Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polecam żarówki!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • KubaMpakiet, to się nadaje na dzienne, a nie na mijania. mam takie coś w h11 też 18 led smd 5050, świeci ok, ale jako dzienne, po ciemku nie ma szans czegokolwiek oświetlić.

    [ Dodano: Pią 08 Sty, 16 20:04 ]
    micumi, poza tym jakieś wentylatorki ala z peceta.....syf się dostanie etc i zacznie niedomagać takie coś w chłodzeniu, a dostanie się szybko, bo widać w instukcji montażu, że osłony (tej gumowej/plastikowej ori od lampy nie da się zamknąć i cały syf z komory silnika będzie leciał do lampy i na wentylator tej żarówki. imo porażka i efekciarstwo....za tą kasę tymbardziej

    Komentarz


    • Zamieszczone przez cysterniarz
      Zamieszczone przez KubaMpakiet
      Link..4874200439.html
      nie zniszczy lampy?
      nie zniszczy.
      chcesz to na mijania wrzucić ?
      taki mialem plan .......
      a te:
      Link
      Audi 1.8T AVJ

      Silnik smaruje
      Ravenol SSL

      Komentarz


      • KubaMpakiet, te dadzą rade ale nie maja radiatora i będą strasznie się grzać

        [ Dodano: Pią 08 Sty, 16 20:30 ]
        jak chcesz się bawić w ledy to chociaż coś takiego kup:
        Link
        pekool

        Komentarz


        • cena dosc wysoka
          ciekawe jak z zywotnoscia miales cos takiego?
          Audi 1.8T AVJ

          Silnik smaruje
          Ravenol SSL

          Komentarz


          • KubaMpakiet, jedynie ledów używam do podswietlenia tablicy, postojówek i wnętrza auta
            pekool

            Komentarz


            • problem to może być z upchaniem tego wszystkiego (mam na myśli wentylator etc.) pod osłonę tylną lampy...jakoś tego nie widzę, że to się zamknie - powyżej też to opisałem. A jednak syf w środku nikt chyba nie chce mieć.....

              Komentarz


              • Zamieszczone przez micumi
                co sądzicie o takim wynalazku jak w linku poniżej? da sie to na co dzień użytkować w zwykłym ruchu ulicznym? Link
                Sądze że należy zabierać dowód rejestracyjny za takie coś...
                Już HIDy ludzie wsadzali w reflektory z odbłyśnikami dostosowanymi do H4 i walili po oczach 3200 lm.../szt
                Tu jak komuś taki idiota walnie po oczach 5200lm/szt to będzie ciekawie...
                algi
                O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                Komentarz


                • Zdecydowalem sie na zestaw Philips White Vision H7 + Philips White Vision W5W + Osram Night Breaker H1. Zarowki NARVA odpadaja, bo nie maja homologacji a nie chce stracic dowodu przez glupote i szukanie oszczednosci.

                  Efekt ? Swiatlo na pewno jest bielsze niz zwykla zolc z klasyczych zarowek. Nie jest jednak idealnie biale, choc dobrze Philips komponuje sie z Osramem, jezeli chodzi o barwe. Na oko w garazu jasnosc jest duzo lepsza na mijania a po wlaczeniu drogowych az sie odbija od sciany.

                  Zobacze jutro w trasie, co jest warty ten zakup, choc liczylem osobiscie na idealnie biale swiatlo. Ciekawe, czy mozna takowe osiagnac na homologowanych zarowkach ?

                  Komentarz


                  • Właśnie po raz pierwszy wymieniłem komplet H7. 5 lat i 60 tys. na blacie. Fabryka dała żarówki OSRAM Original Line 64210L. Świecą średnio, ale ze względu na żywotność chyba warte polecenia. Niestety udało mi się kupić jedynie wersję 64210, która chyba tak żywotna nie będzie... ich plus to cena - ok. 30zł za komplet.

