Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polecam żarówki!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Siema

    Ja u siebie mam taki zestaw NARVA Range Power White H4 oraz postojówki PHILIPS W5W LED 6000K .

    Efekt jest całkiem ładny natomiast co do żywotności trudno określi bo puki co mam ten komplet od około roku i nic się nie dzieje .

    Komentarz


    • NARVA Range Power White
      kolejny przykład żarówki bez homologacji :idea:
      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
      =================================================

      Komentarz


      • endryu, no i?
        Myślę, że w porównaniu do masakrycznie oślepiających hidów krzywdy tym nikomu nie robi, szczególnie że ma 55w ona, toż to nie 100 w (mam nadzieję). Te homologacje to g...warte czasami, przecież to zwykła żarówka, a nie jakaś różowa czy czerwona

        Komentarz


        • Zamieszczone przez sew1981
          endryu, no i?
          No i tyle. Informacja :idea:
          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
          =================================================

          Komentarz


          • takie pytanko, szukałem w necie, ale nic nie wydedukowałem, nie chce zakładać dodatkowego tematu. Może wy będziecie się orientować, bo ja "czeski" w te klocki jestem. Jak wsadzę żarówkę 55w 24v pod 12v instalkę w aucie to będzie 1. słabiej świecić prawda?, 2. pobór prądu będzie miała mniejszy, czy identycznie będzie brało jak w wypadku żarówki 12v? (wydaje mi się, że to drugie, ale wole dopytać)

            Komentarz


            • Zamieszczone przez sew1981
              Myślę, że w porównaniu do masakrycznie oślepiających hidów krzywdy tym nikomu nie robi, szczególnie że ma 55w ona, toż to nie 100 w (mam nadzieję).
              Po co w ogóle jakieś homologacje wystarczy że Ty myślisz i masz nadzieję :lol:

              Jak nie ma badań to znaczy ,że albo ich nie przeszła bo to kupa albo producent olał bo to kupa a tylko wypuścił niebieski bąbelek dla kasy, i nie chciałbym żeby oprócz chińskich xenonów, na drogach dodatkowo pojawiały się takie świeczki.

              Jest tyle żarówek z homologacją, ...ale nie oni muszą mieć xenon za 50 zl :diabelski_usmiech

              Komentarz


              • bishop, narva to nie jakieś chińskie kible według mnie, co się zaraz wypalą. Może i dla kasy wypuścili, nie wiem, ale dla mnie jako użytkownika drogi jadącego z naprzeciwka nie uważam, żeby taka żarówka zagrażała oślepianiem, to nie hid, ani nie 100 watówka.
                Tu jest filmik, wprawdzie nie profi, ale widać, że zwykła żarówka robi większą poświatę w około siebie niż ta narva:

                jak z kabiny kiblowo oświetla drogę, to faktycznie nie ma sensu tego wkładać oczywiście. Nie wiem, to niech się wypowiadają Ci co mają, z naprzeciwka by mnie to na pewno jednak nie oślepiało (na pewno nie bardziej niż seria), jak dobrze byłoby ustawione offcourse.

                Komentarz


                • Z filmiku widać tylko zmianę barwy, nic nie można powiedzieć o rozkładzie światła przed samochodem , jego mocy, zasięgu.

                  Zamieszczone przez sew1981
                  . Nie wiem, to niech się wypowiadają Ci co mają...
                  Ciężko będzie przyznawać się na forum, że ktoś kupił żarówki bez homologacj, dla koloru, z opisu aukcji zauważyłem tez ,że część sprzedawców nie wstawia "not for use in Europe" :twisted: , więc kilent może się wpuścić.

                  Komentarz


                  • sew1981, 1. Prawda
                    2. Pobór będzie taki sam
                    رافال
                    Spoty
                    Cause freedom is a lonely road
                    My O2FL

                    Komentarz


                    • bishop, kolega na poprzedniej stronie napisał że ma takowe własnie, stąd temat :P

                      [ Dodano: Sob 17 Maj, 14 18:59 ]
                      rafiki, funk u, w takim razie odpada montaż

                      Komentarz


                      • sew1981, będą słabiej świecić i pobór będzie mniejszy rafiki, się myli żarówka to z grubsza rezystor i moc jaką pobierze jest zależna od napięcia P=U2/R
                        Robert

                        Komentarz


                        • Rob79, racja, mea culpa ops: źle pomyślałem ops: ale jak będzie słabiej świecić to i tak bezsens zakładać
                          رافال
                          Spoty
                          Cause freedom is a lonely road
                          My O2FL

                          Komentarz


                          • rafiki, ja mam założone w ciągniku pozycyjne na 24v żeby mnie nie raziły bo są na błotnikach i dawały po oczach

                            [ Dodano: Sob 17 Maj, 14 19:49 ]
                            sew1981, po co ci żarówki na 24v ??
                            Robert

                            Komentarz


                            • Rob79, kombinuje pewną sprawę, pw poszło :P

                              Komentarz


                              • sew1981, więc może zrób inaczej- załóż żarówki na 12v i mocy 20w gdzieś chyba miałem takie h3 w piwnicy albo np. cos takiego Link

                                [ Dodano: Sob 17 Maj, 14 20:15 ]
                                sew1981, przecież 55w są wszędzie dostępne
                                Robert

                                Komentarz


                                • Rob79, fajna opcja, ale nie widziałem nigdzie w wersji h1 takiego czegoś

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez sew1981
                                    promader, bosma to bardzo dobra firma, długo trzymają ich żarówki. ale 100 w bym nie wsadził, za mocne według mnie też, a po co Ci takie coś?

