Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ufo
    L&K
    • 2008
    • 1475
    • Octavia III combi (5E5)
    • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

    Zamieszczone przez Dig Dug
    A może to właśnie zakupy robione przez firmy generują taki ruch w interesie i cierpią na tym zwykli użytkownicy ??
    napewno coś w tym jest i moim zdaniem takie "firmowe" auta sprzedają się lepiej, oczywiście lepiej dla Mlada Bolselav.

    Komentarz

    • Dig Dug
      L&K
      S_OCP Member
      • 2005
      • 1306
      • Seat

      ufo, Nawet z racji tego, że firmy są wierniejsze ASO, bo koszty nie grają takiej roli (odliczenia VAT CIT), a do tego sypią dużo km.
      Nie to co prywata, która nawet nie zdąrzy silnika w serwisie wyłączyć, a już się pyta o rabaty
      Była O1 jest F2.

      Komentarz

      • ufo
        L&K
        • 2008
        • 1475
        • Octavia III combi (5E5)
        • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

        Zamieszczone przez Dig Dug
        Nie to co prywata, która nawet nie zdąrzy silnika w serwisie wyłączyć, a już się pyta o rabaty
        no niestety, jesteśmy tak stworzeni by "kupować" jak najtaniej i mieć najlepsze!...

        Komentarz

        • Leniwiec
          Rider
          • 2009
          • 624
          • Octavia IV (NX3)
          • DLBA 2.0 TSI RS 245 KM

          Zamieszczone przez ufo
          Zamieszczone przez Dig Dug
          A może to właśnie zakupy robione przez firmy generują taki ruch w interesie i cierpią na tym zwykli użytkownicy ??
          napewno coś w tym jest i moim zdaniem takie "firmowe" auta sprzedają się lepiej, oczywiście lepiej dla Mlada Bolselav.
          Ruch w Skodzie generują firmy, podobna wg mnie sytuacja jest w Toyocie. Od czasu do czasu można się spotkać z zestawieniami sprzedaży aut dla przeciętnego Kowalskiego, więc nie uwzględniającym firm i flot, i w nich Skody są pod koniec pierwszej dziesiątki, a w czołówce plasuje się najczęściej jak zwykle Golf (piszę to bez złośliwości).

          Co do zakupu Octavii, to jeśli ktoś ma działalność i chce wziąć auto w leasingu, a do tego ma swojego zaufanego i sprawdzonego przedstawiciela leasingowego, to można się czasem wkręcić w ich zakupy flotowe. Jak komuś się uda to warto, i to bardzo.
          Pozdro

          Komentarz

          • Dig Dug
            L&K
            S_OCP Member
            • 2005
            • 1306
            • Seat

            Leniwiec, Czyli tylko się potwierdza, teza że pojedynczy kupujacy czekają, aż zejdą auta flotowe.

            Ciekawi mnie czy jesteście w stanie sprawdzić (np. jak ktoś ma firmę) czy pozorując negocjację cen dla floty np. 5-7 aut dostaniecie wstępną informację od dilera, że czas oczekiwania do 6 miesięcy jak przy zakupie prywatnym, czy poda przykładowo 2-3 miesiące, co by świadczyło o tym, że floty są piorytetowe dla Skody.
            Była O1 jest F2.

            Komentarz

            • rafiki
              RS
              • 2012
              • 15968
              • Octavia II combi (1Z5)
              • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

              Dig Dug, floty dla większości producentów są priorytetowe, bo flota kupuje nowe auto co 2-3 lata a indywidualny Kowalski kupi nowe auto raz na 5-10 lat...
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz

              • Leniwiec
                Rider
                • 2009
                • 624
                • Octavia IV (NX3)
                • DLBA 2.0 TSI RS 245 KM

                Dig Dug, z tego co wiem, to jak był problem z terminami na RSa, to gość z którym załatwiam swoje leasingi mówił, że oni na floty też tego nie przeskoczą. Ale to było kilka miesięcy temu.

