Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • AdamB, dzięki.

    Plany idą coraz dalej. Już nie mogę się doczekać wyjazdu!!!!

    Cro mnie urzekła.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • Ja w tym roku znowu do CRO ....

      Ktoś jechał przez Węgry ? Podobno lepiej i szybciej niż przez Słowację i Austrię.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez loyd
        Ja w tym roku znowu do CRO ....

        Ktoś jechał przez Węgry ? Podobno lepiej i szybciej niż przez Słowację i Austrię.
        jechałem w sierpniu 2011 przez Węgry i jedzie się znakomicie, korzystałem ze wskazówek zamieszczonych na portalu CHORWACJA ONLINE. Winietę na Węgry wykupiłem online na stronie Motorway vignette online - hungarian highway sticker purchase, natomiast Słowacki płatny kawałek autosrady omijałem wg wskazówek z forum, nie było problemu i komplikacji.
        Wyjechałem z Tarnowa o godzinie 17 w niedzielę i w Podgorze byłem o 9 godzinie rano, bez stresu i na spokojnie z krótkimi postojami bo jechałem z żoną jako zmiennikiem
        Pozdrawiam
        Piotr

        Komentarz


        • Piotr AMP, jechałeś przez Nowy-Sącz i omijałeś odcinek Presov- Kosice ?
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • Zamieszczone przez AdamB
            Piotr AMP, jechałeś przez Nowy-Sącz i omijałeś odcinek Presov- Kosice ?
            Jechałem na Jasło - Barwinek - Svidnik (obwodnica) - Presov (za marketem tesco w prawo i omijamy bokiem autostradę) - Koszyce - Miskolc, itd.

            Szczegóły, i tak właśnie jechałem z ominieciem autostrady Słowackiej, masz tutaj: TRASA Z POLSKI POŁUDNIOWO - WSCHODNIEJ

            Sprawdziłem osobiście i jak będę jechał w tym roku na CRO to znowu tak samo. Polecam.
            Istotne, zeby sobie kontrolowac czy Słowacy nie wprowadzili na te boczne drogi opłat ale z tego co wiem to nie ma zmian (Uwaga: samochody poniżej 3,5 tony!!).
            Pozdrawiam
            Piotr

            Komentarz


            • Piotr AMP, od Ciebie to jedyna słuszna droga do Cro. Z moich okolic już lepiej wychodzi jechać przez Austrię i Słowenię.
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • AdamB, bezpieczeństwo i optymalizacja kosztów = udane wakacje dla mnie przez Węgry to faktycznie trasa optimum, choc jechałem do Chorwacji także przez Czechy-Austria-Słowenia i też było ok, choć drożej i dłużej.
                Pozdrawiam
                Piotr

                Komentarz


                • Piotr AMP, tobie nie opłaca się przebijać na siłę do Czech. U moim przypadku chcąc jechać przez Węgry to wchodzi w grę trasa 86 i kombinowanie z 74. A tego mi się nie chce szczególnie w nocy jak jadę.

                  [ Dodano: Pon 19 Mar, 12 14:57 ]
                  Zamieszczone przez Piotr AMP
                  bezpieczeństwo i optymalizacja kosztów = udane wakacje
                  Święte słowa
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • Ja z okolic W-wy jeżdżę przez SK/A/SLO. U mnie przez H chyba wyjdzie dłużej.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • ruwado, w poprzednim wyjeździe chciałem przez ciekawość jechać przez Węgry, ale w ostatniej chwili mi się odwidziało.
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • Ja jechałem 86. Droga jak droga, ale 180 km od Słowacji i jesteś w Cro !!!
                        Co bardzo istotne 86 jest b. dobrze oznaczona i chyba w tym roku będzie już wyremontowana po całości.
                        Do tego koszt podróży, który w obie strony zamknął się kwotą ok. 1000 zł. (1500 km. w jedną stronę).
                        Zaletą 86 względem autostrady jest .... mniejsze prawdopodobieństwo zaśnięcia.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Rok z Bagien
                          Zaletą 86 względem autostrady jest .... mniejsze prawdopodobieństwo zaśnięcia.
                          Tu masz rację, ja teraz jeszcze bym dołożył oszczędności na paliwie i winietach.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • Panowie a z Kielc jakbyście radzili jechać ?

                            Zawsze jechałem Kraków - Słowacja (Bratysława/Wiedeń) - Graz - Maribor - Dubrovnik/Igrane.

                            Żona twierdzi, że jej koleżanki jeżdźą przez Węgry i jest taniej/szybciej/lepiej.

