Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TPMS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    U mnie po odkodowaniu i zakodowaniu, a następnie wyzerowaniu w Basic Settings kontrolka zapala się na chwilkę po przekręceniu kluczyka, a wartości w 031 wskazują, że zaczął się uczyć. Może spróbuj odkodować i zakodować, a potem jeszcze raz Basic Settings.
    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

    Komentarz


    • #52
      Okazało się, że sterownik nie załapał kodowania i było wyłączone.

      Tyle, że po włączeniu w VAGu, lampka mi cały czas mruga. Kombinowałem w różne strony i mruga. Po odkodowaniu i ponownym zakodowaniu również mruga.

      Ten sam problem mieli w cytowanym tekście, ale chyba bez rozwiązania innego jak przycisk.
      Kod:
      An FYI just so if you read this thread you know what it does.
      
      Well simply accessing basic settings block 42 instantly resets TPMS values in measuring block 31 to the original value, however.
      
      Remember I had enabled the TPMS, it had learned its values and the dash light was off only on at start up. After accessing block 42 the values were reset but the flat tire light is always blinking. So yes basic settings block 42 does reset the values but it however causes the light to blink I would assume until the reset switch is pushed (that I don’t have installed) or some other procedure is performed.
      
      In fact as soon as you enter basic setting block 42 the flat tire light starts to blink and like I said it keep blinking even after exit.
      
      If you recode the ABS for no TPMS the light goes out as expected and recoding it back brings back the flat tire light.
      
      Still looking for the answerso if anyone has any ideas for clearing the light with VAG-Com I am willing to try.
      
      Sure I could install the switch but will have to wait until they do the warranty work next week and if VW wanted to they could void the warranty at least on the ABS system if I do the mod and install the switch. So I would be real nice to have a way from VAG-Com to do the reset at least until the warranty is up.
      
      Thanks
      Ciekaw jestem jak Twój shado łyknął reset z VAGa, może mamy inny sterownik...
      Jestem wdzięczny - wdzięczność i podziękowania w sieci - za co być wdzięcznym

      Komentarz


      • #53
        Ja mam taki sterownik i wygląda to tak jak poniżej. Sprawdź jeszcze co masz w 032. Ja jak zapaliła mi się kontrolka to miałem tam w licznikach wartości, a po skasowaniu wskoczyły same zera.
        Spróbuj jeszcze skasować Basic Setting jak masz TPMS odkodowany.
        Spróbuj też zmienić w adaptacjach koła z 16" na 15"
        Załączone pliki
        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

        Komentarz


        • #54
          Próbowałem zmieniać z 15 na 16 i próbowałem z basic settings przy wyłączonym TPMS w kodowaniu. Cały czas po włączeniu miga lampka.

          Ale chyba wiem o co chodzi. U Ciebie widzę sterownik MK60 a ja mam MK70. Zaczynam podejrzewać, że z MK60 da się wszystko zrobić VAGiem, a z MK70 niekoniecznie, albo przynajmniej nie w ten sam sposób.

          Zerknę jeszcze w 032, jak nic ciekawego nie będzie to pozostanie mi czekać na przycisk i gniazdo zamówione w Skodzie (3 tygodnie temu)...

          [ Dodano: Sob 17 Paź, 09 18:22 ]
          OK, sprawdziłem w 032 i mam zera, czyli niby zlicza. Tyle, że lampka miga. Możliwe, że to działa, tylko ta lampka jest wkurzająca.

          Wrzucam kilka fotek jak to wygląda u mnie:






          Na razie wyłączyłem. Poczekam na przycisk.

