Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ruwado
    RS
    • 2009
    • 14883
    • Octavia IV (NX3)

    Zamieszczone przez krzynol
    w czerwcu 2012, ostatni zjazd był do Ploce
    we Vrgorac był - jechałem to wiem - w lipcu 2012
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz

    • krzynol
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 10923
      • Superb II combi (3T5)
      • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
      • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

      ruwado, no i przez takie górki zjeżdżało się do Ploce i dalej na południe jadranską
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz

      • ruwado
        RS
        • 2009
        • 14883
        • Octavia IV (NX3)

        Zamieszczone przez krzynol
        ruwado, no i przez takie górki zjeżdżało się do Ploce i dalej na południe jadranską
        dokładnie - ale następna stacja - Ploce - podobno w 2013
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz

        • __atomek__
          RS
          • 2007
          • 3193
          • Superb III (3V3)

          Zamieszczone przez eaglemirek
          krzynol, Wodospady Kravica , Mostar, z Baśka Voda zrobiłem całodniową wycieczkę do Sarajewa :P Można też skorzystać z całodziennych wycieczek statkiem organizowanych przez tubylców z wyżywieniem i ichniejszym alkoholem bez ograniczeń w sumie za względnie przyzwoite pieniądze :szeroki_usmiech
          Można też zaliczyć wjazd na Sv. Jure (emocje gwarantowane :diabelski_usmiech ). Osobiście podobała mi się wycieczka przez Hvar i miasto Hvar
          O jakich emocjach na Sv. Jure piszesz bo mnie to ciekawi
          Pozdrawiam
          Tomek

          Komentarz

          • ruwado
            RS
            • 2009
            • 14883
            • Octavia IV (NX3)

            Zamieszczone przez __atomek__
            O jakich emocjach na Sv. Jure piszesz bo mnie to ciekawi
            pooglądaj wjazd na Sv Jure - filmiki na youtube
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz

            • piramida
              RS
              • 2009
              • 12222
              • Superb III (3V3)

              Zamieszczone przez ruwado
              Zamieszczone przez krzynol
              człowiek jedzie na chorwację
              człowiek jedzie DO Chorwacji
              Zamieszczone przez krzynol
              gdzie taki człowiek z dziećmi może podjechać, zakładając że na noc wraca
              1) stacjonowałem w Novalji na Pagu tydzień - wycieczki - Plitvice, wodospady Krka, Zadar, miasto Pag, Lun
              2) stacjonowałem w Cricvenicy tydzień - wycieczki - Hum, Pazin, wyspa Krk, Pula
              3) stacjonowałem 2 lata pod rząd w Sv. Filip i Jakov koło Zadaru raz 1 tydzień, raz 2 tygodnie - wycieczki - rejs na Kornati, Sibenik, Split, Trogir, Medjugorje, wycieczka w góry Paklenica, Knin, Klis, wyspy Pasman i Ugljan, Nin
              4) stacjonowałem na Peljesacu (Orebic) 2 tygodnie - wycieczki - Peljesac (Divna, Ston, Crkvice, Trpanj, Dingac, Loviste, Nakovana, Korcula (miasto i wyspa z plażą Pupnatska Luka), Dubrovnik z górą Srd, Trsteno, Imotski, wyspa Mljet, BIH ( wodospady Kravica, Poctelj, Blagaj, Mostar).

              Jak o czymś zapomniałem to dopiszę.
              Wszystkie te miejscowości masz w głowie czy pisałeś z kartki? :lol:
              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

              Komentarz

              • ruwado
                RS
                • 2009
                • 14883
                • Octavia IV (NX3)

                Zamieszczone przez piramida
                Wszystkie te miejscowości masz w głowie czy pisałeś z kartki? :lol:
                2 albo 3 musiałem sobie z mapy przypomnieć - reszta głęboko wyryta
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz

                • pleban
                  Rider
                  S_OCP Member
                  • 2006
                  • 580

                  Medjugorje to dla mnie taka świątynia, która wg Biblii została rozpieprzona przez Jezusa (sklepikarze). Nawet mocno wierzące małżeństwo, które się tam ze mną wybrało siadło na dupie jak zobaczyli ten targ.
                  Ale dojazd górami fajny, podobnie jak znak przekreślonego snajpera (czyli, że Cię tu nie odstrzelą, bo są wojska ONZ) sprzed lat. Slady kul (dziury w barierkach ochronnych) robiły wrażenie
                  była O1 1,6 102 KM
                  była O1 1,9 TDI 90 KM
                  była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
                  był Citroen Berlingo 1,6 HDI
                  jest Ford Tourneo Courier

                  Komentarz

                  • eaglemirek
                    RS
                    • 2010
                    • 14098
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                    Zamieszczone przez ruwado
                    __atomek__ napisał/a:
                    O jakich emocjach na Sv. Jure piszesz bo mnie to ciekawi
                    pooglądaj wjazd na Sv Jure - filmiki na youtube
                    Lepiej jechać na żywca wtedy jest ciekawiej :diabelski_usmiech



                    CB Harry II ASC + Triflex

                    Pozdrawiam Mirek!!