                            Komentarz


                            • loyd, do Bratysławy jak do tej pory i dopiero Bratysławie lecisz na Węgry i na 86. No chyba że chcesz jechać przez Kraków, i potem na Chyżne i dalej na Żilinę.

                              [ Dodano: Pon 19 Mar, 12 15:34 ]
                              Zamieszczone przez loyd
                              Żona twierdzi, że jej koleżanki jeżdźą przez Węgry i jest taniej/szybciej/lepiej.
                              To trzeba samemu sprawdzić.
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz


                              • Znowu mi namieszaliście z tą 86. Wiem, że sąsiad z bloku jeździ właśnie tak. Znowu zacznę myśleć
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • jechałem 86 dwa razy = pierwszy i ostatni :szeroki_usmiech
                                  jakiś rumun postanowił zwiedzać TIRem pole i trafiliśmy na operację wyciągania... staliśmy w środku nocy, w środku pola chyba z 1,5 godziny :?
                                  Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                  http://www.disi-tune.pl
                                  Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                  Był WRX
                                  Była Octa

                                  Komentarz


                                  • misiekwaw, nie możesz mieć aż tak dużego pecha aby co wyjazd rumun TIRem ładował się przed Ciebie w pole. :szeroki_usmiech
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez AdamB
                                      misiekwaw, nie możesz mieć aż tak dużego pecha aby co wyjazd rumun TIRem ładował się przed Ciebie w pole. :szeroki_usmiech
                                      wole nie sprawdzać :szeroki_usmiech poza tym ostatnie kilka razy robimy sobie nocleg w Balatonlelle i ruszamy w dalszą drogę rano wypoczęci. Tak szczerze mówiąc najbardziej męczący jest przejazd przez Polskę :?
                                      Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                      http://www.disi-tune.pl
                                      Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                      Był WRX
                                      Była Octa

                                      Komentarz


                                      • No właśnie, a jak z Bratysławy pojedziemy 86, to prowadzi ona do przejścia w Redics - z tamtąd w SLO trzeba ominąć autostrade i w C ro znowu potłuc się lokalnymi drogami do autocesty z Letenye do Zagrebia. W dzień żaden problem, ale nocą mniej komfortowo.

                                        A tak na marginesie - w 2009 roku jechałem przez H - od Gyoru. W Redics wjechałem na autostradę (bez winiety :szeroki_usmiech ) i zjechałem kilka kilometrów dalej na Lendawę. Wtedy się udało, ale jak bym trafił na kontrolę, nie byłoby tanio.
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz


                                        • Ktoś może wrzucić przejazd Kielce - Bol przez Węgry na "mapy google" bo nijak nie mogę tego ogarnąć .... :?

                                          Komentarz


                                          • raz jechałem do Cro prze Węgry ale autostradami. w Bratysławie kierunek Budapeszt, autostrada M1, następnie odbicie na M7. nadrabia się ok 100km w stosunku do trasy przez Austrię i Słowenię ale, o ile mnie pamięć nie myli, byłem 40E do przodu.

                                            do Budapesztu spory ruch (jechałem w nocy). od Budapesztu autostrada pusta i kilometrów szybko ubywa :-)

                                            [ Dodano: Pon 19 Mar, 12 17:39 ]
                                            Zamieszczone przez loyd
                                            Ktoś może wrzucić przejazd Kielce - Bol przez Węgry na "mapy google" bo nijak nie mogę tego ogarnąć .... :?
                                            wpisz: Kielce, Zilina, Budapeszt, Bol i po problemie :-)

                                            Komentarz


                                            • ruwado, autostrady w Słowenii nie ominiesz tak prosto w tym miejscu. Musisz zjechać z 86 na 74 i nią dojechać do granicy Węgiersko-Chorwackiej. 74 leci obok autostrady więc bez winiety się przejedzie.
                                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                              Komentarz


                                              • AdamB, z mapki wynika że w ogóle nie ominie się, bo
                                                wjeżdżając do Słowenii od razu H7 jest płatna - kiedyś do ronda była darmo.
                                                MARCIN
                                                Mój szkodnik

                                                Komentarz


                                                • bzyq_74, trzeba z 86 uciec na 74 i po sprawie.
                                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                  Komentarz


                                                  • loyd, możesz też jechać z Kielc na Tarnów - Barwinek - Svidnik i dalej tak jak pisałem wcześniej. Z Kielc na Tarnów masz "rzut kamieniem" jakieś 90 minut max

                                                    Polecem do planowania drogi na Chorwację tą mapę, jest naprawdę dobra:
                                                    Route planner: route calculation, detailed journey cost - ViaMichelin
                                                    Pozdrawiam
                                                    Piotr

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X