Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • I ja też w tym roku (jak prawie co roku) ciągnę do Chorwacji - to już 13 raz będzie i nieodmiennie mnie tam ciągnie. Tym razem Peljasac a ściślej - Orebic. Już się doczekać nie mogę - szczególnie, że za oknem znowu -17 brrrrrr.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Walt
      Zamieszczone przez piramida
      Ja w tym roku będe pchał wózek z córką po bulwarach wiślanych, o chorwacji na razie moge pomarzyć :wink:
      Aj tam, w Chorwacji też da się wózek pchać

      ]Obrazek"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
      Ostatnim razem miałem właśnie kwaterę w Trogirze i- szczerze mówiąc - nie polecam. Straszny tłok, a jak chcesz wyjechać na "zwiedzanie" gdzieś dalej to spędzasz minimum półtorej godziny, żeby opuścić miasto (przejazd przez dwa mosty)
      Lepiej znaleźć sobie jakiś przyczółek niedaleko i ewentualnie dojść/ dojechać bez stania w korkach.
      Byłem np w Baśkiej Vodzie i wcale tłok mnie nie załamał. Do kwatery trzeba było przejść 15 minut (z plaży), a przez to miałem spokój (wszyscy pchają się bliżej plaży)
      Ja wyjeźdżałem zawsze we wrześniu, teraz dziecko zaczyna szkołę, więc odpadnie ten miły aspekt, choć druga połowa sierpnia też jest OK (Niemcom się kończą wakacje) i jest w miarę spokój, a temperatury są więcej niż wystarczające
      Jak czytam Wasze wpisy to już zazdraszczam, bo raczej finanse (cena wachy) w tym roku nie pozwoli na wyjazd
      była O1 1,6 102 KM
      była O1 1,9 TDI 90 KM
      była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
      był Citroen Berlingo 1,6 HDI
      jest Ford Tourneo Courier

      Komentarz


      • Zamieszczone przez mkz
        Tym razem Peljasac a ściślej - Orebic.
        tak jak ja. liczę, że będzie extra. podobno Plejesac jest przepiękny.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • Zamieszczone przez ruwado
          podobno Plejesac jest przepiękny.
          Jest. Poza tym to niezła baza wypadowa na Dubrovnik, Kotor, i okolicę. Oczywiście o Korculi nie wspomnę. No i tylko tam kładą Cię do spania wycia kojotów :diabelski_usmiech Fajne uczucie - zwłaszcza pod namiotem :wink:
          SPOT Poznań ->

          Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

          Komentarz


          • Zamieszczone przez pleban
            Jak czytam Wasze wpisy to już zazdraszczam, bo raczej finanse (cena wachy) w tym roku nie pozwoli na wyjazd
            ja stwierdziłem, że jadę mimo finansów. Najwyżej po powrocie zasiądę nad swoim zadłużeniem w Banku :?
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • Zamieszczone przez conan
              Dzięki misiekwaw, generalnie nam chodzi o spokój :wink: , zawsze mam auto i można gdzieś podjechać gdzie jest tłoczniej nie ?
              jasne.
              ja dla odmiany jeżdżę od 2 layt do zivogosce blato . jeżeli szukasz spokoju to we wrześniu polecam. jakbyś chciał info to pisz na pw.
              ale nie jestem kimś bardzo obeznanm ponieważ dopiero 2 razy byłem w cro i tylko właśnie tam. ale spodobało nam się i dlatego nie szukamy czegoś innego.
              jeżeli jest tu sporo osób które były wiele razy to może ma ktoś namiar na sprawdzoną kwaterę z basenem ?
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz


              • Zamieszczone przez pleban
                Ostatnim razem miałem właśnie kwaterę w Trogirze i- szczerze mówiąc - nie polecam. Straszny tłok, a jak chcesz wyjechać na "zwiedzanie" gdzieś dalej to spędzasz minimum półtorej godziny, żeby opuścić miasto (przejazd przez dwa mosty)
                Mało tego to trzeba uważać na gdzie się rezerwuje kwaterę. Miejsca pomiędzy Trogirem a Ciovo mają śmierdzącą wodę w zatoce, pełno przycumowanych łodzi itp. Odradzam tak samo wyspę Rab i miasteczko Lopar z szerokimi piaszczystymi plażami (z jednej i drugiej strony) przez które spływa do zatoki rzeczka z wodą z nie wiadomo skąd (pewnie ściek bo lekko śmierdziało), kupa ludzi, dojście na plażę przez odpustowe kramy.
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Walt
                  Poza tym to niezła baza wypadowa na Dubrovnik, Kotor, i okolicę. Oczywiście o Korculi nie wspomnę.
                  To właśnie mój podstawowy plan działania + Mostar i Kravica
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • U nas rezerwacja już poszła :twisted: .
                    Teraz pytanie do znawców tematu, jak najlepiej z południa polski jechać ? Jaka trasa jest lepsza. Gdzie kupić winiety ? w polsce i zapłacić trochę więcej ale mieć pewne czy jechać i kupować w każdym kraju z ryzykiem że nie będzie tych co potrzeba lub stacja będzie zamknięta ? :roll:
                    Moja skodzinka o2
                    Blacharstwo i lakiernictwo Autoklinika

