Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kapi
    L&K
    • 2009
    • 1174
    • Fabia combi

    my już w domu,
    wracając z Cro zaliczyłem skok temperatury z 30* na prawie 15*, na terenie Cro oczywiście.
    na Węgrzech temp w okolicach 18-20....
    Cro pożegnało nas deszczem, czasem doś solidnym.
    trasa w MNE polecaną przez Mirka przejechałem tylko kawałek - jechałem od Sarajeva, drogą M18, potem E762 na Nikisic, później z powrotem na Cro drogą M6, i M20.
    w Ston-ie nocleg znaleziony z drogi - 30Eur za fajny pokoik. mury w Stonie są dla wytrwałych, otwarte dla zwiedzających, co prawda przewodnik podaje że darmowe, a w rzeczywistości wejście kosztuje 40Kn/os. we wrześniu ma być tam maraton

    w drodze do domu zajechaliśmy do winnic, zrobiliśmy mały zapas, i na tym tegoroczna wyprawa sie zakończyła, najważniejsze że plan na następny rok już jest :szeroki_usmiech
    OII sprzedana


    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

    Komentarz

    • AdamB
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 8028
      • Octavia IV (NX3)
      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

      Zamieszczone przez yunior81
      Panowie Duce warto odwiedzić?
      W sensie?? Do zwiedzania tam nie ma nic. Najbliżej masz Omiś do zwiedzania.
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz

      • nibelung
        Drive
        • 2009
        • 94

        Może komuś się przyda.
        Na trasie E461 pomiędzy miejscowościami Pohorelice a Mikulovem, tam gdzie się zaczynają te jeziora, Czesi zaczęli remont. Ruch jest bardzo spowolniony, bo chłopaki sfrezowali nawierchnię, a w bonusie wykonali takie poprzeczne rowy przeciwczołgowe, przez które trzeba naprawdę wolno przejeżdzać..szczególnie jak auto załadowane na maxa.
        Przejeżdzałem tam dziś ok.2 nad ranem, jadąc z Włoch i od Brna korek był masakryczny.
        Track events-M3RS Cup-300/ /S-max 2.0T Powershift/MX5 ND ;-)

        Komentarz

        • Rok z Bagien
          L&K
          • 2010
          • 1172

          Zamieszczone przez nibelung
          Może komuś się przyda.
          Na trasie E461 pomiędzy miejscowościami Pohorelice a Mikulovem, tam gdzie się zaczynają te jeziora, Czesi zaczęli remont. Ruch jest bardzo spowolniony, bo chłopaki sfrezowali nawierchnię, a w bonusie wykonali takie poprzeczne rowy przeciwczołgowe, przez które trzeba naprawdę wolno przejeżdzać..szczególnie jak auto załadowane na maxa.
          Przejeżdzałem tam dziś ok.2 nad ranem, jadąc z Włoch i od Brna korek był masakryczny.
          Wczoraj to samo.
          Omijać ten kawałek i lepiej przekraczać granicę w Breclav.

          W ogóle jechałem do Cro po raz pierwszy przecz Czechy, Austrię i Słowenię.
          I zupełnie nie rozumiem zachwytów.

          Nawierzchnia autostrad w Czechach pozostawia wiele do życzenia. Podobnie jak oznaczenia dróg.
          Pomiędzy Pohorelicami a A5 w Austrii spore nagromadzenie ruchu. Wiedeń jak to Wiedeń, jak się natrafi na spory ruch tak fajnie nie jest.
          Na autostradzie z Graza na Maribor remonty i jedziesz w koreczku 80 km/h.
          Przejście ze Słowenią zapchane. Autostrada w Słowenii droga albo jakiś objazd (wiem, wiem dla Polaka nic trudnego Mureck-Lenart-Ptuj i godzina w plecy).
          Potem pół Europy stoi na bramkach przed Zagrzebiem....

