Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Na żadnym oleju LL nie osiągniesz takiej kultury pracy jak na AEL 5W30.

    cP jak mniejsze to lepszy start w chłodne dni, zimą.

    Trident jeś.i chodzi o segment oleju 5W30 jest dobra alternatywą z ekonomicznego punktu widzenia , jeśli zależy Ci na idealnej kulturze pracy, i jednakowej pracy silnika [przez 15 000km to nieoceniony jest AEL to tyle mogę powiedzieć na temat tych dwóch produktów.
    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
    http://www.zmienolej.pl/
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Pidziek
      cP jak mniejsze to lepszy start w chłodne dni, zimą.
      to statoil ma nizszy ten parametr od millersa ,
      nawet moj edge ma nizszy ten parametr

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Pidziek

        Nie wiem jak porównanie Tridenta z LazerWay-em.

        Mam porównanie 0W20 CFS z 0W30 LazerWay w małym silniczku toyoty yaris i 0W30 ze Statoil wypada gorzej łancuch głośnej pracuje przy, lub po ostrej jeździe , wydaje mi się że HTHS CFS-a jest prawie bliski 3.5 czyli tyle ile ma dokłądnie 0W30 V z LW.
        wypada gorzej bo go nie sprzedajesz przede wszystkim.
        KLIK -> O3 1.4 TSI EL

        Komentarz


        • nie no powaga pytam. lazer ma nizszy wskaznik cP

          Komentarz


          • Pomyliłem tematy :? Idę do benzyn

            Komentarz


            • Byłęm dziś w markecie i widzę że są dwie wersje gagicznych molekuł ...

              ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

              Który Wam się bardziej podoba ?

              Cena jakaś abstrakcyjna :-)

              [ Dodano: Czw 02 Sie, 12 00:10 ]
              Zamieszczone przez Seed
              wypada gorzej bo go nie sprzedajesz przede wszystkim.

              Baja baja...sprzedaję a na papier już dawno nie patrze bo wiem co który olej na rynku i w jakim silniku reprezentuje :-)
              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
              http://www.zmienolej.pl/
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

              Komentarz


              • AMSOIL AFL 5w40 505.01. Samochód Audi A3 2003r 1.9TDI ASZ 130 zrobiona na 200hp i 412Nm. Wcześniej jeżdżona na Motul 505.01 bez osłony dolnej silnika. Po przejściu na amsa założyliśmy jeszcze osłonę pod silnik, więc wyniki w pełni nie odzwierciedlają różnic temperaturowych. Widać że osłona wpłynęła na temperaturę oleju, ponieważ temperatury w mieście przy normalnej jeździe na Motulu oscylowały w okolicach 86-90 stopni a na amsie jest 90-94. Przy prędkości 220km/h na Motulu było 110 stopni a na Amsie jest 104 mimo założonej osłony. Zastanawiam się jaki byłby wynik bez osłony żeby dokładnie porównać temperatury, ale nie będę jej zdejmował bo przez IC jest tam trochę rzeźby. Na razie nie zauważyłem brania oleju, może dlatego że turbina i ic mają 5tyś km przelotu. Dużo więcej nie mogę na razie napisać, bo samochód mojej kobiety i ja rzadko nim jeżdżę.
                RS
                pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Ant
                  AMSOIL
                  ... śniło mi się, że cena Amsoila będzie niedługo jeszcze bardziej konkurencyjna a i sam olej jeszcze bardziej dostępny na forum .... :bajer
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Panowie, czy w audi A4 2005r silnik 1.9TDi BRB jest na pompowtyskach? Bo silnik zalany jest castolem VW507, a nie moge znależć, czy ten silnik jest na pompowtryskach, czy na zwykłej pompie.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      Zamieszczone przez Ant
                      AMSOIL
                      ... śniło mi się, że cena Amsoila będzie niedługo jeszcze bardziej konkurencyjna a i sam olej jeszcze bardziej dostępny na forum .... :bajer
                      Paolo widocznie mieliśmy takie same poduszki bo mi się śniło to samo :szeroki_usmiech

