Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

montaż tempomatu - problemy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam,
    mam Octavie 2 FL z 2012 roku i miesiąc po gwarancji popsuła mi sie tasma pod kierownicą.

    Szukając nowej taśmy kupiłem cały przełącznik zespolony z tempomatem ale bez komputera.

    Manetkę z obsługą komputera zostawiłem swoją a zamontowana została nowa manetka z obsługą tempomatu i taśma 5K0 953 569 B.

    Po uruchomieniu programem w module silnika tempomat działa

    Ale przestała działać obsługa komputera

    Kupiłem więc taśmę, o której wyczytałem na forum, że obsługuje komputer i tempomat 5K0 953 569 C.

    I komputer działa a tempomat już nie.

    Tak jak poprzednio był uaktywniony w module silnika.

    Co mam zrobić?

    W ASO zalecili mi wymianę na taśmę 5K0 953 569 AL.

    Nie można jakoś zakodować tych co już mam? Czyli 5K0 953 569 B lub 5K0 953 569 C
    Pozdrawiam
    Robert
    www.serwis998.pl

    Komentarz


    • Witam, zamontowałem tempomat w O2 2004r podczas skanowania silnika:
      P1650 -brak komunikacji data-bus-drivetrain od panelu kontrolnego deski rozdzielczej
      P1699 -brak komunikatu powertrain databus od elektroniki kolumny kierownicy
      kodowanie próbowałem zrobić na AUTOBOSS-ie ale nie wiem jak, kod 11463 mam gdzie wpisać? jestem z głogowa serwis zawołał aż 262zł za kodowanie (seat 120zł) czy dam radę tym autobossem czy musi być coś innego?
      http://qrz.com/db/SQ6POM

      Komentarz


      • a sterowniik masz odpowiedni?
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • Tak, 1ko953 549a

          A manetka jest z 1K0 953 .513F

          ktoś pomoże?
          http://qrz.com/db/SQ6POM

          Komentarz


          • Cześć, mam nadzieję, że ktoś tu zajrzy.

            mam takie pytanie: wczoraj podłączyłem kabelek, aby zobaczyć, czy mój moduł obsłuży tempomat. Wynik ze skanu poniżej:

            Adres 16: Koło kierownicy (J527) Plik etykiet: 5K0-953-569.clb
            Oznaczenie elementu SW: 1K5 953 507 N HW: 5K0 953 549
            Komponent: Lenks.Modul 008 0080
            Weryfikacja: -------- Numer seryjny: 90422LFC0004S
            Kodowanie: 4080040000
            Kod serwisu: WSC 73430 790 00095
            Zbiór danych ASAM: EV_SMLSNGKUDS A05001
            ROD: EV_SMLSNGKUDS_VW32.rod
            VCID: 3C760C6CB76BA6A1F5-8068

            Szczerze mówiąc nie mam pojęcia który z tych numerów to moduł odpowiedzialny za tempomat... Dajcie proszę znać czy uda mi się zamontować tempomat poprzez wymianę manetek, czy musze wymieniać dodatkowo moduł i taśmę.

            Z góry dziękuje.

            Komentarz


            • To jest taśma airbag odpowiedzialna za tempomat - 5K0 953 549 i według Ross- tech Wiki jest ona typu lowline czyli słabiutka. Może obsłużyć tempomat ale nie musi. Do tempomatu szukaj taśmy z końcówką C czyli np. 5K0 953 549 C.
              Ostatnio edytowany przez georgg; 28340.
              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
              ​​​
              Grzegorz

              Moja Ambitna Czarnula

              Komentarz


              • dzięki, czyli zestaw poniżej wedlug ross tech może być, prawda?

                Link

                jeszcze się dowiem, ale wg zdjęcia to jest końcóka E.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Kosa91 Zobacz wpis
                  dzięki, czyli zestaw poniżej wedlug ross tech może być, prawda?

                  Link

                  jeszcze się dowiem, ale wg zdjęcia to jest końcóka E.
                  Z Literką E się nie spotkałem. Sprawdzony jest 5K0 953 549 C bo taki miałem w swoim aucie i wiem, ze na pewno nie ma z nim żadnych problemów. Po za tym szukaj manetek z obsługą komputera pokładowego bo na tej taśmie też da się go zakodować.
                  SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                  ​​​
                  Grzegorz

                  Moja Ambitna Czarnula

                  Komentarz


                  • Ten zestaw z allegro to jest pod multi. Dlatego prawa manetka jest bez komputera.

                    Moduł E to highline.

                    Kosa91 - man manetki z tempo i komputerem do Twojego auta.

                    W razie pytań kontakt ze mną najlepiej przez telefon. Numer poniżej.
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                      Ten zestaw z allegro to jest pod multi. Dlatego prawa manetka jest bez komputera.

