Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez AdamB
    Zamieszczone przez piramida
    Panowie z racji że nie pamiętam kiedy ostatnio byłem na plaży mam takie pytanko, obecnie po plaży pomyka sie mam nadzieje że w szortach a nie kąpielówkach? ops:
    Każdy chodzi w tym co ma. Bardzo dużo ludzi chodzi w kąpielówkach zresztą jak nad Bałtykiem.
    Dzięki Adam, za chwile wyjezdzam, do zobaczyska za tydzień
    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

    Komentarz


    • Zamieszczone przez misiek^wro
      Ja jechalem na raz ( z zamiarem :P ) w strone do CRO, wyjechalismy tak kolo 20, kolo 6 juz zmiennik siadl za kolko, bo ja czulem ze bede przysypial, a przerwa nic nie dala

      Misiek bez urazy, ale nie dziwne, że zasypiałeś jak jechałeś 100-110km/h po autostradach... Taka prędkość na autostradzie jest mega usypiająca, koncentracja bardzo spada i przez co bardzo niebezpieczna IMO. Ja jak latam czasami z Wawy do Wyszkowa maks 100km/h (zmuszony jestem) to już mi się oczy zamykają, a to ledwie kilkadziesiąt km.

      Ja na autostradach utrzymuję zawsze ok. 150km/h ostatnimi czasy - i to mi się wydaje wolno, bo kiedyś jeździłem trochę szybciej.

      Komentarz


      • Ja właśnie wróciłem z Cro tydzień temu - 4 raz byłem.

        Dwa razy jeździłem przez SK (Zwardoń lub Leszna Górna - kawałek przez CZ) - H - HR. Wracałem przez A - SLO - SK. W drodze powrotnej jechałem za pierwszym razem zwykłą droga przez Maribor. Za drugim razem wracałem autostradą w SLO. dwa pierwsze wyjazdy w stronę Cro były z noclegiem, powrót na raz. Najdłuższy powrót był za piwerszym razem - 24 h. Cały dzien i noc - nad ranem juz za Częstochowa mnie zmogło.

        Następne dwa razy jechałem w obie strony przez SK - A - SLO. Trzeci raz w stronę Cro z noclegiem, powrót tradycyjnie na raz - 18 h i bez problemu.

        W tym roku (czwarty raz) jechałem w obie strony na raz. Z Karczewa k. Wa - wy wyjechałem około 12 00 i zatrzymałem się u rodzinki w Tomaszowie Maz. na kawkę. O 17 00 ruszyłem. O 8 00 rano wjechałem do cro. Na spokojnie jechałem od Karlovaca starą drogą "1" i zwiedziłem muzeum wojny domowej pod Karlovacem, i Raztoke w Slunj. Do hotelu koło Zadaru (Sv. Filip i Jakov) przyjechaliśmy około 18 00. Powrót na raz (znowu z wizyta w Tomaszowie i w domu byłem o 1 00 w nocy. Jak bym nie zajeżdżał do Tomaszowa - domek by był o 23 00. W tym roku także ominąłem autostrade w SLO objazdem Mureck - Lenart - Ptuj. Do Cro wjechałem w Dobovcu, a wracałem przez Cvetlin (omijając słynny zakorkowany Macelj). I ten tegoroczny wariant najbardziej mi odpowiada. Zero zmęczenia. Chyba się wprawiłem

        najwięcej info na cro.pl.

        [ Dodano: Nie 28 Sie, 11 00:06 ]
        Zamieszczone przez krz_p
        AdamB, a tym objazdem nie wjedzie czasem na końcówkę płatnego odcinka?
        nie, po wjeździe do Ptuja na pierwszych światłach skręcasz w lewo (znaki na Zagreb) i jedziesz nowym mostem omijając centrum. Wjeżdżasz dokładnie na koniec autostrady (jest przekreślony znaczek autostrady na Zagreb) - nie jest juz ten kawałek płatny.

        [ Dodano: Nie 28 Sie, 11 00:10 ]
        Zamieszczone przez Arti_r1
        AdamB czy omijając słoweńską autostradę przez zjazd na mureck jest wszystko oznaczone gdzie jechać?jakiego kierunku się trzymać?
        tu masz wskazówki

        Objazd płatnych autostrad w Słowenii | Cro.pl - Chorwacja online

        Rejsy Chorwacja, Grecja i nie tylko.