                    Komentarz

                    • __atomek__
                      RS
                      • 2007
                      • 3193
                      • Superb III (3V3)

                      Pojadę, podoba mi się
                      Pozdrawiam
                      Tomek

                      Komentarz

                      • micho_m
                        Rider
                        • 2011
                        • 528
                        • Octavia III (5E3)
                        • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                        W tym roku planujemy wybrac sie do Cro z żona i 2-letnim synem. Wcześniej jeździliśmy do Bułgarii, ale droga jednak dłuższa i dlatego w tym roku zastanawiamy się nad Chorwacją. Możecie mi coś doradzić tak zeby nie było strasznie dużo ludzi, ale zeby też psy dupami nie szczekaly. A moze lepiej jechac na początku września? Czy juz za zimno? Przy okazji może podajcie jakieś miejscowki z kuchnią i cenami.
                        Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                        www.nawmar.pl

                        Komentarz

                        • ruwado
                          RS
                          • 2009
                          • 14883
                          • Octavia IV (NX3)

                          Zamieszczone przez pleban
                          Medjugorje to dla mnie taka świątynia, która wg Biblii została rozpieprzona przez Jezusa (sklepikarze)
                          jak każda tego typu pielgrzymkowa oaza - teraz liczy się biznes

                          [ Dodano: Nie 14 Kwi, 13 21:26 ]
                          eaglemirek, dokąd wyruszasz w tym roku?
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz

                          • wróg
                            Ambiente
                            • 2013
                            • 204
                            • Octavia II combi (1Z5)
                            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                            Zamieszczone przez micho_m
                            W tym roku planujemy wybrac sie do Cro z żona i 2-letnim synem. Wcześniej jeździliśmy do Bułgarii, ale droga jednak dłuższa i dlatego w tym roku zastanawiamy się nad Chorwacją. Możecie mi coś doradzić tak zeby nie było strasznie dużo ludzi, ale zeby też psy dupami nie szczekaly. A moze lepiej jechac na początku września? Czy juz za zimno? Przy okazji może podajcie jakieś miejscowki z kuchnią i cenami.
                            Ja trzy razy w CRO i za każdym razem wrzesień. Dwa razy pierwsza połowa, raz druga.

                            Pierwszy raz pierwsza połowa września 2010r Istria, a dokładnie Rovinj, piękne miasteczko sporo do zwiedzania, wyjazd w ciemno, znaleźliśmy appartman w cenie jeśli dobrze pamiętam 30E z łazienką za dobę z dostępem do kuchni. Pobyt 10 dni, z czego trzy dni tak lało że powstały miejscowe podtopienia. Temperatura w sam raz, jak nie lało to śmiało można było leżakować na plaży

                            drugi raz pierwsza połowa września 2011r, Dalmacja, a dokładnie Makarska. Wyjazd również w ciemno, 10 dni pobytu, appartman znaleziony na miejscu za uwaga... 20E/doba z łazienką i dostępem do kuchni, pogoda cały czas OK

                            trzeci raz druga połowa września 2012r, również Dalmacja i również Makarska. Jak się później okazało, te dwa założenia stały się najbardziej błędnymi dla nas założeniami, ale o tym za chwilę. APP ten sam co rok wcześniej, ale nie rezerwowany wcześniej tylko wynajęcie już na miejscu. Cena tym razem 25E/doba, ponieważ zdecydowaliśmy się na własny aneks kuchenny. Pierwszy błąd, to wybranie się w to samo miejsce. Po prostu zero emocji i rzekłbym nawet nuda. nie jestem z tych co to jadą tylko po to aby leżakować na plaży. Inaczej byłoby mi wszystko jedno. Jednak jeśli chce się coś zobaczyć, to wyjazd dwa razy z rzędu w to samo miejsce to porażka. Drugi błąd to wyjazd w drugiej połowie września. Nagłe ulewy, chwilami bardzo mocny wiatr, skutecznie uprzykrzyły pobyt. Dodatkowo druga połowa września jest trochę smutna na miejscu. Plaże puste, miasteczka również, sezonowe punkty gastronomiczne i inne sklepiki również opustoszałe. dziwne wrażenie kiedy rozpoczynasz urlop, wychodzisz na miasteczko, a tam sklepiki są na twoich oczach dosłownie rozbierane, pakowane na ciężarówki o wywożone kończąc tym samym sezon turystyczny. I nie o to chodzi że podoba mi się tłok, ale jednak jest to trochę smutny widok, dla wesołego w założeniu urlopu

