Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TPMS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • TPMS

    Zamieszczone przez krzysiek80
    witam mam problem z mojej czeszki kapie mi olej tylko nie wiem gdzie i jak to naprawic
    najpierw trzeba wiedzieć z kótrego miejsca....a dopiero później - jak :evil:
    Kupujac Polskie produkty w polskich sklepach likwidujesz polskie bezrobocie .... Nie mow ze made in Poland to beee bo to tez twoja robota ..

  • #2
    TPMS

    Witam,

    ostatnio dlubiac w necie natknalem sie na TAKI artykul.

    No to odpalam VAGa. Sprawdzam wersje pompy ABS -> MK70 -> no to do dzieła.

    Zdejmujemy wtyczke od pompy (pompa ukryta z lewej strony przegrody silnika na scianie grodziowej).




    sprawdzam -> pin 7 jest wolny (jezeli numeracja pinow nie jest widoczna na tej wtyczce (rysunek ponizej)



    to sprawdzamy za pomoca lusterka bo w gniezdzie jest na 100% numeracja pinow.

    CIagne kabel ze srodka auta do pin nr 7 (w moim przypadku) do wtyczki, tam zakanczam to metalowym pinem, wkladam we wtyczke, zabezpieczam przed wilgocia. Voila... w srodku do zakupionego wczesniej przycisku podlaczam kabelki zgodnie z rozpiska na stronie podanej wyzej -> odpowiedni fragment wklejony ponizej :

    E226 = TPMS Button
    J104 = Brake Electronics Control Module (ABS)
    J519 = Central Electronics Control Module

    E226 Pin 1 = gr/bl (grey/blue) > T12c/12 (J519)
    E226 Pin 3 = br (brown) > Ground
    E226 Pin 4 = sw/gr (black/grey) > Terminal 15 (Fuse 6)
    E226 Pin 6 = gr/gn (grey/green) > (J104)

    The easiest way to grap the necessary signals without much work is to grab them from the ASR/ESP Button (E256)! This saves you alot of hassle and gives the same result.

    E226 Pin 1 = gr/bl (grey/blue) = E256 Pin 1
    E226 Pin 3 = br (brown) = E256 Pin 3

    The ASR/ESP button takes terminal 15 from fuse 4 instead of fuse 6 but it's save to take that one from the ASR/ESP button too.

    E226 Pin 4 = sw/gr (black/grey) = E256 Pin 4

    So the only pin that needs real wiring is the one that goes to the ABS control module! Depending on which ABS and which transmission you have, decide where pin 6 needs to go for you:

    MK70 = J104/Pin 7
    MK60 (with Manual Transmission or 02E/DSG) = J104/Pin 27
    MK60 (with Auto. Transmission 09G) = J104/Pin 41

    After connecting the button, check if it's working or not, you should use VAG-COM and ABS Meas. Block 018 Field 1.

    Przyciskiem sie resetuje ustawienia opon (cisnienia).
    Dzisiaj sprawdzilem i dziala... mialem inne cisnienie o okolo 0.5 na kolach z przodu i z tylu i wyskoczyl monit, wiec stwierdzam, ze dziala

    Oczywiscie sluze pomoca jakby ktos chcial zrobic to samo.

    P.S. jak ktos chce odwalic lewizne to styknie wlaczyc w VAGu odpowiednie funkcje i aby zresetowac ten uklad to trzeba pin 7 ABSu przywrzec na kilka sekund do +12V wtedy szafa pinknie i sie zresetuje.


    A o ile pamietam to przycisk ma symbol:
    1Z0 927 127 A 3X1 (zostal on zastapiony pozniej innym symbolem -> rozni sie 1 znaczkiem)
    i do tego gniazdko:
    4D0 971 636 B
    Audi A7 3.0 TDI 313KM/653NM mocy dostarcza http://www.dynosoft.pl/ ;-)

    Komentarz


    • #3
      palioza, sorry za OT, ale w końcu też dotyczy VAGa - czy po zmianie hamulców zmieniałeś sobie ustawienia ABSu VAGiem? Niby widziałem opisy, jak to zrobić, ale to dotyczyło OI i nie wiem, czy w OII jest tak samo.

