[O2] Nowe felgi dla szkodnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mirek_p11
    RS
    • 2010
    • 6630
    • Volkswagen
    • CZDA 1.4 TSI 150 KM

    dudek_t, rozmiar 205/50/17 mam w świadectwie homologacji, więc nie widzę problemu abyś takie oponki kupił. Będzie komfortowo i zanotujesz mniejsze spalanie a ładna 17'' znacznie poprawi wygląd auta

    Seat Leon ST FR by mirek_p11

    Fotki
    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
    Fotki

    Komentarz

    • kristofer55
      Rider
      • 2012
      • 272

      Zamieszczone przez mirek_p11
      dudek_t, rozmiar 205/50/17 mam w świadectwie homologacji, więc nie widzę problemu abyś takie oponki kupił. Będzie komfortowo i zanotujesz mniejsze spalanie a ładna 17'' znacznie poprawi wygląd auta
      A w takim rozmiarze 205/50/17 jaki indeks nośności musi mieć opona? Przeważnie są 89 - 580kg, czy w octavii minimalny indeks to 91 - 615kg ? Jeżeli tak to trzeba brać wzmacniane opony

      Komentarz

      • mirek_p11
        RS
        • 2010
        • 6630
        • Volkswagen
        • CZDA 1.4 TSI 150 KM

        kristofer55, ja mam kratkę i indeks powinien wynosić 93 czyli 650 kg

        Seat Leon ST FR by mirek_p11

        Fotki
        Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
        Fotki

        Komentarz

        • marpol
          Rider
          • 2011
          • 350
          • Octavia III (5E3)
          • CAXA 1.4 TSI 122 KM
          • CJSA 1.8 TSI 180 KM

          No i Pegasusy zagościły dzisiaj na mojej Octavii. Z racji, że wczoraj do mnie przyszły wraz z oponami 2 x 225/45/17 Bridgestone Potenza 001 i 2 x 225/45/17 Pirelli Pzero Rosso, to byłem ciekawy, przede wszystkim, czy opony nadawać się będą jeszcze do jazdy i jak to z tym komfortem, dynamiką itd. będzie. oponiarz powiedział, że śmiało jeszcze można na gumach jeździć, więc zakup opon odłożony w czasie. jak pojeżdżę, to zobaczę czy ten sam rozmiar zakupię, czy może 205. Pierwsze wrażenie, to doznanie estetyczne, oczywiście na wielki plus. czas mnie ograniczał, więc mogłem zrobić próbne 20 km, ale jakoś przy stracie nie zauważyłem totalnego zmulenia, odczułem je bardziej przy przekraczaniu 120 km/h, jakby w okolicach 5 i 6 biegu było autko ospałe. Zobaczymy, czy to subiektywne odczucie zniknie Jedyne, co mnie zaniepokoiło, to na nierównościach, bardzo bujało mną na siedzeniu, autko, jakoś dziwnie się zachowywało, by może w wyniku innych ruchów kierownicy, niż przy poprzednim ogumieniu, hmm.. To najbardziej mnie niepokoi i ciekawi. Natomiast jazda gładką powierzchni w zakręcie rewelacyjna jak zrobię 300 km testową trasą to przeanalizuję spalanie. Aha, jakoś nie odczułem w ogóle dyskomfortu w związku z twardością, nawet celowo zaliczałem studzienki, by zobaczyć jakąś swoją i autka reakcje i nic takiego nie odnotowałem

          Komentarz

          • LUKI
            RS
            • 2005
            • 5776

            marpol, bo zazwyczaj pierdolą głupoty Ci co nie jeździli na siedemnastu calach nie wspominając o osiemnastu...
            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

            Komentarz

            • marpol
              Rider
              • 2011
              • 350
              • Octavia III (5E3)
              • CAXA 1.4 TSI 122 KM
              • CJSA 1.8 TSI 180 KM

              Tych opinii się sporo naczytałem, ale jak widać warto posłuchać praktyków Teraz czekam na kapselki ori i będzie komplet wizualny

              Komentarz

              • andrzej111
                L&K
                • 2010
                • 1391

                No tak, ja i mrfazi jeździmy na 14' a nasze zdanie wzięło się z jazd próbnych na odcinku 10km czy opiniach z netu i tak sobie "pierdolimy" :lol:

                Zamieszczone przez LUKI
                marpol, bo zazwyczaj pierdolą głupoty Ci co nie jeździli na siedemnastu calach nie wspominając o osiemnastu...
                Ty zdaje się, że nawet nie jeździsz o2 (a jak jeździsz to uzupełnij profil) więc ile warte jest Twoje "pierdolenie"?
                Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                Komentarz

                • gusiak11
                  L&K
                  • 2013
                  • 1362
                  • Ford

                  Zamieszczone przez andrzej111
                  No tak, ja i mrfazi jeździmy na 14' a nasze zdanie wzięło się z jazd próbnych na odcinku 10km czy opiniach z netu i tak sobie "pierdolimy"

                  LUKI napisał/a:
                  marpol, bo zazwyczaj pierdolą głupoty Ci co nie jeździli na siedemnastu calach nie wspominając o osiemnastu...