                    Komentarz


                    • ZM, zauwazyles znaczna poprawe jakosci oswietlenia na nowych zarowkach ?
                      Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                      Jeżdżę w blasku
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                      Komentarz


                      • Rauxel, ale co z tymi Narva jest nie tak? to 55/60 czy 100? bo rozumiem że h7 zwykłe. Wiadomo, że 100 odpada, bo dobije Ci lampę i ludzi oślepiasz...
                        ale jak zwykłe h7 o normalnej barwie, to dlaczego myślisz, że stracisz dowód? uważasz, że ktoś Ci zajrzy do lampy czy co?
                        nie wiem o jakiej narvie piszesz, o takiej na h1/długie?:
                        Link

                        spokojnie takie coś można montować, jak ma normalną moc przecież....niczym się nie różni od tych innych mega/białych. a nikt nie będzie ci żarówek wygrzebywał jak to coś nie świeci na np. fioletowo, albo nie ma 100 w na drodze...więc looz.

                        a co do białości, nie ma opcji, że zwykłe żarówki będą jakoś ekstra białe, a po drugie ich żywotność jest mniejsza a czas tej "białości" też z wiekiem się ogranicza. Ja już się chyba wyleczyłem z takich żarówek i montowania co pół roku/rok maks nowych. kupiłem teraz wzmocnione long life poprostu bosmy h7. cudów na h7 i tak nie będzie, a wymiana co parę miechów i wydawanie kasy co krok na nowy super white komplet może irytować

                        [ Dodano: Sro 10 Lut, 16 10:25 ]
                        ZM, dokładnie, coś za coś, albo eksta white, albo żywotność. najlepiej long lify kupować h7, czasem bywają jakieś "wzmocnione" ale maks 10 %.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez sew1981
                          najlepiej long lify kupować h7
                          ...jeśli ktoś jeździ po oświetlonym mieście, bo świecą gorzej od zwykłych H7. Kupiłem raz Osram UltraLife do Clio żony (tam częściej lecą żarówy) i jakby mi ktoś światła przyciemnił. BTW. Clio III ma zdecydowanie lepsze lampy niż Octavia II.
                          Wywaliłem i wstawiłem Philips Premium +30% - zdecydowanie jaśniej i trwałość też zadowalająca.
                          SATYNOWA O2 Tour
                          Z pozdrowieniami
                          Bartek

                          Komentarz


                          • Mam wrażenie że po dwóch latach użytkowania słabiej świecą Osram H4 original czyli zwykłe bez bajerów. W dzień używam świateł do jazdy dziennej.

                            Macie też tak?
                            Silnik R18A2.
                            http://www.dadrl.org.uk
                            http://www.lightmare.org

                            Komentarz


                            • Żarówki halogenowe zwyczajnie się wypalają, dobrze jest zmienić profilaktycznie raz na jakiś czas.
                              SATYNOWA O2 Tour
                              Z pozdrowieniami
                              Bartek

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez TwoB
                                dobrze jest zmienić profilaktycznie raz na jakiś czas.
                                zgadza się, ja zmieniam kpl raz na 2 lata, chyba że wcześniej się przepali.
                                polecam Osram Silverstar 2.0
                                Światło to OSRAM | Light is OSRAM
                                *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                                Komentarz


                                • zsolpyw, tak - jest wg mnie poprawa. Z perspektywy tych 5 lat stwierdzam, że trzeba było wcześniej wymienić i nie czekać aż się spalą.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez ZM
                                    Z perspektywy tych 5 lat stwierdzam, że trzeba było wcześniej wymienić i nie czekać aż się spalą.
                                    o ile w przypadku h4 nie ma mowy, by mocne żarówki w typie x-treme czy nightbreaker wytrzymały rok, więc regularna zmiana jest nieco "wymuszona", o tyle w przypadku h7 wymiana raz na rok jest MZ jak najbardziej wskazana. Dodatkowo w przypadku h7 - co już pisali użytkownicy powyżej - nawet wysilone i drogie żarówki po jakimś przebiegu będą świecić gorzej niż tanie, ale nowe.
                                    Niezmiennie polecam ultimate speed +50% z lidla - po roku (~30kkm) wymieniłem na drugi komplet pomimo że pierwszy jeszcze nieźle świecił. Cena ~20pln/2szt, także stosunek cena/wydajność/żywotność jest naprawdę dobra

