Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2FL] montaż MFA (komputer pokładowy) w Classic/Mint

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • nie wiem czy mi się jakiś CQ albo CP nie pałęta po strychu - jutro zobaczę
    mam tego z 5 szt różnych
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz




    • daj znać jak znajdziesz :-)

      [ Dodano: Czw 23 Sty, 14 01:59 ]
      Pany mam zagwostkę. Chcę kupić manetkę do tempomatu. Manetki mam niezespolone ( skoda z końca 2009r ) i na allegro znalazłem dwa rodzaje, 1K0953513A oraz 1K0953513G. Która będzie do mnie pasowała P&P, bez żadnego dłubania...??
      Mój Szkodnik :-)
      Pozdrawiam
      Rafał

      Komentarz


      • No i dzięki wiedzy i pomocy użytkownika koles dołączam do grona osób z tempomatem i MFA

        umówiłem sie na prv z koles, przyjechałem, on założył co trzeba, poprzestawiał w kompie co trzeba i po kilkunastu minutach było gotowe

        Zawsze się śmiałem z kumpla który mówił że nigdy więcej auta bez tempomatu, swój dołożyłem tylko dlatego, że i tak miałem zespolone manetki więc wymieniłem od razu na takie z tempomatem, ale powiem, po przejechaniu ok 300 km że.... nigdy więcej auta bez tempomatu zayebista sprawa (ponoć następnym etapem ewolucji jest automatyczna skrzynia ale... do tego jeszcze chyba nie dojrzałem :P )
        www.hintmine.pl - specjalizacja VBA w Excel

        Komentarz


        • Potwierdzam. Koleś jest wielki Również jestem od dzisiaj posiadaczem kompa i tempomatu. Moduł który miałem fabrycznie to CS ( OII FL 1.6 benz. 2009 MINT) został zamieniony na CN z alledrogo do tego manetki od Kolesia i śmiga aż miło. Pozdrawiam.

          Komentarz


          • Mam pytanie, przeczytałem wątek i nie wiem czy w swoim aucie mam manetkę zespoloną( podobno montowane od 30.05.2010r) czy rozdzielone. Chciałem doposażyć je w tempomat i nie wiem jak to będzie skomplikowane. Moje autko było odebrane z salonu 30.06.2010.( 1,9tdi ambiente,z komuter ma dorzuconą kierownicę obsługującą radioswing). można ustalić to po vin TMCS61Z3AC015969 czy trzeba rozbierać obudowe kierownicy? Z góry dzięki za pomoc.
            ikra66

            Komentarz


            • ikra66, zacznijmy od tego, że jak piszesz w profilu masz O1 więc są inne rozwiązania niż w O2
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz


              • O1 była ale jest O2 od roku, tylko profilu nie zmieniłem. ustaliłem, że mam teraz manetkę kierunkowskazów - 1KO 953 513E

                [ Dodano: Nie 16 Lut, 14 21:10 ]
                Czy 1KO 953 513E jest jednostronna-rozdzielna, czy zespolona z manetką od wycieraczek 1KO 953 519J jako całość. :?
                ikra66

                Komentarz


                • ikra66, jest rozdzielna. Kupujesz manetkę 1K0953513G i działasz... No i vcds musz mieć. Roboty jest na godzinę i tempomat działa.

                  Komentarz


                  • Dzięki demmsi za info, czyli sama wymiana manetki wystarczy? Nie potrzebny żaden dodatkowy moduł? Ciekawy jestem ile mnie może kosztować nowa? :?
                    ikra66

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez brongo
                      Właśnie uruchomiłem MFA (komputer pokładowy)w moim Mincie więc gdyby ktoś był zainteresowany to poniżej sprawdzoną konfigurację

                      Zastosowane części;
                      Manetka 1KO 953 519 A - allegro 90 PLZ
                      moduł pod kierownicą 1KO 953 549 CN - allegro 349 PLZ


                      konieczny jest dostęp do oprogramowania z kablem VCDS (dawny Vag-COM lub inny program, który umożliwi przeprowadzenie adaptacji, może Polski Vag lub VAS, nie wiem bo korzystam z VCDS) gdyż po wymianie należy zakodowac moduł Address 16: Steering wheel (na ostatnim miejscu zamiast 2 wpisać 4) oraz przeprowadzić adaptację nastaw podstawowych w module Address 44: Steering Assist (świeci się na zółto kierownica i ESP ) a dokładnie to Sensor for Steering Angle (G85) i Steering Limit Stop Adaptation.

                      Po tych operacjach mamy O2FL z MFA

                      Obrazek
                      Obrazek
                      Obrazek
                      Obrazek
                      Obrazek
                      Obrazekm
                      . Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś razem z mfa monotowalem tempomat tempomat działa mfa niestety nie możecie mi podpowiedzieć gdzie szukać powodu dziekuje
                      Nie ma celów nie do osiągnięcia !

                      Komentarz


                      • ale co dokładnie nie działa ?

