Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szpera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szpera

    Rzeczywiście mam taki badziew zamontowany który pozwala w pełni wykorzystać lewą nogę Nie jest to zbytnio skomplikowane, odpowiednio puszcza lub odcina sygnał do ECU. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodło

  • #2
    Szpera

    Czy przy wylaczonym ASR dziala elektroniczna szpera?
    Antoine, member of Automobilklub Tomaszowski

    Komentarz


    • #3
      dziala-jesli to w ogole mozna nazwac dzialaniem

      Komentarz


      • #4
        ta szpera to ogulnie pic na wode....
        troche jest lepiej jak sie ja odlaczy od komputera i zrobi knefel do zalaczania... ale to sporo grzebania w wiazce kablowej zeby bylo porzadnie, a efekt mizerny.... ale lepszy niz automatyczna.
        1,9TDi ASV/VP - było - 117HP/252Nm, teraz jest ??? ALIGATOR

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez lamina
          ta szpera to ogulnie pic na wode....
          troche jest lepiej jak sie ja odlaczy od komputera i zrobi knefel do zalaczania... ale to sporo grzebania w wiazce kablowej zeby bylo porzadnie, a efekt mizerny.... ale lepszy niz automatyczna.
          ale masz na myśli przycisk załączający szperę, czy napęd na 4 łapy na stałe :?: bo o tym drugim to gdzieś czytałem, a o pierwszym pierwsze słyszę :roll:
          Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
          http://www.disi-tune.pl
          Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
          Był WRX
          Była Octa

          Komentarz


          • #6
            to 1
            mozna to zrobic tylko nie wiem czy jest sens...........
            po prostu zamiast komputera ABS sterujesz szpera przyciskiem :diabelski_usmiech
            1,9TDi ASV/VP - było - 117HP/252Nm, teraz jest ??? ALIGATOR

            Komentarz


            • #7
              Czyli szpera niedziala dopiero wtedy jak niedziala ABS?
              Antoine, member of Automobilklub Tomaszowski

              Komentarz


              • #8
                nie,,,, szpera kozysta z czujnikow abs... jak abs pzdnie to szperta tez... ale to nie znaczy ze szpera to abs... 2 niezalezne uklady sterowane 1 komputerem
                1,9TDi ASV/VP - było - 117HP/252Nm, teraz jest ??? ALIGATOR

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez lamina
                  nie,,,, szpera kozysta z czujnikow abs... jak abs pzdnie to szperta tez... ale to nie znaczy ze szpera to abs... 2 niezalezne uklady sterowane 1 komputerem
                  no to dobrze napisalem, ze jak niedziala ABS to i szpera niedziala.
                  Antoine, member of Automobilklub Tomaszowski

                  Komentarz


                  • #10
                    jesli pod stwierdzenie nie dziala rozumiesz jest zepsuty to tak... szperadzial przy przyspieszaniu a nie hamowaniu i wspulpracuje jesli chodzi o dzialanie z ASR (asr tez jest sterowane na podstawie odczytow z czujnikow ABS) Awaria ABS powoduje ze cala elektronika wspomagajaca jazde samochodem przestaje funkcjonowac
                    1,9TDi ASV/VP - było - 117HP/252Nm, teraz jest ??? ALIGATOR

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez danielpoz
                      dziala-jesli to w ogole mozna nazwac dzialaniem
                      hmmm...sory troszke odgrzeje temat.....ale to ciekawe ze juz od kilku osób słyszałem ze szpera czyli EDS w skodzie kiepsko działa....ja u siebie nie mam ASR ....ale szpera działa mi wprost zaje...scie. .....jest głosna .....ale spokojnie na sliskiej nawierzchni moge przyspieszać z pedałem w podłodze i autko cały czas ciągnie równiutko do przodu....co prawda słychac wtedy dosć głosny hałas ale działnie bez zarzutu.
                      a np w Seacie szpera była cichutka ale działanie też raczej mierne i tylko do małych predkosci.....

                      Komentarz


                      • #12
                        cos mi tu kolega nie tak mow........
                        szpera nie jest slyszalna.......
                        to co slychac to abs z funkcja wspomagania startu ktory sam dziala przy poslizgu..... taki pseudo ASR (bo sam asr ogranicza moc silnika)
                        szpera jest nieslyszalna i dziala na zasadzie sprzegla poslizgowego (nie zawsze.... nie wiem jak jest w skodzie) sterowanego elektronicznie.......
                        1,9TDi ASV/VP - było - 117HP/252Nm, teraz jest ??? ALIGATOR

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez lamina
                          cos mi tu kolega nie tak mow........
                          szpera nie jest slyszalna.......
                          to co slychac to abs z funkcja wspomagania startu ktory sam dziala przy poslizgu..... taki pseudo ASR (bo sam asr ogranicza moc silnika)
                          szpera jest nieslyszalna i dziala na zasadzie sprzegla poslizgowego (nie zawsze.... nie wiem jak jest w skodzie) sterowanego elektronicznie.......
                          nie ma żadnego sprzęgła sterowanego elektornicznie, jest EDS– elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego która nie działa cicho tylko głośno, bo przyhamowuje koło tracące przyczepnosc przy pomocy hamulców normalnie :idea: "łapie" hamulcami i stąd odgłosy podobne do chrupania
                          Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                          http://www.disi-tune.pl
                          Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                          Był WRX
                          Była Octa