      Komentarz


      • #4
        Czyli co, w ten sposob mozna dorobic uklad TPMS w aucie ??

        Jak naciskasz na swoj guzik, zaswieca sie lampka na szafie ??


        Dodatkowo w tym artykule widze, ze jest opis jak wlaczyc na stale ostrzeganie o przekroczeniu predkosci :twisted: Podobno w USA jest to wlaczane w fabryce w mysl ich przepisow.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez fernando
          palioza, sorry za OT, ale w końcu też dotyczy VAGa - czy po zmianie hamulców zmieniałeś sobie ustawienia ABSu VAGiem? Niby widziałem opisy, jak to zrobić, ale to dotyczyło OI i nie wiem, czy w OII jest tak samo.
          Nie robilem (nie wiedzialem do dzisiaj o tym ) ale dodam, ze mialem wczesniej 288 tarcze a zgodnie z opisem na podanej stronie (gdzies tu na forum) to ustawienia dla 288 i 312 sa te same. Zobacze dzisiaj jak sie logne.

          [ Dodano: Sro 09 Wrz, 09 12:01 ]
          Zamieszczone przez Maicroft
          Czyli co, w ten sposob mozna dorobic uklad TPMS w aucie ??

          Jak naciskasz na swoj guzik, zaswieca sie lampka na szafie ??


          Dodatkowo w tym artykule widze, ze jest opis jak wlaczyc na stale ostrzeganie o przekroczeniu predkosci :twisted: Podobno w USA jest to wlaczane w fabryce w mysl ich przepisow.
          Tak, naciskam guzik, zapala sie lampka na szafie.
          pozatym poprawnosc ukladu dzisaj sprawdzilem na 100% bo po uszkodzeniu opon na dziurze, zmienialem dzisiaj na nowe i po okolo 4-5 km wyskoczyl mi monit, ze mam cos nie teges.

          Podsumowywujac lampka na szafie jest podlaczona. Brakuje TYLKO przycisku jak i kabelka do pompy ABS (pomijajac pozostale 3 kabelki, ktore mozna wziac z przycisku ASR, ale to jest opisane na stronie co podalem).
          Audi A7 3.0 TDI 313KM/653NM mocy dostarcza http://www.dynosoft.pl/ ;-)

          Komentarz


          • #6
            palioza, a nie da się zamiast z przycisku wyzerować ustawień z VAGa? Idąc na maksymalny minimalizm to trzeba ciągnąć ten kabelek do pompy ABS czy nie? Czyli czy da się odpalić tą funkcję nie ciągnąc ani jednego kabelka?
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz


            • #7
              Oryginalnie jest tak, że naciśnięcie i przytrzymanie przycisku powoduje zapamiętanie nowych wartości np. po zmianie opon. Po chwili rozlega się gong i nowe wartości zostają zapamiętane. Nie wiem, jak się kasuje, bo nigdy mi jeszcze taki alert nie wyskoczył.

              Komentarz


              • #8
                zasadniczo działa to tylko w niektórych modelach pompy ABS
                jesli w VAGu wyjdzie Wam inny model pompy to nie ma sensu sie w to bawić
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez shado
                  palioza, a nie da się zamiast z przycisku wyzerować ustawień z VAGa? Idąc na maksymalny minimalizm to trzeba ciągnąć ten kabelek do pompy ABS czy nie? Czyli czy da się odpalić tą funkcję nie ciągnąc ani jednego kabelka?
                  co do tego, to nie wiem, nie szukalem w VAGu tej opcji, gdyz pociagniecie kabelka to 30 min i zrobione jak trzeba, a jakos nie widzi mi sie, ze jak wyskoczy na szafie kontrolka ogumienia, to wyciagam laptopa, podpinam kabel itp.