                      Więcej sen byl tak sugestywny, że zalewam swojego traktora 8,5 l AFL w ramach testu :diabelski_usmiech

                      [ Dodano: Czw 02 Sie, 12 18:53 ]
                      Zamieszczone przez leonn
                      Panowie, czy w audi A4 2005r silnik 1.9TDi BRB jest na pompowtyskach? Bo silnik zalany jest castolem VW507, a nie moge znależć, czy ten silnik jest na pompowtryskach, czy na zwykłej pompie.
                      Na pompkach i na 99% z DPF. Norma 507.00.
                      Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez jaro4444
                        Na pompkach i na 99% z DPF. Norma 507.00.
                        A po VIN mozna dojść czy ma DPF? Przywleczone auto z za Odry, wiec nic nie wiadomo :roll:

                        Komentarz


                        • Leonn można ale w A4 starczy spojrzeć na turbinę i wydech tuż za nią. Jak są takie mniej więcej 10 mm rurki metalowe i w turbinie jest czujnik temp. EGT to ma DPF, jak nie ma tych gratów to jest bez DPF.
                          Jutro będę jechał A4 Wrocław - Kraków jak gdzieś staniesz na stacji albo parkingu to Ci to sprawdzę od ręki.
                          Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez jaro4444
                            Leonn można ale w A4 starczy spojrzeć na turbinę i wydech tuż za nią.
                            A bo ja się tam znam :shock: Ale zobaczymy co wypatrzę :wink:

                            [ Dodano: Czw 02 Sie, 12 19:24 ]
                            Zamieszczone przez jaro4444
                            Jutro będę jechał A4 Wrocław - Kraków jak gdzieś staniesz na stacji albo parkingu to Ci to sprawdzę od ręki.
                            Dzięki wielkie,ale nia mam auta teraz, pojechało do DE :cry:

                            Komentarz


                            • Pidziek, alleluja,Castrol zly,Shell tez,Mobill1 tez.
                              OK, z innej beczki: odpowiedz czemu juz tak nie promujesz Fuchsa, ktorego kupilem od Ciebie i okazal sie "sredni"?
                              Licze na wyczerpujaca odpowiedz,bo do tej pory jakos nie bylo okazji jej uslyszec.

                              Komentarz


                              • Pompowtryski teoretycznie wymagają co najmniej 505.01, DPF 507.00. Powiem Ci, że moim zdaniem olej, który jednocześnie spełnia normy 505.01, C3 i MB 229.51 przy lepkości 5W40 jest najbardziej optymalny dla wałka rozrządu w BRB.
                                Ja w ramach ciekawości przy silniku z DPF jeżdżę na Mobilu Delvac 1 5W30 LE i jestem zadowolony jak dotychczas - jest on na prawdziwej bazie PAO, a nie HC jak M1 dla osobówek.
                                Teraz potestuję Amsa AFL.
                                Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez jaro4444
                                  Pompowtryski teoretycznie wymagają co najmniej 505.01, DPF 507.00. Powiem Ci, że moim zdaniem olej, który jednocześnie spełnia normy 505.01, C3 i MB 229.51 przy lepkości 5W40 jest najbardziej optymalny dla wałka rozrządu w BRB.
                                  Myślę żeby zalać do BRB, MOTUL 8100 X-clean C3 5W-40, tylko nie wiem jak się to ma do DPFa o ile jest w tym aucie?