          [ Dodano: Sob 14 Lis, 09 15:00 ]
          Koledzy, odebrałem przycisk, podłączyłem go w kabinie. 3 przewody z ASR. Zatrzymałem się nad podłączeniem ostatniego przewodu do wtyczki ABS.
          Zlokalizowałem ją, odłączyłem, znalazłem pin 7. I teraz nie wiem jak dalej. Jak wpiąć się w to miejsce? Czy wtyczka jest rozbieralna? Jakiś pomysł na zakończenie we wtyczce by kontaktowała dobrze z pinem?
          Wszelkie porady miło widziane.
          Jestem wdzięczny - wdzięczność i podziękowania w sieci - za co być wdzięcznym

          Komentarz


          • #55
            Panowie Ja mam pytanie. W manualu pierwszym zalozeniem jest ze mamy sterownik MK70. W angielskim forum pisze ze moga dzialac rozne (ale to chyba dotyczylo tylko audi) ja znow z VAS-a wyczytalem cos takiego:

            ABS/EDS/ASR/ESP Mark 60
            1K0907379AC
            ESP FRONT MK60
            Kodowanie 21121


            Widze ze kolega @shado ma podobny sterownik, Czy moglby mi ktos potwierdzic ze bedzieto u mnie dzialc, zanim niepotrzebnie kupie VCDS ?

            z gory dzieki!
            Zostały mi czesci, po szkodniku:
            VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
            Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

            Komentarz


            • #56
              Głowy nie dam, ale powiedziałbym, że na 90% tak. No risk no fun. VCDS ci nie zginie.
              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

              Komentarz


              • #57
                No dobra przekonaliscie mnie:-) Teraz tylko VCDS poszukam w rozsadnej cenie. Jak bedzie wszystko dzialac to sie odezwe.
                Zostały mi czesci, po szkodniku:
                VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                Komentarz


                • #58
                  Czy w 4 lapie ten czujnik nie bedzie szalal jak sie zaloczy tyl :?:
                  Marek



                  Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                  Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                  Komentarz


                  • #59
                    Raczej nie, bo działa z dość duuuuuuuużym opóźnieniem. Bo wymianie opon na zimowe kontrolka wyskoczyła mi dopiero po 15km
                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                    Komentarz


                    • #60
                      Troszke się denerwowałem czy nie "zepsuje auta" ale udało się uruchomić TPM.

                      U mnie jest nowy sterownik ABS korzystający z długiego kodowania:

                      Address 03: ABS Brakes (-----) Labels: 1K0-907-379-60EC1F.clb
                      Part No SW: 1K0 907 379 AP HW: 1K0 907 379 AP
                      Component: ESP MK60EC1 H45 0107
                      Revision: 00H45001
                      Coding: 113B401C0A260003880F02E8501E00422900
                      Shop #: WSC 73430 790 00999

                      Przy pomocy pomocnika dł. kodowania w bajcie 16 zaznaczamy bit 2 i mamy TPM :lol: . W Scoucie nie można nawet zamówić fabrycznie TPM. Ale włączyć sobie w domu już można :wink: . Po aktywacji, w blokach mierzonych pojawiają się do tej pory niedostępne inforamcje na kanałach od 230 w zwyż. Nie ma natomiast procedury kasowania przez VCDS (żeby użyć zamiast przycisku). Nie mogłem znaleźć także tych informcji i "nauce" sterownika na poszczególnych prędkościach. Dlatego póki nie podłącze przycisku (podobno w nowym sterowniku pod pin 35 w złączu) to wyłączyłem TPM. Ponadto podczas uruchamiania wraz ze wszystkimi kontrolkami zapala się też ta oponka i potem gaśnie.

                      I jeszcze P.S.: czy ktoś wie jak uzuskać pin/login code do sterownika 17 -instrumenty? Bez tego nie da się korygować wyświetlania spalania i nie moge uruchomić opcji ruchu wskazówek obroto i prędkościomierze (jak w Superbie II) podczas uruchamiania - tzw funkcja STAGING.
                      Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
                      ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
                      http://www.termowizja.bielsko.pl/

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez Maciek_H
                        opcji ruchu wskazówek obroto i prędkościomierze (jak w Superbie II) podczas uruchamiania - tzw funkcja STAGING.
                        Fajna opcja, daj znac jak Ci sie uda.
                        Marek