        Ja w tym roku z tego skorzystałem i bez mapy na czuja poszło

        [ Dodano: Nie 28 Sie, 11 00:14 ]
        Zamieszczone przez Arti_r1
        a jak z drogą powrotną? jakiego kierunku się trzymać, będzie jakiś zjazd oznaczony na ptuj czy jak?
        w Trżcu skręcasz w prawo, potem po głównej w lewo i cały czas znaki na Ptuj. potem na Lenart, potem na Mureck (tuz przed granicą A jest znak nie na Mureck, a "Avstrija" - lecisz na granice. W tym linkach wyżej masz filmiki z trasy - idzie sie tego wykuć. Ja się nie zgubiłem.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • alo, ja właśnie po
          Pakostane-Wrocław 11godzin z kilkoma postojami, dwie baby na pokładzie. Mi by raz na siku starczyło :P

          Poleciałem na skróty
          Mapy Google

          Jak dla nie to tylko jedna uwaga na trasę... uważać na bramki, lecisz lewym pasem 170 a tam info o bramkach i logo karty płatniczej, po kilometrze stajesz w mega długim korku i za autostradę można zapłacić jedynie gotówką, totalne nieporozumienie. U mnie akurat fartownie dziewczyna znalazła stówę w spodniach i przyjęli złotówki, ale po minie kolesia na widok karty nie wyglądało na to, że da się to załatwić :P
          Sprzedam zawieszenie z pakietu na bezdroża click ---> LINK

          Komentarz


          • Pod Zagrebiem te tablice informujące o zjeździe na pas "no cash" są mega duże - nie da się ich przeoczyć i są odpowiednio wcześniej.
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • korki na bramkach są zazwyczaj w łikendy , a po sezonie niema ich wogóle.
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz


              • Zamieszczone przez leszekmw
                korki na bramkach są zazwyczaj w łikendy , a po sezonie niema ich wogóle.
                Wprawdzie jeżdżę na początku sezonu, ale jeszcze nigdy nie stałem w kolejce dłuższej niż 4-5 aut.
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • Zamieszczone przez AdamB
                  Zamieszczone przez leszekmw
                  korki na bramkach są zazwyczaj w łikendy , a po sezonie niema ich wogóle.
                  Wprawdzie jeżdżę na początku sezonu, ale jeszcze nigdy nie stałem w kolejce dłuższej niż 4-5 aut.
                  my jeździmy przed sezonem w połowie czerwca i widzieliśmy juz kolejki na kilka kilometrów
                  Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                  http://www.disi-tune.pl
                  Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                  Był WRX
                  Była Octa

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez MisiekWAW
                    my jeździmy przed sezonem w połowie czerwca i widzieliśmy juz kolejki na kilka kilometrów
                    Teraz wjeżdżałem do Chorwacji 23.06 na 24.06 nad ranem (koło 5.00-6.00 na granicy) i na granicy zero kolejek jak i również na wszystkich bramkach.
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • ok, nie mówię nie, ale to nie znaczy że nie można się w takie coś w... ten tegować
                      Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                      http://www.disi-tune.pl
                      Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                      Był WRX
                      Była Octa

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez MisiekWAW
                        ok, nie mówię nie, ale to nie znaczy że nie można się w takie coś w... ten tegować
                        W drodze powrotnej jeżeli ktoś wyjedzie rano, lub w południe to korki i kolejki murowane. Osobiście wyjeżdżam w nocy o 3 z Chorwacji i wtedy przelatuje się również bez kolejek i korków.
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez AdamB
                          W drodze powrotnej jeżeli ktoś wyjedzie rano, lub w południe to korki i kolejki murowane. Osobiście wyjeżdżam w nocy o 3 z Chorwacji i wtedy przelatuje się również bez kolejek i korków.
                          wyjechałem w sobotę 20.08 o 5 30 rano. Przez Zagrzebiem wjechałem na pas "no cash" i nie było tam żadnego autka. Płacenie trwało 5 sek. w automacie (kartą). Przy bramkach w Macelju - kilka samochodów przede mna. Poleciałem na Cvetlin, bo do granicy stało wszystko od bramek. W Cvetlinie zero samochodów. Przed 17 00 wjechałem do PL w Zwardoniu.