                                  Komentarz


                                  • C3 ma pozostałość popiołową klasy Mild Saps (jak dobrze pamiętam ok. 0.8%) Spełnia 229.51 i LL-04 oraz C3. VW wymaga niby ok. 0,65% Saps ale jestem pewien, że ten Motul nie zaszkodzi przy DPF, wymiana oczywiście max. 15 kkm. VAG to nie powalona Mazda :szeroki_usmiech
                                    Podobnej klasy jak ten Motul jest Ams AFL i w kartach katalogowych wypada lepiej. Też myślałem o Motulu X-Clean C3 5W40, a stosowałem wcześniej też Specyfic 229.51.
                                    Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez jaro4444
                                      Paolo widocznie mieliśmy takie same poduszki bo mi się śniło to samo ...Więcej sen byl ...sugestywny
                                      haha mój też ale ja miałem coś innego na myśli... :shhh
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • Paolo 5W20? :lol:
                                        Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                                        Komentarz


                                        • ide spac moze tez mi sie przysni jakas fajna cena amsa

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez jaro4444
                                            5W20?
                                            nie...nie do 1,9 TDI....niedługo Wasza ciekawość zostanie zaspokojona :wink:
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz


                                            • Ant, na amsie bez dolnej osłony ciężko dobić do 100 stopni przy mocnej jeździe autostradowej
                                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez leonn
                                                Myślę żeby zalać do BRB, MOTUL 8100 X-clean C3 5W-40, tylko nie wiem jak się to ma do DPFa o ile jest w tym aucie?
                                                Spokojnie możesz wlać !

                                                Tylko nie tankuj lipnego paliwa, olej bedzie OK.

                                                Zamieszczone przez jaro4444
                                                Ja w ramach ciekawości przy silniku z DPF jeżdżę na Mobilu Delvac 1 5W30 LE
                                                No tylko opakowanie nieporęczne :lol: :lol:

                                                Zamieszczone przez Lashlo
                                                OK, z innej beczki: odpowiedz czemu juz tak nie promujesz Fuchsa, ktorego kupilem od Ciebie i okazal sie "sredni"?
                                                Bo to średnio półkowy dobry produkt.
                                                Następnie jedna podwyżka druga a jakość przestała być albo inaczej, cena przestała być adekwatna do jakości.
                                                Nie promuje bo zaczęły się jaja w tej firmie do tego różne dzikie importy z zachodu..
                                                Dla mnie produkt ma być z jednego miejsca a nie wolna amerykanka nad którą nikt nie panuje.
                                                Szkoda do tego brak podstawowego asortymentu w Gliwicach co jest dla mnie niezrozumiałe no ale ...
                                                Jeden plus był nie można powiedzieć taki że miałęm pełne wsparcie co niejednokrotnie udowadniałem robiąc darmowe badania oleju a czego nikt inny nie robił.
                                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                http://www.zmienolej.pl/
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Pidziek
                                                  No tylko opakowanie nieporęczne :lol: :lol:
                                                  Spokojnie - do mnie 8,5-9l, do Carlosa 3.0TDI 9l i po banieczce 20l. Co zostało to na dolewki albo do łańcucha rowerowego :szeroki_usmiech Na 100% nie jest blendowany w Polsce bo na banieczkę czekałem prawie 5 tygodni zanim mi ją śiągnęli z Zachodu.
                                                  Mój kuzyn do Sprintera V6 leje 14l z jednego podejścia :shock:
                                                  Tak swoją drogą autoryzowane ASO MB leją dla "plebsu" Castrola. Dla wszystkich AMG lany jest M1, a Sprintery po problemach z panewkami na Castrolu z powrotem zalewane są Delvac 1 5W30LE, a starsze bez DPF Delvac 1 5W40. Ten drugi za moją namową (i ze względu na dostępność w małych bańkach) parę osób zalało do 1,9 TDI VP i 2,5 TDI R5 VP śmiganych w T4 i osobówkach na bardzo długich trasach z dużym obciażeniem - przewozy osobowe Polska - Norwegia, Polska - Belgia, ....
                                                  Wszyscy sobie go chwalą i silniki w środku czyste jak nowe, turbiny znacznie rzadziej padają jak na kiepskich HC dla osobówek.
                                                  Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez jaro4444
                                                    Wszyscy sobie go chwalą i silniki w środku czyste jak nowe, turbiny znacznie rzadziej padają jak na kiepskich HC dla osobówek.
                                                    zgadza się
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X