Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez aro_40
    Zamieszczone przez Sewerwa
    Ps. co sądzicie o skrócie pod Wiedniem do Trate drogą E59 przez Ilz i później drogą 66 przez Feldbach i 69 do Trate - oszczędza się 30km? Ktoś jechał tędy jakie czasy przejazdów ograniczenia prędkości jakość drogi?
    Jechałem
    Trasa wąska i kręta. Choć krótsza, to zabiera tyle samo co dalej ale autostradą. Jak planujesz leciec po ciemku to będzi ci trudno, bo często nie ma tam żadnych linii (jeśli dobrze pamiętam).
    Potwierdzam
    Trasa bardzo malownicza, piękne widoki, jechałem raz tamtędy wczesnym rankiem ostrożnie, bo kręta i wąska, a za mną sznur miejscowych, bo nie było za bardzo gdzie wyprzedzić. Podejrzewam, że ostro wtedy na mnie nadawali W każdym razie kawa na pobudzenie nie była już potrzebna :szeroki_usmiech .
    Pzdr
    Pzdr, Fredy
    Silnik w mojej O3 smaruje olej

    Komentarz


    • Zamieszczone przez aro_40
      od tego roku wprowadzili? bo w poprzednich latach tego nie było...
      O to chodzi



      Raz swieca, a raz nie. Ale im wiecej aut i mniejszy ruch powietrza tym wieksza szansa na wyswietlenie tego w celu uspokojenia ruchu
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • Maicroft, tak jak napisałeś tylko za dnia. To jest ogólnie wszędzie w Austrii. Jak jest całkowicie źle to jest też regulowany ruch wjazdowy do miasta. Przynajmniej w Salzburg.
        - Superb
        - Panda 1.2

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Maicroft
          O to chodzi
          Raz swieca, a raz nie. Ale im wiecej aut i mniejszy ruch powietrza tym wieksza szansa na wyswietlenie tego w celu uspokojenia ruchu
          :shock: :shock: :shock:
          Zastanawiam się czy nigdy tego nie wyświetlali, jak ja jechałem czy też może nawet nie zwróciłem uwagi?
          If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
          _______________________________________
          a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

          Komentarz


          • Ja tego ograniczenia w 2012 i 2013 nie widziałem. ale w 2014 już tak, tak więc być może 2014 to wprowadzili.

            Komentarz


            • Panowie a gdzie najlepiej ogarnąć winiety??? Wolał bym to zrobić tak aby już nie zatrzymywać się w poszczególnych krajach tylko kupić wszystko na cały pobyt. Autostradę w Słowenii oczywiście odpuszczam.

              Jak najlepsza opcja??
              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • Zamieszczone przez maxpaynemm
                Panowie a gdzie najlepiej ogarnąć winiety??? Wolał bym to zrobić tak aby już nie zatrzymywać się w poszczególnych krajach tylko kupić wszystko na cały pobyt. Autostradę w Słowenii oczywiście odpuszczam.

                Jak najlepsza opcja??
                Polecam stronę tolltickets - załatwiałem tam w zeszłym roku komplet winiet w obie strony - szybko sprawnie i przyjemnie. Rozsądne koszty przesyłki.
                Pzdr
                Pzdr, Fredy
                Silnik w mojej O3 smaruje olej

                Komentarz


                • Ja też mam dobre doświadczenie z tolitiket
                  Pisał Sebastian

                  Komentarz


                  • Ja tez bede najprawdopodobniej tam kupował
                    Tylko ja potrzebuje winietę Słoweńska a tam podobno jest mały problem z tymi miesięcznymi
                    NajtFukinPatrol North-West

                    UNIDEN 510 XL + ML145

                    BYŁ ASZ
                    PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                    BYŁA TEŻ CEGA
                    A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                    MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                    Komentarz


                    • WIELKIBONGO, nie wiem, nie kupowałem - ja tylko Cz i A i nie było z nimi problemu.
                      Pisał Sebastian

                      Komentarz


                      • WIELKIBONGO, słoweńską winietkę możesz zakupić zaraz jak wjedziesz do Austrii tuż przy granicy,jest taki kiosk z winietami(24h) i nie ma problemu z zakupem miesięcznej


                        TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez damian1975
                          WIELKIBONGO, słoweńską winietkę możesz zakupić zaraz jak wjedziesz do Austrii tuż przy granicy,jest taki kiosk z winietami(24h) i nie ma problemu z zakupem miesięcznej
                          albo na granicy A-SLO jest sklep i budka z winietami, tak samo wracając masz sklepik na granicy i po minięciu granicy CRO - SLO po prawej stronie stację paliw i tam kupisz (nie dojeżdżając do autostrady).
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez WIELKIBONGO
                            Ja tez bede najprawdopodobniej tam kupował
                            Tylko ja potrzebuje winietę Słoweńska a tam podobno jest mały problem z tymi miesięcznymi
                            tylko jak będziesz leciał autostradą słoweńską na Zagrzeb, to uważaj, abyś nie utknął w korku niż jazda objazdem, bo cię cos trafi na miejscu
                            If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                            _______________________________________
                            a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                            Komentarz


                            • aro_40, z ostatnich lat zauważyłem, że w tygodniu i w nocy lub nad ranem, korek to płynna jazda z min prędkością. Byle nie w weekend.!!!!!!! Tylko nie wiadomo jwk teraz kontrole wyglądają przez muslimów?
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • aro_40, dzięki za info ale ja nie lecą na Chorwację (Zagrzeb) tylko smigam na Ljubljane i Postojna
                                NajtFukinPatrol North-West

