Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2FL] "Ukryte" f-cje

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez mol
    Auto dziś odebrałem i mam wyświetlaną temperaturę. Ogólnie sporo zmian wprowadzili - bo z tej okazji dodali do auta książeczkę ze wszystkimi zmianami ;-0

    Kolejna modyfikacja to brak możliwości wyłączenia ESP ... bodajże tylko ASR się wyłącza !
    Tak z ciekawości ... jakie to zmiany ? mógłbyś 'zacytować' ?

    Komentarz


    • ... a jeszcze jedna rzecz wczoraj zauwazylem

      Mowa o 1.4 TSI.
      Wczoraj zauwazylem ciekawy temat - jedni okresla to jako cos tam ukrytego inni stwierdza ze temat znany od lat. Mnie to zaskoczylo, ale ma swoje logiczne wytlumacznie.
      Otoz jezeli auto jest zatrzymane i chcemy je przegazowac np do odciecia to wskazowka zatrzymuje sie na 4000 obr/min, jesli lekko drgniemy z miejsca to ta sama przegazowka zakonczy sie normalnie - przy 6000 obr/min. Ciekawy patent - mysle ze ktos pomyslal nad tym zeby przypadniem nie zniszczyc silnika.

      Ciekawi mnie czy tez tak macie w swoich 1.4 i 1.8 TSI.
      <<>> MACIEJ <<>>
      Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

      Komentarz


      • Zamieszczone przez tomekdwk
        Tak z ciekawości ... jakie to zmiany ? mógłbyś 'zacytować' ?
        Tutaj mozna zapoznac sie ze zmianami (wprowadzone w listopadzie 2009):

        Link

        Wg mnie najciekawiej wyglada sugestia ekonomicznego biegu. Ogolnie gigantycznych zmian nie ma ale troche szkoda - miesiac wczesniej odebrane auto a nie ma niektorych "ficzerow". Ale cos za cos - wczesniejsza radosc z jazdy
        Pozdrawiam,

        Krzysiek

        ---

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=27857

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Maicroft
          Da sie wylaczyc automatyczna wycieraczke tyl.
          przed FL też :?:
          czy da się włączyć awaryjne ze stopem przy gwałtownym hamowaniu :?:

          generalnie , może któryś z kolegów mocny w tych sprawach napisał by co można zrobić przed FL :?:
          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
          GVI 1.4TSI
          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

          Komentarz


          • Zamieszczone przez leszekmw
            czy da się włączyć awaryjne ze stopem przy gwałtownym hamowaniu
            Przecież to jest ustawione fabrycznie !!
            Czarny Elegance

            Komentarz


            • Zauwazam ze pojawil sie wskaznik zmiany biegów

              Komentarz


              • Big, no ja nie mam tego chyba.. :?
                nawet ze 2 dni temu miałem ostre hamowanieze 160 gdzieś , ze zblokowanymi kołami troche i się nie zpapliły..Ty masz to u siebie? działały kiedyś? włączają się strzałki na desce?
                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                GVI 1.4TSI
                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Xysiu
                  Tutaj mozna zapoznac sie ze zmianami (wprowadzone w listopadzie 2009):

                  Link
                  Wskażnik położenia drążka zmiany biegów i optymalnej zmiany przełożenia, fajna rzecz. Szkoda, że się nie załapałem.
                  Tak się zastanawiam. Na jednym ze spotów kolega posiadający VCDSa włączył mi sygnał akustyczny załączenia c.zamka/alarmu. Upłynęło około 4 tygodni i bajer ten wyłączył się. Podejrzewam, że wyłączyłem go sobie sam kombinacją przyciskowo-kluczykową, ale jak? Coś czuje że takich załączń/wyłączeń typu wajcha góra-dól, sekunda, dwie, jest mnóstwo jednak są one dla przeciętnego zjadacza chleba nieznane, a szkoda, w sytuacji gdy nie posiada się MaxiDota lub kabelka
                  Mój liftback scout

                  Komentarz


                  • Big, Nie to zalezy od rocznika, juz o tym rozmawialismy kilka lat temu. Na poczatku nie bylo potem to wsadzili.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez leszekmw
                      Ty masz to u siebie? działały kiedyś? włączają się strzałki na desce?
                      Ja sprawdzałem u siebie (MY08) i działało. Prędkość ok 50km/h. Należy z wciśniętego gazu gwałtownie przenieść nogę na hamulec i do dechy. To się tylko włącza wtedy jak widzi, że masz srakę w oczach, bo w coś przywalisz i dlatego gwałtownie hamujesz.
                      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                      Komentarz