          Zaraz ktoś napisze, że wszystko zależy kiedy jadę itd. Nie do końca - roboty drogowe i zerwana nawierzchnia jest nawet w nocy ze środy na czwartek, a nie tylko w weekendy. :roll:

          Wolę chyba opcję węgierską, byle się dostać do Żyliny.
          A potem albo route 86 albo tania węgierska autostrada z winietkami, które sobie kupię via net. Wjeżdżam do Cro od mało uczęszczanej strony. Szybko i sprawnie. Na Węgrzech można sobie wykupić nocleg z dobrym jedzonkiem za 40 Euro, wykąpać się w termalnych basenach i następnego dnia rano jechać dalej.

          Takie moje zdanie. Wariantem węgierskim jechałem 3 razy (tam i z powrotem), A :arrow: CZ w tym roku.

          Komentarz

          • blackrs
            RS
            • 2008
            • 4826
            • Superb II combi (3T5)
            • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

            a mi sie dobrze jechało i tak też będę wracał. nawet 30 min postój w tunelu nie zrobił mi źle
            po co sie śpieszyć sa wakacje a ja i tak z was wszystkich mam najdalej
            powiem wam że Primosten mnie zachwyca
            BYŁA o1 rs
            BYŁA o2 1.6
            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

            Komentarz

            • Rok z Bagien
              L&K
              • 2010
              • 1172

              Zamieszczone przez blackrs
              powiem wam że Primosten mnie zachwyca
              Szczególnie po zmierzchu...
              Piłeś winko na tzw. starym mieście ? A prażone ligne ? Nadal tak pyszne ? A ten magik na drodze prowadzącej z parkingu pod Jadranką robiący lody i sztuczki nadal podaje kugle ?
              A jakaś fajna klimatyczna muzyczka na żywo jest ?
              Ech.....chyba otworzę przywiezione Karlovaćko...

              pzdr, spokojnego wypoczynku

              Komentarz

              • ruwado
                RS
                • 2009
                • 14883
                • Octavia IV (NX3)

                Zamieszczone przez Rok z Bagien
                A ten magik na drodze prowadzącej z parkingu pod Jadranką robiący lody i sztuczki nadal podaje kugle ?
                my w tym roku w Rabac takiego mieliśmy - wyczyniał cuda
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz

                • JerzyM73
                  Rider
                  • 2010
                  • 602

                  [quote="Rok z Bagien"]
                  Zamieszczone przez nibelung
                  Omijać ten kawałek i lepiej przekraczać granicę w Breclav.

                  Takie moje zdanie. Wariantem węgierskim jechałem 3 razy (tam i z powrotem), A :arrow: CZ w tym roku.
                  Ile czasy wracaliście do Łodzi z Cro ??? (ze stałego lądu nie z wyspy) - mi tydziń temu udało się w miarę sprawnie - średnia 100/km/h - przy praktycznie jeździe zgodnie z przepisami (max + 15 km.h).

                  Jak kiedyś wybiorę się do Cro, a pewnie kiedyś jeszcze tam pojadę to, chyba przez Węgry.

                  PS.
                  Jak tam Wasze Wątroby po tym Allinclusive ???
                  O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                  Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                  Komentarz

                  • blackrs
                    RS
                    • 2008
                    • 4826
                    • Superb II combi (3T5)
                    • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                    rok mi muzyka nie przeszkadza żadna. na zmiane dochodza rytmy house z bardziej klimatycznymi dzwiekami jak to nazwałes. Trzeba umieć się dostosować i wybierać to co się podoba a nie tylko smęcić.
                    lkigne nie jadłem ale burgera przed chwila pysznego za grosze kupiłem
                    wino nalewane zakupione jeszcze na pagu smakuje wyśmienicie przy blasku księżyca
                    kugli juz kilka próbowałem i wszystkie sa dobre
                    pozdrawiam
                    BYŁA o1 rs
                    BYŁA o2 1.6
                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                    Komentarz

                    • Rok z Bagien
                      L&K
                      • 2010
                      • 1172

                      blackrs, chodziło mi o muzykę na żywo. Jak byłem to fajnie grali. :wink:

                      pzdr

                      Komentarz

                      • Enriquez
                        RS
                        • 2009
                        • 7685
                        • Superb III (3V3)

