Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • No co, jak mu Amsa AFL nie pasi to niech ma to cudo

    Komentarz


    • Zamieszczone przez raventes
      jak mu Amsa AFL nie pasi
      no właśnie... ja rozumiem jak byś jakiegoś badziewia 5W40 nie znanej marki nalał...ale przejście z 5W30 na 5W40 i to na "zajefajnego syntetycznego" Amsoila hmmm... Ja w sobotę jeździłem ojca Octavką AXR zalaną AFL i nie zwróciłem uwagi na to, że "silnik stał się mułowaty" Klepał jak to TDI VW i ani nie miał lżej ani nie zamulał...
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Panowie nie ma co gdybać. Pojeżdżę jeszcze trochę i jak olej nie zacznie współpracować z silnikiem to się pokłonię mechanikowi i niech się wali, niech się pali ale ma mi oddać moje kucyki.

        Komentarz


        • zalej statoila. jestem zajebiscie zadowolony

          Komentarz


          • Po zmianie z LM TT 4600 - 5W30 na Millers XF Longlife - 5W40 raczej pozytywy... A już o zamuleniu nie ma mowy...
            Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

            http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

            Komentarz


            • Zamieszczone przez raventes
              Panowie nie ma co gdybać. Pojeżdżę jeszcze trochę i jak olej nie zacznie współpracować z silnikiem to się pokłonię mechanikowi i niech się wali, niech się pali ale ma mi oddać moje kucyki.
              weź ty chłopie lepiej program zrób a nie lamentuj że olej do dupy :lol:
              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

              Komentarz


              • Żaden program mnie nie interesuje to raz, 2 skoro jest ten problem teraz to będzie też po programie, 3 nie lamentuje tylko pisze. To chyba na tyle

                Komentarz


                • Zamieszczone przez xtremesystems
                  jestem zajebiscie zadowolony
                  aż tak ten olej podpasował do 1,6 TDI CR ? Jak jest z poborem oleju w tym silniku, coś dolewasz oleju czy nie?
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • nic nie dolewam.
                    musze wlasnie sprawdzic . ale ostanio nic nie trzeba bylo jak sprawdzalem. olej mam zawsze do zawiasow w drzwiach garazu

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez xtremesystems
                      zalej statoila. jestem zajebiscie zadowolony
                      Z czym tak Ci ten olej podpasował poza brakiem dolewek :?:

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez raventes
                        Z czym tak Ci ten olej podpasował
                        extremesystems szukał przez dłuższy czas odpowiedniego oleju do 1,6 TDI CR - opisywał i porównywał Edge i Motula a potem LazerWay, były też "testy" tych olejów (ciekawe i dające pogląd jak faktycznie zachowuje się dany olej w ujemnych temeraturach) itd... poszukaj w tym i chyba też w poprzednim, zamkniętym wątku.

                        np.: Forum - Octavia Club Polska i Forum - Octavia Club Polska
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez raventes
                          Zamieszczone przez xtremesystems
                          zalej statoila. jestem zajebiscie zadowolony
                          Z czym tak Ci ten olej podpasował poza brakiem dolewek :?:
                          nie wiem jak inne lazery ale na lazer LL silnik nie jebuta przy odpalaniu jak na edge a chodzi lzej niz na motulu. tak po krótce

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez xtremesystems
                            zalej statoila. jestem zajebiscie zadowolony
                            ...aaa... to i ja chce być maxxx zadowolony... :lol:

                            Gdy przy 250kkm przeszedłem z półsyntetyka Valvoline MaxLife Diesel 10W40 na olej syntetyczny > 5W40 < :P

                            kilka razy zalany był - Liqui Moly DIESEL SYNTHOIL 5W-40,

                            następnie 1 raz - AMSOIL AFL 5W40,

                            i teraz już prawie 10kkm - MILLERS OILS XFD 5W40,

                            którego trzeba zaraz zmienić....

                            ...więc pytam, może właśnie coś STATOILa znalazłoby się bardzo dobrego do 1,9 TDi ASV ??

                            Coś właśnie na poziomie MILLERS OIL lub LM DS.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez szmoła
                              znalazłoby się bardzo dobrego do 1,9 TDi ASV ??
                              napewno nie LazerWay LL 5W30 ze specyfikacją VW 507.00... do ASV chcesz lać olej przeznaczony do silnika z DPF-em? Szukaj oleju ze specyfikacją VW 505.00 coś w tym stylu Link jak już chcesz 5W30 to LazerWay G będzie pasował a na maxa na lato i gdybyś wybierał się na Saharę :wink: Link (pod warunkiem, że go zmienisz na zimę wcześniej).
                              Jeżeli miałeś wcześniej Valvoline to ten 5W30 SynPower będzie odpowiedni Link(804)/SynPower%205W-30/product-information ---> Link
                              [ Dodano: Sro 15 Maj, 13 21:31 ]
                              Zamieszczone przez szmoła
                              kilka razy zalany był - Liqui Moly DIESEL SYNTHOIL 5W-40,
                              następnie 1 raz - AMSOIL AFL 5W40 i teraz już prawie 10kkm - MILLERS OILS XFD 5W40,
                              i jak te oleje się sprawdziły? LM, Amsoil czy Millers ... który warto zalać do ASV wg. Ciebie ?
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • panowie czy ten nowy Millers XF Longlife 5W-40 posiada tą normę 505.01?? bo przestali produkować olej który u mnie robił do tej pory najlepszą robotę czyli Millers XFE-PD 5w -40. może ktoś już powiedzieć coś o tym nowym XF longlife??

