Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • xtremesystems
    RS
    • 2010
    • 2254
    • Hyundai

    bo to co akurat pisze to chemiafizyczna (najtrudniejszy przedmiot na calych studiach )

    btw .
    oleje to pochdne ropy. coby z tym nie zrobic .sa to weglowordory. czasteczka podedyncza bedzie taka sama.

    pocudowac mozna tylko robiac mieszanine .ale same czasteczki beda takie same.wiec ciecz produkcji amsoil czy castrol bedzie wlasciwosci fizykochemiczne miala takie same.
    roznice sa naprawde nieznaczne. wiec robiac proste badania przy zalozeniu pewnych stalych , z przyzwoitym bledem da sie pomierzyc wlasciwosci temp danych olejow

    Komentarz

    • zak14
      Rider
      • 2011
      • 605
      • Octavia II combi (1Z5)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      Zamieszczone przez Kapuhy
      Rozsądek podpowiada że im niższa temperatura oleju tym lepsze właściwości smarne
      +1
      Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

      Komentarz

      • rOBERTO795
        RS
        • 2009
        • 3465
        • Octavia III (5E3)
        • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

        Zamieszczone przez xtremesystems
        bo to co akurat pisze to chemiafizyczna (najtrudniejszy przedmiot na calych studiach )

        tylko jeden
        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

        Komentarz

        • xtremesystems
          RS
          • 2010
          • 2254
          • Hyundai

          tylko jeden
          tak jeden.
          reszte dalo sie przebrnac. ale to jest polaczenie matmy , fizyki i chemi (najczesciej organicznej)

          siekiera

          Komentarz

          • Pidziek
            RS
            • 2011
            • 1845

            Jesli chodzi o chemię..

            Syntetyk ze względu na swoja budowę strukturalną juz na wstepie bedzie miał mniejsze opory, czyli tarcie wewnętrzne cieczy niższą temp. do tego zwiazki cynku obnizają temp. itp.. To nie takie hop siup.
            Porównanie Amsoil do LM Top Hi Tec nie jest adekwatne jeden jest syntetykiem a drugi olejem HC.
            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
            http://www.zmienolej.pl/
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

            Komentarz

            • piramida
              RS
              • 2009
              • 12222
              • Superb III (3V3)

              navigator, zapomniałem dodać że w sezonie nie mam założonej dolnej osłony silnika co by bardziej chłodzić miskę olejową i odprowadzać ciepło więc pewnie te kilka stopni w dół tez jest na plus.
              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

              Komentarz

              • PAOLO ESCO
                RS
                • 2009
                • 6626
                • Volkswagen
                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Ol...wiadomosc.html :twisted:
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz

                • pilu23
                  Classic
                  • 2012
                  • 17

                  Sory Panowie , że się powtórzę ale przeczytałem kilka stron i nie dopatrzyłem się takiej info, a w książce serwisowej też nie widzę .

                  Ile oleju wchodzi do 1,9 tdi AXR 2006 r ? 4 l bańka wystarczy ?

                  p.s. proszę bez linczu bo obchodzę swoje urodziny od kilku dni więc moje komórki nie pracują tak dobrze jak silnik w mojej Octavce
                  Transport niskopodwoziowy, Holowanie pojazdów.
                  www.transportpraszka.pl.tl

                  Komentarz

                  • Nexus6
                    RS
                    S_OCP Member
                    • 2004
                    • 4847
                    • Volkswagen

                    pilu23, 4,3 l czyli 5 l potrzebujesz
                    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                    Komentarz

                    • kabanos
                      RS
                      • 2011
                      • 4544
                      • Octavia I combi (1U5)
                      • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                      PAOLO ESCO, niech sobie ustalają. Ja i tak tego oleju nie wleję do auta. :diabelski_usmiech

                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                      Komentarz

                      • pilu23
                        Classic
                        • 2012
                        • 17

                        Dzięki i tak kupie 4 l bo mam w bagażniku chyba 0,3 w małej bańce Jeszcze raz dziękuje
                        Transport niskopodwoziowy, Holowanie pojazdów.
                        www.transportpraszka.pl.tl

                        Komentarz

                        • Tippo
                          L&K
                          • 2009
                          • 1349
                          • Octavia III (5E3)
                          • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                          Zamieszczone przez piramida
                          tak więc amsoil jest na tyle dobrym olejem że bardzo dobrze odbiera ciepło lub temp oleju w misce olejowej jest jakiaś zaniżona. Jeżdżąc po mieście temp oleju sięga około 80-85 stopni.
                          Albo masz dawki paliwa jak w tirze ktore chlodza silnik jak z weza ogrodowego :P

                          ps. Masters w swoim lupo mial ponoc koncowki PD od Scanii HPI :diabelski_usmiech


                          ps.2 Jaki iz nie mam dokladnego pkt odniesinia, moje tsi na fabr oleju i to przy zacnym mrozie mial temp oliwy do 110C , teraz na x-lite przy duzo lepszej pogodzie ma max 105C, z tym ze wtedy silnik byl na dotarciu.