                          Można rzec - luzik był - zero korków.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • No ja też już po urlopie, przejazd Kraków, Chałpki, Wiedeń, Słowenia, Wyspa Pag, czas przejazdu 11.5h plus 1.5h na przerwy, pojebał mi sie zjazd przed wjazdem na Słoweńską autostradę więc przejechałem ją bez winiety :P natomiast wracając do Polski wpakowałem się do Ptuja a następnie w kierunku Lenarta ale "Hołek" coś namieszał z lokalnymi drogami a burza godnie napierała więc chcąc uniknac uszkodzenia auta poprzez leżące konary drzew na drodzę wróciłem na autostradę i w klasycznym stylu znowu bez winiety dobrnąłem do Austrii.
                            Średnie spalanie z ostatniego odcinka 630km wyszło 6.3 a prędkości przelotowe to 130-180 :szeroki_usmiech
                            W sumie zrobiłem 2800km, auto bez najmniejszego bąka pokonało trasę więc ciesze sie podwójnie z udanego urlopu i szczęśliwego przejazdu
                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                            Komentarz


                            • no to masz szczęście że nie trafiłeś na słoweńską policję z lornetką, która przeważnie stoi na końcu autostrady i obserwują :P
                              Fabryka Barw :]

                              Czarna O1 rs-line tdi
                              Srebrna O2 Scout

                              DACAR.team

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Arti_r1
                                no to masz szczęście że nie trafiłeś na słoweńską policję z lornetką, która przeważnie stoi na końcu autostrady i obserwują :P

                                Jadąc z Polski, na bramkach trafiłem na gości ale akurat byli zajęci rozmową, w drodzę powrotnej tak napierdalało deszczem że nie było nikogo, dodam że przejazd przez Słowenię odbywał sie około 3 w nocy i 22 wieczorem.
                                Więcej razy takich manewrów nie będe wykonywał :szeroki_usmiech

                                P.S. jakiej wysokości jest mandat za brak winiety?
                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                Komentarz


                                • 2xcena winiety dla Twojego auta + obowiązek wykupienia.

                                  Komentarz


                                  • no to masz szczęście że nie trafiłeś na słoweńską policję z lornetką, która przeważnie stoi na końcu autostrady i obserwują :P
                                    mnie w zeszłym roku sprawdzali - ale miałem nalepkę.
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez PieTrzaK
                                      2xcena winiety dla Twojego auta + obowiązek wykupienia.
                                      to jeszcze spoko, słyszałem o 10 krotności, tylko jeszcze pytanie na jaki okres czasu?
                                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                      Komentarz


                                      • wysokość mandatu jest różna, zależy chyba od policjanta, bo kumpel też jechał bez, złapali coś tam coś tam gadali, i go puścili, a jak mnie złapali, bo całkowicie zapomniałem o niej to 70euro:/ i wykup u nich :?
                                        Fabryka Barw :]

                                        Czarna O1 rs-line tdi
                                        Srebrna O2 Scout

                                        DACAR.team

                                        Komentarz


                                        • piramida, trochę cię Hołek wyprowadził. Ale następnym razem będzie lepiej

                                          [ Dodano: Sob 03 Wrz, 11 20:56 ]
                                          Zamieszczone przez piramida
                                          Średnie spalanie z ostatniego odcinka 630km wyszło 6.3 a prędkości przelotowe to 130-180 :szeroki_usmiech
                                          Normalnie kapelusz :szeroki_usmiech
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez AdamB
                                            piramida, trochę cię Hołek wyprowadził. Ale następnym razem będzie lepiej

                                            [ Dodano: Sob 03 Wrz, 11 20:56 ]
                                            Zamieszczone przez piramida
                                            Średnie spalanie z ostatniego odcinka 630km wyszło 6.3 a prędkości przelotowe to 130-180 :szeroki_usmiech
                                            Normalnie kapelusz :szeroki_usmiech
                                            muszę bardziej popracować nad obsługą nawigacji :wink: a odnośnie prędkości to po przyjezdzie do kraju jakoś wygodniej jezdzi mi sie nie co wolniej niż poprzednio :szeroki_usmiech
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez piramida
                                              Słoweńską autostradę więc przejechałem ją bez winiety
                                              w 2010 zapłaciłwm po 150 euro za samochód a były 3 autka- powód brak winiety w drodze powrotnej.

