Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TPMS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez chaberr
    To ja pytam prosto z mostu;p czy ktoś w Krakowie bądź okolicach umiałby ze mną przeprowadzić tą modyfikację? Sam jestem zielony;
    Zamieszczone przez uli07
    Ja tez bym sie podlaczyl do pytania. VCDS-a mam i mam to zakodowane. Przycisk takze mam - nawet wsadzony, ale podlaczenie reszte jakos sie odwleka...
    no to jest już nas trzech więc jeszcze jeden,który to ogarnia z okolic....
    Dawid
    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Adrian
      koleś, zrób fotki którędy kabelek będziesz przeciskał prosze.
      Dziś kabelek puściłem lewa stroną. Super miejsce obok pedału sprzęgła. Za wygłuszeniem są dwa otwory. Wystarczy przebić się przez gumę i można pchać kabelki. Mam foty ale wrzucę później.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • Panowie z prawej strony za zchowkiem jest przepust do podszybia dostęp idealny siedzi tam zaślepka, jest on trochę wyżej od tej wiązki którą nic się nie da przecisnąć
        Skoda Octavia II FL
        Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

        https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Maly745
          Panowie z prawej strony za zchowkiem jest przepust do podszybia dostęp idealny siedzi tam zaślepka, jest on trochę wyżej od tej wiązki którą nic się nie da przecisnąć
          No to przy kolejnej spróbuję.

          [ Dodano: Sob 02 Kwi, 16 23:18 ]
          Za tym rozciętym wygłuszeniem są dwa otwory, którymi można przecisnąć kabelki. Miałem inne zdjęcie, na którym je widać ale było kiepskiej jakości. Obok widać pedał sprzęgła:
          ]"]Error 404 - Zapodaj.net

          Z drugiej strony kabelek wychodzi za akumulatorem:
          ]"]Error 404 - Zapodaj.net

          Kabelek w peszlu został puszczony pod wygłuszeniem grodzi i kończy się przy pompie ABS:
          ]"]Error 404 - Zapodaj.net

          Z wtyczki trzeba zdjąć obudowę. Są cztery zaczepy. Dwa widać na zdjęciu:
          ]"]Error 404 - Zapodaj.net

          Piny są ponumerowane od strony kabelków. Zaznaczyłem numery 15, 16, 31:
          ]"]Error 404 - Zapodaj.net

          Aby dołożyć pin trzeba przesunąć różowe zabezpieczenie. Strzałka pokazuje w którą stronę:

          ]"]Error 404 - Zapodaj.net
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • koleś, tam są takie białe kropki,po przełączeniu tego różowego przycisku w kostce przy pompie (tak jak na zdjeciu) ABS to mam jakoś to białą kropke wydłubać czy jak ? i w końcu do którego pinu 35 ?
            Kiloscar

            Komentarz


            • kiloscar, wsadź od przeciwnej strony rozgięty spinacz i sama wyjdzie
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • TPMS załączyłem w aucie i ja :wink: ale to wersja jeszcze bez przycisku... W planach mam jego dorobienie.

                Komentarz


                • czyli jak dobrze rozumiem bebechy maja wyjść po za plastik ?Wtedy dostane sie żeby wpiąć pin ?
                  Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                  Dobrze a co z wtyczkami ? wiem że mam sie podpiąć pod ESP --TPMS(set) ale co mam ciąć kable czy jak ?

                  wtyczka ESP
                  Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                  Wtyczka TPMS
                  Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
                  Kiloscar

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez kiloscar
                    ale co mam ciąć kable czy jak ?
                    Widzę na zdjęciu, że z wtyczką TPMS masz luźne piny i przejściówkę (to czarne).

                    Piny z wtyczki ESP wyjmujesz i wkładasz do przejściówki a luźne piny wkładasz w miejsce wyjętych z ESP.

                    Ja też tak zrobiłem.


                    Zamieszczone przez kiloscar
                    czyli jak dobrze rozumiem bebechy maja wyjść po za plastik ?Wtedy dostane sie żeby wpiąć pin ?
                    Tak. Jak odblokujesz różowe to od strony pinów włóż drucik (spinacz jak radzi krzynol) i od strony kabelków wyjdzie Ci gumowa zaślepka (to białe). I już możesz włożyć pin.
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz


                    • koleś, a jak wyciągnąć piny z ESP ? i w który pin mam sie wpiąć przy wiązce abs ?
                      Kiloscar

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez kiloscar
                        jak wyciągnąć piny z ESP ?
                        Pokażę na przykładzie białej z kontrolki AIRBAG OFF. Akurat leżała mi w domu.