                Co do negocjacji na flotę, to raczej nie są one z dealerem a z SAP chyba. Dealer robi tylko za punkt odbioru auta. Dlatego o zupełnie innych cenach wtedy się rozmawia.
                Pozdro

                Komentarz

                • ufo
                  L&K
                  • 2008
                  • 1475
                  • Octavia III combi (5E5)
                  • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                  Zamieszczone przez Leniwiec
                  Co do zakupu Octavii, to jeśli ktoś ma działalność i chce wziąć auto w leasingu, a do tego ma swojego zaufanego i sprawdzonego przedstawiciela leasingowego, to można się czasem wkręcić w ich zakupy flotowe. Jak komuś się uda to warto, i to bardzo.
                  byłem właśnie pogadać z "moim" dilerem w sprawie mojego auta...ku mojemu zdziwieniu, powiedział mi, że jeśli jet taka możliwość (bo przecież nikt codziennie nie przychodzi do salonu i zamawia po 15 aut dla firm), wciska prywatne zamówienia pod zamówienia dla firm ale ci w Mlada nie są tacy głupi i sprawa się przeciąga albo ma się szczęście albo nie. ci w Mlada robią nas w ciula i nabijają się pewnie z nas, że tak długo będziemy czekać na nasze auta. ja wam mówię, oni tam podrzucają monetą, komu dziś wyprodukujemy...
                  prawie 7 tyg. od zamówienia, nie mam jeszcze potwierdzenia daty produkcji :evil:

                  Komentarz

                  • Chris11
                    RS
                    • 2011
                    • 1587

                    ...i tak właśnie się rodzą miejskie legendy.

                    Komentarz

                    • iskierek
                      Drive
                      • 2014
                      • 66

                      Może twój diler ciamajda jakaś ? U Mnie od początku było wiadomo co i jak, przesunięcie terminu było maks 1 tydzień. ( nie oszacuje dokładnie ).
                      W 5-6 tygodni po zamówieniu Auto było w produkcji, w 7-8 tygodniu odbierałem.

                      Komentarz

                      • ah
                        Drive
                        • 2014
                        • 48

                        Wszystko zależy od dealera... Mają swoje sposoby na podbijanie samochodów w kolejce, a cierpią Ci, których dealer złożyć zamówienie i ma gdzieś klienta... Czy to firma czy fizyczny, czekanie to samo.

                        Komentarz

                        • Leniwiec
                          Rider
                          • 2009
                          • 624
                          • Octavia IV (NX3)
                          • DLBA 2.0 TSI RS 245 KM

                          ufo, mi akurat chodziło o cenę w przypadku podpięcia się pod floty, a nie o termin. I to akurat trzeba gadać ze swoim rep z leasingu, a nie z dealerem, bo to przez żadne ASD wtedy nie przechodzi.
                          Pozdro

                          Komentarz

                          • ufo
                            L&K
                            • 2008
                            • 1475
                            • Octavia III combi (5E5)
                            • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                            Zamieszczone przez iskierek
                            Może twój diler ciamajda jakaś ?
                            Zamieszczone przez ah
                            a cierpią Ci, których dealer złożyć zamówienie i ma gdzieś klienta...
                            ciamajda czy nie, sprawia dobre wrażenie :wink: tym bardziej, że 6 lat temu od złożenia zamówienia, 4 tygodnie później auto stało już w salonie! teraz mam pecha...a diler ten sam, on sam nie wie co się dzieje. tak czy inaczej w październiku mam odebrać auto ale czy to będzie 1-szy czy 31-szy, ch...go wie :?

                            Komentarz

                            • lubek24
                              Rider
                              • 2013
                              • 597
                              • Octavia III (5E3)
                              • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                              Leniwiec, ja podpiąłem się pod flotę firmy dla której pracowałem - świadczyłem usługi jako firma (12 szkodników wymienianych co 3 lata). Cena była flotowa, ale czas oczekiwania zależał od wersji wyposażenia ( w moim przypadku 5,5 miesiąca)
                              O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                              Komentarz

                              • marecki71
                                Classic
                                • 2014
                                • 21
                                • Octavia III (5E3)
                                • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                Witam Was wszystkich. Wreszcie i ja doczekałem się. Wczoraj odebrałem swój pierwszy nowy samochód. I jest to octavka. Zamówienie złożone było 30 maja. Odbiór wczoraj. Termin nie był określony w zamówieniu. Został uszczegółowiony na przełomie lipca i sierpnia i został dotrzymany. Zatem okres oczekiwania 3,5 miesiąca.
                                O3:
                                R:

                                Komentarz

                                • Roob68
                                  Classic
                                  • 2012
                                  • 6

                                  Super że masz już auto ale strasznie mnie martwi te 3.5 miesiąca oczekiwania . Ja zamówiłem podobnie jak ty eleganckie 1.4 2 tygodnie temu to wychodzi na to ze kolo Bożego Narodzenia będzie. To już chyba lepiej by było załapać się na przyszły rok.
                                  Na szczęście mam czym jeździć tour 1.6 mpi LPG 2012 to mogę czekać cierpliwie. Pozdrawiam.

