domykanie szyb z pilota w kluczyku kodowanie modułu komfortu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • krzypaw
    Drive
    • 2010
    • 88

    #51
    bardzo ciekawe, da się ustawić domykanie bez podłączenia do kompa?? Może napiszecie jak to zrobić.

    Komentarz

    • hsurim
      Elegance
      • 2006
      • 788
      • Kia
      • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

      #52
      piotrekk78, głupio mi się zrobiło, ale ... pomyliłem zagadnienia. :?
      Manewry kluczykiem pozwalają na jednorazowe wyłączenie zabezpieczenia ryglowania drzwi, poprzez umożliwienie ich otwarcia (po zaryglowaniu pilotem) od wewnątrz.

      Tak wiec - jak pisali Koledzy - trzeba skorzystać z pomocy kogoś z kompem.

      Przepraszam.
      Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

      Komentarz

      • piotrekk78
        Drive
        • 2010
        • 40

        #53
        Zamieszczone przez hsurim
        Tak wiec - jak pisali Koledzy - trzeba skorzystać z pomocy kogoś z kompem.
        Ok, nic się nie stało.
        Może podjadę kiedyś do jakiegoś specja od alarmów i może uruchomi tą funkcję.

        Komentarz

        • Evil
          Rider
          • 2009
          • 721

          #54
          Zamieszczone przez zpluta
          A gdzie ten czeski program ustawić pod kabel na USB? Na liście w programie mam tylko COM-y od 1 do 32 A może na kablu VAG 908 nie da rady?
          Szczerze powiem, że nie przypomina mi się abym gdziekolwiek tam ustawiał z jakiego portu ma czytać, ustawiło mi się chyba standardowe i trafiło w COM3 bo tak mam u siebie na innych VAGach.
          Jak będę w domu to sprawdzę dokładnie i napisze.

          --EDIT

          Sprawdziłem, i mam tak, że mam do wyboru od COM1 do COM35. Ustawiło mi się standardowo na nr 3 i tak mi działa.
          Ja też mam kabel na USB podłączony, ale ważne jest jak komputer PC ci odczytuje z jakim portem się łączy: Menadżer urządzeń>>Porty (COM i LPT), albo "Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej. Wtedy wiesz w jaki COM masz wybrać w czeskim programie.

          O2 1,9 BXE+ 143KM/312Nm

          Komentarz

          • SuchyX
            L&K
            S_OCP Member
            • 2007
            • 1170

            #55
            To że USB to macie kabelek to nic on emuluje port COM i trzeba sprawdzić w Menadżer Urządzeń jaki to właśnie nam przypisało port COM i jak jest potrzeba to można ręcznie przestawić na taki jaki potrzebny jest do pracy z tym czeskim programem czyli COM1, COM2 i COM3.

            Po zerknięciu jaki mamy COM na kablu USB taki ustawiamy w programie i jazda trzeba tylko aktywować programik i aktywacja jest darmowa.
            Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
            Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

            Komentarz

            • zpluta
              L&K
              • 2008
              • 1194

              #56
              No widać mój nie emuluje. Po podłączeniu kabla pokazuje mi się urządzenie USB ale w sekcji Porty COM & LPT nie pokazuje mi się nic nowego. A np. po podłączeniu komórki owszem ...

              Widać na moim cabelku nie dam rady

              ... choć z drugiej strony VCDS z kabelkiem współpracuje dobrze.
              :

              Komentarz

              • Evil
                Rider
                • 2009
                • 721

                #57
                Zamieszczone przez zpluta
                Po podłączeniu kabla pokazuje mi się urządzenie USB ale w sekcji Porty COM & LPT nie pokazuje mi się nic nowego
                No ja mam tak samo, i przy rozwinięciu zakładki COM i LPT pokazuje mi się napis "Viakinen" i potem nr portu np COM3 który ustawiam w tym czeskim wynalazku.

                O2 1,9 BXE+ 143KM/312Nm

                Komentarz

                • zpluta
                  L&K
                  • 2008
                  • 1194

                  #58
                  Zamieszczone przez Evil
                  No ja mam tak samo, i przy rozwinięciu zakładki COM i LPT pokazuje mi się napis "Viakinen" i potem nr portu np COM3 który ustawiam w tym czeskim wynalazku.
                  No to nie masz "tak samo" tylko całkiem na odwrót

                  Luzik - jest szansa na inny kabelek, to "się obaczy". Bo zmiana laptoka nic nie dała.