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Tomato
                                  Millers XF Longlife 5W-40 posiada tą normę 505.01??
                                  ---> Page not found | Millers Oils
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • PAOLO ESCO, dzięki

                                    Komentarz


                                    • Tomato, Jak się na niego skusisz to napisz jak się sprawuje ops:
                                      pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                      Komentarz


                                      • pacocases, napewno napiszę jak się sprawuje. do tej pory z moich obserwacji wychodzi tak:
                                        1 - Millers XFE-PD 5w -40 (najmniejsze zużycie, najlepsze starty na zimno) 15 tys km
                                        2 - Motul Specific 5w -40 (średnie zużycie, zimą klepanie silnika) dwa razy zalany 30 tys km
                                        3 - Motul x-clean 5w -40 (największe zużycie, zima tragedia - żal było auto odpalać) wyleciał po 12 tys km
                                        4 - o castrolu który był zalany jak kupiłem auto się nie wypowiadam bo wyleciał po dwóch dniach.


                                        teraz zamówię nowego Millersa XF Longlife 5W-40

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          Zamieszczone przez szmoła
                                          znalazłoby się bardzo dobrego do 1,9 TDi ASV ??
                                          napewno nie LazerWay LL 5W30 ze specyfikacją VW 507.00... do ASV chcesz lać olej przeznaczony do silnika z DPF-em? Szukaj oleju ze specyfikacją VW 505.00 ?
                                          ... wiem, wiem, wiem... 505.00 - i w żadnym przypadku 5W30 przy przebiegach >300kkm - ja teraz pytam czy >>>>>

                                          może właśnie coś STATOILa znalazłoby się bardzo dobrego do 1,9 TDi ASV ??

                                          Coś właśnie na poziomie MILLERS OIL lub LM DS.
                                          Pytam czy oliwa ze stajni Statoil zastąpi spokojnie MILLERS OIL lub LM DS
                                          - np coś takiego:

                                          LazerWay 5W-40
                                          ACEA A3/B3, A3/B4, API SM/CF,
                                          VW 505.00/502.00, MB 229.5,
                                          Porsche, Opel GM-LL-B-025.
                                          Performance level: MB 229.3.

                                          lub

                                          LazerWay TDI 5W-40
                                          ACEA B3/B4, API CF, MB 229.5, VW
                                          500.00, Opel GM LL-B-025, VW 505.00.
                                          Performance level: MB 229.3.

                                          bo tylko te oliwy nadają się do starego poczciwego ASV :lol:

                                          BO... :?

                                          - pytam czy warto, bo jak wiadomo i LM DS już nie produkowany i Millers Oil XFD też brak... :cry:

                                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          i jak te oleje się sprawdziły? LM, Amsoil czy Millers ... który warto zalać do ASV wg. Ciebie ?
                                          ...a właśnie, > według mnie do 1,9TDi ASV i podobnych motorowni najlepszy był i byłby właśnie teraz:

                                          1. MILLERS OILS XFD 5W40
                                          2. Liqui Moly DIESEL SYNTHOIL 5W-40

                                          a tych jak na złość brak na rynku, dlatego pytam co dalej, co teraz będzie najlepsze do starych jednostek VW 1,9 TDi ??

                                          ... kto zastąpi... może >>>

                                          Millers Oils XF Longlife 5W-40

                                          :roll:

                                          Komentarz


                                          • raventes, akurat xtremesystems, ma racje wybij sobie tego Castrola z głowy i zalej następnym razem albo Statoil LL albo LM 4600.

                                            A z AMSOIL ja osobiście jestem zadowolony szczególnie z tego że silnik nie napierd...a tak jak na Castrolu no i popychacze tez nie słychać na zimnym.
                                            [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                                            Komentarz


                                            • Witam wszystkich.

                                              Koledzy, pomóżcie, kupiłem autko z silnikiem ASV z przebiegiem 264 000 km.
                                              Pytanie jaki olej mu wlać?
                                              Nigdzie nie ma żadnej karteczki z wymiany a w książce serwisowej wpisane tylko że wymiana a jaki olej juz nie.
                                              Chce zalać motula tylko pytanie 5w40 czy 10w40.
                                              Czytałem że 5w40 bardziej lubi silnik i turbinka...

                                              Komentarz


                                              • nester1905, 5W40 spełniający normę VW505.00
                                                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                Komentarz


                                                • A jak wcześniej był 10w40?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez nester1905
                                                    A jak wcześniej był 10w40?
                                                    1. zastosowac przed wymiana oleju plukanke i zalewac 5W40;

                                                    2. znaleźć tego ktory zalal 10W40 i odstrzelic :diabelski_usmiech
                                                    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X