                  Ty zdaje się, że nawet nie jeździsz o2 (a jak jeździsz to uzupełnij profil) więc ile warte jest Twoje "pierdolenie"?
                  17` sie nie dorobiłem, ale po zmianie z zimy 15` oryg. na letnie 16` wiec opona 205/55 czuć spadek komfortu, jest to zauważalne ze dwa dni bo potem sie człowiek przyzwyczaja, ale pierwsze pare KM czuć, trochę szarpie bardziej w koleinach, jeszcze bardziej szarpie w 17` ale to doznania z Mondeo MKIV 215/50/17
                  pkt. lansu rosą w prost proporcjonalnie do wielkości koła
                  trakcja zwłaszcza na zakrętach tez na +, co do mulenia 1,9TDI po lekkim czipie jakoś nie zauważyłem różnicy, j.w. lepsza trakcja na starcie.
                  Skoda na 15` to taki trochę tatowóz, na każdym wiekszym kole zaczyna nabierac wyglądu i na ile to pasuje do tego samochodu ''pazura''
                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                  Komentarz

                  • kristofer55
                    Rider
                    • 2012
                    • 272

                    Panowie czy mogę założyć koła 205/50/17 89V ? bo akurat mam "pod reką" w b.dobrym stanie, czy lepiej nie ryzykować z indeksem nośności ?

                    Komentarz

                    • Mihau
                      RS
                      • 2009
                      • 7460
                      • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

                      Zamieszczone przez marpol
                      Jedyne, co mnie zaniepokoiło, to na nierównościach, bardzo bujało mną na siedzeniu, autko, jakoś dziwnie się zachowywało
                      Niższa guma, mniejsza amortyzacji i dlatego. Sam teraz po zmianie z 205/55/16 na 225/40/18 zauważyłem, że obecnie wyczuwam nawet kartki papieru po których przejadę (w sensie, że czuć wszystko, taki przykład tylko :P), a wcześniej nic takiego nie rejestrowałem.
                      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                      Komentarz

                      • marpol
                        Rider
                        • 2011
                        • 350
                        • Octavia III (5E3)
                        • CAXA 1.4 TSI 122 KM
                        • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                        Teraz jestem tylko ciekaw, jak wypadnie spalanie, bo jeśli chodzi o dynamikę, to jestem miło zaskoczony, chociaż obawy były oczywiście. Faktycznie, na równiutkim asfalcie jest milutko No i nie ma przy starcie buksowania, a w zimowych Dębicach, przy niewielkim gazie, od razu się pojawiał uślizg.

                        Komentarz

                        • gusiak11
                          L&K
                          • 2013
                          • 1362
                          • Ford

                          marpol,

                          Nie wiem jak u Ciebie, na 195 nie testowałem ale mieszany u mnie latem na 205 to 7.5l 75%miasto 25% trasa ale to inny wątek sie kłania
                          http://carsdetailing.blogspot.com/

                          Komentarz

                          • mrfazi
                            • 2010
                            • 3103
                            • Superb III (3V3)
                            • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM
                            • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                            Zamieszczone przez gusiak11
                            pkt. lansu rosą w prost proporcjonalnie do wielkości koła
                            heh, niezły tekst , nie ma to jak dobry lans, każde spojrzenie na moją kochankę powoduje szybsze bicie serca (tłoków też :szeroki_usmiech ) a tym czasem nie ma co zamulać tematu , każdy zakłada co mu leży, a odczucia są naprawdę indywidualne u każdego z nas.

                            Podsumowując - nie żałuję zakupu felg (17') oraz tych konkretnych kapci (225/45), byłem świadomy i wiedziałem co robię, różnice w spalaniu, komforcie są akceptowalne (nie są rażące), a za to wzrosło bezpieczeństwo, o w/w lansie nie wspomnę , :banan nie schodzi.