                  [ Dodano: Pon 26 Lip, 10 20:25 ]
                  Kabelek Viaken KKL i poszło od strzału. Zrobione :yay:

                  Wielkie podziękowania dla Gugusia.
                  :

                  Komentarz

                  • kary
                    Classic
                    • 2008
                    • 6

                    #59
                    Witam,
                    u mnie aktywacja otwierania/zamykania okien działa przy pomocy pilota (ori , nie scyzoryk - 2 przyciski w OI Rider 2004 ) , natomiast nie dziala do konca poprawnie opcja automatycznego ryglowanie drzwi przy rozpoczeciu jazdy - tzn drzwi przy rozpoczetej jezdzie sie rygluja ale za to "dodatkowo" wylacza mi standardowe ryglowanie tylnej klapy z pilota centralki - i trzeba niestety sie pofatygowac do bagaznika i go zamknac kluczykiem za kazdym razem przy zamykaniu auta. Pisal o tym w watku juz rOBERTO795 - natomiast zauwazylem wpis dopiero po tym jak juz zrobilem modyfikacje programem. Na szczescie udalo sie cofnac ten dziwny ficzer MOTORDIAGiem - tzn tymi samym checkboxem ktorymi to wlaczylem : opcja "Konfigurace jednostky -> automaticke zamknuti pri jizde".
                    Nie wiem - moze innym to dziala , ale niestety nie u mnie - moj modul komfortu to 1C0 959 799 B. Pisze o tym by moze oszczedzic innym troche nerwow.

                    Komentarz

                    • SuchyX
                      L&K
                      S_OCP Member
                      • 2007
                      • 1170

                      #60
                      kary, ryglowanie drzwi powyżej 15km/h to ja robiłem Vagiem a nie MOTORDIAG Działa bez problemu w dwóch OI jedna z 2001 i druga z 2003 roku.

                      Nawet można przestawić że jak wsiadamy do auta to rygluje nam się sam bagażnik lub przy otwieraniu z pilota jedno naciśnięcie guzika powoduje otwarte tylko drzwi kierowcy i naciskając drugi gaz guzik otwiera się reszta.
                      Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                      Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                      Komentarz

                      • kary
                        Classic
                        • 2008
                        • 6

                        #61
                        SuchyX, dzieki za info , dzis po pracy sprobuje to uaktywnic VAGiem.
                        Rozumiem ze antynapad mozna uaktywnic wg tematu Adaptacja układu komfortu
                        czyli wejsc -> sterownik komfortu -> adaptacja -> wybrac numer kanalu -> zmienic wartosc
                        na kanale 03 na 1.
                        A jak mozna zrobic te opcje dodatkowe o ktorych piszesz?
                        tzn
                        przy otwieraniu z pilota jedno naciśnięcie guzika powoduje otwarte tylko drzwi kierowcy i naciskając drugi gaz guzik otwiera się reszta

                        Komentarz

                        • SuchyX
                          L&K
                          S_OCP Member
                          • 2007
                          • 1170

                          #62
                          kary, teraz Ci tego nie powiem bo musiałbym sprawdzić. Dawno tego nie robiłem i przy najbliższej okazji jak będę z lapkiem przy aucie to sprawdzę i dam Ci znać.
                          Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                          Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                          Komentarz

                          • Krzycho-63
                            Rider
                            • 2007
                            • 628
                            • Superb II (3T4)
                            • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                            #63
                            Zamieszczone przez kary
                            A jak mozna zrobic te opcje dodatkowe o ktorych piszesz?
                            tzn Cytat:
                            przy otwieraniu z pilota jedno naciśnięcie guzika powoduje otwarte tylko drzwi kierowcy i naciskając drugi gaz guzik otwiera się reszta
                            Zakładam,że masz 4xelektryczne szyby i kodowanie programowe 00259.Trzeba zmienić na :
                            00258 = Selective Locking
                            00258 = Selective Blokowanie
                            Skoda Superb II Ambition
                            2.0 TDI CR 170 KM

                            https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

                            Komentarz

                            • kary
                              Classic
                              • 2008
                              • 6

