Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • żeby przelecieć przez BiH trzeba paszporty?
    bo do Albanii to na pewno
    ZK lepiej mieć?
    co z dziećmi? muszą mieć paszporty? bo czytałem, że istnieje możliwość wpisania do paszportu?
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • Zamieszczone przez krzynol
      żeby przelecieć przez BiH trzeba paszporty?
      tak.
      Zamieszczone przez krzynol
      ZK lepiej mieć?
      tak, choć miało sie coś zmienić ....
      w Albani byłem ... przejazdem. tak jak szybko wjechałem, tak szybko wyjechałem. :diabelski_usmiech tam można jechać zorganizowana grupą, nie samemu - takie moje odczucia jak dzieci w "mieście" zaczeły mi sie na relingach wieszać ...
      objechaliśmy jezioro i od razu wyjechaliśmy stamtąd
      ... albo trzeba mieć twarde nerwy.
      taka informacja - jak ktoś trąbi na ciebie tzn że bedzie wyprzedzać - nawet ciężarówki.
      w 2009 taksa klimatyczna wynosiła 1eur/os/dzien - płaciłem na granicy. w razie problemów ze znalezieniem drogi, z policmajstrami mozna dogadać sie po angielsku.
      do Albani wjeżdzałem z pełnym bakiem
      ]"]404 Not Found
      ]"]404 Not Found
      ]"]404 Not Found

      pokazane wczesniej serpentyny nie były takie szerokie. w drodze od Kotoru, tylko na zakrętach można było się wyminąć.
      OII sprzedana


      Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

      Komentarz


      • Zamieszczone przez krzynol
        a powrót przez Rumunię
        to proponuję transfogarską się przejechać.
        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
        GVI 1.4TSI
        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

        Komentarz


        • Zamieszczone przez kapi
          krzynol napisał/a:
          żeby przelecieć przez BiH trzeba paszporty?

          tak.

          znalazłem coś przydatnego :

          Gdzie wystarczy dowód osobisty?

          Dowód osobisty jest dokumentem uprawniającym obywateli Polski do przekraczania granic:
          - państw członkowskich Unii Europejskiej,
          - państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które nie należą do UE oraz państw, które nie są stronami umowy o EOG, ale na podstawie umów zawartych ze Wspólnotą Europejską, obywatele państw członkowskich UE mogą korzystać ze swobody przepływu osób (Islandia, Lichtenstein, Norwegia, Szwajcaria),
          - państw, które na podstawie jednostronnych decyzji, uznają dowód osobisty za dokument wystarczający do przekroczenia granicy (Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia, Serbia).

          Jak powinny podróżować dzieci?

          Ważną sprawą jest również podróżowanie dzieci bez opieki rodziców czy opiekunów prawnych, a np. pod opieką dziadków czy też samotnie. Nasze prawo krajowe nie wymaga specjalnego upoważnienia, ale przed podróżą do innych krajów, zwłaszcza do krajów z innych kręgów kulturowych, warto zasięgnąć informacji w przedstawicielstwach dyplomatycznych.

          Podczas kontroli osób małoletnich funkcjonariusze Straży Granicznej stosują wytyczne zawarte w Rozporządzeniu (WE) nr 562/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 marca 2006 r. ustanawiającego wspólnotowy kodeks zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen), w którym możemy przeczytać m.in., że Straż graniczna zwraca szczególną uwagę na małoletnich, niezależnie od tego, czy podróżują pod opieką, czy samotnie. A osoby niepełnoletnie przekraczający granicę zewnętrzną podlegają takiej samej odprawie wjazdowej i wyjazdowej, jak osoby dorosłe.

          W przypadku dzieci podróżujących pod opieką straż graniczna sprawdza, czy osoby im towarzyszące sprawują nad nimi opiekę rodzicielską, w szczególności jeżeli małoletnim towarzyszy tylko jedna osoba dorosła i istnieją poważne podstawy do podejrzeń, że mogli oni zostać bezprawnie zabrani spod opieki sprawującej (osób sprawujących) nad nimi prawną opiekę rodzicielską. W tym ostatnim przypadku straż graniczna prowadzi dalsze dochodzenie w celu sprawdzenia, czy podane informacje nie są niespójne lub sprzeczne.

          Jeśli osoba małoletnia podróżuje samotnie straż graniczna upewnia się, za pomocą szczegółowej kontroli dokumentów podróży i dokumentów uzupełniających, że małoletni nie opuszczają terytorium państwa wbrew woli osoby sprawującej (osób sprawujących) nad nimi opiekę rodzicielską.

          Seat Leon ST FR by mirek_p11

          Fotki
          Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
          Fotki

          Komentarz


          • mirek_p11, i o to wlasnie chodzilo
            Marek



            Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
            Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

            Komentarz


            • W 2010 i 2011 x 2 przekraczałem granicę z BiH od strony CRO i zawsze żądano paszportu i ZK.



              CB Harry II ASC + Triflex

              Pozdrawiam Mirek!!

