Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • no_fear
    Rider
    • 2010
    • 501
    • Octavia II combi (1Z5)
    • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

    Zamieszczone przez SS
    no_fear, to dlatego, że teściowa... :wink:
    8)
    www.SPAmobile.pl

    Komentarz

    • blackrs
      RS
      • 2008
      • 4826
      • Superb II combi (3T5)
      • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

      to jakoś wam tanio wyhodzi. jedzenie braliscie ze zobą? i wliczacie to?
      bo mi w tym roku za 16 nocy 2 osoby wyjdzie ponad 6 tys. ale żarcia nie brałem ze sobą nic
      BYŁA o1 rs
      BYŁA o2 1.6
      JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

      Komentarz

      • SS
        RS
        • 2010
        • 16209
        • Superb III (3V3)

        blackrs, obiady braliśmy z polski, reszta na miejscu była kupowana (pozostałe posiłki, lody i napoje dla smyków i nas :wink: ) Dawno tyle piwska nie wyżłopałem. No i ryby morskie na grilla :slinka
        Pisał Sebastian

        Komentarz

        • Rok z Bagien
          L&K
          • 2010
          • 1172

          Zamieszczone przez SS
          13 noclegów po 45euro+dojazd 1800zł (winiety+benzyna+autostrady), reszta poszła na miejscu...
          Noclegi i dojazd = 4200 zł.

          Zamieszczone przez SS
          reszta na miejscu była kupowana (pozostałe posiłki, lody i napoje dla smyków i nas :wink: ) Dawno tyle piwska nie wyżłopałem. No i ryby morskie na grilla :slinka
          Zostaje 100 zł. dziennie dla 4 osób w Chorwacji i to nie wliczając do tego co zabraliście ze sobą z Polski na obiady.
          To jakieś 180 Kun/dzień na pieczywo, coś do pieczywa, lody, napoje, piwo, ryby na grilla dla 4 osób. :roll:

          Nie ma mowy, dolicz jakieś 500 zł. na prowiant z Polski, który wzięliście na obiady, a być może też coś dla dzieci (nie wiem w jakim wieku, ale jakieś zupki, serki etc), wtedy zgoda. :wink:

          Komentarz

          • SS
            RS
            • 2010
            • 16209
            • Superb III (3V3)

            Dobra to jest tak dokładnie:
            euro 3500zł, (tyle wydaliśmy w sumie łącznie z 585 za kwaterę)
            winiety 191,50zł, (kupowane w PZM - Austria i Czechy, Słowenia objazd płatnej)
            ubezp. 146zł, (moje smyki mają notoryczne problemy z usiedzeniem, przez co ja nie mogę usiąść + koszty transportu itp.)
            1662,36zł (paliwo, autostrady, zakupy spożywcze) płacone kartą,
            z Polski makaron, ryż, kasza, trochę mięcha wekowanego, kiełbasy suszonej i jakaś puszka szynki nie więcej niż 200zł. Pomidory 3kg i 2 słoiki z kiszokami z domu wzięte więc nie liczę bo "ziemia dała".
            I teraz tak smyki mają 2,5 i 5,5, lody 2x dziennie to maximum (więcej chciały ale tylko do momentu aż kupiliśmy, później stary musiał zjeść :cry: ). Na śniadanie i kolację pieczywo normalnie kupowane chleb albo coś ala Veka, coś do smarowania pieczywa, jogurty im nie smakowały (o dziwo bo takie same jedzą w domu). Dzieci jedzą normalnie znaczy z nami więc nic "ekstra" nie trzeba dla nich, może oprócz mleka zwykłego (1,5%). Może faktycznie te "pińcet" trzeba doliczyć ale to i tak w 6000zł zamykamy wyjazd więc jestem zadowolony.
            Też jesteśmy zaskoczeni, że tak mało poszło. Może o czyś zapomnieliśmy, może mało jemy :wink:
            Fakt ryba morska niepatroszona to 80Kun/kg więc tania nie jest, flaków ma niewiele. Piwo w Konzumie po 17K za 2l.
            Więcej grzechów nie pamięta :wink:
            Pisał Sebastian