                      • U mnie działa FL, kupiona w maju.
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • [quote="bzik13"]
                          Zamieszczone przez Xysiu
                          Tak się zastanawiam. Na jednym ze spotów kolega posiadający VCDSa włączył mi sygnał akustyczny załączenia c.zamka/alarmu. Upłynęło około 4 tygodni i bajer ten wyłączył się. Podejrzewam, że wyłączyłem go sobie sam kombinacją przyciskowo-kluczykową, ale jak? Coś czuje że takich załączń/wyłączeń typu wajcha góra-dól, sekunda, dwie, jest mnóstwo jednak są one dla przeciętnego zjadacza chleba nieznane, a szkoda, w sytuacji gdy nie posiada się MaxiDota lub kabelka
                          Czy masz oryginalny alarm fabryczny i wyswietlacz Maxi-DOT? Jesli tak to:

                          1. Wejdz w menu Comfort w menu komputera pokladowego
                          2. Wybierz opcje ATA Confirm

                          To ona odpowiada za wydawanie sygnalu dzwiekowego przy zamykaniu/otwieraniu pilotem samochodu.

                          Pozdrawiam,

                          Krzysiek
                          Pozdrawiam,

                          Krzysiek

                          ---

                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=27857

                          Komentarz


                          • Re: ... a jeszcze jedna rzecz wczoraj zauwazylem

                            Zamieszczone przez Trusek
                            Mowa o 1.4 TSI.
                            Wczoraj zauwazylem ciekawy temat - jedni okresla to jako cos tam ukrytego inni stwierdza ze temat znany od lat. Mnie to zaskoczylo, ale ma swoje logiczne wytlumacznie.
                            Otoz jezeli auto jest zatrzymane i chcemy je przegazowac np do odciecia to wskazowka zatrzymuje sie na 4000 obr/min, jesli lekko drgniemy z miejsca to ta sama przegazowka zakonczy sie normalnie - przy 6000 obr/min. Ciekawy patent - mysle ze ktos pomyslal nad tym zeby przypadniem nie zniszczyc silnika.

                            Ciekawi mnie czy tez tak macie w swoich 1.4 i 1.8 TSI.
                            w 1.8TSI jest tak samo.

                            Zamieszczone przez mol
                            Kolejna modyfikacja to brak możliwości wyłączenia ESP ... bodajże tylko ASR się wyłącza !
                            Uff... wygląda na to, że zdążyłem kupić wersję w której da się ESP wyłączyć :szeroki_usmiech
                            . pzdr Jarek
                            aktualnie: Octavia 1.6 TDI i Laguna III 2.0 dci

                            Komentarz


                            • Zawsze mozna wyciagnac bezpiecznik, wtedy na 100% wylaczymy ESP :diabelski_usmiech
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez bzik13
                                Zamieszczone przez Xysiu
                                Tak się zastanawiam. Na jednym ze spotów kolega posiadający VCDSa włączył mi sygnał akustyczny załączenia c.zamka/alarmu. Upłynęło około 4 tygodni i bajer ten wyłączył się. Podejrzewam, że wyłączyłem go sobie sam kombinacją przyciskowo-kluczykową, ale jak? Coś czuje że takich załączń/wyłączeń typu wajcha góra-dól, sekunda, dwie, jest mnóstwo jednak są one dla przeciętnego zjadacza chleba nieznane, a szkoda, w sytuacji gdy nie posiada się MaxiDota lub kabelka
                                Czy masz oryginalny alarm fabryczny i wyswietlacz Maxi-DOT? Jesli tak to:
                                Zamieszczone przez bzik13
                                a szkoda, w sytuacji gdy nie posiada się MaxiDota lub kabelka
                                j.w. Ale alarm fabryczny i owszem posiadam, pozdrawiam
                                Mój liftback scout

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez leszekmw
                                  Ty masz to u siebie? działały kiedyś? włączają się strzałki na desce?
                                  Tak mam. Działają. Włączają się strzałki.
                                  Czarny Elegance