                            Komentarz

                            • mirek_p11
                              RS
                              • 2010
                              • 6630
                              • Volkswagen
                              • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                              mrfazi, a ja tam lubię i 195/65 i 225/45. W okresie zimowym przypominam sobie co to znaczy komfortowa oponka a w lecie co oznacza pojęcie przyczepność. Oczywiście kwestia wyglądu auta też ma znaczenie i cieszę się, że zima opuszcza nasz kraj

                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                              Fotki
                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                              Fotki

                              Komentarz

                              • andrzej111
                                L&K
                                • 2010
                                • 1391

                                Zamieszczone przez mirek_p11
                                mrfazi, a ja tam lubię i 195/65 i 225/45. W okresie zimowym przypominam sobie co to znaczy komfortowa oponka a w lecie co oznacza pojęcie przyczepność. Oczywiście kwestia wyglądu auta też ma znaczenie i cieszę się, że zima opuszcza nasz kraj

                                Mam to samo, co sezon jakieś plus
                                Szkoda, że nie da się zachować jednocześnie wyglądu, trakcji i komfortu
                                Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                Komentarz

                                • piramida
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 12222
                                  • Superb III (3V3)

                                  marpol, jak już przesiadasz się na 17/18 to kupuj ggłównie opony wzmocnione czyli w wersji XL, tylko takie gumy posiadają wystarczająco twardą boczną ściankę która powoduje że samochód nie pływa przy nagłych zmianach kierunku jazdy :!:
                                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                  Komentarz

                                  • marpol
                                    Rider
                                    • 2011
                                    • 350
                                    • Octavia III (5E3)
                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM
                                    • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                                    Piramida, a może jakiś szkopuł jeszcze tkwi w tym, że mam dwie pary różnych opon, nie wiem, dlaczego sprzedający, akurat takimi parami jeździł. Raczej przy ruchach kierownicą nie zauważyłem pływania, tylko na nierównościach auto się buja. Oto mój zakup:

                                    Komentarz

                                    • mrfazi
                                      • 2010
                                      • 3103
                                      • Superb III (3V3)
                                      • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM
                                      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                      marpol, zapodaj lepiej foty z felami na szkodniku

                                      Komentarz

                                      • marbab
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 4713
                                        • Fiat
                                        • BMM 2.0 TDI 140 KM

                                        Zamieszczone przez piramida
                                        głównie opony wzmocnione czyli w wersji XL
                                        to jest to samo co RunFlat :?:
                                        Marek



                                        Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                        Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                        Komentarz

                                        • mirek_p11
                                          RS
                                          • 2010
                                          • 6630
                                          • Volkswagen
                                          • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                          marbab, nie

                                          Run Flat

                                          opona wzmacniana

                                          Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                          Fotki
                                          Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                          Fotki

                                          Komentarz

                                          • maymer
                                            Elegance
                                            • 2010
                                            • 839

                                            Zamieszczone przez marpol
                                            Piramida, a może jakiś szkopuł jeszcze tkwi w tym, że mam dwie pary różnych opon, nie wiem, dlaczego sprzedający, akurat takimi parami jeździł. Raczej przy ruchach kierownicą nie zauważyłem pływania, tylko na nierównościach auto się buja. Oto mój zakup:

                                            http://allegro.pl/oryginalne-felgi-a...013308618.html
                                            no i znalazłem tego, który mi je sprzątnął sprzed nosa :twisted: niech się prosto turlają

                                            Komentarz

                                            • marpol
                                              Rider
                                              • 2011
                                              • 350
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CAXA 1.4 TSI 122 KM
                                              • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                                              maymer, naprawdę nie zamierzałem Cię unieszczęśliwiać kurcze byłem napalony na nowe 16, a wyszły używki i 17, no nic tylko się cieszyć

                                              Komentarz

                                              • MRadar
                                                Ambiente
                                                • 2013
                                                • 106

                                                Dobra szukałem i szukałem ale nie znalazłem. Jakie są homologowane rozmiary opon na 17-tki do O2 FL kombi? Tylko 225/45 ?

                                                Z góry dzięki za odpowiedź
                                                Antracytowy Mint z Krk by MRadar

                                                Komentarz

                                                • lukasz3112
                                                  RS
                                                  • 2008
                                                  • 3607

                                                  ludzie co Wy ciągle z tymi homologowanymi oponami... włączcie sobie kalkulator opon w google i zobaczycie jakie są zamienniki danego rozmiaru. Chodzi o to, żeby nie było zbyt dużych przekłamań licznika głównie.
                                                  Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...