                                    Komentarz


                                    • czernobyl, co do spostrzeżeń...h4 vs h7...mam na odwrót wydaje mi się, że h7 leci częściej generalnie, niezależnie od auta.
                                      a te które polecasz z lidla muszę kiedyś wytestować :wink:

                                      Komentarz


                                      • sew1981,
                                        owszem, tylko moje stwierdzenie odnosiło się do żywotności maksymalnie wysilonych h4 wobec średnich h7
                                        porównując philipsy +30% - to w oct 1 wytrzymały mi ponad rok i potem oddałem je działające, w fabii 1 philipsy +30% h7 - to nie było mowy, by wytrzymały ponad pół roku przy podobnych przebiegach

                                        Komentarz


                                        • jak kupujecie przez Allegro żarówki, to uważajcie na sprzedawce B2 Automotive z Bydgoszczy, sprzedają żarówki ledowe jako "led7poland" na Allegro. Wysłali mi padnięte, korespondencja do tyłka z nimi - zero konkretnej informacji ani zainteresowania klientem, zlewka, odesłałem z żądaniem sprawnych, to przysłali mi te same, bo twierdzą, że działają....choć padnięte są, podejrzewam zamienione bieguny, bo to h11 wejście. Fakt, że g.... chińskie, ale podejście do klienta żenada przez wielki "Ż".Stanowczo odradzam tego sprzedawcę żarówek led.

                                          Komentarz


                                          • witam stosował ktoś takie cudo...?miałem kiedyś bosme..szału nie robiła więc może te?
                                            Link
                                            Link
                                            a te kiedyś miałem ogólnie słabe...nie wiem czy miały 4000k...
                                            Link
                                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...combi-czcz-vrs

                                            Komentarz


                                            • promader, wszelkie "xenon look" to porażka, szczególnie jeśli mowa o żarówkach do świateł przeciwmgłowych. Nie bez przyczyny do przeciwmgłowych stosowało się klosze o barwie żółtej selektywnej.
                                              Jak chcesz dobrą żarówkę H3 z homologacją w bardzo dobrej cenie, to polecę od siebie Philips Vision +30%. W Auchanie kupiłem po 10zł/szt.

                                              Komentarz


                                              • niby masz racje ale w5w mam 5000k h4 mam 5000k a zwykłe przy tym wyglądają...kiepsko wiec szukam przynajmniej 4300...myslałem tez o palnikach w h3...ale puki co szukam dobrze świecących żarówek...
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...combi-czcz-vrs

                                                Komentarz


                                                • Czy mogę używać żarówek, które podałem poniżej? Chodzi mi o homologację, niby pisze, że mają, ale chciałbym się upewnić.

                                                  1. Postojówki: Link
                                                  2. H7: Link

                                                  Komentarz


                                                  • marr1usz, fizyka!
                                                    1. im więcej niebieskiego, tym gorsza widoczność na mokrym
                                                    2. im więcej filtra (jakiegokolwiek) na bańce, tym mniej światła na zewnątrz

                                                    oraz pozakonkursowo - im mniej znana marka, tym większe szanse, że farba z baniek odpadnie i ubrudzi Ci klosze itp itd.

                                                    teoretycznie, jeśli symbol homologacyjny E+liczba jest wybity na podstawie żarówki, to masz homologację

                                                    btw. podoba mi się informacja o użyciu "wysoko gatunkowej stali" - faktycznie, ma niesamowite znaczenie dla jakości żarówki :lol:

                                                    MZ - jak chcesz koniecznie xenon look, to odkładaj na markowe lub przynajmniej ultimate speedy z lidla - to żarówki z fabryki OSRAM w Niemczech

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X