Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

triki sztuczki porady, tips and tricks

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez tomiss
    Czy komuś już udało się poprawnie aktywować TPM i może potwierdzić jego działanie ?
    na briskodzie dyskutowałem na ten temat:
    Tyre pressure monitoring - Page 2 - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA



    W jednym z postów ktoś podał kodowania dla TPMS i stwierdził, że udało Mu się to uruchomić:
    "- TPM:
    1. 03 ABS Brakes
    2. STG Adaptation -> function 10
    3. Choose Tire pressure monitoring display
    4. verified Store value is 2
    5. the same value stored is on Tire pressure monitoring display;tire selection

    in Long Coding the latest 3 Bytes on my side was 004002 and I changed with 70C002

    to see the menu in bolero :
    1. 5F Information
    2. STG Adaptation -> function 10
    3. Choose (13) - Vehicle function list BAP-tire_pressure_system_0x07
    4. Set value to active
    verified if (14)-Vehicle function list BAB-tire_pressure_system_0x07_msg_bus have value: Suspension data bus

    1. 5F Information
    2. STG Adaptation -> function 10
    3. Choose (56)-Vehicle menu operation-menu_display_rdk
    4. Set value to active
    verified if this option is actiated: (58)- Vehicle menu operation-menu_display_rdk_over_threshold_high

    1. 17 Instruments
    2. STG Long Coding -> function 7
    3. Byte 04
    4. Enable bit 0 -> Indirect Tire Pressure Monitoring System(TPMS) instaled."
    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

    Komentarz


    • Zamieszczone przez bob_best
      Zamieszczone przez tomiss
      Czy komuś już udało się poprawnie aktywować TPM i może potwierdzić jego działanie ?
      na briskodzie dyskutowałem na ten temat:
      Tyre pressure monitoring - Page 2 - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA



      W jednym z postów ktoś podał kodowania dla TPMS i stwierdził, że udało Mu się to uruchomić:
      "- TPM:
      1. 03 ABS Brakes
      2. STG Adaptation -> function 10
      3. Choose Tire pressure monitoring display
      4. verified Store value is 2
      5. the same value stored is on Tire pressure monitoring display;tire selection

      in Long Coding the latest 3 Bytes on my side was 004002 and I changed with 70C002

      to see the menu in bolero :
      1. 5F Information
      2. STG Adaptation -> function 10
      3. Choose (13) - Vehicle function list BAP-tire_pressure_system_0x07
      4. Set value to active
      verified if (14)-Vehicle function list BAB-tire_pressure_system_0x07_msg_bus have value: Suspension data bus

      1. 5F Information
      2. STG Adaptation -> function 10
      3. Choose (56)-Vehicle menu operation-menu_display_rdk
      4. Set value to active
      verified if this option is actiated: (58)- Vehicle menu operation-menu_display_rdk_over_threshold_high

      1. 17 Instruments
      2. STG Long Coding -> function 7
      3. Byte 04
      4. Enable bit 0 -> Indirect Tire Pressure Monitoring System(TPMS) instaled."
      OK wygląda fajnie , ale czy testowałeś to w praktyce ? Sam nie mam bezpośrednio dostępu do kabla więc nic niestety nie przetestuję.
      I jeszcze jedno pytanie czy jak już uda się aktywować to czy w przypadku O3 podobnie jak w O2 trzeba dokładać przycisk do resetowania TPMS w przypadku złapania "kapcia" ?

      Komentarz


      • witam

        TPM działa prawidłowo i da się wkodować, co do klawisza jest on zbędny cała inicjalizacja odbywa się z panelu radia w zakładce CAR.

        ja to robiłem VCP

        pozdrawiam

        Komentarz


        • Do tego TPM potrzebne są jakieś specjalne czujniki na wentylach ?
          Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

          Komentarz


          • nie trzeba, dziala to przy uzyciu czujnikow ABS
            Prowadzi NaviExpert Lifetime
            Ostrzega Yanosik
            Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

            Komentarz


            • U mnie po wpisaniu :
              n Long Coding the latest 3 Bytes on my side was 004002 and I changed with 70C002
              wyświetliły się lampki od ABS i ASR (mrugające) i nie przyjął mi kodowania.

              [ Dodano: Sob 13 Wrz, 14 21:18 ]
              Zamieszczone przez Festexx
              Ledy ustawione tak żeby się ściemniały przy kierunkowskazie taki modzik a'la AUDI
              Też ustawiłem - fajnie wygląda
              TadFi
              Breloki, logo na klapę i inne gadżety

              Komentarz


              • Prosze o Podpowiedź jak moge zaprogramowac :
                - doswietlanie
                - sciemniajace ledy przy kierunkach

                Posiadam vcds gdzie tego szukać w centralny zesp. Elektr ? I co dalej

                [ Dodano: Nie 14 Wrz, 14 08:16 ]
                Ok nie znalazłem tylko jak ściemniać ledy przy kierunkach

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Baniq
                  Prosze o Podpowiedź jak moge zaprogramowac :
                  - doswietlanie
                  - sciemniajace ledy przy kierunkach

