Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2FL] montaż MFA (komputer pokładowy) w Classic/Mint

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witajcie
    przewaliłem prawie cały wątek i wydaje mi sie ze już "wiem jak", jednak wole sie upewnić mam w tej chwili moduł 1K0 953 549 BB, OCTAVIA 2 MINT 2006 rok (przed FL) chce dołożyć MFA i Tempomat, czy powinienem zakupić moduł 1K0-953-549-AP. Z wiki wynika ze mój to typ drugi, lowline, sw0070 pozostałe kolumny są puste, natomiast ten 1K0-953-549-AP to midline i pozostałe rzeczy w kolumnach jak w moim.

    Komentarz


    • jak kierę zwykłą to AQ, AS, BD, BG, BK, BP itd.
      jak kierę FL to tylko CH
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • Witam,
        krotkie podsumowanie odnosnie uruchomienia MFA OII FL, bo nie wszystko chyba do konca zostalo dopowiedziane i nie do wszystkiego sa podpowiedzi w VCDS (bynajmniej w mojej wersji).
        Nalezy zmienic kodowanie w:
        -sterowniku kierownicy (Address 16: Steering wheel)
        -oraz sterowniku zegara (Address 17: Instruments)
        ponizej kodowanie przed i po uruchomieniu MFA.

        Kodowanie bez MFA
        Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY9.lbl
        Part No SW: 1K0 953 549 CF HW: 1K0 953 549 CF
        Component: J0527 056 0111
        Coding: 0000032
        Shop #: WSC 33361 790 00999
        VCID: 78FBECD37013

        No fault code found.

        -------------------------------------------------------------------------------
        Address 17: Instruments (J285) Labels: 5K0-920-xxx-17.clb
        Part No SW: 1Z0 920 803 D HW: 1Z0 920 803 D
        Component: KOMBI H21 0109
        Serial number: 00000000000000
        Coding: 110300
        Shop #: WSC 73430 031 00999
        ASAM Dataset: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09 A04040
        ROD: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09_SK35.rod
        VCID: 356525E72781

        No fault code found.

        Kodowanie z obsluga MFA z manetki wycieraczek:
        Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY9.lbl
        Part No SW: 1K0 953 549 CF HW: 1K0 953 549 CF
        Component: J0527 056 0111
        Coding: 0000034
        Shop #: WSC 33361 790 00999
        VCID: 78FBECD37013

        1 Fault Found:
        01044 - Control Module Incorrectly Coded
        000 - - - Intermittent

        -------------------------------------------------------------------------------
        Address 17: Instruments (J285) Labels: 5K0-920-xxx-17.clb
        Part No SW: 1Z0 920 803 D HW: 1Z0 920 803 D
        Component: KOMBI H21 0109
        Serial number: 00000000000000
        Coding: 110B00
        Shop #: WSC 73430 031 00999
        ASAM Dataset: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09 A04040
        ROD: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09_SK35.rod
        VCID: 356525E72781

        No fault code found.

        Komentarz


        • jestem pod wrażeniem
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • Mi akurat pożyczył kolega kabel, program na laptopa i sam uruchomiłem bo manetka była założona. Działa rewelacyjnie - gdy widze chwilowe spalanie wiem jak efektywniej operować gazem i spala sporo mniej

