Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ogolnie to trasa jest mega przyjemna
    Ja niestety miałem małego pecha, bo wracając zaliczyłem na każdych bramkach w CRO 3,5km korek :evil: Plan był, żeby lecieć w ciągu, ale po tych doświadczeniach motywacja legła w gruzach i trzeba było spać na parkingu w A.
    Odradzam więc powrót przez CRO przy 'zmianie turnusów' w godzinach wieczornych.
    U mnie prędkość przelotowa, to dozwolone 130 (według GPS) - zauważyłem, że na Czechów to też źle działa (IMO oni mają jeszcze większe kompleksy motoryzacyjne niż Polacy :szeroki_usmiech )
    Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
    a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
    Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
    O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

    Komentarz


    • 4ty wyjazd z kolei zaliczony bez mandatow i przykrych kolizji/wypadkow no i uroczo spedzony urlop, znajomi mieli
      U mnie drugi raz, bez wypadku też się obyło. Tyle tylko, że na parkingu przy moim apartmanie trafił mi się Polak parkujący inaczej :| :twisted:
      Mały wgniotek na błotniku i ryska na zderzaku. :evil:


      Aleś na Karlovaćko do Baśki toś nie wpadł.. :szeroki_usmiech

      Komentarz


      • Zamieszczone przez dudek_t
        Nie zastanawiaj się i jedź tą miejscami dość wąską drogą bo widoki są tego absolutnie warte!
        Ja sobie obiecałem, że zrobię to dopiero jak mi na onkologii powiedzą że zostało mi max pół roku :szeroki_usmiech

        Zamieszczone przez eaglemirek
        Ogólnie zauważyłem że im bardziej zależy na przepustowości Jadranki niż na zegarmistrzowskim trzymaniu się ograniczeń
        Też mi się tak wydaje. Ograniczenia prędkości są ustawiane logicznie i warto się ich trzymać, a często nawet w obszarze zabudowanym są ograniczenia do 60km/h w miejscach, gdzie warunki na to pozwalają. Nie to co u nas, że jedna chata na horyzoncie i już 40-tka.

        Zamieszczone przez adaś
        Odradzam więc powrót przez CRO przy 'zmianie turnusów' w godzinach wieczornych.
        Generalnie najlepiej znaleźć kwaterę od poniedziałku i wyjechać w niedzielę, ale nie wiem czy to możliwe. Największą zaletą pól namiotowych jest elastyczność w "wymianie turnusów", i ta odbywa się zazwyczaj w poniedziałek lub wtorek.
        SPOT Poznań ->

        Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

        Komentarz


        • Walt, ale ta droga nie jest absolutnie w żadnym momencie niebezpieczna!!! Jedyną obawę jaką możesz mieć to jakaś lekka obcierka samochodu przy mijance "na styk". Wszędzie barierki lub betonowe słupki, nie za duże nachylenie - idealna żeby czerpać z niej przyjemność a nie się bać. Ja dwa lata temu podczas pobytu w Makarskiej byłem na niej 3 razy w ciągu tygodnia.
          Polecam również z całego serca (jeśli ktoś lubi góry) drogę powrotną z Chorwacji przez Włochy i Austrie. Przez Udine, Tolmezzo do Austrii do Lienzu a później Grossglockner Alpenstrasse do Zell am See i przez Salzburg do domku. Niezapomniane serpentyny, piękne widoki... aż żyć się chce!