                  W kazdym razie odpowiadajac na Twoje pytanie idac na maxa to nie trzeba nic ciagnac, wystarczy wlaczyc w VAGu, ale jak z waga zresetowac to nie wiem... na 99% sie da, ale nie szukalem tego.


                  Po chwili zastanowienia i przegladnieciu strony, co dalem linka jest tam napisane:

                  First off, the new button only resets the TPMS learned values, after that it needs some some driving distance to relearn these values! The learned values are adpapted in several steps (speed ranges), each step (range) is devided into 2 thresholds in 2 stages (powered and rolling), you can check this using VAG-COM and read meas. block 031 in your ABS control module.

                  Quote, originally posted by VAG-COM Labelfile »
                  031,0,Tire Pressure Monitoring (TPMS) IV
                  ; 0 = Nothing Learned
                  ; 1 = Only 1st Threshold powered
                  ; 2 = Only 2nd Threshold powered
                  ; 3 = Only 1st Threshold rolling
                  ; 4 = Only 2nd Threshold rolling
                  ; 5 = 1st Threshold powered and rolling
                  ; 6 = 1st Threshold powered and 2nd Threshold rolling
                  ; 7 = 2nd Threshold powered and 1st Threshold rolling
                  ; 8 = 2nd Threshold powered and rolling (Optimal)
                  031,1,Speed Ranges I
                  ; 5?xxx = Speed Range 1 ( 15 - 70 km/h)
                  ; 5x?xx = Speed Range 2 ( 70 - 100 km/h)
                  ; 5xx?x = Speed Range 3 (100 - 130 km/h)
                  ; 5xxx? = Speed Range 4 (130 - 160 km/h)
                  031,2,Speed Ranges II
                  ; 5?xxx = Speed Range 5 (160 - 190 km/h)
                  ; 5x?xx = Speed Range 6 (190 - 220 km/h)
                  ; 5xx?x = Speed Range 7 (220 - 250 km/h)
                  031,3,Curve/Wheel,Recognition
                  ; 5?x00 = Curve Recognition (0 = No Curve / 1 = Left or Right Curve learned / 2 = Complete Curve learned)
                  ; 5x?00 = Wheel Recognition (0 = inactive / 1 = activ)

                  Optimal would be:

                  031 Field 1 = 58888
                  031 Field 2 = 58880
                  031 Field 3 = 52100


                  moze sie da ustawic w bloku 31 wartosc 50000 co bedzie oznaczac, ze sie wlasnie sterownik uczy


                  Zamieszczone przez Kapuhy
                  Oryginalnie jest tak, że naciśnięcie i przytrzymanie przycisku powoduje zapamiętanie nowych wartości np. po zmianie opon. Po chwili rozlega się gong i nowe wartości zostają zapamiętane. Nie wiem, jak się kasuje, bo nigdy mi jeszcze taki alert nie wyskoczył.
                  Tak aby w 100% byc dokladnym, to przycisniecie (i przytrzymanie) zeruja ustawienia, nastepnie po zerowaniu ustawien nastepuje tryb uczenia sie, jak sie nauczy to jest ok. Generalnie mozna nauczyc go, ze w ktoryms kole mamy zawsze za malo powietrza (ew mniejsza srednia) i on to uzna ze jest ok.
                  Audi A7 3.0 TDI 313KM/653NM mocy dostarcza http://www.dynosoft.pl/ ;-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez palioza

                    co do tego, to nie wiem, nie szukalem w VAGu tej opcji, gdyz pociagniecie kabelka to 30 min i zrobione jak trzeba, a jakos nie widzi mi sie, ze jak wyskoczy na szafie kontrolka ogumienia, to wyciagam laptopa, podpinam kabel itp.
                    W zupełności się zgadzam tylko, że ja jeszcze auto na gwarancji mam Jak tylko odzyskam kabelek to się do tego biorę
                    Dzięki :!:
                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                    Komentarz


                    • #11
                      palioza, coś mi się widzi że bedzie grzebał przy moim aucie na spocie
                      RENT COMPLEX