                        Włóż śrubokręt pod zaczep jak na zdjęciu i wypchnij to co w środku:
                        ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                        Teraz naciśnij śrubokrętem lub jakimś drucikiem w miejscu, które pokazałem na zdjęciu i pociągnij za kabelek. Drugi raz pin zablokuje się w miejscu wskazanym strzałką. Znów naciśnij śrubokrętem pin i pociągnij za kabelek.
                        ]"]Error 404 - Zapodaj.net
                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                        Komentarz


                        • ok dziękuje za foto ,jutro będę działał z podłączeniem pinów kabel juz mam puszczony do sterownika Abs tylko wpiąć, teraz tylko prawidłowe podłączenie pinów i kodowanie ,mam nadzieje ze z kodowaniem też mi pójdzie łatwo
                          Kiloscar

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez kiloscar
                            kabel juz mam puszczony do sterownika Abs
                            A którędy poszedłeś?

                            Zamieszczone przez kiloscar
                            jutro będę działał z podłączeniem pinów
                            Zamieszczone przez kiloscar
                            teraz tylko prawidłowe podłączenie pinów
                            Przycisk masz z Chin? Użyj miernika do sprawdzenia przycisku.

                            Jak opanujesz montaż to w KRK będziesz miał kilku klientów chętnych na TPMS.
                            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                            Komentarz


                            • koleś, jak będziesz miał chwile to daj znać, umuwimy się na montaż
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                              przedstawiam smerfetke

                              Komentarz


                              • koleś, poszedłem zaraz za schowkiem tak jak tutaj poprzedni kolega pisał później pod podszybiem i dalej do sterownika,jutro zrobię fotki.

                                Co do przycisku owszem z chin link do aukcji :
                                Page Not Found - Aliexpress.com

                                o dziwo przyszło w 2 tygodnie zwykła pocztą

                                Co do miernika jak mam to sprawdzić ? :roll:
                                Kiloscar

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez kiloscar
                                  Co do miernika jak mam to sprawdzić ?
                                  Stronę wcześniej jest napisane:
                                  A tak wyglada podłączenie wyłącznika od chińczyków

                                  ESP ------ > TPMS
                                  6. ------ > 2. Masa
                                  3. ------ > 3. Podświetlenie
                                  4. ------ > 6. 12v
                                  ------------4. ------> 35 PIN ABS

                                  Jak tak podłączysz to zanim włożysz pin do wtyczki ABS sprawdź czy po naciśnięciu guzika TPMS na pinie 4 pojawia się +12V
                                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez koleś
                                    Zamieszczone przez kiloscar
                                    Co do miernika jak mam to sprawdzić ?
                                    Stronę wcześniej jest napisane:
                                    A tak wyglada podłączenie wyłącznika od chińczyków

                                    ESP ------ > TPMS
                                    6. ------ > 2. Masa
                                    3. ------ > 3. Podświetlenie
                                    4. ------ > 6. 12v
                                    ------------4. ------> 35 PIN ABS

                                    Jak tak podłączysz to zanim włożysz pin do wtyczki ABS sprawdź czy po naciśnięciu guzika TPMS na pinie 4 pojawia się +12V
                                    Podłączenie pinów to wiem tylko z miernikiem miałem mało styczności myślałem że to jakoś bardziej skomplikowane bedzie ale wiem jak sprawdzić na mierniku 12 V :P Dam rade.Wisze ci dobrego browara za pomocną dłoń i dużo informacji

                                    Pin 5tpms do ABS pin 35
                                    Kiloscar

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez kiloscar
                                      Pin 5tpms do ABS pin 35
                                      Tak jest w oryginale po FL.
                                      Maly745 napisał, że w chińskim przycisku jest to pin 4.

                                      Schemat TPMS dla O2 2012r.
                                      ]"]Error 404 - Zapodaj.net
                                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                      Komentarz


                                      • Kurde coś popierdzieliłem może ktoś wrzucić jak ida kable od ESP bo teraz mi nie działa :\ a nie zrobiłem fotek zanim to rozebrałem

                                        Edit :

                                        Sytuacja opanowana ,wszystko podpięte jak trzeba TPMS na pokładzie.dziekuje kolegom za fachową pomoc.Nie było łatwo ale metodą prób i błędów działa :twisted:
                                        Kiloscar

                                        Komentarz


                                        • Panowie cos mi nie gra w tych schematach, poprawcie mnie.
                                          Pacjent OII przed FL, modelowy rocznik 2008.
                                          Przycisk TPMS z końcówką 'B'. Podłączenie będzie do przycisku ASR i sterownika pompy ABS.

                                          Pin 2 to masa w przycisku TPMS i mogę wziąć ją z pinu 6 przycisku ASR...
                                          Pin 3 to podświetlenie TPMS i mogę wziąć je z pinu 3 przycisku ASR...
                                          Pin 4 to +12V TPMS i mogę wziąć je z pinu 4 przycisku ASR (coś mi się tutaj nie podoba chyba?)
                                          Pin 6 TPMS podłączam do pinu 7 przy pompie ABS...