                              #64
                              Krzycho-63 i SuchyX - dzieki za podpowiedzi, teraz już wszystko w mojej O1 działa tak jak chciałem

                              Komentarz

                              • mtk8
                                Classic
                                • 2009
                                • 20

                                #65
                                Witam.
                                Program ściągnołem i zarejestrowałem, po podłączeniu do auta i zmianie ustwień na automatyczne otwieranie i zamykanie szyb wszystko dobrze dziaało przez kilka godzin. Późiej przestało. chciałem ponownie połączyć się za pomocą tego programu ale nie udało mi się to. Pojawia się komunikat że interfejs nieodpowiada (jak robię test portu to wyskakuje że jest ok!)
                                Co powinienem zrobić?

                                Komentarz

                                • oti
                                  Ambiente
                                  • 2009
                                  • 114

                                  #66
                                  Zamieszczone przez mtk8
                                  interfejs nieodpowiada
                                  odepnij aku na kilkanaście minut i sprawdz ponownie - nie odpinaj kabla zanim zamkniesz program i wyłączysz zapłon - jest szansa że pomoże

                                  pozdr

                                  Komentarz

                                  • mtk8
                                    Classic
                                    • 2009
                                    • 20

                                    #67
                                    Zamieszczone przez oti
                                    odepnij aku na kilkanaście minut i sprawdz ponownie - nie odpinaj kabla zanim zamkniesz program i wyłączysz zapłon - jest szansa że pomoże
                                    Dzięki oti, odpiołem akumulator i po ponownym podłączeniu wszytsko działa.

                                    Komentarz

                                    • ulysse
                                      Rider
                                      • 2010
                                      • 496

                                      #68
                                      Koledzy z tego co wyczytałem to w moim module komfortu domykanie szyb za pomocą pilota da się zrobić TYLKO kablem na COM ? lub programem motordiag ale w pełnej wersji ?

                                      I czy ewentualnie jest ktoś kto posiada pełną wersję ?

                                      Mój moduł to 1J0 959 799 AH.

                                      Bo zainstalowałem sobie alarm z funkcją domykania szyb i fajnie gdyby działała ta funkcja.

                                      Z kluczyka bez problemu domyka szyby.

                                      Komentarz

                                      • kowal 2002
                                        RS
                                        S_OCP Member
                                        • 2006
                                        • 5161

                                        #69
                                        ulysse, to jak alarm ma funkcję domykania szyb, to nie musisz nic programować w komforcie. Wystarczy odpowiedni sygnał z alarmu podać na przewód od styku zamka ( ten styk "na zamknięcie" ) i będzie domykać.
                                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                        Komentarz

                                        • Ruget
                                          Ambiente
                                          • 2010
                                          • 186

                                          #70
                                          kowal 2002, brzmi to banalnie a jak to zrobic na chlopski rozum :P Oo

                                          Komentarz

                                          • kowal 2002
                                            RS
                                            S_OCP Member
                                            • 2006
                                            • 5161

                                            #71
                                            Ruget, a jaki masz alarm ( typ model )?
                                            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                            Komentarz

                                            • ulysse
                                              Rider
                                              • 2010
                                              • 496

                                              #72
                                              Zamieszczone przez kowal 2002
                                              ulysse, to jak alarm ma funkcję domykania szyb, to nie musisz nic programować w komforcie. Wystarczy odpowiedni sygnał z alarmu podać na przewód od styku zamka ( ten styk "na zamknięcie" ) i będzie domykać.
                                              Też na to wpadłem Mój alarm firmy Stig Bloker 44 posiada taką funkcję i jest nawet specjalny kabelek z centralki (zielono/czarny) na którym pojawia się 20s sygnał do domknięcia szyb.

                                              Próbowałem tak zrobić i niestety nie działało. Ale mogło to być spowodowane wadliwą centralką którą odesłałem na gwarancję.

                                              A powiedzmy, że z poziomu alarmu nie będzie to działało to czy faktycznie w moim module komfortu zostaje TYLKO kabel COM lub pełna wersja motordiag ???