                            Jeśli będziesz chciał adres w Makarskiej lub Rovinj to napisz a postaram się odgrzebać.
                            Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
                            Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
                            Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.
                            Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

                            Komentarz

                            • pleban
                              Rider
                              S_OCP Member
                              • 2006
                              • 580

                              to miałem więcej szczęścia
                              Raz wyjeżdżałem z Polski 6.09, drugi raz 14.09 i zawsze pogodę miałem zajefajną
                              była O1 1,6 102 KM
                              była O1 1,9 TDI 90 KM
                              była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
                              był Citroen Berlingo 1,6 HDI
                              jest Ford Tourneo Courier

                              Komentarz

                              • aro_40
                                RS
                                • 2007
                                • 1529
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Zamieszczone przez micho_m
                                A moze lepiej jechac na początku września? Czy juz za zimno?
                                Polecam wyjazd na przełomie sierpnia i września. Sam tak jeździłem, póki nie zaczęły się hocki ze szkołą dzieci
                                Pogoda jeszcze super, cieplutko, ale ceny znacznie niższe i wysyp dojrzałych owoców
                                Możesz jechac w ciemno - nie będziesz już miał żadnych problemów z wyborem kwaterki, powiedziałbym nawet że będziesz przebierał jak w ulęgałkach
                                If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                _______________________________________
                                a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                Komentarz

                                • eaglemirek
                                  RS
                                  • 2010
                                  • 14098
                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                  eaglemirek, dokąd wyruszasz w tym roku?
                                  Planowany start 1 połowa sierpnia około 14 dni rejon Ulcinj - Czarnogóra. W ciemno :szeroki_usmiech



                                  CB Harry II ASC + Triflex

                                  Pozdrawiam Mirek!!

                                  Komentarz

                                  • Yarwa
                                    Elegance
                                    • 2010
                                    • 915
                                    • BMW

                                    no to wróg widze że się w tamtym roku (2012) minęlismy. Ja właśnie byłem w okolicach Makarskiej w pierwszej połowie września. W dzień odjazdu była masakra z deszczem. W radiu cały czas mówili że na Istrii katastrofa, podtopienia itp. Ja akurat wyjeżdżałem po prawie 2 tyg. słoneczka, ale w ten deszcz i wiatry w górach jechało się nie ciekawie.

                                    Komentarz

                                    • karuzel
                                      Ambiente
                                      • 2011
                                      • 210

                                      Witam

                                      Ruszam 1 czerwca i mam 2 pytania:
                                      1. Ktoś był w tym termienie i może napisać jaka pogoda?
                                      2. Jak wygląda przekroczenie granicy z dzieckiem? Moja córka (2,5 roku) posiada dowód osobisty, czy to wystarczy?

                                      Komentarz

                                      • marbab
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 4713
                                        • Fiat
                                        • BMM 2.0 TDI 140 KM

                                        karuzel,
                                        1. przelom maja-czerwca: w dzien ok 23, w nocy ok 13, woda ok 19 st
                                        2. wystarczy dowod
                                        Marek



                                        Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                        Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                        Komentarz

                                        • ruwado
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 14883
                                          • Octavia IV (NX3)

                                          karuzel, dowód wystarczy, ale ponoć paszport lepszy w razie wizyty u lekarza. Wtedy nie szukają dziury w całym, ale drugiej strony może dopiero po 01.07 juz nie będzie różnicy.
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz

                                          • bzyq_74
                                            RS
                                            • 2008
                                            • 3467
                                            • Volkswagen
                                            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
                                            • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

                                            Zamieszczone przez eaglemirek
                                            Planowany start 1 połowa sierpnia około 14 dni rejon Ulcinj - Czarnogóra. W ciemno :szeroki_usmiech
                                            Mirek odradzałbym Ulcinj, plaża w miasteczku zapchana, a duża piaszczysta no cóż mnie odrzucała.
                                            Już lepiej się zamelinować w Petrovac / Sutomore, a do Ulcinja zrobić sobie wypad jednodniowy.
                                            Też bym sierpień odradzał bo tłumy, już lepiej VII lub 1-sza połowa IX.