                                UNIDEN 510 XL + ML145

                                BYŁ ASZ
                                PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                                BYŁA TEŻ CEGA
                                A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                                MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez WIELKIBONGO
                                  aro_40, dzięki za info ale ja nie lecą na Chorwację (Zagrzeb) tylko smigam na Ljubljane i Postojna
                                  spoko winietę SLO kupujesz na granicy!!! w obie strony jak musisz

                                  Polecam Postojną, Vintgar, Bled i Predjamski Grad!!!!! Chyba to juz pisałem, ale warto :P
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • ruwado, wezme miesiączna
                                    W postojnej już kiedys byłem
                                    NajtFukinPatrol North-West

                                    UNIDEN 510 XL + ML145

                                    BYŁ ASZ
                                    PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                                    BYŁA TEŻ CEGA
                                    A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                                    MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Fredy.PW
                                      Zamieszczone przez maxpaynemm
                                      Panowie a gdzie najlepiej ogarnąć winiety??? Wolał bym to zrobić tak aby już nie zatrzymywać się w poszczególnych krajach tylko kupić wszystko na cały pobyt. Autostradę w Słowenii oczywiście odpuszczam.

                                      Jak najlepsza opcja??
                                      Polecam stronę tolltickets - załatwiałem tam w zeszłym roku komplet winiet w obie strony - szybko sprawnie i przyjemnie. Rozsądne koszty przesyłki.
                                      Pzdr
                                      gdzie sprawdzę nominalne ceny winiet i jakie są dostępne (chodzi mi o ważność)? Ile przed wyjazdem kupować winiety na toll żeby zdążyć bez nerwów je otrzymać?

                                      Ok, znalazłem ceny nominalne:
                                      1) Czechy:
                                      - 10 dni - 310 CZK (oznaczenie D),
                                      - miesięczna - 440 CZK (oznaczenie M),

                                      2) Austria:
                                      - 10 dni - 8,8 EUR (oznaczenie T),
                                      - 2-miesięczna - 25,7 EUR (oznaczenie M)

                                      Tolltickets:
                                      1) Czechy - miesięczna - 17 EUR
                                      2) Austria - 10 dniowa - 8,8 EUR
                                      - wysyłka 2,4 EUR

                                      piszą o 7 dniach roboczych, więc pewnie 3 tygodnie przed zamówię dla spokoju, bo bardzo mi się nie chce stawać w nocy w Młodą po winiety (potrafi się obudzić).

                                      Czy jest jakiś tańszy sposób na winiety? Chyba nie, bo tutaj widzę lekko traci się na winiecie CZ ale to ok. 3 zł oraz koszt wysyłki ok. 10zł.

                                      Rozumiem, że już kupowaliście z tolltickets? Płatność kartą jest bezpieczna? (będę płacił kartą w EUR)
                                      Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez bob_best
                                        Zamieszczone przez Fredy.PW
                                        Zamieszczone przez maxpaynemm
                                        Panowie a gdzie najlepiej ogarnąć winiety??? Wolał bym to zrobić tak aby już nie zatrzymywać się w poszczególnych krajach tylko kupić wszystko na cały pobyt. Autostradę w Słowenii oczywiście odpuszczam.

                                        Jak najlepsza opcja??
                                        Polecam stronę tolltickets - załatwiałem tam w zeszłym roku komplet winiet w obie strony - szybko sprawnie i przyjemnie. Rozsądne koszty przesyłki.
                                        Pzdr
                                        gdzie sprawdzę nominalne ceny winiet i jakie są dostępne (chodzi mi o ważność)? Ile przed wyjazdem kupować winiety na toll żeby zdążyć bez nerwów je otrzymać?
                                        Tolltickets/de - Tolltickets/de
                                        Dwa tyg.wcześniej powinno wystarczyć.

                                        Komentarz


                                        • Zamowic mozna nawet dzisiaj. Uzupelnia sie tylko informacje na jaki termin ma byc dana winieta.
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • Trzeba tylko uważać z winietami miesięcznymi na Słowenie. Maja jakis problem i własnie miesięczne moga dostarczyc dopiero w dniu od kiedy ma obowiazywać.
                                            NajtFukinPatrol North-West

                                            UNIDEN 510 XL + ML145

                                            BYŁ ASZ
                                            PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                                            BYŁA TEŻ CEGA
                                            A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                                            MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez WIELKIBONGO
                                              Trzeba tylko uważać z winietami miesięcznymi na Słowenie. Maja jakis problem i własnie miesięczne moga dostarczyc dopiero w dniu od kiedy ma obowiazywać.
                                              to coś zwalają na przepisy słoweńskie. Ale to jest bezsensowne.
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz


                                              • ruwado, no jest ale sami o tym ostrzegaja na swojej stronie.
                                                Tyle,że przy miesięcznej to nie jest takie uciązliwe.
                                                NajtFukinPatrol North-West

                                                UNIDEN 510 XL + ML145

                                                BYŁ ASZ
                                                PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                                                BYŁA TEŻ CEGA
                                                A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                                                MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez bob_best

                                                  gdzie sprawdzę nominalne ceny winiet i jakie są dostępne (chodzi mi o ważność)? Ile przed wyjazdem kupować winiety na toll żeby zdążyć bez nerwów je otrzymać?
                                                  Naprawdę nie prościej kupić Ci na granicach? Kupujesz bez nerwów i bez problemów, a przy okazji odpoczynek robisz.
                                                  If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                                  _______________________________________
                                                  a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                                  Komentarz


                                                  • Dla tradycjonalistów PZM (online albo stacjonarnie): Sklep wysylka winiety, Plakietki niemieckie, karty kempingowe Europa, mapy,winiety czechy,winiety austria, winiety słowacja, winietki szwajcaria
                                                    Moja Octavia

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X