                          Komentarz

                          • Seed
                            Elegance
                            • 2010
                            • 875
                            • Octavia III (5E3)
                            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                            Zamieszczone przez Pidziek
                            Jesli chodzi o chemię..

                            Syntetyk ze względu na swoja budowę strukturalną juz na wstepie bedzie miał mniejsze opory, czyli tarcie wewnętrzne cieczy niższą temp. do tego zwiazki cynku obnizają temp. itp.. To nie takie hop siup.
                            Porównanie Amsoil do LM Top Hi Tec nie jest adekwatne jeden jest syntetykiem a drugi olejem HC.
                            jaki masz dowod na to ze to pelen syntetyk?
                            KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                            Komentarz

                            • Pidziek
                              RS
                              • 2011
                              • 1845

                              Zdjęcie ściśle ułozonych molekuł z mikroskopu elektronowego :lol:
                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                              http://www.zmienolej.pl/
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                              Komentarz

                              • rafii
                                Drive
                                • 2007
                                • 61
                                • Octavia III combi (5E5)
                                • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                Panowie a jak ja mam przegląd QG1 w książeczce wbity i olej o specyfikacji 506.01 507,01 a chcę przejść na QG2 tam jest 505,01 czy mogę dalej lać ten 507,01 czy muszę przejść na 505,01 :?: ops:

                                Komentarz

                                • PAOLO ESCO
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 6626
                                  • Volkswagen
                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                  Zamieszczone przez rafii
                                  mam przegląd QG1
                                  wszystko fajnie ...tylko podaj jaki masz silnik :roll: (uaktualnij profil). Przy 1,9 TDI i 2.0 TDI możesz lać przy stałych przeglądach (QG0 lub QG2 - o ile nie masz DPF-a!) olej o specyfikacji VW 505.01 ale też oleje o specyfikacji VW 506.01 i VW 507.00 ...w przypadku serwisu o wydłużonym okresie wykonywanym według wskazań wskaźnika – opcja QG1 musisz mieć olej o specyfikacj VW 506.01 lub 507.00.
                                  Jeżeli masz silnik z DPF-em lejesz olej o specyfikacji VW 507.00 nawet przy stałych zmianach co 15 tys km.

                                  Zamieszczone przez rafii
                                  czy mogę dalej lać ten 507,01
                                  możesz lać olej o specyfikacji VW 507.00 i zmieniać go tak jak przewiduje tryb QG2.
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz

                                  • mixer2001
                                    Classic
                                    • 2010
                                    • 10

                                    Witam szanownych forumowiczów. Od kiedy nabyłem moją Octavkę w 2008 roku, korzystam z tego forum i zawsze było ono dla mnie źródłem dużej wiedzy na temat mojego samochodu. Jesienią ubiegłego roku nabyłem na allegro taki olej

                                    Od tego samego użytkownika Malgorzataa2. Wylądował on na półce czekając na wymianę w swoim czasie.
                                    Kupuję na allegro od 2002 roku i nigdy jeszcze się nie naciąłem, zawsze kierowałem się komentarzami. A czlowiek sprzedaje bardzo duże ilości oleju i ma niewiele negatywów.
                                    Na swoje nieszczęście zachorowałem (przepuklina kręgosłupa) i mam mnóstwo czasu, więc zacząłem sobie googlować. Trafiłem na wątek o podrabianym motulu ( wystarczy wpisać hasło podrabiany motul 8100 - mnóstwo tego wyskakuje). Wiele kontrowersji pojawia się wobec tego sprzedającego u którego nabyłem rzeczony olej. Krótko mówiąc różnica zasadza się na opakowaniu (rzekomo prosto z Francji) różniącym się od polskiej dystrybucji i kolorze, który jest bardziej bursztynowej barwy (ciemniejszy). Oczywiście nie pytam czy mam podrabiany olej bo tego przez internet mi nikt nie określi, ale mam pytanie do kolegów ze Szczecina i okolic, którzy są na miejscu. Czy spotkaliście się z tym sprzedawcą i co możecie na ten temat powiedzieć?
                                    Z góry przepraszam, jęśli temat zapodałem w niewłaściwym miejscu, ale wolę wylać do zlewu olej, który jest be fuj. Przeczytałem tyle postów na ten temat , że już pomału kwalifikuję się do psychiatryka, nic już nie wiem . Dodam, że olej jesienią kosztował 99 PLN. Czy olej syntetyczny musi być jasny a ciemniejszy kolor może świadczyć o podróbie? Jeśli ktoś miał do czynienia z tematem to bardzo proszę o odpowiedź.
                                    Prawdziwy Samuraj powinien umieć ukrywać miecz za uśmiechem....