            Komentarz

            • Rok z Bagien
              L&K
              • 2010
              • 1172

              Zamieszczone przez SS
              Może faktycznie te "pińcet" trzeba doliczyć ale to i tak w 6000zł zamykamy wyjazd więc jestem zadowolony.
              Mów mi wuju. :wink:

              Komentarz

              • dudek_t
                L&K
                • 2008
                • 1421

                Zamieszczone przez Rok z Bagien
                Zamieszczone przez SS
                Może faktycznie te "pińcet" trzeba doliczyć ale to i tak w 6000zł zamykamy wyjazd więc jestem zadowolony.
                Mów mi wuju. :wink:
                Żeby się tylko nie przejęzyczył :diabelski_usmiech

                Komentarz

                • Rok z Bagien
                  L&K
                  • 2010
                  • 1172

                  Zamieszczone przez dudek_t
                  Żeby się tylko nie przejęzyczył :diabelski_usmiech
                  Mam go za dużo inteligentniejszego niż Roch Kowalski.... :diabelski_usmiech więc się nie przejęzyczy...prawda ? :lol:

                  Komentarz

                  • SS
                    RS
                    • 2010
                    • 16209
                    • Superb III (3V3)

                    Rok z Bagien, dziękuję za zaufanie, obiecuję nie zawiodę
                    Pisał Sebastian

                    Komentarz

                    • Rok z Bagien
                      L&K
                      • 2010
                      • 1172

                      SS, kamień z serca.

                      Ale żeby nie było tylko OT, to względem Chorwacji naszła mnie pewna refleksja, na kanwie kilku wypowiedzi, czy to Mirka, czy to Leszka.

                      Cro stała się bardzo popularna, z roku na rok co raz więcej osób, ją odwiedza. Poza postępującą komercjalizacją, następuje też straszne zaludnienie na drogach, plażach, w ciekawych i wartych obejrzenia miejscach. Chwilami robi się to męczące w sezonie. Wyjazd poza sezonem to inna historia.

                      A do tego potrafi być drogo i jak pokazało tegoroczne lato, kapryśnie pogodowo.
                      Sądzę, że pęknie ta bańka i wielu ludzi, tak jak Mirek, obierze po latach wyjazdów do Cro inne kierunki.
                      W tym ośrodku gdzie byliśmy w tym roku, o dziwo, mało było Niemców. Ci najczęściej jeżdżący turyści powoli zwracają się ku innym krajom lub przestawiają na inną formę wypoczynku (karawannig, żagle).

                      Ciekawe jak będzie dalej z Cro ? Co sądzicie ?

                      Komentarz

                      • dylan80
                        Rider
                        • 2009
                        • 625

                        i ja również z powodów które opisał Rok z Bagien, nie mam zamiaru już wracać do Cro, mogę nawet zaryzykować stwierdzenie i może ktoś to samo zauważył, że Chorwatom się w dupach poprzewracało od dobrobytu w turystach i windują ceny jak mogą z roku na rok...czas na inne kierunki, moze kiedyś jeszcze Czarnogora, albo Albania, a za miesiąc Grecja moze... do Chorwacji już nie pojadę, no chyba że może za XX lat, jak już ten szał na jej punkcie opadnie, i ludzie przestaną tam walić masowo jak to było w tym roku...

                        Komentarz

                        • SS
                          RS
                          • 2010
                          • 16209
                          • Superb III (3V3)

                          dylan80, Rok z Bagien, mam takie samo zdanie. Moją przygodę z Cro zacząłem w 1996r i to był "dziki" i spokojny kraj. Głównie Niemcy, ślady po wojnie drogi podrzędne puste aż strach było w nocy jechać. Nawet kiedyś przy lokalnej drodze poszedłem "pod krzaczek" i o mało zębów nie wybiłem o linkę stalową która okazała się odgradzać pole minowe (sikanie przeszło :szeroki_usmiech )Pamiętam nawet sytuację jak w sklepie Chorwatka musiała się upomnieć bo ją skasowali jak turystę czyli x2. A teraz... Niestety ja się nie zadeklaruję, że więcej nie pojadę bo to chyba najdalej gdzie z maluchami jestem w stanie dojechać, może jak podrosną to do Mirka "dojadę". Chociaż żona coś o Bułgarii, Węgrzech wspomina...
                          Pisał Sebastian