                      Moduł E to highline.
                      Piotrek to wiem. Tylko według Ross-tech ma on jakieś obostrzenia - "Manual Transmission only, does NOT support Ignition Key Lock."

                      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                      ​​​
                      Grzegorz

                      Moja Ambitna Czarnula

                      Komentarz


                      • Podepnę się pod temat tempomatu. Chcę dołożyć do mojej o2 fl z grudnia 2009r 1.8 tsi 160km tempomat tylko nie wiem jakiej manetki szukać, czy trzeba wymienić moduł pod kierownicą bo kodowanie to jasna sprawa . Może ktoś pomóc koledze z Podkarpacia?

                        Komentarz


                        • a jaki masz obecnie moduł?
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez DesperoPl Zobacz wpis
                            Podepnę się pod temat tempomatu. Chcę dołożyć do mojej o2 fl z grudnia 2009r 1.8 tsi 160km tempomat tylko nie wiem jakiej manetki szukać, czy trzeba wymienić moduł pod kierownicą bo kodowanie to jasna sprawa . Może ktoś pomóc koledze z Podkarpacia?
                            Manetka to taka (pierwsza lepsza którą znalazłem)
                            Link
                            A czy moduł pod kierownicą jest do wymiany to dowiesz się dopiero jak sprawdzisz jaki masz.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez pejo Zobacz wpis

                              Manetka to taka (pierwsza lepsza którą znalazłem)
                              Link
                              A czy moduł pod kierownicą jest do wymiany to dowiesz się dopiero jak sprawdzisz jaki masz.
                              a skąd Ty wiesz, że to taka manetka, może ma już moduły w wersji 5K0... ?
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis

                                a skąd Ty wiesz, że to taka manetka, może ma już moduły w wersji 5K0... ?
                                Nie w 2009. 5K0 były od 2010 czy 2011.

                                Komentarz


                                • dasz głowę? bo on zaraz to kupi...
                                  niech zrobi autoscan, i pokaże
                                  on już prawie niepasujące sterowniki drzwiowe kupował, bo ktoś coś powiedział
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
                                    dasz głowę? bo on zaraz to kupi...
                                    niech zrobi autoscan, i pokaże
                                    on już prawie niepasujące sterowniki drzwiowe kupował, bo ktoś coś powiedział
                                    Jeśli to 2009 rok to napewno ma moduł pod kierownicą a nie w zwijaku (5K0).
                                    Poza tym człowiek jest dorosły i chyba wie co czyni.
                                    Może zrobić autoscan albo w parę minut zdemontować osłonę kolumny kierownicy i zobaczyć jaki ma sterownik. Trzeba samemu też wykazać jakąś inicjatywę a nie czekać aż wszystko będzie podane na tacy.
                                    Są tutaj posty o montażu tempomatu w których jest wszystko opisane. Trzeba tylko poczytać.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez pejo Zobacz wpis
                                      Jeśli to 2009 rok to napewno ma moduł pod kierownicą a nie w zwijaku (5K0).
                                      Dokładnie. Nie ma innej opcji w tym roczniku. 5K0 od połowy roku 2010.
                                      Zamieszczone przez DesperoPl Zobacz wpis
                                      nie wiem jakiej manetki szukać, czy trzeba wymienić moduł pod kierownicą
                                      Manetka 1K0 953 513 G lub F
                                      Jeśli masz komputer pokładowy to modułu nie musisz wymieniać. Jak nie ma komputera pokładowego to moduł do wymiany + prawa manetka z obsługą komputera.​
                                      Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                      Komentarz


                                      • Komputer pokładowy chyba mam bo w prawej manetce mam przycisk do zmiany info na głównym ekranie pomiędzy zegarami. Pokazuje mi różne opcje spalanie, temperaturę, średnia prędkość i taka jaka jest w danej chwili oraz opcje ustawienia ograniczenia prędkości co wyświetla się po jej przekroczeniu migająca wartością ustawionego ograniczenia prędkości ( taki jakby radar)

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez DesperoPl Zobacz wpis
                                          Komputer pokładowy chyba mam
                                          Nie chyba tylko na pewno masz. Kupuj manetkę i zrób to w końcu.
                                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                          Komentarz


                                          • Manetka kupiona teraz czekam tylko na lepszą pogodę bo pod chmurką to nie robota a w garażu mala demolka jest i autem nie wjedzie.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez DesperoPl Zobacz wpis
                                              czekam tylko na lepszą pogodę bo pod chmurką to nie robota
                                              Co to za wymówki? Do roboty!!
                                              Przecież wszystko robisz wewnątrz auta. Ściągasz kierownicę, obudowę kolumny kierownicy, moduł trochę w dół (wystarczy ten zaczep z przodu odczepić, teraz taśma, czujnik skrętu jeśli jest, i już masz manetkę dostępną.
                                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                              Komentarz


                                              • Jak już robić to wszystko odrazu czyli manetke, lusterka itd.

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X