                                  Komentarz

                                  • adamusek
                                    Rider
                                    • 2010
                                    • 331

                                    O3 zamówiona 30 czerwca - gotowa była 12 września - przez leasing jesli to ma znaczenie ?
                                    Prowadzi NaviExpert Lifetime
                                    Ostrzega Yanosik
                                    Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                                    Komentarz

                                    • Roob68
                                      Classic
                                      • 2012
                                      • 6

                                      Tez biorę w leasingu jest więc nadzieja że będzie miesiąc krócej. Trzeba zacząć powoli rozglądać się za kupcem obecnej Octavki. :cry:

                                      Komentarz

                                      • menuna
                                        Classic
                                        • 2014
                                        • 7

                                        Dostałem w Piątek potwierdzenie, że auto stoi na placu u "Dilera" i odbiór ma być w Środę.
                                        Zamówienie poszło 25 Kwietnia. Przez firmę Flotową z Wawy.
                                        Data produkcji zmieniana 3 krotnie, począwszy od 29 tygodnia skończywszy na ostatecznym 38.
                                        Auto:
                                        Octavia Elegance 2.0 TDI sedan, zero dodatków (no dobra, koło dajazdowe to nie dodatek : ), biały candy plus beżowa tapicerka.
                                        Zapewne we Wrześniu wyląduje jeszcze w showroomie.
                                        P.S. Trzeba będzie dorzucić jeszcze sporo postów, od pojemności baku, przez rodzaj opon i stan licznika przy odbiorze, skończywszy na stukach i pukach i sam nie wiem co. Dużo się pytań na forum przewija

                                        Komentarz

                                        • Sebastian75
                                          Elegance
                                          • 2013
                                          • 912

                                          menuna,

                                          wrzuć, wrzuć - mało RSów w showroomie, oj mało

                                          Komentarz

                                          • Dig Dug
                                            L&K
                                            S_OCP Member
                                            • 2005
                                            • 1306
                                            • Seat

                                            Sebastian75, Jakich RS-ów, przecież kolega napisał, że ma Elegance. :|

                                            menuna, Czekamy. :szeroki_usmiech
                                            Była O1 jest F2.

                                            Komentarz

                                            • Sebastian75
                                              Elegance
                                              • 2013
                                              • 912

                                              Dig Dug,

                                              fakt

                                              Komentarz

                                              • Yanczi
                                                Drive
                                                • 2014
                                                • 49

                                                U mnie też powoli już się szykuje w poprzednim tygodniu się zrobił w poniedziałek info kiedy będzie w salonie, kochana Pani od leasingu już mi nie daje spokoju chciała umowę podpisywać zanim samochód wskoczył na linię...

                                                Komentarz

                                                • Sebastian75
                                                  Elegance
                                                  • 2013
                                                  • 912

                                                  Yanczi,

                                                  umowę podpisuje dopiero, jak będzie auto.

                                                  I sprawdź warunki kredytowania - ja też miałem brać w leasing, a dostałem kredyt na 3,99%, do tego ubezpieczenie wrzucili też w to.

                                                  Jak policzyłem koszty, to kredyt wyszedł taniej niż leasing.

                                                  Plus nie masz w dowodzie leasingu jako właściciela tylko siebie - no i możesz nadpłacić całość bez problemu - z leasingiem tak nie ma.

                                                  Komentarz

                                                  • lubek24
                                                    Rider
                                                    • 2013
                                                    • 597
                                                    • Octavia III (5E3)
                                                    • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                                                    Zamieszczone przez Sebastian75
                                                    Yanczi,

                                                    umowę podpisuje dopiero, jak będzie auto.

                                                    I sprawdź warunki kredytowania - ja też miałem brać w leasing, a dostałem kredyt na 3,99%, do tego ubezpieczenie wrzucili też w to.

                                                    Jak policzyłem koszty, to kredyt wyszedł taniej niż leasing.

                                                    Plus nie masz w dowodzie leasingu jako właściciela tylko siebie - no i możesz nadpłacić całość bez problemu - z leasingiem tak nie ma.
                                                    ja też tak zrobiłem 3,99%, a prowizję wynegocjowałem 0,3%. Zwróć uwagę bo w przypadku wcześniejszej spłaty też chcą prowizję, ale można wynegocjować przed podpisaniem umowy że będzie 0%.
                                                    O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...