                          Komentarz

                          • blackrs
                            RS
                            • 2008
                            • 4826
                            • Superb II combi (3T5)
                            • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                            no tak ludzi co raz wiecej ale czy się dziwicie?
                            dla nas jest drożej ale dla Niemców czy Austriaków dalej jest tanio
                            mnie na Pagu zastanawiała wielka ilość Włochów. Przeciez oni mają swoje ciepłe morze nie tak jak my. A było ich tam od z.... why?
                            Co do windowania cen no to kto im zabroni? Jak wiesz że będziesz miał klienta na kwaterę nie ważne czy ona będzie kosztowała 30 czy 50 E to ile zażądasz?? Jasne że 50 i każdy znas by tak zrobił czyż nie??
                            ludzie tu są tak czy siak i interes się kręci, a życie w cale u nich nie jest tanie patrząc na mięso, które jest drogie i paskudne
                            Pamiętajmy że oni zarabiają przez 3-4 miesiące i większość z nich za to musi przeżyć cały rok więc co się dziwić?
                            moim zdaniem jak komuś jest za drogo czy przeszkadza zbytni tłum to nie ma co narzekać, że tam jest drogo tylko jedzie się tam gdzie jest taniej.
                            Ja tez chętnie bym pojechał do Dubaju czy na Karaiby ale mnie nie stać. tylko czy dla tego mam pisać że im się poprzewracało i jest drogo?
                            po za aspektem finansowym pozostaje jeszcze kwestia co się komu podoba. Mnie osobiście Chorwacja zachwyca swymi widokami, klimatem i całą resztą. Fakt, że kolejny raz tu przyjadę za parę dobrych lat bo lubię jednak zmieniać miejsca podróży, a nie ciągle to samo.
                            Pozdrawiam wszystkich z Primostenu to już przedostatnia moja tutaj noc
                            PS. piękny zachód słońca dziś był
                            BYŁA o1 rs
                            BYŁA o2 1.6
                            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                            Komentarz

                            • SS
                              RS
                              • 2010
                              • 16209
                              • Superb III (3V3)

                              Pozdrawiam wszystkich z Primostenu to już przedostatnia moja tutaj noc
                              PS. piękny zachód słońca dziś był
                              Pozdrowienia z Częstochowy, słonecznej ale wietrznej do tego stopnia, że mi dzisiaj sutki wydrapały dziury w koszuli bo ubrałem się na podstawie widoku z okna (jutro je jeszcze otworzę przed wyjściem ) :wink:
                              Pisał Sebastian

                              Komentarz

                              • blackrs
                                RS
                                • 2008
                                • 4826
                                • Superb II combi (3T5)
                                • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                hehe no ja już ciepły dresik szykuję na drogę powrotną. A przez Częstochowę będę przejeżdżał
                                BYŁA o1 rs
                                BYŁA o2 1.6
                                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                Komentarz

                                • Alonzo_
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 2460
                                  • Hyundai