              Komentarz


              • mirek_p11, eaglemirek, Pamiętacie również o tym , że posiadając dowody osobiste musicie płacić za opiekę zdrowotną w Chorwacji. Jeżeli macie paszport opieka jest za darmo.
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • Zamieszczone przez AdamB
                  mirek_p11, eaglemirek, Pamiętacie również o tym , że posiadając dowody osobiste musicie płacić za opiekę zdrowotną w Chorwacji. Jeżeli macie paszport opieka jest za darmo.
                  A tego to nie wiedziałem :!: :shock: Osobiście i tak wykupuję dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne



                  CB Harry II ASC + Triflex

                  Pozdrawiam Mirek!!

                  Komentarz


                  • [eaglemirek, ja też wykupuje, w takiej konfiguracji byłem pierwszy raz. Następne robiłem już na paszporty. Co do dzieci to wrobienie paszportu kosztuje coś koło 30zł. i jak pójdziesz do przychodni coś załatwisz to dajesz paszport i problem z głowy. Z ubezpieczeniami już więcej zachodu i kłopotu jest.
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • czyli trzeba paszporty robić dla wszystkich
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz


                      • krzynol, bardzo daleko na plaże, 2000 i 2500metrów jak na Chorwację bardzo daleko.Pytanie tylko czy jedziesz się kąpać w basenie czy w Adriatyku. W trakcie moich pobytów miałem max 150m na plażę. Ostatnie dwa wyjazdy do plaży po 60metrów.
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz


                        • Bylem w Maju 2009 w Chorwacji i BiH bez paszportu i zadnych problemow ani dodatkowych oplat.
                          Marek



                          Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                          Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                          Komentarz


                          • marbab, korzystałeś z usług opieki zdrowotnej??
                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                            Komentarz


                            • AdamB, nie korzystalem, ale mialem wykupiona polise wrazie czego
                              Marek



                              Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                              Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                              Komentarz


                              • a jak jest 2-3 km to nie można się kąpać?
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez krzynol
                                  a jak jest 2-3 km to nie można się kąpać?
                                  Pewnie , że można, tylko czy Ci będzie się chciało jeździć autem na plażę.
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez AdamB
                                    Pewnie , że można, tylko czy Ci będzie się chciało jeździć autem na plażę.
                                    Właśnie, no bez sensu nie po to jadę na wakacje tyle kilosów, żeby jeszcze na plażę jeździć furą. :lol:

                                    Komentarz


                                    • same lenie :szeroki_usmiech
                                      piwko w łapkę, plecaczek z browarami na plecy i idziemy przez lasek
                                      samo zdrowie, a dziewczyny z dzieciakami mogą podskoczyć autem
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • krzynol, jak jedziecie w maju to całe miasteczko jest Wasze. I jechać w ciemno na miejscu wybierać, przebierać i potargować :szeroki_usmiech
                                        Bierzcie kwaterę przy plaży i bliżej deptaku coby na wyżerkę daleko nie chodzić.
                                        W końcu jedzie się na morze
                                        Wątpię tez aby basen już napełnili w maju choć mogę się mylić.
                                        MARCIN
                                        Mój szkodnik

                                        Komentarz


                                        • krzynol, z piwkiem 2 kilosy i całym majdanem, sorry to nie Bałtyk. Aż się popłakałem. :szeroki_usmiech Jak na warunki w Chorwacji to 200 metrów do plaży to już bardzo daleko. :wink:

                                          Zrób jak bzyq_74, pisze.
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez AdamB
                                            Pytanie tylko czy jedziesz się kąpać w basenie czy w Adriatyku.
                                            Basen jest dla dzieci co by się nie nudziły jak starzy wieczorem będą już zmęczeni
                                            Sebastian
                                            Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                            Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                            Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                            Wczasy nad morzem - klik

                                            Komentarz


                                            • A może wolicie do Grecji?
                                              Greckie Cyklady przez Bośnię, Czarnogórę, Albanię, Macedonię - strona 2 | Cro.pl - Chorwacja online

                                              Komentarz


                                              • okioki, no pełny CZAD :szeroki_usmiech

                                                a w temacie: PASZPORTY bezwzględnie DLA WSZYSTKICH!!! Naprawdę wtedy nie ma żadnych kłopotów
                                                A jak wyrabiać to teraz tylko biometryczne bo jak ktoś zechce na Karaiby? Tam innych nie uznają

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez sebastian7905
                                                  Zamieszczone przez AdamB
                                                  Pytanie tylko czy jedziesz się kąpać w basenie czy w Adriatyku.
                                                  Basen jest dla dzieci co by się nie nudziły jak starzy wieczorem będą już zmęczeni
                                                  Lepiej zapierdzielać 2km na plażę. Każdy robi jak uważa, ale do Chorwacji jedzie się żeby z apartamentu na plażę dojść w dwie max pięć minut. Z tego powodu własnie wybieram Chorwację zamiast Bałtyku. Jeżeli miałbym siedzieć w basenie to do Egiptu bym pojechał.
                                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                  Komentarz


                                                  • a jeżdzil ktos z was może do czarno gory? ja się wybeiram w tym roku wlasnie chorwacja-czarno w wiekszości noclegi w czarno niby ładnie tak samo, mniej zawalone turystami i duzo taniej niż w chorwacji. ma ktoś ewentualnie jakieś namiary, coś poleca?
                                                    BYŁA o1 rs
                                                    BYŁA o2 1.6
                                                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X