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez demmsi
                                            +12V TPMS i mogę wziąć je z pinu 4 przycisku ASR (coś mi się tutaj nie podoba chyba?)
                                            tak możesz wziąć te 12V stąd
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • Jak po wypięciu wtyczki pompy ABS (26 pin) dostać się do pinów? Nie wiem jak tą wtyczkę rozłożyć?

                                              Komentarz


                                              • masz fioletową blokadkę którą należy przesunąć 3mm? na open
                                                potem klasycznie dwie szpileczki od czoła pinu po jego bokach
                                                i ciągniesz z wyczuciem za kabelek
                                                jeśli chcesz obsadzić nowy pin to najpierw wypychasz białą zaślepkę gumową
                                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                poprzednie modele:
                                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                Komentarz


                                                • TMPS na pokładzie. Dzięki za poświęcony czas i wiedzę.

                                                  Komentarz


                                                  • TMPS mam i ja
                                                    Na początek chciałbym podziękować kolegom za informacje/zdjęcia bez których nie byłoby to możliwe aby zrobić to samodzielnie
                                                    Dla tych którzy są przed montażem, a chcą jak najlepiej przygotować sie do tematu przed godzina 0 poniżej kilka informacji i zdjęć.
                                                    W moim przypadku O2 FL - Pompa ESP MK60EC1, przycisk 1Z0927127A ze stosowną wtyczka - z przed 02 FL, ok 2m przewodu linki gr. 0.5, praska do zaciskania konektorów i konektory ze zdjęć z linku poniżej , izolacja parciana, trytki do mocowania przewodu.

                                                    Fotki

                                                    Zdjęcie 1,2. Lokalizacja pompy ESP/ABS pod maska – zaznaczyłem na czerwono uchwyt blokady wtyczki która trzeba pociągnąć w górę na kilka cm aby ja zdjąć z gniazda. U siebie mam instalacje LPG wiec troszkę więcej kabelków niż w standardzie trochę zaciemniają widok ponadto aparat mocno spłaszczył perspektywę trzeba raczka sięgnąć jakieś 25 cm w dół poniżej poziomu maski, przy izolacji termicznej jest poszukiwana wtyczka od pompy.

                                                    Zdjęcie 3,4. 35 pin który trzeba uzupełnić pinem ze zdjęcia 5 - oczywiście ze stosownym kabelkiem jak wykorzystałem przewód o grubości 0.5 oplatając go parcianą taśma dla bezpieczeństwa oraz pinem po stronie przycisku patrz ostatnie 11 zdjęcie. Biała zaślepkę po wyciągnięciu małym drucikiem od strony pinów, przebiłem gwoździem i wykorzystałem ponownie z przewodem i wtyczka ze zdjęcia 5 - dla porównania pin który jest w kostce ISO radia. Widać na zdjęciu, że ten do wtyczki ESP jest o mniej więcej o połowę mniejszy.

                                                    Zdjęcia 6,7,8 przepust dla kabelka - za akumulatorem <-> otwór obok pedału sprzęgła - tak jak ktoś wcześniej pisał wystarczy przebić sztywnym drutem. (Dzięki Koles za twoje zdjęcia pozwoliły mi zlokalizować przepust co w cale nie jest takie proste dla tych co nie robili tego wcześniej i spodziewają się czegoś dobrze widocznego

                                                    Zdjęcie 9,10,11. Wtyczka przycisku w moim przypadku wersja 1Z0927127A - polaczenie do pompy ESP/ABS na pinie 4 - jak widać za zdjęciu pinu 5 brak.
                                                    na pinie 2 TMPS <- masa pobrana z pinu nr 6 przycisku ESP
                                                    na pinie 3 TMPS <- podświetlanie pobrane z pinu nr 3 przycisku ESP poprawione
                                                    na pinie 6 TMPS <- 12 V pobrane z pinu nr 4 przycisku ESP poprawione
                                                    pin 4 w moim przypadku łączymy do pompy ABS/ESP pin 35 - wcześniej warto sprawdzić czy 12V pojawia sie po wciśnięciu przycisku aby nie trzeba było sie potem zastanawiać dlaczego nie działa reset.
                                                    Na koniec jeszcze mój patent który wykorzystałem aby nie ciąć czy lutować przewodów z przycisku ESP. Zdecydowałem sie na zrobienie przejściówki z wykorzystaniem 6 szt. krótkich kabelków (długości która ma wystarczyć do połączeniu pinów do wtyczek EPS i TMPS) z pinami jak na 7 zdjęciu łącząc je w 3 pary i zarabiając na końcu męskimi pinami. W ten sposób obeszło sie bez lutowania, czy instalacji złączek na przewodach. Kabelki do przejściówki wykorzystałem ze starej wtyczki które posiadała stosowne piny i 8-15 cm kawałek przewodu.

                                                    Fotki

                                                    Mam nadzieje, że moje dodatkowe informacje przydadzą się osobom, które jeszcze są przed instalacją.
                                                    Z pozdrowieniami czupakmabra.
                                                    Ps. Adrian dzięki za czujność

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X