                                  oł dżizus, ale się smutno jakoś zrobiło.... :shock:
                                  Każdy niech ocenia po swojemu.
                                  Cro tania nie jest. Ale jest bardzo ładna. Mnie południe zauroczyło i z pewnością tam wrócę. A co do wydatków....każdy wydaje ile sobie może pozwolić i ile uważa.
                                  Po powrocie tegorocznym gdy przy wymianie poglądów żonka podała kwotę za nasz 2 tygodniowy wypoczynek i usłyszała, że to drogo, że za dużo, że się to zwyczajnie nie opłaca..... bo dużo taniej można lecieć do Turcji czy na karaiby. A niektórzy obliczyli, że i tu i tu dadzą radę na "laście" w tej kwocie to zrobić.
                                  Nie dyskutujemy bo nie latamy na razie nigdzie to po co się wymądrzać. Ale obejrzawszy niedawno zdjęcia tych tańszych karaibów czy taniej Turcji po powrocie my swoje wiemy i każdy niech sobie mówi co chce. Co mi po tańszych wczasach, ale albo daleko poza sezonem albo tylko w murach hotelu i jego otoczeniu, gdzieś na tureckim wypiździejewie czy na karaibskim wygnaniu (nie ujmując z pewnością wielu ciekawym miejscom w tych kierunkach), gdzie wokół tylko czarno pod stopą i pusto bo mało co rośnie i tylko smażenie się jedyną atrakcją - mówię akurat o tych przypadkach z którymi dyskusja miała miejsce.
                                  Rozumiem gdy ktoś lubi po prostu uwalić się i leżeć na słońcu w tym samym miejscu kilka dni. Kwestia upodobań. Ja na razie się na takie coś nie piszę. Podoba mi się ta nietania Chorwacja. Na południu jest piękna. A że dopiero ją odkrywam nie zamierzam z niej rezygnować. Co nie znaczy że teraz przez 5 lat tylko tam :wink: Byle ta pogoda tak nie fiksowała. Bo w tym roku mi się widzę udało ale jak tak będzie w następnych latach to to właśnie może zdecydować, że poszukam innych kierunków a nie że drogo czy że dużo ludu.
                                  Nie narzekajmy. Jak w Cro źle - zawsze można jechać nad Bałtyk, który nawet w tak upalne lato może nas zaskoczyć wodą 9 stopni i zakazem kąpieli..... i tanio też nie będzie :wink:
                                  Ja dziękuję, wolę "drogą" Cro.
                                  Albo pójdę w ślady Mirka.

                                  Komentarz

                                  • Rok z Bagien
                                    L&K
                                    • 2010
                                    • 1172

                                    Ceny to jedno, ale ścisk to mi już tak nie bardzo leży.
                                    Jeżdżę do Cro 4 razy z rzędu, może mam przesyt ? Ale widzę, że turystów przybywa. Pewnie, że można wybrać jakieś zadupie, ale nie zawsze o to chodzi.
                                    Te tłumy trochę przytępiają smak i zapach Chorwacji, no mówcie co chcecie... :roll:

                                    Tak sobie pojechać na spokojnie w czerwcu lub wrześniu, hmmm to by było fajnie. :diabelski_usmiech

                                    Komentarz

                                    • blackrs
                                      RS
                                      • 2008
                                      • 4826
                                      • Superb II combi (3T5)
                                      • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                      no tak ale to już nie Chorwatów wina że mają tłumy :P
                                      to też zalezy od miejscowości im mniejsza tym mniej ludi
                                      W Mandre na Pagu było bardzo fajnie i luźno polecam dla tych co szukają spokoju
                                      BYŁA o1 rs
                                      BYŁA o2 1.6
                                      JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                      Komentarz

                                      • JerzyM73
                                        Rider
                                        • 2010
                                        • 602

                                        Zamieszczone przez Alonzo_
                                        . bo dużo taniej można lecieć do Turcji czy na karaiby. A niektórzy obliczyli, że i tu i tu dadzą radę na "laście" w tej kwocie to zrobić.
                                        Ja dziękuję, wolę "drogą" Cro.
                                        Z tymi Karaibami to chyba przesadziłeś - chyba chodzi Ci o Kanary - tu się zgodzę bo mam porównanie z zeszłego roku z Lanzarotte -polecam, idealny klimat, plaże 5 razy szersze niz nad Bałtykiem a ludzi mało, woda lazur jak w Cro - tylko złoty piasek
                                        Po przyjeździe poszukałem w necie po ile są apartamenty na Lanzarotte i zostałem mile zaskoczony
                                        Przykładowo http://www.holidaylettings.co.uk/ - wpisać Lanzarotte czy inne wyspy
                                        Takie warunki w Cro to cena x 5
                                        Oczywiście pozostaje przelot, ale już latają z Modlina i można naprawdę tanio polecieć. W listopadzie chyba nawet za 440 zł w obie strony.
                                        Ja na pewno pojadę jeszcze do Cro, byłem w Bułgarii i gorąco polecam -tylko nie kurorty typu Złote piaski czy Słobeczny Brzeg bo to masakra jakaś jest -plac budowy i ogólna rozpierducha jak się wyjdzie poza hotel - polecam miejscowość Obzor -nie za duża i nie za mała. BG na pewno jest o wiele tańsza od Cro - tam można iść do knajpy i wypić 3 butelki wina i nie zaboli po kieszeni bo wino i piwo tanie jak barszcz. Arbuzy też o niebo lepsze.
                                        Każdy kraj ma coś fajnego. Turcja mnie zniechęciła upałami - masakra, cały czas chodziłem mokry, a woda jak zupa, nic nie dawała ochłody, inna sprawa, że to taki region Antalia - tam nawet Turkom było gorąco
                                        O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                        Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                        Komentarz