                      DACAR.team

                      Komentarz


                      • #12
                        Bardzo fajna informacja, bo jak zamawiałem Scouta to zaklinali się, że nie ma technicznych możliwości aby kontrole ciśnienia założyć. Może ktoś sprawdzi czy w Octavii po FL działa ten sposób?
                        Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
                        ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
                        http://www.termowizja.bielsko.pl/

                        Komentarz


                        • #13
                          Ciekaw jestem relacji osób, które sobie zainstalowały takie udogodnienie, po jakimś roku. Słyszałem, jak ludzie narzekają, że przy zmianach temperatury (np. w zimę), tego typu kontrolki ciągle wariują. Podkreślam, że są to informacje zasłyszane i sam nie mam żadnych z tym doświadczeń...

                          Komentarz


                          • #14
                            Nic nie wariuje. To nie jest Laguna :twisted: Tu liczymy obwod kola, po obrotach wg czujnika ABS


                            Tu nie ma pomiaru cisnienia w kolach, jak ma to miejsce w Lagunie, gdzie kazde kolo ma swoje miejsce(tzn czujnik cisnienia w kole) i tam faktycznie przy zmianach temp zmienia sie tez cisnienie w kolach i automatycznie szoferowi tez zmiania sie cisnienie jak zaczyna mi piszczec i mrugac wszystko co sie da na szafie :twisted:
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              No więc zakodowałem TPMS i wtedy domyślne wartości na poszczególnych pozycjach wyskoczyły 5000 5000 5000, czyli tak jak po wciśnięciu przycisku uczenia.
                              Od tego czasu przejechałem jakieś 150km i w chwili obecnej wartości te wynoszą 58871 5000 5000. Nie rozumiem dlaczego ostatnia wartość dalej wynosi 5000 skoro już jakiś wartości się nauczyło. Wygląda na to, że w dalszym ciągu ta kontrola jest u mnie nie aktywna jeszcze. Po ilu km wskoczyło wam na ostatniej pozycji 5210?
                              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                              Komentarz


                              • #16
                                witam ja mam takie cos po wymianie koła na zapas zapaliła się kontrolka w szafie i nie chce zgasnąc po ponownym zamienieniu. czy ktoś wie o co tu chodzi?

                                Komentarz


                                • #17
                                  mirosław, a jak wciśniesz przycisk uczenia do nie znika?
                                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    możesz powiedziec coś wiecej o tym przycisku?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      mirosław, jeśli masz jako na wyposażeniu TPMS to masz też przycisk uczenia nowych wartości ciśnienia w oponach. Skoro świeci się kontrolka, ale ciśnienie w kołach masz OK to wciśnij i przytrzymaj ten przycisk od TPMS, a wtedy auto skasuje kontrolkę i zacznie proces uczenia się nowych wartości.
                                      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        tpms dział na zasadzie fal radiowych a tego w skodzie nie ma -dziala na zasadzie kontroli prędkosci kół poprzez sterownik abs .ale chodzi mi gdzie konkretnie jest ten przycisk

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Koło przycisku ESP, jeśli takowe masz, poniżej klimy.
                                          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Trzeba nacisnac srodkowy pod panelem klimy i przytrzymac ten klawisz, powinno zgasnac.

                                            Pierwszy masz ASR/ESP potem czujniki parkowania, a trzecie jest TMPS
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              No więc ja się dzisiaj podpiąłem ponownie do samochodu i mam w tej chwili wartości:
                                              031 Field 1 = 58887
                                              031 Field 2 = 50000
                                              031 Field 3 = 50100
                                              Wynika z tego, że bez przycisku też się da aktywować tą funkcję i będzie działało
                                              Dzięki palioza.
                                              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez shado
                                                Wynika z tego, że bez przycisku też się da aktywować tą funkcję i będzie działało
                                                czyli jak najprościej to włączyć ???

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Wystarczy zakodować i tyle. Działanie jest takie samo jak wciśnięcie przycisku.
                                                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X