                        Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                        Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez marbab
                          Zamieszczone przez Maciek_H
                          opcji ruchu wskazówek obroto i prędkościomierze (jak w Superbie II) podczas uruchamiania - tzw funkcja STAGING.
                          Fajna opcja, daj znac jak Ci sie uda.
                          Tylko że to znów dotyczy aut typu Golf VI, Superb II, Octavia FL ze sterownikiem instrumentów typu 1Z0 920 843 D (taki dokładnie jest u mnie) i pokrewne. Nie pamiętam jaki jest sterownik w Octavii przed FL.
                          Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
                          ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
                          http://www.termowizja.bielsko.pl/

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez Maciek_H
                            I jeszcze P.S.: czy ktoś wie jak uzuskać pin/login code do sterownika 17 -instrumenty? Bez tego nie da się korygować wyświetlania spalania i nie moge uruchomić opcji ruchu wskazówek obroto i prędkościomierze (jak w Superbie II) podczas uruchamiania - tzw funkcja STAGING.

                            Spróbuj 13861.
                            VW Golf (1K) Instrument Cluster - Ross-Tech Wiki

                            Ale mimo wszystko nie wiszę opcji uruchomienia Staging.

                            Co do TPMS zrobiłem tak jak napisałeś, bajt 16 zaznaczyłem bit 2 i kontrolka nie świeci. Właściwie po czym poznać, że to działa? Dodam, że błędów nie mam.
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #64
                              Zamieszczone przez Enriquez
                              Zamieszczone przez Maciek_H
                              I jeszcze P.S.: czy ktoś wie jak uzuskać pin/login code do sterownika 17 -instrumenty? Bez tego nie da się korygować wyświetlania spalania i nie moge uruchomić opcji ruchu wskazówek obroto i prędkościomierze (jak w Superbie II) podczas uruchamiania - tzw funkcja STAGING.

                              Spróbuj 13861.
                              VW Golf (1K) Instrument Cluster - Ross-Tech Wiki

                              Ale mimo wszystko nie wiszę opcji uruchomienia Staging.

                              Co do TPMS zrobiłem tak jak napisałeś, bajt 16 zaznaczyłem bit 2 i kontrolka nie świeci. Właściwie po czym poznać, że to działa? Dodam, że błędów nie mam.

                              No właśnie muszę moją wcześniejszą wypowiedź zweryfikować. Po prostu podczas kodowania instrumentów trzeba mieć zamknięte wszystkie drzwi :wink: . Działa wtedy i adaptacja i kodowania. Ten login co podałeś jest do starego sterownika sprzed liftu.

                              Co to TPM. W najnowszych etykietach VCDS jest już ten bit opisany. Można to poznać po zapaljącej się na chwilę kontrolce opony podczas uruchamiania i w blokach mierzonych w sterowniku hamulców ( coś koło kanału 180 albo dalej) pojawiają się jakieś dane do odczytu, m.in. czy wciśnięty jest przycisk itp.
                              Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
                              ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
                              http://www.termowizja.bielsko.pl/

                              Komentarz


                              • #65
                                Niestety przed FL opcji STAGING nie ma ... ech ... :-)
                                Pozdrawiam,
                                Michał

                                Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez kropeck
                                  Niestety przed FL opcji STAGING nie ma ... ech ... :-)
                                  No niestety, tylko liczniki 1Z0 920 843 D i pokrewne czyli Octa FL, Yeti, Superb itp. Mnie się ten bajer już znudził.
                                  Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
                                  ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
                                  http://www.termowizja.bielsko.pl/

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez Maciek_H
                                    Można to poznać po zapaljącej się na chwilę kontrolce opony podczas uruchamiania i w blokach mierzonych w sterowniku hamulców ( coś koło kanału 180 albo dalej) pojawiają się jakieś dane do odczytu, m.in. czy wciśnięty jest przycisk itp.
                                    No to ok, mam włączone
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Ja też mam problem z tą kontrolką. Byłem w aso i nie stwierdzili żadnych błędów. Niby wszystko ok a kontrolka świeci i denerwuje. W sumie to mi ta kontrola ciśnienia do niczego nie jest potrzebna dlatego może ktoś wie czy jest możliwość wyłączenia całkowicie tej kontroli ciśnienia, lub sprawienia żeby kontrolka się nie świeciła łącznie z jej przepaleniem, wyciągnięciem itp, po prostu ma zgasnąć.