            Komentarz


            • Dziś do mnie dzwonił gość w sprawie montażu maxi-dota.
              Twierdzi, że ma multikierownicę i przewijanie menu na zwykłym liczniku działa mu z rolki - cuda...
              Jak się do niego dorwę, to dam znać co i jak :diabelski_usmiech
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • Pochwalę się dołożonym tempomatem i manetką MFA. Mam Octavię FL 2009 Mint i niestety niezbędna była wymiana modułu kierownicy. Zakupiłem moduł 1K0953549CH na aliexpress.com. Kosztował 57$, przesyłka darmowa, paczka z Chin dotarła do mnie po 10 dniach. Na alledrogo zakupiłem manetkę MFA 1K0953519J (40 PLN) i manetkę 1K0953513G z tempomatem (80PLN). (Zakupiona manetka tempomatu 1K0953513G okazała się być manetką A lub F i trzeba było zmostkować w niej piny 5 i 10 - dwa żółte kabelki, gdyż inaczej VCDS nie widział przycisku + i -, a jedynie ON i OFF. Sprzedawca zdarł naklejkę i zapisał numer części zwykłym pisakiem - cwana bestia... ). Po złożeniu kodowaniem wszystkiego zajął się kolega kowaltom99, któremu jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc z diagnostyką, kodowaniem, za podzielenie się wiedzą i cierpliwość! Wielkie dzięki! Po zmianie modułu kierownicy wysiadło wspomaganie i świeciła się kontrolka ESP. Trzeba było zrobić adaptację czujnika skrętu, przez co suchą stopą przeprowadził mnie również kowaltom99. MFA działa, tempomat działa - frajda z nowych modów bezcenna. Marzy mi się teraz multifunkcja w kierownicy, ale wątek ma już 52 strony, także póki co czytam i czytam...
                Skoda Octavia FL 1.6 HB '09
                Skoda Octavia Tour 1.6 HB '12 + LPG BRC

                Komentarz


                • witam wszystkich,
                  Nie byłem wstanie przeczytać wszystkich postów, za dużo tego.
                  Pytanie.
                  mam sterownik dla mnie numeracją troche inny jak opisywaliśćie np.1k0 953 549 cf itp.
                  Ja mam 1k0 937 087D
                  Czy podepne do tego tempomat, kierownice multi , aktywując to w kompie.
                  Czy moduł kierownicy będe musiał wymienić?

                  Komentarz


                  • 087D to nie ten sterownik o którym rozmawiamy - to jest bordnetz
                    musisz określić to co masz pod kierownicą
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • A dokładnie w którym miejscu, bo to dla mnie było pod kierownicą może bardziej pod pedałami, ale nie wiem gdzie mam to wyczytaè?muszę coś demontować?

                      [ Dodano: Sob 31 Sty, 15 00:25 ]
                      Ok, zkumałem.kiere muszę zdemontować.

                      Komentarz


                      • nie musisz jej demontować, żeby zobaczyć numer - wystarczy zdjąć osłonę kierownicy - jest na 3 śrubkach torx
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • Ale bez zdjęcia kiery, to chyba nie dostanie się do tych dwóch wkrętów, co?
                          Załączone pliki
                          Skoda Octavia FL 1.6 HB '09
                          Skoda Octavia Tour 1.6 HB '12 + LPG BRC

                          Komentarz


                          • wystarczy, że obróci kierownicę o 90 stopni
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Kerner
                              Ale bez zdjęcia kiery, to chyba nie dostanie się do tych dwóch wkrętów, co?
                              Tak jak Enriquez pisze. Przekręć kierownicę a jak odkręcisz wszystkie śruby to plastik ładnie zejdzie. Jest dość elastyczny więc bez obaw go zdejmuj. Zwłaszcza przy stacyjce śmiało naciągnij, żeby przez nią przeszedł.
                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Kerner
                                Pochwalę się dołożonym tempomatem i manetką MFA. Mam Octavię FL 2009 Mint i niestety niezbędna była wymiana modułu kierownicy. Zakupiłem moduł 1K0953549CH na aliexpress.com. Kosztował 57$, przesyłka darmowa, paczka z Chin dotarła do mnie po 10 dniach. Na alledrogo zakupiłem manetkę MFA 1K0953519J (40 PLN) i manetkę 1K0953513G z tempomatem (80PLN). (Zakupiona manetka tempomatu 1K0953513G okazała się być manetką A lub F i trzeba było zmostkować w niej piny 5 i 10 - dwa żółte kabelki, gdyż inaczej VCDS nie widział przycisku + i -, a jedynie ON i OFF. Sprzedawca zdarł naklejkę i zapisał numer części zwykłym pisakiem - cwana bestia... ). Po złożeniu kodowaniem wszystkiego zajął się kolega kowaltom99, któremu jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc z diagnostyką, kodowaniem, za podzielenie się wiedzą i cierpliwość! Wielkie dzięki! Po zmianie modułu kierownicy wysiadło wspomaganie i świeciła się kontrolka ESP. Trzeba było zrobić adaptację czujnika skrętu, przez co suchą stopą przeprowadził mnie również kowaltom99. MFA działa, tempomat działa - frajda z nowych modów bezcenna. Marzy mi się teraz multifunkcja w kierownicy, ale wątek ma już 52 strony, także póki co czytam i czytam...
                                Jak się raz zasmakowało modzenia - to już się nie przestanie :-)
                                Polecam się na przyszłość.