                          Komentarz


                          • #14
                            pewnie masz racje... jesli tak to nie jest to zadna szpera tylko wymuszone obciazenie osi i ze szpera ma tyle wspulnego co kierownica z bagaznikiem ale dystrybutorzy tak to szumnie tlumacza......
                            1,9TDi ASV/VP - było - 117HP/252Nm, teraz jest ??? ALIGATOR

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja w Lupko zamontowałem szperę Qaife. Jest to ślimakowy mechanizm różnicowy znajdujący sie w skrzyni biegów. Powoduje ona że na mokrym ruszam jak na suchym i podczas przyspieszania nie nic mi nie przychamowuje kół. I to jest prawdziwa szpera. Jeśli "zapalam kapcia" to palą się dwie gumy i z auta robi się pocisk.
                              Wszystkie elektroniczne systemy bardzo wspomagają jazdę ale do sportu....niestety nie nadają się :twisted:
                              Pogromca mitów...o pieknych koniach

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Master's
                                Ja w Lupko zamontowałem szperę Qaife. Jest to ślimakowy mechanizm różnicowy znajdujący sie w skrzyni biegów. Powoduje ona że na mokrym ruszam jak na suchym i podczas przyspieszania nie nic mi nie przychamowuje kół. I to jest prawdziwa szpera. Jeśli "zapalam kapcia" to palą się dwie gumy i z auta robi się pocisk.
                                Wszystkie elektroniczne systemy bardzo wspomagają jazdę ale do sportu....niestety nie nadają się :twisted:
                                a ile taka frajda zabiera z kieszeni?

                                czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

                                Komentarz


                                • #17
                                  ja widziałem szpery Qaife w ok 4-5 tys zł. Maiałem okazje niedawno przejechac sie Focusem z zamontowanym tym ustrojstwem i musze przyznać ze jest to super sprawa....po pierwsze autko ciągnie jak wsciekłe a po drugie układ kierowniczy robi sie za...scie precyzyjny...... :twisted:

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    U jakiegoś importera widziałem je po 6000 pln z hakiem. Na pewno można dostać za 4-5 tys. Tak czy siak to kupa siana :/ .
                                    ]
                                    pozdro
                                    Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
                                    teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
                                    czarna AR 156 1.8 T.Spark

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      chyba sobie odpuszcze, az tak mi nie odwalilo. :diabelski_usmiech

                                      czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Martinez
                                        U jakiegoś importera widziałem je po 6000 pln z hakiem. Na pewno można dostać za 4-5 tys. Tak czy siak to kupa siana :/ .
                                        ]
                                        pozdro
                                        kto jest importerem, gdzie w polsce szukac ?
                                        A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Mach
                                          Zamieszczone przez Martinez
                                          U jakiegoś importera widziałem je po 6000 pln z hakiem. Na pewno można dostać za 4-5 tys. Tak czy siak to kupa siana :/ .
                                          ]
                                          pozdro
                                          kto jest importerem, gdzie w polsce szukac ?
                                          Sklep tuningowy | TOMSON Motorsport

                                          ale coś pozmieniali na stronie i widze tylko do A3. Cena też jakby niższa.

                                          pozdro
                                          Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
                                          teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
                                          czarna AR 156 1.8 T.Spark

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Można samemu do nich jechać i pogadac o cenie. Co innego płacić frycowe importerowi a co innego gadać w 4 oczy
                                            Pogromca mitów...o pieknych koniach

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez lamina
                                              to 1
                                              mozna to zrobic tylko nie wiem czy jest sens...........
                                              po prostu zamiast komputera ABS sterujesz szpera przyciskiem :diabelski_usmiech
                                              Czy dobrze rozumiem EDS można sterować przyciskiem? Albo można przynajmniej wyłączyć? Ten układ stresuje mnie straszliwie! Mam wrażenie że przy ostrym ruszniu rozp..... półosie i skrzynie. Jeśli ktoś prubował to cholerstwo wyłączyć z sukcesem to niech mi powie jak. Albo przynajmniej zmniejszyć siłe z jaką to wali po kołach.
                                              A taka prawdziwa (mechaniczna) szpera to by mi pasiła. Ale ta cena :cry:
                                              Była: O1 + B6, Turbo ARL, SMIC by Ali soft virus by Zoltar. Jest www.terracan.pl i Croma JTD

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Przeciez naciskasz klawisz na desce z napisem ASR jedno dalej niz otwieracz baku i mozesz ruszac do woli jak tylko Ci sie podoba :szeroki_usmiech

                                                No chyba, ze o cos innego chodzi. :roll:
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Maicroft
                                                  Przeciez naciskasz klawisz na desce z napisem ASR jedno dalej niz otwieracz baku i mozesz ruszac do woli jak tylko Ci sie podoba :szeroki_usmiech

                                                  No chyba, ze o cos innego chodzi. :roll:
                                                  Ale EDS dale p.... działa i niszczy moje piekne auto :evil:
                                                  Była: O1 + B6, Turbo ARL, SMIC by Ali soft virus by Zoltar. Jest www.terracan.pl i Croma JTD

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X