                                    [ Dodano: Pon 12 Maj, 14 21:41 ]
                                    lepiej kup je w wersji 55, też poświatę lekką dadzą i barwę fajną (bez wieśniackich efektów), a nie będzie przepalać Ci klosza, ani razić innych:
                                    Link
                                    nie no wiem wezme 55... ale ciekawi mnie jak to świeci... i czy ma chociaż ze 4000k?
                                    albo takie?
                                    Link
                                    Link
                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...combi-czcz-vrs

                                    Komentarz


                                    • A ja mam pytanie z innej beczki.chodzi mi o żarówki led(których to pełno) do świateł pozycyjnych,stopu,kierunku,cofania. Legalne to? Dobre to? Ładne to?

                                      Komentarz


                                      • LuC87, ładne to rzecz gustu, legalne niestety nie, jeśli lampy nie mają homologacji do żarówek typu LED. Aczkolwiek w przednich pozycyjnych mam wrzucone diody i wszystkich to g... obchodzi z tyłu diody mam tylko nad tablicą, z resztą nie kombinuję, bo nie chcę stracić dowodu
                                        رافال
                                        Spoty
                                        Cause freedom is a lonely road
                                        My O2FL

                                        Komentarz


                                        • Popieram co kolega wyżej napisał, jeszcze mogę dorzucić oświetlenie wnętrza w ledach (ale u mnie akurat nie wszystko) a w ogóle z tymi ledami to czasem ciężko dobrać by pasowały kupowałem w markecie (chyba leklerku) blisterki po 2 postojówki led i nie dawno mi jedna padła, wziąłem zapas z drugiego blisterka i co inna barwa:P ale to odkryłem dopiero po czasie bo zmieniałem za dnia a któregoś wieczora robiłem obchód oświetlenia i wyszedł zonk, więc czasem chcąc mieć fajny efekt możemy mieć lipkę :P A co do samych postojówek to dobra rzecz ledy pamiętam jeszcze z Nexii to się gniazda mocowania żarówek potrafiły przytopić (weź sobie później wymieniaj taką przyklejoną żarówkę) jak siedziały zwykłe żarówki z ledami ten mankament odpadał:P
                                          Było : Skoda Favorit 1.3 LPG
                                          Peugeot 306 1.9 D
                                          Daewoo Nubira II kombi 2.0 LPG
                                          VW Polo 1.4 PB
                                          Daewoo Nexia 1.5 LPG

                                          Jest: Fiat Panda 1.1 PB
                                          Skoda Octavia I 1.8T LPG

                                          Komentarz


                                          • Panowie,zalozylem ledy do oswietlenia kabiny(ze znanego na forum sklepu) swiecily i po kilku minutach zniklo mi wogole podswietlenie kabiny...co moze byc przyczyna..bezpiecznik wyglada na dobry.
                                            Kondziu

                                            OCP

                                            Komentarz


                                            • lu5asz, nie przywarłeś/poluzowałeś jakiegoś druta przypadkiem przy okazji :?:
                                              O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                              Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                              Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez 4tech
                                                lu5asz, nie przywarłeś/poluzowałeś jakiegoś druta przypadkiem przy okazji :?:
                                                całkiem możliwe.jak wymieniłem oświetlenie bagażnika to od tego momentu nic nie działa
                                                Kondziu

                                                OCP

                                                Komentarz


                                                • No to już wiesz gdzie zajrzeć :diabelski_usmiech
                                                  Sprawdź okoliczne druty, czy się któryś nie upitolił...
                                                  Jeśli bezpieczniki całe, to to by mogła być przyczyna, z tym że, to jak wróżenie z fusów :lol:
                                                  No ale nie o tym temat... :wink:
                                                  O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                                  Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                                  Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                                  Komentarz


                                                  • U mnie w bagażniku rurka led coś nie frygała więc zostawiłem zwykłą żarówkę ale muszę kiedy zajrzeć i zmienić.
                                                    Było : Skoda Favorit 1.3 LPG
                                                    Peugeot 306 1.9 D
                                                    Daewoo Nubira II kombi 2.0 LPG
                                                    VW Polo 1.4 PB
                                                    Daewoo Nexia 1.5 LPG

                                                    Jest: Fiat Panda 1.1 PB
                                                    Skoda Octavia I 1.8T LPG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X