Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polecam żarówki!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Które żarówki warto zamontować w samochodzie do jazdy dziennej?
    404 Nie znaleziono strony - MotoHID.pl - Oświetlenie Retrofit Skoda Seat VW Audi
    lub
    404 Nie znaleziono strony - MotoHID.pl - Oświetlenie Retrofit Skoda Seat VW Audi
    Proszę o uwagi???

    Komentarz


    • Mam zapytanie co powiecie o tym zestawieniu ?
      OSRAM Cool Blue Hyper H7 5000k 12 V/55W
      oraz
      Żarówki MH Ultra White H15 12V 55W/15W 4000k
      Octavia II Kombi 1.9 TDI BXE Ambiente była teraz Octavia III Liftback 1.4 TSI Ambition

      Komentarz


      • Te pierwsze nie nadają się do reflektorów bez soczewek bo mają dość intensywnie niebieską bańkę, poza tym nie maja chyba homologacji. W soczewce świecą ładnie, jasnym światłem, wtedy nawet bez tej homologacji można polecić. Drugich nie znam
        Marek

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Hipolita
          Obie bez homologacji, wiejski tuning, w gęstym deszczu nocą gorsze od najtańszych markowych.

          Komentarz


          • ok, dzieki za info pstryczek
            Octavia II Kombi 1.9 TDI BXE Ambiente była teraz Octavia III Liftback 1.4 TSI Ambition

            Komentarz


            • Co powiecie o tych zarówkach do halogenów
              Link
              Mój szatan

              Paweł

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Ciekavy
                Co powiecie o tych zarówkach do halogenów
                Link
                ma takie żarówki od tego sprzedawcy, na drodze wyraźny, biały snop świetlny, na odbłyśniku widoczne niebieskie refleksy jak nie świecą. Estetycznie wygląda cały komplet Cool Blue włącznie z ledami W5W 5000 K
                Antyfotoradar Valentine1
                Harry II Classic+Sirio ML145

                Komentarz


                • Dziś padł mi Tungsram Megalight +90%, wytrzymał 17,3 tys. km, ze światła byłem zadowolony (mocne, białe), teraz założyłem Tungsramy +120%.

                  Komentarz


                  • Mi niedawno padły dwa Tungsram Megalight +90% w przeciągu miesiąca wytrzymały podobnie jakieś 18 miesięcy i około 20 kkm.
                    Założyłem później standardowe osramy i miałem chęć podnieść lampy bo był kiepski zasięg, ale nie regulowałem, przyszły nowe Tungsram Megalight +90% i widać różnice w zasięgu na plus po założeniu.

                    Komentarz


                    • W dwóch kolejnych kompletach Tungsram Megalight i Bluish popękała i wykruszyła się farba na szczycie bańki. W trzecim komplecie, zwykłym, kupionym na Węgrzech dzieje się to samo.
                      Mają jakiś problem z jakością.
                      Antyfotoradar Valentine1
                      Harry II Classic+Sirio ML145

                      Komentarz


                      • Ja jeżdżę już na 5-6 komplecie Osram NB, najpierw normalne teraz +. Jestem niby zadowolony, ale na ostatnich + mam zrobione jakieś 25 tys km i pewnie zaraz padną. Miałem kupić nowe, ale jak wiadomo drogie, myślałem nad tymi Tungsram Megalight +90%, żeby spróbować, ale piszecie że coś jakość spadła.
                        Co jeszcze polecicie, żeby jasno świeciło, ale odpowiednio do ceny. Mam soczewki w F2. :roll:
                        Była O1 jest F2.

                        Komentarz


                        • Dig Dug,załóż sobie światła do jazdy dziennej i kup dobre żarówki, wtedy wytrzymaja dłuuugo. Masz soczewkę ?

                          Komentarz


                          • Osram są często stosowane na pierwszy montaż. Tungsram są tańsze ale jak już pisałem coś podziało się z jakością tych żarówek.
                            Antyfotoradar Valentine1
                            Harry II Classic+Sirio ML145

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Dig Dug
                              ...Miałem kupić nowe, ale jak wiadomo drogie, myślałem nad tymi Tungsram Megalight +90%, żeby spróbować, ale piszecie że coś jakość spadła.
                              W zeszłym roku kupowałem tangsramy 90 i wtedy czytałem opinie z których wynikało że świecą ok 1,5 roku /do2lat/, kolegom 3posty wyżej właśnie padły po tym okresie, więc nie widzać żeby się coś pogorszyło lub poprawiło, ...ale są one tańsze o połowe, od osramNB. U mnie ok10kkm nie mam uwag.