                        Zamieszczone przez JerzyM73
                        Ile czasy wracaliście do Łodzi z Cro ??? (ze stałego lądu nie z wyspy) - mi tydziń temu udało się w miarę sprawnie - średnia 100/km/h - przy praktycznie jeździe zgodnie z przepisami (max + 15 km.h).
                        średnia z powrotu wyszła 93km/h o ile pamiętam (od Krapiny - bo tam spaliśmy), natomiast w przeciwną stronę 106 km/h (Łódź - Postojna SLO) - oczywiście według komputerka - co dziwne spalanie odpowiednio 5,9 i 5,6
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz

                        • robekcool
                          RS
                          • 2009
                          • 2041
                          • Octavia II (1Z3)
                          • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

                          Wracałem z Trogiru na strzała +-1500km w 16g5min jazdy, całość 7.30- 00.10. Średnia 93km/h, spalanie 5.3 z klimą, 2+2+bagaż. Jeszcze w cro spotkaliśmy na stacji paliw czecha z padniętym turbo ( audi a4 pd) . Chciał jechać dalej, ale mu wybiłem z głowy.
                          www.k-mot.pl
                          Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                          Autoholowanie.
                          Robert Kulma

                          Komentarz

                          • dudek_t
                            L&K
                            • 2008
                            • 1421

                            Zamieszczone przez robekcool
                            Wracałem z Trogiru na strzała +-1500km w 16g5min jazdy, całość 7.30- 00.10. Średnia 93km/h, spalanie 5.3 z klimą, 2+2+bagaż. Jeszcze w cro spotkaliśmy na stacji paliw czecha z padniętym turbo ( audi a4 pd) . Chciał jechać dalej, ale mu wybiłem z głowy.
                            Ja bym jechał :twisted:

                            Jeszcze 10 razy do roboty i 30.08 wyjazd :diabelski_usmiech

                            Komentarz

                            • JerzyM73
                              Rider
                              • 2010
                              • 602

                              Zamieszczone przez Enriquez
                              Zamieszczone przez JerzyM73
                              Ile czasy wracaliście do Łodzi z Cro ??? (ze stałego lądu nie z wyspy) - mi tydziń temu udało się w miarę sprawnie - średnia 100/km/h - przy praktycznie jeździe zgodnie z przepisami (max + 15 km.h).
                              średnia z powrotu wyszła 93km/h o ile pamiętam (od Krapiny - bo tam spaliśmy), natomiast w przeciwną stronę 106 km/h (Łódź - Postojna SLO) - oczywiście według komputerka - co dziwne spalanie odpowiednio 5,9 i 5,6
                              Mi spalanie z całej wyprawy (3700 km) wyszło 6,5 l co jest wg mnie dobrym wynikiem, bo normalnie w PL spala mi 7,5 l/100km (OII FL paliła średnio 6,5)
                              O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                              Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                              Komentarz

                              • Alonzo_
                                RS
                                • 2009
                                • 2460
                                • Hyundai

                                Roku co do drogi to samo mam zdanie. W ub roku leciałem przez SK/H, wracałem autostradami z Lućka przez Węgry, Bratysławe. W tym roku w jedną i drugą Cz/A/Slo i wybieram nastepnym razem ten wariant przez Budapeszt (znacz obok) i Brtysławe. Popatrzeć muszę tylko jak sprawne/szybko te płyte w Cz ominąc

                                Komentarz

                                • ruwado
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 14883
                                  • Octavia IV (NX3)

                                  A ja niezmiennie - Zwardoń - Bratyslava - Wiedeń - Graz - Mureck - Lenart - Ptuj - Zagreb i dalej nad Jadran.

                                  W tym roku wyjątkowo - Zwardoń - Bratyslava - Wiedeń - Graz- Maribor - Lubljana - Istria

                                  Słowenia jest też cudna. Chociaż tylko na zwiedzanie i góry. Jadran musi być :P
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz

                                  • dudek_t
                                    L&K
                                    • 2008
                                    • 1421

                                    Jeszcze 6 razy do roboty i 3 tygodnie urlopu Jak będzie pogoda to pierwszy tydzień KRK

                                    Komentarz

                                    • no_fear
                                      Rider
                                      • 2010
                                      • 501
                                      • Octavia II combi (1Z5)
                                      • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                                      Zamieszczone przez dudek_t
                                      Jeszcze 6 razy do roboty i 3 tygodnie urlopu Jak będzie pogoda to pierwszy tydzień KRK
                                      u mnie identycznie
                                      w następną sobotę START 8)