          Komentarz


          • adaś, no a dlaczego nie płaciłeś kartą na bramkach ? wtedy masz inne bramki na których wogóle niema kolejek. trochę dziwnie jest w chorwacji pod tym względem.
            co prawda ja byłem we wrześniu w tamtym roku więc kolejek nie było . no i coraz bardziej zaczyna mi się ten wrzesień w chorwacji klarować :lol: , pytanie tylko czy tam gdzie w tamtym roku czy gdzieś indziej.

            co się tyczy prędkości .., sam nie wiem , ie jeżdżę często za granicę ale jak już się wybiorę to raczej jadę szybko , i , jak na razie , udaje mi się... :roll: .
            po prostu może bardziej uważam co się dzieje dookoła , przede wszystkim przede mną, patrzę jak jadą inne auta ..sam nie wiem..cb nie mam . droga do chorwacji w tamtym roku to po słowacji gdzie oczywiście przepisowo , na węgrzech około 150 -160 cały czas , co prawda lało , chorwacja to samo i troszkę więcej... . jazda w nocy . jak wracałem to chorwacja 170 -180 w dzień , węgry 150 -160 .., nie wiem , może się udało . na ograniczeniach oczywiście zwalniam , i jadę zazwyczaj około 20km/h szybciej niż jest ograniczenie... . często spoglkądam we wsteczne lusterko jak szybko jadę , taki już sobie wyrobiłem nawyk ..
            austria w zimie też szybka była... .
            wydaje mi się ze czasami ci co mają cb za bardzo im ufają i trochę za szybko
            jeżdżą na ograniczeniach , po prostu wiedzą że niema policji i tną ile się da przez wieś itd , a przecież ktoś raczej pomyślał zanim je ustawił , choć wiadomo - od każdej reguły są wyjątki..
            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
            GVI 1.4TSI
            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

            Komentarz


            • Pozdrowienia dla Korsarza, który wetknął mi pozdrowienia za tylną wycieraczkę w Trogirze. Szkoda, że nie zostawiłeś nr telefonu, zrobilibyśmy małego spota
              TadFi
              Breloki, logo na klapę i inne gadżety

              Komentarz


              • Za dwa dni o 21 wyjazd na Pag, jadę na tydzień, jeszcze sie waham czy jechać przez Węgry czy Słowenię, będe leciał od strzału więc będzie ciężko :roll:
                Mam tylko nadzieje że turbo mi nie odfrunie a głowica nie wyleci w kosmos :szeroki_usmiech
                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                Komentarz


                • Zamieszczone przez piramida
                  Mam tylko nadzieje że turbo mi nie odfrunie a głowica nie wyleci w kosmos :szeroki_usmiech
                  Niech moc będzie z tobą :lol:
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez AdamB
                    Zamieszczone przez piramida
                    Mam tylko nadzieje że turbo mi nie odfrunie a głowica nie wyleci w kosmos :szeroki_usmiech
                    Niech moc będzie z tobą :lol:
                    Dzięki Ci dobry człowieku :szeroki_usmiech
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez piramida
                      Za dwa dni o 21 wyjazd na Pag, jadę na tydzień, jeszcze sie waham czy jechać przez Węgry czy Słowenię,
                      A czemu się wahasz?

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Dzida
                        Zamieszczone przez piramida
                        Za dwa dni o 21 wyjazd na Pag, jadę na tydzień, jeszcze sie waham czy jechać przez Węgry czy Słowenię,
                        A czemu się wahasz?
                        juz sie nie waham, jadę przez Czechy, Austrię itd
                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez piramida
                          będe leciał od strzału więc będzie ciężko :roll:
                          co to znaczy :?:

                          Zamieszczone przez piramida
                          Mam tylko nadzieje że turbo mi nie odfrunie
                          jak mi moja karetka nie odfrunęła w tamtym roku to i Twoja wytrzyma
                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                          GVI 1.4TSI
                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez leszekmw
                            Zamieszczone przez piramida
                            będe leciał od strzału więc będzie ciężko :roll:
                            co to znaczy :?:
                            to znaczy że pojadę non stop z przerwami, chyba że nie dam rady to krótki nocleg gdzieś po drodzę
                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez piramida
                              to znaczy że pojadę non stop z przerwami, chyba że nie dam rady to krótki nocleg gdzieś po drodzę
                              Tą trasę spokojnie robi się bez noclegu. Wystarczają dwie dłuższe przerwy po 20min na regenerację, czyli zatrzymuję się, nie wietrzę auta, nie wychodzę tylko lekka drzemka, nie spanie. To jest w końcu 1200km.
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz


                              • chyba że nie dam rady to krótki nocleg gdzieś po drodzę
                                krótkie spanko jest wskazane, szczególnie, że chcesz wyjechać około 21 - inaczej to chłopie jajo zniesiesz
                                W Austrii jest dobrze rozbudowana sieć parkingów przy autostradach.
                                Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
                                a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
                                Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
                                O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

                                Komentarz


                                • krótkie spanko jest wskazane,
                                  W moim przypadku spanie dłuższe niż 20-30 min daje gorsze efekty niż drzemka 20min.

                                  Ale fakt faktem inaczej ciężko zajechać.
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez piramida
                                    to znaczy że pojadę non stop z przerwami
                                    przyznaję ze pierwsze słyszę takie określenie.
                                    tam się fajnie jedzie ale wiadomo , autostrada , w dodatku dośc pusta , jest nudna. ja wyjechałem w tamtym roku o 15 a o 6 byłem w Sestanowcu . jechałem non stop oczywiście , bez większego zmęczenia . to mnie dopadło po wyjściu z auta w Breli koło 7 rano , było już z 25st. i cholernie wilgotno.
                                    z powrotem też goniłem na raz tylko z jeszcze większymi prędkościami i było jeszcze lepiej.
                                    tak więc bez problemu powinieneś pojechać, ale wiadomo , różnie organizmy znoszą długa jazdę . to tak jak z gorzałką - jeden wypija wiaderko a drugi po flaszce się wywraca...
                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                    GVI 1.4TSI
                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                    Komentarz


                                    • leszekmw, że co ??? :twisted: uważasz, że mam słabą głowę?? :szeroki_usmiech Po flaszce na głowę to mam ochotę dopiero. :szeroki_usmiech
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez piramida
                                        juz sie nie waham, jadę przez Czechy, Austrię itd
                                        Jedynie słuszna droga

                                        Komentarz


                                        • AdamB, haha..pisałem ogólnie :szeroki_usmiech
                                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                          GVI 1.4TSI
                                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez leszekmw
                                            AdamB, haha..pisałem ogólnie :szeroki_usmiech
                                            :szeroki_usmiech Wiem.
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • Ja jechalem na raz ( z zamiarem :P ) w strone do CRO, wyjechalismy tak kolo 20, kolo 6 juz zmiennik siadl za kolko, bo ja czulem ze bede przysypial, a przerwa nic nie dala.

                                              Drzemania i spania nie lubie - robia ochote na dluzsze zzz

                                              W droge powrotna wyjechalismy o 6:20 i z palcem pojechalem cala trase do PL sam. Ani razu sie oko nie przymykalo, ogolnie senny nie bylem, a po serku smazonym z frytami w CZ to moglem jeszcze raz 800 km zrobic :twisted:
                                              Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                              Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                              ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                              TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                              Komentarz


                                              • Panowie z racji że nie pamiętam kiedy ostatnio byłem na plaży mam takie pytanko, obecnie po plaży pomyka sie mam nadzieje że w szortach a nie kąpielówkach? ops:
                                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez piramida
                                                  Panowie z racji że nie pamiętam kiedy ostatnio byłem na plaży mam takie pytanko, obecnie po plaży pomyka sie mam nadzieje że w szortach a nie kąpielówkach? ops:
                                                  Każdy chodzi w tym co ma. Bardzo dużo ludzi chodzi w kąpielówkach zresztą jak nad Bałtykiem.
                                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Dzida
                                                    Zamieszczone przez piramida
                                                    juz sie nie waham, jadę przez Czechy, Austrię itd
                                                    Jedynie słuszna droga
                                                    Ze Szczecina też ? :diabelski_usmiech
                                                    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                                    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X