                                              Komentarz

                                              • Ruget
                                                Ambiente
                                                • 2010
                                                • 186

                                                #73
                                                kowal 2002 hmm nie wiem ... :P fabryczny :P Oo i o dziwo mam otwieranie szyb z pilota ... moge otwierac i zamykac je za pomoca klucza w zamku a nie da sie domykac za pomoca pilota ani tez same nie ida ... wiec pupa :P

                                                Komentarz

                                                • kowal 2002
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2006
                                                  • 5161

                                                  #74
                                                  Zamieszczone przez ulysse
                                                  Zamieszczone przez kowal 2002
                                                  ulysse, to jak alarm ma funkcję domykania szyb, to nie musisz nic programować w komforcie. Wystarczy odpowiedni sygnał z alarmu podać na przewód od styku zamka ( ten styk "na zamknięcie" ) i będzie domykać.
                                                  Też na to wpadłem Mój alarm firmy Stig Bloker 44 posiada taką funkcję i jest nawet specjalny kabelek z centralki (zielono/czarny) na którym pojawia się 20s sygnał do domknięcia szyb.

                                                  Próbowałem tak zrobić i niestety nie działało. Ale mogło to być spowodowane wadliwą centralką którą odesłałem na gwarancję.

                                                  A powiedzmy, że z poziomu alarmu nie będzie to działało to czy faktycznie w moim module komfortu zostaje TYLKO kabel COM lub pełna wersja motordiag ???

                                                  Z alarmu powinno działać, tylko trzeba podłączyć nie bezpośrednio do przewodu styku zamka tylko przez przekaźnik. No i trzeba jeszcze sprawdzić jedną rzecz, bo nie wiem jak jest w OI. Chodzi mi o wyłącznik krańcowy szyb. tzn, czy jak trzymasz kluczyk na zamykanie i szyby dojdą do końca, to czy sterownik odłącza zasilanie silniczków, czy są zasilane cały czas i "jęczą" próbując domknąć zamkniętą już szybę. Jeśli wariant I to ok. jeśli II to trzeba by maksymalnie skrócić czas tego impulsu z alarmu na taki ile potrzeba czasu na domknięcie szyby ( myślę, że 5-7 sek to maks ), żeby bez sensu nie męczyć silniczków. Co do COM / motordiag to nie wiem...


                                                  Zamieszczone przez Ruget
                                                  kowal 2002 hmm nie wiem ... :P fabryczny :P Oo i o dziwo mam otwieranie szyb z pilota ... moge otwierac i zamykac je za pomoca klucza w zamku a nie da sie domykac za pomoca pilota ani tez same nie ida ... wiec pupa :P
                                                  Jak fabryczny to podobno coś tam można zakodować w komforcie, ale nie wiem co i czy zawsze działa ze wszystkimi wersjami. W twoim przypadku najprostsze rozwiązanie to specjalny moduł domykania. Info masz na naszym forum TUTAJ ( foty w ostatnim poście ).
                                                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                                  Komentarz

                                                  • ulysse
                                                    Rider
                                                    • 2010
                                                    • 496

                                                    #75
                                                    Zamieszczone przez kowal 2002
                                                    Z alarmu powinno działać, tylko trzeba podłączyć nie bezpośrednio do przewodu styku zamka tylko przez przekaźnik. No i trzeba jeszcze sprawdzić jedną rzecz, bo nie wiem jak jest w OI. Chodzi mi o wyłącznik krańcowy szyb. tzn, czy jak trzymasz kluczyk na zamykanie i szyby dojdą do końca, to czy sterownik odłącza zasilanie silniczków, czy są zasilane cały czas i "jęczą" próbując domknąć zamkniętą już szybę.
                                                    Dzisiaj dostałem wiadomość, że nową centralkę będę miał w poniedziałek lub wtorek. (w starej by problem z zasięgiem)

                                                    Z tego co zrozumiałem powinienem podłączyć kabel na którym jest sygnał domykania szyb przez przekaźnik to kabla który odpowiada za ryglowanie zamków ?
                                                    Dostałem jeden przekaźnik w komplecie także powinno się udać.

                                                    Jeżeli podłączałem bez przekaźnika to nie miało prawa działać ? ( sorki za pytanie ale aż tak nie orientuję się w elektryce)

                                                    Tutaj link do opisu przekaźnika jaki posiadam :



                                                    A tutaj schemat do podłączenia (akurat tylnej klapy ale podejrzewam, że będzie taki sam)



                                                    Uploaded with ImageShack.us

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...