                                      ale pierwszy tydzień chyba GRADAC :wink:
                                      www.SPAmobile.pl

                                      Komentarz

                                      • Prim
                                        L&K
                                        • 2013
                                        • 1040
                                        • Audi

                                        Ja też 30.08 wyjazd (okolice Splitu)... i jak z ta droga w końcu? przez austrię czy węgry?
                                        Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                        VW Jetta 1.2 TSI

                                        Komentarz

                                        • blackrs
                                          RS
                                          • 2008
                                          • 4826
                                          • Superb II combi (3T5)
                                          • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                          ja jechałem przez A i CZ i było spoko. środa -czwartek będę wracał to dam znac jak się jechało.
                                          pogoda jest zmienna ale spoko. ogolnie juz jest bardziej pusto. wczoraj jechałem z primosten do zadaru i mnóstwo ludzi stało z tabliczkami apatament wiec mozna walić w ciemno
                                          BYŁA o1 rs
                                          BYŁA o2 1.6
                                          JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                          Komentarz

                                          • Rok z Bagien
                                            L&K
                                            • 2010
                                            • 1172

                                            Zamieszczone przez Prim
                                            i jak z ta droga w końcu? przez austrię czy węgry?
                                            Przez Czechu i Austrię jest nieco szybciej, ale:
                                            - jest drożej przez winietki (drogą przez Węgry możesz jechać bez winiety)
                                            - musisz zwrócić uwagę kiedy jedziesz, by nie ugrzęznąć na "słoweńskim gardle",

                                            Jak jechaliśmy z niedzielę (03.08) z Enriquezem to mieliśmy na miejscu w Słowenii średnią 106 lub 108 km/h, ale z powrotem było dużo gorzej (powrót w piątek).

                                            Więc jak ma być szybko to dobrze zaplanuj drogę przez CZ - A - SLO - CRO.
                                            Jak chcesz nocleg i przejazd na spokojnie, jedź przez Słowację i Węgry. Nocleg na Węgrzech przy granicy ze Słowenią i dalej wczesnym rankiem naprzód.

                                            Komentarz

                                            • Prim
                                              L&K
                                              • 2013
                                              • 1040
                                              • Audi

                                              Rok z Bagien, no właśnie chcę przejechac jeddnym oddechem - noca CZ-A-SLO-CRO... w sumie ~1500 mnie nie przeraża chociaż nie jestem typem terminatora - nie lubie jedździć nocą..

                                              obawiam sie tylko jakimiś robotami drogowymi...

                                              Jaka droge przez węgry masz na mysli?
                                              Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                              VW Jetta 1.2 TSI

                                              Komentarz

                                              • Enriquez
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 7685
                                                • Superb III (3V3)

                                                Zamieszczone przez Prim
                                                obawiam sie tylko jakimiś robotami drogowymi...
                                                w CZ za Brnem miszczowie sobie remont w formie krajobrazu księżycowego wymyślili :/
                                                Pozdrawiam
                                                Marcin

                                                Komentarz

                                                • Alonzo_
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 2460
                                                  • Hyundai

                                                  Enriquez, a pod Wiedniem w dół te ograniczenia i pachołki pościągali? Bo jak leciałem w lipcu to ani ludzi, ani maszyn, tylko ograniczenia, pachołki i żółte linie przez spory czas się trafiały

                                                  Komentarz

                                                  • ruwado
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 14883
                                                    • Octavia IV (NX3)

                                                    Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                                    by nie ugrzęznąć na "słoweńskim gardle"
                                                    można objechać - 2 warianty na małe lokalne przejścia w górach - bez korków

                                                    Zamieszczone przez Prim
                                                    chcę przejechac jeddnym oddechem - noca CZ-A-SLO-CRO
                                                    spokojnie dasz radę ja tak jeżdzę - granicę PL / SK przekraczam około 21.00 - 22.00. Rankiem witam albo SLO albo już Cro w zależności od sytuacji na drodze i pogody
                                                    pozdrawiam - Darek

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...