                                        • AdamB
                                          RS
                                          S_OCP Member
                                          • 2007
                                          • 8028
                                          • Octavia IV (NX3)
                                          • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                          blackrs, Byłem, totalne zadupie :szeroki_usmiech
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz

                                          • Alonzo_
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 2460
                                            • Hyundai

                                            Zamieszczone przez JerzyM73
                                            Zamieszczone przez Alonzo_
                                            . bo dużo taniej można lecieć do Turcji czy na karaiby. A niektórzy obliczyli, że i tu i tu dadzą radę na "laście" w tej kwocie to zrobić.
                                            Ja dziękuję, wolę "drogą" Cro.
                                            Z tymi Karaibami to chyba przesadziłeś - chyba chodzi Ci o Kanary ....
                                            JerzyM73 masz rację. Mowa była o Kanaryjskiej jakieś wyspie. Źle napisałem, przepraszam.
                                            Ale jak pisze Roku, Cro w czerwcu lub wrześniu może być ciekawa i tańsza.

                                            Komentarz

                                            • no_fear
                                              Rider
                                              • 2010
                                              • 501
                                              • Octavia II combi (1Z5)
                                              • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                                              Zamieszczone przez Alonzo_
                                              Ale jak pisze Roku, Cro w czerwcu lub wrześniu może być ciekawa i tańsza.
                                              jest... :wink:
                                              za kilka dni ruszam po raz 4-ty (we wrześniu) w kierunku CRO 8)
                                              www.SPAmobile.pl

                                              Komentarz

                                              • dylan80
                                                Rider
                                                • 2009
                                                • 625

                                                Różnie bywa, a najbardziej cro będą bronić ci co jeżdżą tam z 2 kg makarony i workiem kartofli w bbagażniku. A przecież to mają być wczasy. Za cenę pobytu w cro bez brania żarcia z pl i żywienia się tam to mam lepsze wczasy w Grecji Turcji czy u Arabów.

                                                Komentarz

                                                • m.g
                                                  Drive
                                                  • 2014
                                                  • 85
                                                  • Superb III (3V3)

                                                  Zamieszczone przez Alonzo_
                                                  Cro w czerwcu
                                                  Byłem w pierwszej połowie czerwca (7 pełnych dni na miejscu), nie za daleko (wyspa Krk, miejscowość Baska), ponieważ pierwszy raz i w dodatku z roczniakiem na pokładzie. Pogoda była super, ani razu nie padało, temp. > 30C. Tłumów też jeszcze nie było, ceny atrakcyjne. Po szybkiej kalkulacji wyszło 3800 zł za 2+1 - nic nie braliśmy ze sobą, jadaliśmy w restauracjach, apartament ~38E (kosztował 2x więcej, ale byliśmy w dwie pary + nasz młodzian), dojazd też na pół. Po powrocie doszliśmy do wniosku, że ceny zbliżone do tych nadbałtyckich, trzeba "tylko" doliczyć paliwo + winiety/tunele. Kolejny raz okazało się, że wyjazd w czerwcu to świetna opcja - kiedyś byliśmy w Grecji w czerwcu i też było fajnie, tj. nie było tłumów, pogoda super. Ogólnie jesteśmy zachwyceni krajem i pewnie kiedyś wrócimy - oczywiście w czerwcu

                                                  Komentarz

                                                  • SS
                                                    RS
                                                    • 2010
                                                    • 16209
                                                    • Superb III (3V3)

                                                    m.g, fajnie do czasu aż smyki nie zaczną chodzić do przedszkola/szkoły. Dlatego w sezonie urlopowym warują z cenami
                                                    Pisał Sebastian

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...