                  Posiadam vcds gdzie tego szukać w centralny zesp. Elektr ? I co dalej

                  [ Dodano: Nie 14 Wrz, 14 08:16 ]
                  Ok nie znalazłem tylko jak ściemniać ledy przy kierunkach
                  Bob_best pisał na poprzedniej stronie...
                  Ja mam natomiast problem po rozbiórce lewych drzwi w ASO:
                  - szyba od strony kierowcy opuszcza się i podnosi jak cały czas trzymam przycisk;
                  - nie działa domykanie oraz otwieranie szyb przy przytrzymaniu przycisku w pilocie.
                  Nie mogę znaleźć kodowania w VCDS-ie. Jak ktoś pamięta - proszę o pomoc.
                  TadFi
                  Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                  Komentarz


                  • Mialem to samo po wizycie ASO
                    Otworz i zamknij szybe do konca, nastepnie zwolnij przycisk podnoszenia i ponownie nacisnij podnoszenie szyby (mimo, ze szyba zamknieta) i przytrzymaj go ok 5-10s
                    W kazdych drzwiach z osobna musisz zaprogramowac podnosnik, to wtedy bedzie dzialalo podnoszenie i opuszczanie szyb z pilota.
                    PS. Czy mozecie polecic jakis kabelek do VCDSa w rozsadnych pieniadzach? Rozumiem, ze oprogramowanie mozna sciagnac osobno z neta?

                    Komentarz


                    • oprogramowanie do kabla za 100 zł dostaniesz z kablem i tylko takiego możesz używać
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • A mozecie polecic jakis kabelek dla przykladu - jest tego sporo na Alledrogo, a nie chcialbym gafy popelnic...

                        Komentarz


                        • na Allegro nie kupisz - ścigają skutecznie piratów - ściągnij sobie z chin

                          aliexpress.com
                          w wyszukiwarce VCDS... koniecznie wersja 12 i wyżej
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • Podepnę się delikatnie pod temat kabelków. Czy ktoś z Warszawy i okolic ma VCP?
                            Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                            Samochody:
                            Astra F cabrio Bertone 1,6
                            O3 2,0TDI CKFC
                            Była:
                            O2FL 1,4TSI CAXA

                            Komentarz


                            • Pio900 Jak będziesz na Śląsku to daj znać mam Vcp. Jak będę jechał w stronę wawy to się odezwę

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez rrobert
                                Pio900 Jak będziesz na Śląsku to daj znać mam Vcp. Jak będę jechał w stronę wawy to się odezwę
                                Pamiętam o tobie, ale jakoś mało ostatnio jeżdżę na południe . Jak coś dam znać. 8)
                                Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                                Samochody:
                                Astra F cabrio Bertone 1,6
                                O3 2,0TDI CKFC
                                Była:
                                O2FL 1,4TSI CAXA

                                Komentarz


                                • Jak ktoś z Bełchatowa to chętnie pomodujemy
                                  Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Dodi
                                    Mialem to samo po wizycie ASO
                                    Otworz i zamknij szybe do konca, nastepnie zwolnij przycisk podnoszenia i ponownie nacisnij podnoszenie szyby (mimo, ze szyba zamknieta) i przytrzymaj go ok 5-10s
                                    W kazdych drzwiach z osobna musisz zaprogramowac podnosnik, to wtedy bedzie dzialalo podnoszenie i opuszczanie szyb z pilota.
                                    PS. Czy mozecie polecic jakis kabelek do VCDSa w rozsadnych pieniadzach? Rozumiem, ze oprogramowanie mozna sciagnac osobno z neta?
                                    Dzięki - działa (wystarczyło tylko od strony kierowcy)
                                    TadFi
                                    Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                    Komentarz


                                    • A ktos ze Slaska z VCDS'em ???

                                      Komentarz


                                      • Co potrzebujesz na Śląsku z tym vcds

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Festexx
                                          Jak ktoś z Bełchatowa to chętnie pomodujemy
                                          TPMS'a próbowałeś? :szeroki_usmiech
                                          Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                          Komentarz


                                          • okolice Zawiercia Dąbrowy Górniczej Czeladzi chętnie pomogę w kodowaniu pytać na PW

                                            jak pisałem na pokładzie Vag Can Pro, odis VCDS

                                            bardzo często jeżdżę po Polsce praca w serwisie więc można się dogadać

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez bob_best
                                              Zamieszczone przez Festexx
                                              Jak ktoś z Bełchatowa to chętnie pomodujemy
                                              TPMS'a próbowałeś? :szeroki_usmiech
                                              Może dzisiaj się za to zabiore jak mi się uda to dam znać
                                              Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Festexx
                                                Zamieszczone przez bob_best
                                                Zamieszczone przez Festexx
                                                Jak ktoś z Bełchatowa to chętnie pomodujemy
                                                TPMS'a próbowałeś? :szeroki_usmiech
                                                Może dzisiaj się za to zabiore jak mi się uda to dam znać
                                                jestem z tych niecierpliwych - próbowałeś? przyjął kodowanie?
                                                Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                                Komentarz


                                                • A co to za kodowanie ??

                                                  Komentarz


                                                  • bob_best,to działa. ja już dawno mam to wkodowane TPM i HHC w mojej octavi

                                                    działa to na pewno w pompie ESP z końcówką R - taką mam

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X