                                Ale mam pytanie do forumowych speców od kodowania.
                                Po wymianie modułu i manetek zakodowałem koledze moduł pod kierownicą na 00034, czyli dodany tempomat i komputer sterowny z manetki.
                                Kodowanie prawidłowe, przyjęte, ale jednak jest jeden mały problem.
                                Moduł pod kierownicą cały czas wywala błąd
                                "Moduł nieprawidłowo zakodowany" - nie da się tego skasować.
                                Tempomat i manetka komputera działa prawidłowo. W measuring block pokazuje prawidłowe działanie przycisków.

                                Jak kolega Kerner napisał - musiał zmostkować piny 5 i 10 w manetce tempomatu. Czy to może być przyczyną powstawania tego błędu?
                                Niby wszystko działa, ale ten błąd nie daje mi spokoju.

                                Pozdrawiam

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez kowaltom99
                                  Moduł nieprawidłowo zakodowany" - nie da się tego skasować.
                                  taki błąd jest wtedy jak jest podłączone coś dodatkowego, a nie jest to zakodowane

                                  np. jak wsadzimy manetkę komputera, a nie zakodujemy jej to będzie taki błąd
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • Witam.

                                    Chciałbym się dowiedzieć czy jest na Śląsku (okolice Jaworzna/Katowic) ktoś z forum, kto byłby w stanie zająć się kompleksowym dołożeniem MFA i tempomatu do Octavii II Classic?

                                    Wiem na pewno, że zegary mam podstawowe jedynie z temperaturą, a więc na 99% konieczna wymiana licznika, manetki mam już przystosowane pod tempomat i pod komputer.

                                    Zatem konieczny licznik, sterownik i kodowanie. Tyle wiem. Niestety znajomość tematu u mnie jest tak niska, że boję się na własną rękę szukać poszczególnych elementów, bo wiem, że można źle kupić.

                                    Stąd pytanie o kogoś, kto może kompleksowo wszystkim się zająć.

                                    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź, najlepiej PW.
                                    Moja "córeczka"
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez mikko1
                                      więc na 99% konieczna wymiana licznika
                                      nie jest konieczna wymiana licznika

                                      a sterownik może masz średni, kto wie? podłącz kompa i będzie wiadomo

                                      [ Dodano: Nie 15 Lut, 15 12:19 ]
                                      kolega kropeck lub koleś jest w okolicy
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • mikko1, możesz do mnie przyjechać to sprawdzimy co da się zrobić w temacie. Zadzwoń to się umówimy.
                                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                        Komentarz


                                        • tak jak napisałem :P
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • Dziękuj Panowie.

                                            koleś będę z Tobą w kontakcie
                                            Moja "córeczka"
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                                            Komentarz


                                            • Hej,
                                              Wkońcu udało mi się dobrać do oznaczenia modułu i nadal nic nie Link nie moja profesja.
                                              Manetka kierunku 1k0 953 513 E
                                              Wycieraczek 1k0 953 519 J
                                              Sterownik 1k0 953 549 CP

                                              Chcę zmienić na tempomat i kierownicę multi.
                                              Czy sterownik pasuje, jak nie to jakiego mam szukać i jakich podzespołów temp. I kiera.
                                              Dziękuję za pomoc.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Qmakzo222
                                                Sterownik 1k0 953 549 CP
                                                ten moduł obsługuje tempomat
                                                jak multikiera to szukaj modułu z indeksem CD lub CE lub CF
                                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                poprzednie modele:
                                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                Komentarz


                                                • Ok, dzięki a jakiego tempomatu mam szukać musi mieć konkretne oznaczenie, czy tylko by pasował do danego rocznika?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Qmakzo222
                                                    a jakiego tempomatu mam szukać musi mieć konkretne oznaczenie
                                                    1K0 953 513 F

                                                    1K0 953 513 G
                                                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X