                                  Komentarz


                                  • Re: ... a jeszcze jedna rzecz wczoraj zauwazylem

                                    Zamieszczone przez Yarek
                                    Uff... wygląda na to, że zdążyłem kupić wersję w której da się ESP wyłączyć :szeroki_usmiech
                                    Podobno w 100% nie da się wyłączyć ESP w Octavi, mimo wyłączenia zawsze będzie "czuwać", no chyba że bezpiecznik ;-)
                                    - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                    Komentarz


                                    • ja was nie rozumiem, :roll:

                                      peirwsze co zrobilem po odbiorze auta to wylaczylem mrugajace awaryjne przy gwaltownym hamowaniu.
                                      have no fear BMN is here :>

                                      www.seat-racing.pl

                                      Komentarz


                                      • Prawdę mówiąc z ESP nigdy nie miałem do czynienia - dziś mocnej ruszając na mokrej kostce zadziałał ASR - koła się ślizgały - poczułem tak jak ABS.

                                        Jak auto by się zachowało jakbym wyłączył ESP - czy miałoby to wpływ na ASR ?

                                        Komentarz


                                        • Re: ... a jeszcze jedna rzecz wczoraj zauwazylem

                                          Zamieszczone przez Jac_ek
                                          Zamieszczone przez Yarek
                                          Uff... wygląda na to, że zdążyłem kupić wersję w której da się ESP wyłączyć :szeroki_usmiech
                                          Podobno w 100% nie da się wyłączyć ESP w Octavi, mimo wyłączenia zawsze będzie "czuwać", no chyba że bezpiecznik ;-)
                                          Ze spisu zmian na 11/2009 wynika, że zmieniono to dopiero od tego terminu. Jak zrobi się trochę bardziej ślisko to sprawdzę sam.
                                          . pzdr Jarek
                                          aktualnie: Octavia 1.6 TDI i Laguna III 2.0 dci

                                          Komentarz


                                          • Re: ... a jeszcze jedna rzecz wczoraj zauwazylem

                                            Zamieszczone przez Yarek
                                            Ze spisu zmian na 11/2009 wynika, że zmieniono to dopiero od tego terminu. Jak zrobi się trochę bardziej ślisko to sprawdzę sam.
                                            Mi danielcio przy odbiorze (a mam przed najnowszymi zmianami), mówił że się w 100% nie da dezaktywować, ale też czekam na śnieg i testy
                                            - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                            Komentarz


                                            • Ja bez śniegu testowałem nawet dziś ESP , hatchbak zarzucał mi na kołach 15" prawie jak na śniegu (auto zastępcze 1.6mpi), moja combi na 16" lepiej się trzymała,
                                              Passat b8 2.0 TDI

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez loru
                                                .....o samoczynnym włączeniu się tylnej wycieraczki przy włączeniu wstecznego gdy przednie wycieraczki są włączone pewnie wiesz, .....
                                                a można to jakoś wyłączyć? Denerwuje mnie rozgarnianie błota po tylnej szybie.

                                                Andrzej

                                                Komentarz


                                                • Re: ... a jeszcze jedna rzecz wczoraj zauwazylem

                                                  Zamieszczone przez Jac_ek
                                                  Mi danielcio przy odbiorze (a mam przed najnowszymi zmianami), mówił że się w 100% nie da dezaktywować, ale też czekam na śnieg i testy
                                                  Ja to już przetestowałem w moim poprzednim aucie (O2 4x4). Nie dało się wyłączyć całkiem ESP. Znaczy wydawało się, że jest wyłączone (bączki itp można było robić) ale w skrajnych sytuacjach, czyli dość mocno po gazie i koła całkiem skręcone, to słychać było chrobotanie jak podczas pracy ABS czy ESP podczas lekiego poślizgu.
                                                  Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
                                                  ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
                                                  http://www.termowizja.bielsko.pl/

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez szekla1
                                                    loru napisał/a:
                                                    .....o samoczynnym włączeniu się tylnej wycieraczki przy włączeniu wstecznego gdy przednie wycieraczki są włączone pewnie wiesz, .....

                                                    a można to jakoś wyłączyć? Denerwuje mnie rozgarnianie błota po tylnej szybie.
                                                    Pewnie tak ale mnie to nie przeszkadza wiec nie szukałem.
                                                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X