                                    Komentarz

                                    • Pidziek
                                      RS
                                      • 2011
                                      • 1845

                                      Zamieszczone przez mixer2001
                                      Trafiłem na wątek o podrabianym motulu
                                      Czy ktoś złapał kogoś kto podrabia motula bo jeszcze nie słyszałem o takim przypadku.

                                      Jak ktoś szuka okazji to ją na pewno znajdzie wcześniej czy później to tak obok tematu :lol:
                                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                      http://www.zmienolej.pl/
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                      Komentarz

                                      • PAOLO ESCO
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 6626
                                        • Volkswagen
                                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                        Zamieszczone przez mixer2001
                                        Wiele kontrowersji pojawia się wobec tego sprzedającego
                                        potwierdzasz moje informacje.
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz

                                        • mixer2001
                                          Classic
                                          • 2010
                                          • 10

                                          Rozmawiałem przed chwilą z Panem Piotrem Pyrka z Motul de, Wysłałem mu na maila fotki oleju, powiedział, że na postawie numerów kodowych na opakowaniu (nie etykiecie), strona niemiecka może określić czy to podróba. Czekam na maila zwrotnego w tej sprawie. Znał nick z allegro i powiedział, że prawnicy strony francuskiej zajmują się tą sprawą i ją znają. Będę informował na bieżąco. Natomiast jeśli się okaże , że to podróbka jest (niczego nie przesądzam ale czuję przez skórę że tak) to ja i tak bym chciał kupić ten olejek, tym razem oryginalny dla miłej odmiany. W opolu w intercarsie chcą za niego 220 PLN. Czy ktoś może mi poradzić jakieś pewne i tańsze źródło?
                                          Prawdziwy Samuraj powinien umieć ukrywać miecz za uśmiechem....

                                          Komentarz

                                          • Pidziek
                                            RS
                                            • 2011
                                            • 1845

                                            Zapytaj się Piotra czy znalezli kiedyś osobe która wprowadzała podrobiony motul do obiegu.

                                            Co to znaczy zajmują się tą sprawą jak jest lewy towar wchodzi tam organ do tego przeznaczony i kasują delikwenta..
                                            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                            http://www.zmienolej.pl/
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                            Komentarz

                                            • loru
                                              RS
                                              S_OCP Member
                                              • 2007
                                              • 4286
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                              Zamieszczone przez mixer2001
                                              Czy ktoś może mi poradzić jakieś pewne i tańsze źródło?
                                              poszukaj tu : http://forum.octaviaclub.pl/viewforum.php?f=32
                                              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                              Komentarz

                                              • mixer2001
                                                Classic
                                                • 2010
                                                • 10

                                                Zamieszczone przez Pidziek
                                                Zapytaj się Piotra czy znalezli kiedyś osobe która wprowadzała podrobiony motul do obiegu.

                                                Co to znaczy zajmują się tą sprawą jak jest lewy towar wchodzi tam organ do tego przeznaczony i kasują delikwenta..
                                                Ja nic nie przesądzam, wolę się poradzić mądrzejszych od siebie. Widziałem kilka ofert tu na forum, ale jak wkilkam Szczecin Wrocław czy Katowice na stronie motula to oficjalin dystrybutorzy to jedynie intercars jest.
                                                Prawdziwy Samuraj powinien umieć ukrywać miecz za uśmiechem....

                                                Komentarz

                                                • zak14
                                                  Rider
                                                  • 2011
                                                  • 605
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                  Zamieszczone przez mixer2001
                                                  ale jak wkilkam Szczecin
                                                  Sprawdzonym sprzedawcą ze Szczecina jest kolega elemenateur.
                                                  Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                                  Komentarz

                                                  • arezolt
                                                    Classic
                                                    • 2012
                                                    • 4

                                                    Polecam sklep ze szczecina. Ja zawsze u nich biorę. A jak czegoś nie mają w ofercie to piszę do nich i zawsze załatwią. KLIK

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...