Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

montaż tempomatu - problemy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • oczywiście

    Komentarz


    • Panowie, założyłem dziś tempomat, zakodowałem- wsztko gra, żadnych błędów szafa nie zwraca- nie działa mi natomiast jego kontrolka- czy u Was też tak jest? czy może poskąpili u mnie na ilości diód w szafie?

      OII MY2006

      Komentarz


      • jo, od 2007 dopiero jest ta kontrolka
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • ok, czyli gra :twisted:

          dzięki :kufel

          Komentarz


          • Dzisiaj o godzinie 18 skonczyłem montaż tempomatu.
            Dołączam więc do waszego grona. :diabelski_usmiech

            Komentarz


            • Mam małe pytanko. Kupiłem manetkę 1K0 953 513 A, a mam Octavię z 2009 roku. Co trzeba zrobić, żeby to zadziałało? Czytałem o połączeniu kabelka 5 i 10. Czy mógłby ktoś to jakoś potwierdzić, albo zdementować?

              Łączenie kabelków to rozumiem, wziąć kawałek przewodu i zlutować mostek?

              Albo czy ktoś ma jakiś dokładny opis kabelków, który w tej manetce i manetce G za co odpowiada?

              Komentarz


              • maciek30_pl, jeśli masz w manetce osobne, żółte kabelki w pinie 5 i 10 to ten z pinu 5 utnij tuż przy blaszce i przylutuj do pinu 10.
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • Zamieszczone przez koleś
                  jeśli masz w manetce osobne, żółte kabelki w pinie 5 i 10 to ten z pinu 5 utnij tuż przy blaszce i przylutuj do pinu 10
                  ... dokładnie to zrobił ordynator krzynol, w swojej klinice jak odpalałem tempomat.

                  Komentarz


                  • Ok, dzięki wielkie Enriquez, mówił, żeby je zmostkować, ale to zrobię tak jak mówicie. Później wrzucę zdjęcia jak to zrobiłem, bo pewnie się to komuś przyda

                    Komentarz


                    • mps, witam czy kolega by mi pomógł z tym tempomatem , coś doradził ponieważ jestem tu nowy i nie mam zbytniego pojęcia o tym .
                      pozdrawiam

                      Komentarz


                      • Zrobiłem tak jak mówiliście, połączyłem 5 i 10. Po złożeniu wszystkiego świeci mi się ESP i kierownica na żółto. Nie działają długie, da się tylko mrugnąć. Ale kierunki działają. Tempomat ustawiony na Off i nie ruszany.

                        Jakieś pomysły? Czy jak teraz zmienię na tą manetkę co była to wróci mi to do normy?

                        Komentarz


                        • A kodowanie sterownika pod kierownicą zrobileś?

                          Kierownica świeci na żółto bo odłączyłeś prawdopodobnie aku... Spróbuj przekrecić ją na maxa w lewo, w prawo i kawałek się przejedź. No chyba, że będzie wymagana adaptacja
                          czujnika kąta skrętu (G85) to już bez komputera nie zrobisz...

                          Komentarz


                          • Pożar zażegnany, wielkie dzięki za pomoc dla koleś. Wystarczyło przejechać kawałek i zrobiła się autoadaptacja. Ale może i dobrze, jak by ktoś jeszcze to robił to będzie wiedział co się stało, jakoś o tym nie czytałem i całkiem mocno mnie to zestresowało :P

                            Teraz tak, tak wyglądała kupiona manetka:




                            Tak po łączeniu pinów, musiałem dorobić kawałek kabelka bo mi się na początku to urwało:



                            Teraz jeszcze trzeba uruchomić i zdam relacje czy działa.

                            Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich za pomoc

                            P.S.
                            Długie nie działały, bo... były wyłączone światała :diabelski_usmiech

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez demmsi
                              Kierownica świeci na żółto bo odłączyłeś prawdopodobnie aku...
                              Zaświeciła się bo odłączony był moduł pod kierownicą.
                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                              Komentarz


                              • No i tempomat działa Dzięki serdeczne jeszcze raz dla koleś za odpowiedź jak to połączyć i czemu nie działa i dla Enriquez za uruchomienie

                                Komentarz


                                • Dzięki, a tak patrząc na fotografie - co to za antyczne śrubki masz w warsztacie ? :szeroki_usmiech
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • Mój dziadek jest mechanikiem przez całe życie i trochę się cudów nazbierało. Teraz już dziadek z garażu nie korzysta, a jak czasem tam czegoś szukam to takie kwiatki znajduję, że masakra Ostatnio znalazłem brelok do kluczy, z jednej strony zdjęcie Łady 1500-s a z drugiej goła dziewczyna

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez maciek30_pl
                                      Ostatnio znalazłem brelok do kluczy, z jednej strony zdjęcie Łady 1500-s a z drugiej goła dziewczyna
                                      Brelok jak się patrzy. A wracając do tematu, to jak nie wróciłeś za 5 minut, to wiedziałem że jest OK.
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • Testowałem po drodze ile wlezie i jest naprawdę fajny bajer

                                        A dla potomnych w manetce 1K0 953 513 A jest opcja Cancel tylko nie podpisana. Normalnie lekkie przesunięcie w stronę OFF, rozłącza tempomat.

                                        Komentarz


                                        • odgrzeję trochę temat w związku z tym, że już niedługo będę dokładał m.in. tempomat
                                          mam odpowiednie manetki, sterownik i jest oczywiście człowiek, który będzie mi to montował :szeroki_usmiech
                                          Ale dostałem od niego pytanie odnośnie "kabla od sterownika co idzie do sterownika silnika bezpośrednio"
                                          i teraz moje pytanie:
                                          czy jestem w stanie sprawdzić w jakiś sposób czy on u mnie jest,
                                          inaczej niż organoleptycznie czyli bez zdejmowania obudowy kierownicy pod spodem by zobaczyć czy jest tam kabel we wtyczce
                                          :?:
                                          Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                                          => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                                          => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                                          => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                                          "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                                          Komentarz


                                          • Wally, raczej nie, ale dostanie się tam to 5 minut roboty więc nie wiem czy warto kombinować na inne sposoby. Jakby co to przewód jest czarny z białym paskiem ( pin 13 w 20 pinowej wtyczce pod kierą ).
                                            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                            Komentarz


                                            • Wally masz auto z 2008 roku. Możesz z góry zalożyć, że kabel jest :szeroki_usmiech

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez demmsi
                                                Wally masz auto z 2008 roku. Możesz z góry zalożyć, że kabel jest :szeroki_usmiech
                                                bikoz ?
                                                Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                                                => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                                                => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                                                => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                                                "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                                                Komentarz


                                                • Jak zauwazyłeś, czytając temat, to problem dotyczył tych aut z pierwszych lat produkcji.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez demmsi
                                                    Jak zauwazyłeś, czytając temat, to problem dotyczył tych aut z pierwszych lat produkcji.
                                                    niby tak ale, że tak od siebie sami dali :wink: eeeh.... aż trudno uwierzyć :szeroki_usmiech
                                                    Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                                                    => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                                                    => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                                                    => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                                                    "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X