                                            W sumie gdzie nie pojechać to sierpień - hajsezon z wypaśnymi cenami.
                                            MARCIN
                                            Mój szkodnik

                                            Komentarz

                                            • Yarwa
                                              Elegance
                                              • 2010
                                              • 915
                                              • BMW

                                              Zamieszczone przez ruwado
                                              karuzel, dowód wystarczy, ale ponoć paszport lepszy w razie wizyty u lekarza. Wtedy nie szukają dziury w całym, ale drugiej strony może dopiero po 01.07 juz nie będzie różnicy.
                                              nie wiem jak w przypadku DO ale ja byłem z córką tez 2,5latka i miała paszport. Niestety wylądowalismy na ostrym dyżurze w szpitalu w makarskiej i tu moge potwierdzić, że z paszportem problemów żadnych nie było. Tak na marginesie to obsługa z usmiechem na twarzy, o wiele lepsza w odczuciu niż w Polsce mnie spotykała - ale to kwestia chyba na kogo się trafi.
                                              JEsli chodzi o granice, to ani paszport ani DO nie był potrzebny. Ani jednej kontroli Przekraczałem granice z Czechami, Austrią, Słowenią, Chorwacją i BiH.
                                              Paszport do czerwca spokojnie jeszcze zdążysz zrobić jak złożysz wniosek na dniach. Koszt 30pln + foty

                                              Komentarz

                                              • eaglemirek
                                                RS
                                                • 2010
                                                • 14098
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                bzyq_74, Dzięki za sugestie Jako że jak pisałem jadę w ciemno więc miejsce pobytu to tylko pierwsze przymiarki. Termin - tu niestety jestem skazany na sierpień bo raz że żonkę mam z oświaty więc sam rozumiesz, a w lipcu syn się żeni więc też nie dam rady.
                                                Plażowanie nas nie interesuje zwłaszcza że jadę do Czarnogóry po raz pierwszy więc nastawiam się raczej na zwiedzanie, choć nie zamoczyć w ich wodach też byłoby grzechem :szeroki_usmiech
                                                Każde wskazówki odnośnie wywczasów w tym kraju mile widziane :!: Bo jeśli chodzi o Cro to jest dużo info a o Czarnogórze to już gorzej :!:



                                                CB Harry II ASC + Triflex

                                                Pozdrawiam Mirek!!

                                                Komentarz

                                                • marbab
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 4713
                                                  • Fiat
                                                  • BMM 2.0 TDI 140 KM

                                                  eaglemirek, przedewszystkim Kotor, Budva i przelom rzeki Tary.
                                                  Marek



                                                  Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                                  Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                                  Komentarz

                                                  • pgolik
                                                    Drive
                                                    • 2011
                                                    • 96
                                                    • Octavia II (1Z3)
                                                    • CDAA 1.8 TSI 160 KM

                                                    Zamieszczone przez eaglemirek
                                                    Plażowanie nas nie interesuje zwłaszcza że jadę do Czarnogóry po raz pierwszy więc nastawiam się raczej na zwiedzanie
                                                    Dużo tego jest, np.:
                                                    Objechać wybrzeże Boki Kotorskiej, zobaczyć rzymskie mozaiki w Risan (ciekawostka - odkryte i badane przez polskich archeologów), Perast (jak jest czas z wycieczką łodzią na wysepki z kościołem i cerkwią), obowiązkowo Kotor. Z Kotoru wjechać na górę Lovćen do mauzoleum Njego¹a (niezła asfaltowa droga, choć serpentyny jak się patrzy) - z mauzoleum (jakieś 1700 m. npm.) rewelacyjny widok - z jednej strony fiord i morze, z drugiej góry.
                                                    Warto zobaczyć Cetinje - dawna stolica, obecnie senne miasteczko, ale z klimatem. W Budvie warto zobaczyć starówkę, ale samo miasto jest takie sobie - lansiarski kurort w nienajlepszym guście. ®abljak i park narodowy Durmitor (fajnie wypożyczyć rowery gorskie, albo wybrać się na safari 4x4). Kanion Tary, najfajniej raftingiem (taniej jak startujesz od strony Bośni). Ruiny Starego Baru.
                                                    Fajna plaża to Plavi Horizonti niedaleko Tivat.
                                                    Inne fajne opcje to luksusowy port jachtowy w Tivat i Plava ©pilja, czyli błękitna grota (stateczkiem z Herceg Novi albo z plaży Plavi Horizonti).

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...