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        marcin10, możesz przekodować ABS
                                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                          marcin10, możesz przekodować ABS

                                          Niestety nic mi to nie mówi ponieważ nie mam VAGA, a nawet jakbym miał to i tak nic bym nie zrobił bo w komputery jestem cienki a w aso trzeba pokazać palcem co mają zrobić więc koło się zamyka.

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez marcin10
                                            nie mam VAGA
                                            wybierz się na swój lokalny spot a na pewno ktoś ci pomoże

                                            jak to zrobić masz napisane na początku tego wątku
                                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              czy ktoś rozkminił że TPMS nie chce działać z nowym sterownikiem ABS (MK70)

                                              bo ja mam ten sam problem z tą mrugającą kontrolką na szafie :evil:

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                to jeśli dobrze zrozumiałem w OIIFL ciągne kabelek do sterownika pod pin 35 w złączu wpinam go tam a drugi koniec do przycisku w desce rozdzielczej, ponadto do tego przycisku(czyli on ma cztery piny) podpinam trzy przewody idące od przycisku ESP a następnie aktywuję tę funkcje np. w ASO? Oczywiście ja chcę mieć możliwość zerowania ustawień poprzez przycisk tak jak bym miał tę opcje fabrycznie zrobioną.

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  No dobra to cos dodam. Mam ten TPMS od nowosci. Do tej pory jak cos dzialo sie z kolami, zapalala sie lampka, naciskalo sie guzik, system sie resetowal i potwierdzal gongiem.

                                                  Wczoraj w trasie lampka zapalila sie znow. Proba skasowania nic - oczywiscie cisnienie w kolach prawidlowe.

                                                  Okazuje sie ze udalo mi sie zawiesic sterownik :lol:

                                                  Wyskakuje taki blad:

                                                  02214 - Tire Pressure Warning
                                                  000 - -


                                                  Wiki podpowiada, jak to teraz naprawic - zobaczymy czy tak bedzie sie dalo to zalatwic:

                                                  02214 - Ross-Tech Wiki

                                                  02214 - Tire Pressure Warning
                                                  02214 - Tire Pressure Warning: Defective
                                                  Possible Symptoms

                                                  * Tire Pressure Monitoring not working

                                                  Possible Solutions

                                                  * Reset Tire Pressure Monitoring

                                                  Special Notes

                                                  * When found in VW Golf (1K) or similar: Brake Electronics (MK60), perform System Reset
                                                  * When found in VW Golf (1K) or similar: Brake Electronics (MK70), perform System Reset
                                                  * When found in VW Passat (3C): Brake Electronics, perform System Reset



                                                  Tire Pressure Monitoring System Reset

                                                  Prerequisites:

                                                  * Ignition ON

                                                  [Select]
                                                  [03 - Brake Electronics]
                                                  [Basic Settings - 04]
                                                  Group 042
                                                  [Go!]
                                                  Activate the Basic Setting.
                                                  [ON/OFF/Next]
                                                  [Done, Go Back]

                                                  [Close Controller, Go Back - 06]

                                                  * The Tire Pressure Monitoring Lamp (K220) should blink.
                                                  * Now check the Tire Pressure and correct it if necessary.
                                                  * Press and Hold the Tire Pressure Monitoring Button (E492) AND the ASR/ESP Button (E256) for 2 Seconds.
                                                  * A short Tone should sound after pressing/holding these buttons for 2 Seconds and the blinking should change to a permanent lit Tire Pressure Monitoring Lamp (K220).
                                                  * The Reset is now done and as soon as you let the buttons go the Tire Pressure Monitoring Lamp (K220) should go OFF.



                                                  Chyba ze u nas resetuje sie ten system jakos inaczej. :roll:
                                                  Spritmonitor.de

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Robiłem tą procedurę w Leonie i zadziałało.
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X