                        Komentarz


                        • Witam. Mama takie pytanie, czy ktoś z Warszawy czy okolic podjąłby się założenia do mojej O2 z 2011r. (Classic) tempomatu i MFA. Ja zupełnie się nie znam, boję coś zepsuć i grzebać w elektronice. Oczywiście nie ma nic za darmo
                          Aha, jestem stolarzem, więc wiadomo
                          Szafa wnękowa zawsze taniej wyjdzie

                          Z góry dzięki za odpowiedzi.
                          -----
                          Yuriy

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Yuriy
                            Witam. Mama takie pytanie, czy ktoś z Warszawy czy okolic podjąłby się założenia do mojej O2 z 2011r. (Classic) tempomatu i MFA. Ja zupełnie się nie znam, boję coś zepsuć i grzebać w elektronice. Oczywiście nie ma nic za darmo
                            Aha, jestem stolarzem, więc wiadomo
                            Szafa wnękowa zawsze taniej wyjdzie

                            Z góry dzięki za odpowiedzi.
                            zapytaj kolegi wyżej - spacewalker, coś mi się obiło o uszy, że będzie niedługo w Wawie :wink:
                            Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                            => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                            => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                            => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                            "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez spacewalker
                              ale co dokładnie nie działa ?
                              . Działa tempomat ale nie ma reakcji na mfa nic sie nie zmienia na wysweietlaczu licznika wszystko zostało zaprogramowane ale niestety nie ma żadnej reakcji z góry dziekuje za pomoc
                              Nie ma celów nie do osiągnięcia !

                              Komentarz


                              • Piksiu, a zaznaczyles multifunkcje licznika, u mnie to bylo problemem, ze nie bylo reakcji.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Piksiu
                                  Zamieszczone przez spacewalker
                                  ale co dokładnie nie działa ?
                                  . Działa tempomat ale nie ma reakcji na mfa nic sie nie zmienia na wysweietlaczu licznika
                                  Ale co ma się zmieniać? Jak działa tempomat to powinna na zegarach pojawić sie nowa ikonka.
                                  SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                  ​​​
                                  Grzegorz

                                  Moja Ambitna Czarnula

                                  Komentarz


                                  • Ikona - bardziej kontrolka, o ile jest w liczmiku

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez spacewalker
                                      kontrolka, o ile jest w liczmiku
                                      to trzeba odpalić VCDSem test zegarów to będzie wiadomo czy jest

                                      Yuriy, to twoje auto ostatnio było katowane na spocie?
                                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez piotrek_gdy

                                        to trzeba odpalić VCDSem test zegarów to będzie wiadomo czy jest
                                        nie zrobisz testu kontrolki tempomatu, jak i jeszcze kilku innych

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez georgg
                                          Zamieszczone przez Piksiu
                                          Zamieszczone przez spacewalker
                                          ale co dokładnie nie działa ?
                                          . Działa tempomat ale nie ma reakcji na mfa nic sie nie zmienia na wysweietlaczu licznika
                                          Ale co ma się zmieniać? Jak działa tempomat to powinna na zegarach pojawić sie nowa ikonka.
                                          . Tempomat działa kontrolka tempomatu rownież chodzi o mfa komputer pokldadowy po naciśnięciu przycisków na manetce nie mi spalania zasięgu nic nie ma reakcji pozostaje tylko to co było przed dodaniem mfa czyli temperatura godzina i przebieg
                                          Nie ma celów nie do osiągnięcia !

                                          Komentarz


                                          • Autoscan wklej

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez spacewalker
                                              Autoscan wklej
                                              nie mam za dużego Doswiadzczenia możesz mi powiedzieć jak zrobić ten auto skan i co to mi da? Z góry dziekuje za pomoc
                                              Nie ma celów nie do osiągnięcia !

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Piksiu
                                                Zamieszczone przez georgg
                                                Zamieszczone przez Piksiu
                                                Zamieszczone przez spacewalker
                                                ale co dokładnie nie działa ?
                                                . Działa tempomat ale nie ma reakcji na mfa nic sie nie zmienia na wysweietlaczu licznika
                                                Ale co ma się zmieniać? Jak działa tempomat to powinna na zegarach pojawić sie nowa ikonka.
                                                . Tempomat działa kontrolka tempomatu rownież chodzi o mfa komputer pokldadowy po naciśnięciu przycisków na manetce nie mi spalania zasięgu nic nie ma reakcji pozostaje tylko to co było przed dodaniem mfa czyli temperatura godzina i przebieg
                                                Pisałam, czy masz załączoną multifunkcje zegarów, jeśli nie to nie będzie tobie działać mfa.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Piksiu
                                                  nie mam za dużego Doswiadzczenia możesz mi powiedzieć jak zrobić ten auto skan i co to mi da? Z góry dziekuje za pomoc
                                                  Tobie nie wiele pewnie , ale skoro na forum piszesz i oczekujesz pomocy, to to jest podstawowy składnik - Autoscan

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Piksiu
                                                    Zamieszczone przez spacewalker
                                                    Autoscan wklej
                                                    nie mam za dużego Doswiadzczenia możesz mi powiedzieć jak zrobić ten auto skan i co to mi da? Z góry dziekuje za pomoc
                                                    Musisz mieć kabelek oraz program VCDS. Podłączasz się do auta i poziomu programu robisz autoscan.
                                                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                                    ​​​
                                                    Grzegorz

                                                    Moja Ambitna Czarnula

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X