                    Komentarz


                    • ja jeżdżę przez Słowację i Węgry (bo lubię :zlosnik winiety Słowackie kupuję na stacji przy granicy ale po Słowackiej stronie, Węgierskie on-line przed wyjazdem.
                      Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                      http://www.disi-tune.pl
                      Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                      Był WRX
                      Była Octa

                      Komentarz


                      • Ja jeżdżę przez Słowację lub Czechy , Austrię , Słowenię . Winiety oprócz słoweńskiej kupuję zawsze na granicy.

                        Na przejściu Słowacko-Austriackim i Czesko-Austriackim są całodobowe punkty sprzedaży winiet na Austrię. Na Słowację kupisz na pierwszej lepszej stacji paliw.
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz


                        • Ja kiedyś jeździłem przez SK, H, a wracałem przez SLO, A i SK. Teraz śmigam w obie strony przez SK, A, SLO.

                          Jeżdżę przez Zwardoń (raz tylko przez Leszną Górna, jak do Zwardonia był kocioł przez remonty). Bratysława. Obwodnica Wiednia. W SLO - omijam autostradę (Mureck - Lenart - Ptuj), potem do Cro wjeżdżam albo w Cvetlinie, albo w Dobovcu, żeby ominąć korki w Macelju. Na tych dwóch przejściach jest pusto.

                          Co do winiet, staram sie kupić Już na granicy PL - najczęściej przepłącam w Zwardoniu na Orlenie "na górce". Wiem, że drogo, ale mają i słowackie i austriackie Jak w Zwardoniu jestem późno w nocy (jestem około 17 00 na "gierkówce" w Tomaszowie Mazowieckim), to potem w nocy nie muszę się martwić. Pal licho te kilka złotych.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • ruwado, a ile płacisz za Austriackie na granicy?? Bo w Cieszynie chcieli za Austriacką około 58zł !!! gdzie normalnie kosztowała około 30zł. Na granicach Austriackich są całodobowe budki na przejściach. Trzeba się tylko dobrze przyjrzeć.
                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                            Komentarz


                            • Nie wiem ile płaciłem, bo ostatnio kupowałem winiety i tankowałem.

                              A na przejściu w A/SK (np Jarovce) też są budki całodobowe? A jak po przekroczeniu granicy SK - do Żyliny można w nocy bez problem,u kupić winietę?
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • ruwado, winiety zakupiłem na granicy Słowacko-Austriackiej jak i Czesko-Austriackiej o 0:30 w nocy po stronie Austriackiej. Między Słowacją a Czechami nie pamiętam gdzie kupiłem, ale to były godziny przed 22.00 więc stacja paliw była otwarta. Zresztą do wjazdu na autostradę w Żilinie stacje są całodobowe na pewno bo raz nabyłem chyba o po 00:00 w nocy.
                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                Komentarz


                                • ruwado dzięki za podpowiedź trasy, prześledzę ją i chyba tak pojadę, a winiety kupię tak jak ty, pal licho te pare złoty byle to mieć niż potem nie kupić bo niema takich jak się chce i trzeba kupować dłuższe i droższe.
                                  A tak apropo jakie winiety kupujecie ? uwzględniacie dojazd i powrót ? czy jak najkrótsze na dojazd a później w drodze powrotnej nowe ?

                                  Ruwado to z wiednia jedziesz później A2 aż do zjazdu na Mureck ? i później lokalnymi drogami na Lenart i Ptuj czy jedziesz A2 z niej na E59 i później na Mureck ?
                                  Moja skodzinka o2
                                  Blacharstwo i lakiernictwo Autoklinika

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez conan
                                    A tak apropo jakie winiety kupujecie ? uwzględniacie dojazd i powrót ? czy jak najkrótsze na dojazd a później w drodze powrotnej nowe ?
                                    musisz przeliczyć co się bardziej opłaci:
                                    - czy jedna na dojazd i druga na powrót (najkrótsza)
                                    - czy od razu dłuższa na cały czas.

                                    Musisz sprawdzić aktualne ceny i czas pobytu. Trzeba tylko pamiętać, że winieta jest ważna od dnia zakupu!!!!!!! przez podaną liczbę dni, a więc dzień zakupu, chociaż byś kupił o 23 50. to wliczasz ten cały dzień jako pierwszy.

                                    I trzeba też od razu sprawdzić, jakie dni sprzedawca przedziurkował, żeby nie było kłopotu. Zdarzają się pomyłki.