                              Komentarz


                              • Ja do soczewek polecam Philips +60%. Mialem poprzednio Tungsramy +60, padly po 20000 km a mam dzienne, tzn. padla jedna, druga jezdzi do dzis na dlugich, kolejne 20 tys. juz przejechane, wiec raczej nierowne.
                                Te Philipsy sa nieco lepsze, moze dluzej pojezdza.
                                Podstawa przy soczewkach to wlasciwe ustawienie swiatel, z fabryki wyszly ustawione za nisko, podnioslem, zasieg wyraznie lepszy, diagnosci nie maja zastrzezen (specjalnie pytam na przegladach), nikt nie mruga w nocy a bezpiczenstwo wyraznie wzrasta (albo predkosc przejazdu .

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez vaz
                                  Tungsram Megalight i Bluish popękała i wykruszyła się farba na szczycie bańki
                                  I posypała się do środka reflektora :?: Nie pokleiły się cząstki farby do odbłyśnika :?:
                                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                  =================================================

                                  Komentarz


                                  • yunior81, Dobre żarówki to ja raczej mam, bo od nowości mam NB, a nastepnie NB+ 110%, które świecą dobrze, ale starczają na rok, półtorej roku max. A kosztują nie mało. Już poprzednio myślałem o tungsramach +90%, bo tańsze a różnicy do NB+ podobno nie ma.
                                    Ja mam soczewki w F2 i to nawet spoko świecące. Dziennych nie zakładam, bo jak dokładane to mnie drażnią, a oryginały w miejsce halogenów są za drogie.

                                    bishop, pewnie zaryzykuje i kupie.
                                    Była O1 jest F2.

                                    Komentarz


                                    • Na chwile obecną testuje TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +120%. W porównaniu do Philipsa którego miałem wcześniej jest znacznie lepiej. Zobaczymy jak będzie z żywotnością na dłuzszą mete.
                                      Mój szatan

                                      Paweł

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Dig Dug
                                        bishop, pewnie zaryzykuje i kupie.
                                        Teraz widzę ze chcesz je do F2 i soczewek, a moje "nie mam uwag" odnosiło się do O2 przed FL tzn jasność rozkład światła zasięg i póki co trwałość. Jednak ze względu na koszty możesz "zaryzykować" 8)

                                        Jak będziesz zmieniał załóż jedna i porównaj z wyświeconym NB ,u mnie wyglądało to na 20% jaśniejsze nowej.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez endryu
                                          Zamieszczone przez vaz
                                          Tungsram Megalight i Bluish popękała i wykruszyła się farba na szczycie bańki
                                          I posypała się do środka reflektora :?: Nie pokleiły się cząstki farby do odbłyśnika :?:
                                          przez soczewkę nie widać; część farby się wykruszyła, część zostawała na palcach przy wymianie żarówek na nowe. W drugim samochodzie widać żarówki z zewnątrz i są już wzdłużne pęknięcia farby a żarówki wymienione może 2 tygodnie temu.
                                          Kupiłem teraz Osram Cool Blue na zapas
                                          Antyfotoradar Valentine1
                                          Harry II Classic+Sirio ML145

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Ciekavy
                                            TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +120%.
                                            miałem w mojej OII - polecam. Komplet świeci już ponad 4 lata (dalej u ojca w użytkowaniu) i ani jedna żarówka się nie spaliła.
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz


                                            • Valeo Essential H7 (zwykłe), bardzo białe światło, szeroko w obydwie strony (porównanie z wcześniejszymi no name i autolamp, tunsgramami i philipsami +30%). Jedyny minus to, że wyprodukowane w Indiach.
                                              Silnik R18A2.
                                              http://www.dadrl.org.uk
                                              http://www.lightmare.org

                                              Komentarz


                                              • Jeśli ktoś jest zainteresowany, to w numerze 46/2015 Auto Swiat jest test żarników ksenonowych D2S.
                                                W skrócie:
                                                1. Bardzo dobre: Osram Night Breaker Unlimited Xenarc
                                                2. Dobre: Osram Blue Intense Xenarc, Philips X-treme Vision, Osram Original Xenarc, Philips Vision, General Electric Xensatioin, Car Technic Xenon D2S, Philips BlueVision Ultra
                                                3. Dostatecznie: Alpha-Lights LaserWhite Ultra 5000K
                                                4. Niedostatecznie: Kiwitecc D2S 6000K Xenon, Super Vision Xenon Super Vision HID, Limastar Superwhite Vision
                                                Co ważne: test oceniał światło, ale nie oceniał trwałości żarników.
                                                Adam... Używam:
                                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                                Komentarz


                                                • Mam palniki Osram Night Breaker Unlimited i faktycznie dają światła multum
                                                  Marek

                                                  Komentarz


                                                  • pstryczek, miałem w OI H 4 i teraz mam w O III H 7 - też jest super
                                                    pozdrawiam - Darek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X