                                              W tym roku nie popełniłem tego błędu zaraz kupiłem winietę na cały miesiąc i spokojna głowa.
                                              Pozdrawiam

                                              Mariusz

                                              AGR 1,9 TDI


                                              Panda 1,1

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez zeb5
                                                Zamieszczone przez piramida
                                                Słoweńską autostradę więc przejechałem ją bez winiety
                                                w 2010 zapłaciłwm po 150 euro za samochód a były 3 autka- powód brak winiety w drodze powrotnej.

                                                W tym roku nie popełniłem tego błędu zaraz kupiłem winietę na cały miesiąc i spokojna głowa.
                                                no to miałem ładnego fuksa :szeroki_usmiech
                                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                Komentarz


                                                • No i dla mnie sezon Chorwacja 2011 zakończony

                                                  Moja dzielna Skodzinka na promie Biograd - Tkon
                                                  Załączone pliki
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz


                                                  • Wróciłem z Pagu (Novalja) w Niedzielę . To była pierwsza tak daleka podróż mojej O2. Wyjazd zaliczam do udanych. Autko zrobiło kawał dobrej roboty :lol: . Nie zawiodło, a zaskoczyło swoją elastycznością i osiągami po mimo 3 pasażerów na pokładzie, bagażów ważących ponad 250 kg i pełnego zbiornika paliwa. Auto tak siadło, że ledwo palec wszedł mi w tylne nadkole . Dzięki temu mogłem zobaczyć jak auto będzie wyglądało po zrobieniu gleby :lol:

                                                    Jechałem z Warszawy przez Katowice, Rybnik, Wodzisław Śląski, Chałupki > Ostrave, Olomouc, Brno > Wien, Graz > Maribor > Zagreb, Karlovac, Ogulin, Senj. Wracałem tą samą drogą. Winiety kupowałem na stajach paliwowych. W Czechach za 10 dniową zapłaciłem 12 Euro, w Austrii za taką samą 10 Euro, a w Słowenii za 7 dniową 15 Euro x2 (przyjazd+powrót).

                                                    Najszybciej udało mi się przejechać Czechy, gdzie prawie non stop miałem pedał wciśnięty do oporu (160-217 km/h). Drogi dobre, świetna pogoda, a policji brak. 150 km odcinek autostrady zrobiłem w godzinę. Tak się przyzwyczaiłem do wysokich prędkości, że jadąc 140 km/h miałem wrażenie jakbym jechał 80 km/h . Przejeżdżając Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację spotkałem tylko dwóch kierowców którzy cisnęli swoje auta do oporu. Kultura na drogach i przestrzeganie przepisów jest na najwyższym poziomie . W <CZ > pierwsze auto, które zmusiło mnie do zjazdu na prawy pas przy 190 km/h, to Audi RS6 (C7-Avant) wersja standardowa (580KM) i Audi A4 (B7-Avant) 2.0 T (200KM) które goniło cały czas RS6. Przez chwilę na autostradzie zrobiło się tłoczno na lewym pasie i przez 2-3 min jechałem równo 170-180 km/h (10m) za A4 które jechało 10m za RS6. Po chwili było już pusto i kierowca RS6 na łuku wcisnął pedał do oporu i wystrzelił jak rakieta z 220 km/h!. Po ok. 10 sekundach nie było go już nigdzie widać :lol: .

                                                    Średnie max. spalanie 7.9L /100km. Średnie min. spalanie 7.7L /100km. Chwilowe spalanie przy 200 km/h 15L /100km. Auto było cały czas ciśnięte. Po przejechaniu ok. 2.5 tys. km ubyło mi 0,5L oleju którego dolałem przed wyjazdem.
                                                    * CHRYSLER 300C "SRT8" 6.1 V8 HEMI (450 KM)
                                                    * AUDI A3 Sportback 3.2 V6 (250 KM) "RS3"

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X