                                    A potem tylko gnać i czekać na widok Jadranu
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez conan
                                      pal licho te pare złoty byle to mieć niż potem nie kupić bo niema takich jak się chce i trzeba kupować dłuższe i droższe.
                                      Widać, że pierwszy raz jedziesz :szeroki_usmiech

                                      Zamieszczone przez conan
                                      A tak apropo jakie winiety kupujecie ? uwzględniacie dojazd i powrót ? czy jak najkrótsze na dojazd a później w drodze powrotnej nowe ?
                                      Zależy jak na długo jedziesz, jeżeli dłużej niż 10 dni to dwie Austriackie (nie opłaca się jednej większej na 2 m-ce bo to 23,40euro a nie 2x8euro), jedna miesięczna czeska lub Słowacka miesięczna również.
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • A co do miejsca zakupu:
                                        o ile w moim przypadku jadąc przez Zwardoń faktycznie jest kilka dużych stacji paliw w SK (nawet w samej Żylinie), więc przed dojazdem do autostrady powinno się kupić. Natomiast zawsze mam obawy na granicy SK/A w Jarovcach. Jak bym nie kupił na przejściu, to zonk. cały czas jestem na autostradzie i Policmajstry z A mogą wtedy narobić kłopotu. Na ostatniej stacji paliw za Bratysławą, przed skrętem na Jarovce (jeszcze na drodze na przejście H) często mają winiety A, ale nie mają najkrótszych, więc i tak trzeba przepłacić za dłuższy okres. Nie mają, albo nie chcą mieć :?:
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz


                                        • Ruwado to z wiednia jedziesz później A2 aż do zjazdu na Mureck ? i później lokalnymi drogami na Lenart i Ptuj czy jedziesz A2 z niej na E59 i później na Mureck ?

                                          AdamB kiedyś musi być ten pierwszy raz :twisted:
                                          Moja skodzinka o2
                                          Blacharstwo i lakiernictwo Autoklinika

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez ruwado
                                            atomiast zawsze mam obawy na granicy SK/A w Jarovcach.
                                            Ostatnio jechałem wprawdzie przez Czechy-Austrię, ale poprzednie razy jechałem przez Słowację-Austrię, i zarazna przejściu granicznym po stronie Austriackiej masz parkingi i pozostałości przejścia granicznego i na końcu tego terenu po prawej stronie masz duży parking i sklep w winietami.

                                            Większy problem z zakupem winiety jest od strony objazdu autostrad w Słowenii jadąc przed 6.00 rano w kierunku autostrady już na terenie Austrii. Pierwsza czynna stacja jest dopiero na autostradzie. Ale nie ma problemu, jest to na odcinku kilkaset metrów.
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • Na Słowację winietę kupisz w Zilinie na Slovnafcie (punkt D) - czynna 24h - kupowałem o 2 w nocy bez problemu.
                                              Stacja zaraz na zjeździe z estakady.
                                              MARCIN
                                              Mój szkodnik

                                              Komentarz


                                              • bzyq_74, bardzo cenne info :bow

                                                AdamB, bardzo cenne info :bow

                                                [ Dodano: Wto 14 Lut, 12 14:56 ]
                                                Zamieszczone przez AdamB
                                                Większy problem z zakupem winiety jest od strony objazdu autostrad w Słowenii jadąc przed 6.00 rano w kierunku autostrady już na terenie Austrii. Pierwsza czynna stacja jest dopiero na autostradzie. Ale nie ma problemu, jest to na odcinku kilkaset metrów.
                                                czyli w drodze powrotnej? A po 6 00 rano? jak jechałem z Mureck, była jakaś stacja paliw przed wjazdem na autostradę - na niej są winiety?
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez ruwado
                                                  AdamB napisał/a:
                                                  Większy problem z zakupem winiety jest od strony objazdu autostrad w Słowenii jadąc przed 6.00 rano w kierunku autostrady już na terenie Austrii. Pierwsza czynna stacja jest dopiero na autostradzie. Ale nie ma problemu, jest to na odcinku kilkaset metrów.

                                                  czyli w drodze powrotnej? A po 6 00 rano? jak jechałem z Mureck, była jakaś stacja paliw przed wjazdem na autostradę - na niej są winiety?
                                                  Nie wiem w czym macie problem. Ja kupiłem w ubiegłym roku winietę w Czechach, na ostatniej stacji LPG przed Austrią (chwalę Pana za to, że na naszych stacjach nie ma samoobsługi przy LPG ) od razu na powrót. Kobieta przedziurkowała mi jedną z datą wjazdu, a drugą z datą opóźnioną o 10 dni i trzeba tylko było przykleić właściwą na szybę przed wyjazdem do domu :szeroki_usmiech
                                                  SPOT Poznań ->

                                                  Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez ruwado
                                                    czyli w drodze powrotnej? A po 6 00 rano? jak jechałem z Mureck, była jakaś stacja paliw przed wjazdem na autostradę - na niej są winiety?
                                                    Nie ma problemu ze stacjami i winietami, po drodze są co najmniej trzy pomiędzy przejazdem przez rzeczkę graniczną a przed wjazdem na autostradę.
                                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X