aprobat VW: Captcha
                                          Zmienia się jak w kalejdoskopie...
                                          np TopTec 4100 i VW 505.01: jest - nie ma - jest
                                          Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                          Komentarz


                                          • Normy 505.01 mozna sobie w dupe wsadzić :wink:
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez zak14
                                              TopTec 4100 i VW 505.01: jest - nie ma - jest
                                              pisaliśmy już o tym. W USA Lubro Moly/ LM płaci i TT 4100 ma specyfikację a w Europie LM wykupił specyfikację dla TT 4500 i "olał" przedłużenie dla TT 4100. Link + strona 210 Forum - Octavia Club Polska

                                              tak patrzę kiedy pisaliśmy o specyfikacji VW 505.01 dla TT 4100 ...kurna to był 2011r. :shock:

                                              Zamieszczone przez piramida
                                              Normy 505.01 mozna sobie w dupe wsadzić
                                              zwłaszcza po programie i modach silnika :diabelski_usmiech a prawda jest taka, że wiele produktów dostało by taką specyfikację gdyby...producent chciał za nią zapłacić VW.
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez zak14
                                                pisaliśmy już o tym. W USA Lubro Moly/ LM płaci i TT 4100 ma specyfikację a w Europie LM wykupił specyfikację dla TT 4500 i "olał" przedłużenie dla TT 4100.
                                                No tak, ale teraz znowu ma także w Europie, więc:
                                                a) Nie chciał zapłacić a teraz zmienił zdanie
                                                lub
                                                b) Burdel mają siostry z VW w tym archeo...
                                                Wchodzą w grę także inne opcje.

                                                Zamieszczone przez piramida
                                                Normy 505.01 mozna sobie w dupe wsadzić
                                                Ale chyba trochę płycej niż 504/507 ?

                                                [ Dodano: Sro 13 Mar, 13 11:03 ]
                                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                tak patrzę kiedy pisaliśmy o specyfikacji VW 505.01 dla TT 4100 ...kurna to był 2011r
                                                A potem były mody na Fuchsa, Amsa, teraz Millersa, w międzyczasie przewija się stale Statoil, LM Synthoil i w jakimś tle Motul.
                                                Ciekawe gdzie będziemy za rok (ktoś złośliwy napisałby: na co akurat będą najlepsze dla sprzedawców marże ?).

                                                [ Dodano: Sro 13 Mar, 13 11:07 ]
                                                Po namyśle i oglądzie kilku forów: Stawiam na umiarkowaną modę na racingowe Fuchs-y w najbliższym czasie .
                                                Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez zak14
                                                  na racingowe Fuchs-y
                                                  Silkolene :wink:

                                                  Zamieszczone przez zak14
                                                  potem były mody na Fuchsa, Amsa, teraz Millersa, w międzyczasie przewija się stale Statoil, LM Synthoil i w jakimś tle Motul.
                                                  mi bardziej chodziło o upływający czas ... :?
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X